^

Robert Kubica - Klub Kibiców

DISQUS – przewodnik i pomoc

DISQUS

Nadszedł ten moment, czyli zmiany na lepsze :)

Trzeba się rozwijać, trzeba mieć czas na przyjemności, obowiązki i rodzine, dlatego po wielomiesięcznej dyskusji wewnętrznej postanowiliśmy przejść na nowy system komentowania, który jest początkiem zmian na stronie klubowej. Jak zwykle “nowe” niesie ze sobą obawy i niepewność, dlatego chcemy wam pomóc się oswoić ze zmianami i dostrzec w nich plusy i możliwości, które my w nich widzimy, a które pchnęły nas do podjęcia tej niezmiennej decyzji. Jak wszyscy wiemy bloggerowy system komentowania ma wiele minusów, które komplikują prace administratorom oraz przeglądanie jego zawartości klubowiczom oraz odnalezienie się w rzeczywistości klubowej nowo-odwiedzającym. Główne minusy to:

 • Konieczność powielania postów, z racji uziążliwego sposobu wyśietlania komentarzy po przekroczeniu ich magicznej liczby w postaci 200. Ten fakt powoduje “zamulanie” strony klubowej.
 • Konieczność odświeżania całości strony w celu wczytania nowych komentarzy.
 • Brak możliwości ustawienia kolejności komentarzy nowe/stare
 • Brak wielu funkcji, które są dosępne w zewnętrznych systemach komentowania

Dlatego przeanalizowaliśmy różne rozwiąznia sytemu komentarzy zewnętrznych i podjeliśmy dezyje, że Disqus  ma najwięcej plusów i możliwości takich jak:

 • Występuje w języku polskim
 • Autoamtycznie synchronizuje sie z bloggerem – stare komentarze nie przepadna
 • Brak ptrzeby odświeżania strony by wczytać nowe komentarze
 • Mozliwosc zalogowania sie przez konto google, twitter, facebook.
 • Mozliwość oceny komentarzy.
 • Możliwośc zgłasznia komentarzy o niskiej jakości do moderacji.
 • Możłiwość wspołdzielenia komentarzy na portalach spolecznosciowych facebook, twitter.
 • Informacja o odpowiedzi do zamieszonego przez nas komentarza na email.
 • Możliwość zamieszczenia komentarza do dyskusji przez odpowiedź na email.
 • Możliwość dołączania plików do komentarza
 • Mozliwość zmieniania kolejności komentarzy Nowe/Stare/Najlepiej oceniane.
 • ….i jeszcze kilka innych.

Jak sami widzicie fajnie to się zapowiada, nie bez powodu Disqus jest najbardziej popularnym systemem komentowania na świecie i korzysta z niego np. CNN.

 

Teraz przyszedł czas na część praktyczną. W tym celu zamieszczamy mały przewodnik po Disqusie jednocześnie prosząc o wsparcie w tej ważnej chwili dla Naszego Klubu, a czego najlepszym dowodem będzie udział w dyskusji z takim zaangażowaniem lub większym jak dotychczas. 

  Disqus – system komentowania postów:
System disqus do komentowania postów na naszej stronie został wybrany, aby ułatwić i urozmaicić wam korzystanie z tej dobrze rozbudowanej formy wypowiedzi. Daje on możliwość pisania postów jako anonimowy użytkownik, lub wykorzystując połączenie po przez wasze konto na twitterze, facebooku czy google, a także pozwala zarejestrować się i komentować posty z waszymi indywidualnymi ustawieniami. To ostatnie rekomendujemy i właśnie do rejestracji chcemy Was zachęcić. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was mały poradnik wraz z fotografiami, które w łatwy i szybki sposób pozwoli Wam lepiej zapoznać się z tym systemem. Dzięki czemu będziecie mogli cieszyć się w pełni z korzystania z możliwości rozmów pod pisanymi przez Nas postami do czego serdecznie zachęcamy.
Wybraliśmy system Disqus gdyż jest bardzo łatwy w obsłudze, dlatego skorzystać z niego może każdy. Jak wspomnieliśmy wcześniej można korzystać z niego w sposób anonimowy, jednak korzystając z usługi rejestracji mamy więcej możliwości, a system zapamiętuje nasze ustawienia na stałe dzięki czemu nie musimy za każdy razem wpisywać swojego nicku, itp.
Zalety rejestracji to:
 • MOŻLIWOŚĆ USTAWIENIA SWOJEGO WŁASNEGO INDYWIDUALNEGO AVATARA/IKONY, PRZY SWOIM KOMENTARZU
 • liczenie waszych wypowiedzi, co pozwala znaleźć się na liście Top Komentujących, która znajduje się na stronie
 • system zapamiętuje twoje ustawienia, nie musisz za każdy razem wpisywać swojego nicku
 • raz się zarejestrujesz, i na każdej stronie gdzie znajduje się Disqus macie ten sam profil
 • możesz śledzić aktywność i komentarze swoich przyjaciół
 • oraz własne statystyki komentarzy
 

Komentowanie jako Anonim:

 1. Wpisujemy komentarz 
 2. W pole Name wpisujemy dowolne nazwę np. Anonim 
 3. W pole Email podajemy prawdziwy lub zmyślonym adres np. a@anonim.pl: 
 4. Zaznaczamy pole Wolałbym pisać jako gość.
 5. Kliknąć na “strzałke” i komentarz zostanie zamieszczony

Logowanie za pomocą konta serwisów społecznościowych.

 1. Klikamy na ikonę wybranego serwisu społecznościowego.
 2. Wpisujemy Login i Hasło z tego serwisu
 3. Akceptujemy, zasady i klikamy zaloguj.
 4. Zamieszczamy kometarz i zrobione.
 5. Kolejnym razem po klikniecu w ikone serwisu zalogujemy sie automatycznie.

 

Uwaga! logowanie przez konto serwisu spolecznościowego nie jest tożsame z założeniem konta na Disqusie i dostępem do pełnej jego funkcjonalności. Aby powiązać konto społecznościowe z kontem Disqus, trzeba się zarejestrować według poniższej instrukcji i w opcjach powiązać profil Disqus z profilem portalu społecznościowego.

   Rejestracja/założenie profilu disqus.

Zarejestrować się możemy na kilka sposobów. Jednym z nich jest wejście po przez ten link do okna rejestracji. Wpisać swój nick, adres e-mail i wcisnąć Zarejestruj (‚Register’).
Nawet jeśli Twój nick jest już zajęty, nie przejmuj się! Ten nick służyc może tylko do logowania się, później w ustawieniach programu możliwe jest wpisanie swojego właściwego nicka (tego, którym identyfikujecie się na naszej stronie) i to właśnie on, będzie wyświetlał się przy oknie Waszego komentarza!
Drugim także bardzo prostym sposobem jest zarejestrowanie się po prostu podczas pisania komentarza pod naszym newsem. Po wpisaniu swojego nicka, adresu e-mail oraz zaznaczeniu okienka klikamy na “strzałke ->” i od razu możemy cieszyć się zarejestrowanym kontem na naszym systemie.
Którykolwiek z sposobów rejestracji byście nie wybrali to na podany przez was e-mail dostaniecie wiadomość od systemu disqus. Będzie on zawierał link, w który musimy kliknąć. Przeprowadzi on nas do nowego okna, w którym ustawiamy sobie swoje własne hasło.

Po wybraniu hasła klikamy w Let Me In. Wasza rejestracja jest zakończona!

     Edycja Profilu:

Po zarejestrowaniu i wpisaniu swojego hasła system przeprowadzi Was do okna waszego profilu. Jego edycje można przeprowadzić właśnie stamtąd.
Tak jak na rysunku poniżej wskazuje strzałka w prawym górnym rogu okna ukrywa się to co jest najważniejsze dla twojego profilu. Najeżdżając na mały obrazek (który jest Twoim avatarem/ikoną) wyświetla się lista, z której można przejść do oglądania waszego profilu, w tym statystyk komentarzy; edycja profilu, o której więcej poniżej; oraz możliwość wylogowania się.

Klikamy w Edit Profile (Edytuj Profil) na środku naszego ekranu pojawia się nowe okno:

Edycja profilu składa się z kilku zakładek.
Profile: w niej możecie wpisać swoje krótkie dane, oczywiście jeśli chcecie nie jest to wymagane. Należy jednak zwrócić uwagę na dwie rzeczy.
Full Name – właśnie tutaj możecie zmienić swój nick, o czym pisaliśmy wcześniej i to właśnie ten nick będzie wyświetlany podczas komentowania naszych newsów. Dlatego jeśli podczas logowania wasz nick był zajęty, wpiszcie tutaj ten, którym chcecie się przedstawiać w komentarzach na naszej stronie.
Drugą ważną rzeczą jest każdorazowe zapisywanie zmian, które odrobinę ukryte po przesunięciu paska okna w dół Wam się wyłoni. Tylko wtedy wszelkie zmiany w edycji profilu zostaną zapisane i zapamiętane.

Avatar: w drugiej zakładce można ustawić sobie wasz indywidualny avatar, czy jak kto woli ikonę.

Tak jak prezentuje obrazek powyżej najłatwiejszym sposobem dodania avatara do swojego profilu jest użycie przycisku Przeglądaj i z dysku swojego komputera załadowanie obrazka. Należy po raz kolejny pamiętać o zapisaniu zmian, przycisk ukrywa się niżej pod wszystkimi możliwościami oferowanymi do ustawienia avatara.
Po zapisaniu zmian pojawi Nam sie kolejne okno, które pozwoli określić dokładnie co ma być pokazywane w oknie avatara. Będzie to kwadrat ograniczony 100 na 100 pikseli. Ponownie zapisujemy zmiany.

 

Services: To o czym wspominaliśmy wcześniej czyli zakładka pozwalająca na połączenie swojego konta z innymi kontami społecznościowymi, nie jest wymagane robienie tego, ale daje możliwość wymiany komentarzy i dyskusji na różnych platformach.

Notifications: czyli powiadomienia dają możliwość ustawienia przesyłania powiadomień o komentarzach na wasz e-mail. Są to powiadomienia typu: informuj mnie o odpowiedziach na moje komentarze, subskrybuj wątki, które komentuję, powiadom mnie, gdy ja zostałem wspomniany w komentarzu.

 
Zaznaczając “Ptaszka” zgadzamy się na wysyłanie powiadomień;  Notify me of replies to my comments czyli powisdamiaj mnie o odpowiedziach na moje komentarze.  To jest opcja, która wielu z was może się przydać. Dostajecie wtedy na email informacje wraz z zamieszczoną treścią odpowiedzi do waszego komentarza. Wystarczy, że odpowiecie na tego emaila, a treść waszej odpowiedzi pojawi się jako komentarz do waszej dyskusji w klubie, bez potrzeby wchodzenia na stronę.  Można subskrybować też wszystkie komentarze pod wybranym postem i odpisywać na nie w taki sam sposób.
Account: to miejsce gdzie znajdują się wszystkie informacje, po przez które logujecie się do systemu disqus. Można tu zmienić e-mail, hasło itp.

 Disqus na RobertKubica-KlubKibicow.pl

Powyżej zostały opisane najważniejsze rzeczy dotyczące rejestracji oraz ustawienia swojego profilu. Teraz przedstawimy Wam sposób korzystania z możliwości disqus prosto z Naszej strony, gdyż właśnie korzystanie z tego systemu na naszej stronie chcemy Wam przybliżyć.
Przejdźmy do dowolnego posta na stronie klubu
Tak wygląda okno do komentowania po zalogowaniu i edycji profilu, które zaprezentowaliśmy powyżej. Wystarczy pisać komentarze do postów i je publikować (Pisz jako …)

Ze strony do disqus można się zalogować, wylogować, obejrzeć statystyki swojego profilu oraz go edytować. Wszystko ukryte pod trybikiem, który znajduje się tuż pod oknem wpisu po prawej stronie, co wskazuje strzałka na obrazku poniżej.

Po kliknięciu w trybik rozwija Nam się kolejna lista.
Pierwsza zakładka tu o nazwie FanRK to nic innego tylko Twój własny profil, jeśli naciśniesz na nią pojawią się wszystkie statystyki Twoich komentarzy.
Zmień ustawienia to nic innego tylko zakładka, która przeprowadzi Cię do edycji twojego profilu, który omówiliśmy wyżej.
Wyślij Feedback możecie pominąć, służy do wysyłania opinii lub problemu związanym z systemem disqus.
Wyloguj to po prostu wylogowanie. Gdy się wylogujemy pod tym samym trybikiem znajdziemy Zaloguj, czyli zalogowanie do systemu. Jeśli pozwolimy przeglądarce zapamiętać nasze hasło i login, za każdym razem gdy zechcemy skomentować newsa nie będzie potrzebne ciągle logowanie i wylogowywanie się z systemu.

Wróćmy jeszcze na chwile do pierwszej zakładki, która jest zatytułowana Waszym nickiem tu FanRK. Wygląda ona w ten sposób u początkującego zarejestrowanego użytkownika:

Zliczane są tu Twoje komentarze, liczba pochwał (głosów) na twój komentarz, liczba osób, które śledzisz oraz które śledzą Ciebie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, to ten pasek zaznaczony poniżej:

Najnowsze, po naciśnięciu którego można wybrać system wyświetlania komentarzy wybierając z  trzech kategorii: Najnowsze, Najlepiej oceniane, Najstarsze. Dzięki temu możecie dostosować w jakiej kolejności będą wyświetlać się u ciebie komentarze pod newsami na naszej stronie. My sugerujemy opcję: Najnowsze.
Społeczność, to mały gadżet tego systemu. Warto tam zajrzeć z dwóch powodów. Po pierwsze wyświetlane są najczęściej komentowane tematy w ostatnim tygodniu wraz z najnowszym komentarzem, możecie stamtąd przejść bezpośrednio po przez kliknięcie w tytuł do następnego newsa i go skomentować! A także pełna lista 20 najczęściej komentujących osób. Znaleźć się można tam tylko wtedy jeśli się zarejestruje w disqus i komentuje nasze newsy.
 

Mój Disqus, to wszystko to wasze powiadomienia, gdy np. ktoś Wam odpisze na komentarz, oraz  aktywność wasza oraz osób, które śledzicie. (Aby śledzić swoich znajomych, należy wejść w ich profil na disqus i wcisnąć Follow)

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę i co polecamy to system przyznawania gwiazdek naszym postom. Dajcie Nam w ten sposób znać czy nasz post się Wam podobał!

 
 

Komentarze

 
 

Aby zamieści komentarz do innego komentarza wystarczy kliknąć na Odpowiedz znajdujący się pod nim.

 

Jeśli chcemy porawić zamieszczony przez nas komentarz, wystarczy kliknąć Edytuj pod nim.

 
Jeśli rozwiniemy menu po prawej stronie komentarza pojawią się nam dodatkowe opcje.

Usuń – w przypadku naszego komentarza

 

Zgłoś jako niestosowny – To bardzo ciekawa opcja. Jeśli jakiś komentarz uważacie za niestosowny dla naszego klubu to możecie zgłosić go do moderacji. Jeśli dotrą do nas więcej niż trzy takie zgłoszenia, komentarz automatycznie sam zniknie z klubu i bedzie czekał niewidoczny na moderacje ze strony administratorów.

 

Oprócz tego mozliwa jest ocena komentarza przez strzałki znajdujące się pod nim.

Dzięki temu jeśli ustawimy sortowanie komentarzy według najlepszych, inni będą mogli zapoznać się szybko z tymi najciekawszymi i włączyć się do dyskusji. 
 

Dodatkowo jeśli uważacie, żę jakiś komentarz zawiera informacje czy opinie wartą przekazania możecie go  udostępnienić na swoim profilu facebookowym lub tweeterze przez klikniecie na Udostępnij i wybór portalu społecznościowego.

 
Koniec.
Jak widzicie system disqus to coś więcej niż tylko system komentowania postów. To też całkiem niezła zabawa oraz możliwość obserwowania aktywności waszych znajomych oraz rozmów z nimi!
Oczywiście to nie są wszystkie możliwości jakie daje Nam disqus, w poście tym przedstawiliśmy Wam tylko te podstawowe. Mamy nadzieję, że Nasz poradnik oswoi Wam trochę nowym klubowym system komentarzy. Jeśli jeszcze macie pytania w związku z systemem komentowania zachęcamy do zadawania ich w komentarzach lub na eamil.
 

No to pstryk i do komentowania :)

KOMENTARZE KIBICÓW
 • Maggdaline.pl

  Co może być przyczyną, że disqus nie wyświetla się w postach gdzie brak komentarzy i w nowych postach? Jestem załamana bo grzebię i grzebię i nie potrafię tego naprawić :(

 • Miło mi że trafiłem tak ciekawy wpis. Gratuluję! Teamt wyczerpany do dechy ;-)

 • alezjawa

  Witam!
  A czy można połączyć, scalić dwa konta na disqus?

 • A mi Disqus dodaje automatycznie odpowiedzi puste do wszystkich nowych komentarzy. Czy ktoś wie jak to wyłączyć oraz gdzie to jest???

 • Karamba500
 • Karamba500
 • Karamba500
 • Karamba500
 • Karamba500
 • Pingback: Homepage()

 • Pingback: how to get bigger boobs()

 • Pingback: find more info()

 • Pingback: click to read more()

 • Pingback: imp source()

 • Pingback: my company()

 • Pingback: great post to read()

 • Pingback: this website()

 • Pingback: how to get bigger boobs naturally()

 • Pingback: how to get bigger boobs in a week()

 • Pingback: see here()

 • Pingback: Get More Info()

 • Pingback: useful reference()

 • Pingback: get redirected here()

 • Pingback: my review here()

 • Pingback: click site()

 • Pingback: More about the author()

 • Pingback: check my blog()

 • Pingback: read more()

 • Pingback: sperrys zebra()

 • Pingback: minigun fallout shelter()

 • Pingback: discover this info here()

 • Pingback: explanation()

 • Pingback: try this web-site()

 • Pingback: official statement()

 • Pingback: you could look here()

 • Pingback: Get the facts()

 • Pingback: More hints()

 • Pingback: why not try these out()

 • Pingback: i thought about this()

 • Pingback: my response()

 • Pingback: a fantastic read()

 • Pingback: Homepage()

 • Pingback: their explanation()

 • Pingback: i thought about this()

 • Pingback: More about the author()

 • Pingback: Sperrys for girls()

 • Pingback: quality article()

 • Pingback: quality article()

 • Pingback: insight()

 • Pingback: what to do()

 • Pingback: continue reading()

 • Pingback: figure out()

 • Pingback: find()

 • Pingback: read more()

 • Pingback: click here()

 • Pingback: Free makeup products, samples & more - Give Her Makeup()

 • Pingback: learn now()

 • Pingback: best news()

 • Pingback: new source()

 • Pingback: best value()

 • Pingback: More hints()

 • Pingback: her latest blog()

 • Pingback: check these guys out()

 • Pingback: official site()

 • Pingback: check this link right here now()

 • Pingback: more news()

 • Pingback: read more()

 • Pingback: click here()

 • Pingback: website()

 • Pingback: read more()

 • Pingback: read more()

 • Pingback: click here()

 • Pingback: click here()

 • Pingback: click here()

 • Pingback: read more()

 • Pingback: click here()

 • Pingback: important source()

 • Pingback: official statement()

 • Pingback: Get the facts()

 • Pingback: Learn More()

 • Pingback: you could try here()

 • Pingback: you could check here()

 • Pingback: check that()

 • Pingback: More Bonuses()

 • Pingback: her latest blog()

 • Pingback: Visit Website()

 • Pingback: their explanation()

 • Pingback: why not find out more()

 • Pingback: view publisher site()

 • Pingback: check these guys out()

 • Pingback: my response()

 • Pingback: a fantastic read()

 • Pingback: imp source()

 • Pingback: useful reference()

 • Pingback: about()

 • Pingback: news()

 • Pingback: new website()

 • Pingback: best info()

 • Pingback: read more()

 • Pingback: look here()

 • Pingback: content()

 • Pingback: pop over to this website()

 • Pingback: click resources()

 • Pingback: Continued()

 • Pingback: navigate to these guys()

 • Pingback: you can try this out()

 • Pingback: look at this site()

 • Pingback: why not try these out()

 • Pingback: original site()

 • Pingback: a fantastic read()

 • Pingback: my company()

 • Pingback: useful reference()

 • Pingback: new website()

 • Pingback: interserver coupon()

 • Pingback: interserver coupon()

 • Pingback: hotels rocky mount()

 • Pingback: pickleball paddle()

 • Pingback: Double glazing window()

 • Pingback: What is a 403b retirement plan()

 • Pingback: garcinia cambogia extract does it work()

 • Pingback: How can you use coconut oil()

 • Pingback: skydiving long island()

 • Pingback: I was reading this()

 • Pingback: http://makemoney.camkingz.com/()

 • Pingback: alkaline water()

 • Pingback: water ionizer payment plan()

 • Pingback: view website()

 • Pingback: alkaline water()

 • Pingback: water ionizer()

 • Pingback: view more()

 • Pingback: pay per day loan plans()

 • Pingback: HD Coloring Pages()

 • Pingback: how to become an electrician in virginia()

 • Pingback: electricians lansing mi()

 • Pingback: house blue()

 • Pingback: plumbing fixtures discount()

 • Pingback: plumbers torches()

 • Pingback: a & p locksmiths narellan()

 • Pingback: electrical calculator free download()

 • terry84

  Hej,nie moge dodac avatara, laduje i nie przechodzi do nastepnego etapu kadrowania, za duzy rozmiar zdjecia ?

 • Pingback: düğün davetiyesi()

 • Pingback: bottled alkaline water()

 • Pingback: water ionizer loans()

 • Pingback: buy human grade steroids online()

 • Pingback: alkaline water()

 • Pingback: youporn()

 • Pingback: her og nu laan()

 • Pingback: parking()

 • Pingback: lan nu og her()

 • Pingback: lan penge nu og her()

 • Pingback: parking()

 • Pingback: british dragon methandienone 10mg()

 • Pingback: TVPackages.net()

 • Pingback: Kelly klass ass-fuck virgins episode()

 • Pingback: click for source()

 • Pingback: watch movies online free()

 • Pingback: tv online, online tv()

 • Pingback: Blue Coaster33()

 • Wolę

  Przestała mi działać funkcjonalność pisania jako gość ! Nie mam “Wolałbym pisać jako gość” . Mam dodane sporo tematów do komentowania i tak sobie myślę , że może tu jest ograniczenie.

 • Pingback: Guaranteed Outcome Review()

 • Pingback: Miami commercial realtors()

 • Pingback: office space()

 • Świetny opis najlepszy jaki gdziekolwiek znalazłem , proszę jeszcze tylko krok po kroku poinstruować jak zmienić język na polski?

 • Pingback: warehouse for rent fort lauderdale()

 • Pingback: comforter set()

 • Pingback: complete life wellness()

 • Pingback: click to buy tamoxifen online()

 • Asia
 • Asia
 • ada

  Właśnie też zastanawiam się nad Disqusem na swojej stronie…

 • TASHA

  W swojej Pomocy, Disqus zaleca takim jak ja, porządki w “ciastkarni”. Ponieważ nie rozumiem się na tych cookies, trochę boję się, że jak wykonam w swojej przeglądarce operację zablokowania plików, zgodnie z instrukcją Disqusa, to mi się do reszty wszystko posypie. Jeśli nie pomoże, to trudno, nie chciałabym jednak sobie zaszkodzic. Czy taka blokada, usunięcie plików cookies innych firm, to coś poważnego jest (czy wręcz przeciwnie – standard), będzie miec wpływ na moje “surfowanie” w ogóle?

  • Magelot

   Ciasteczka można usuwać. Co najwyżej wchodząc na inną stronę będziesz pytana o hasła czy też pewne zapamiętane ustawienia dotyczące wyświetlania strony zostaną usunięte. Mam tak ustawione w Firefoxie, że przy kończeniu zamykaniu programu czyści ciasteczka (czyli są tylko do zamknięcia Firefoxa).

   • TASHA

    Dobrze, więc tak zrobię, może pomoże. Dziękuję.:)

    • Magelot

     Firefox:
     Z menu Narzędzie wybierz Opcje. Kliknij ikonę Prywatność. W grupie Historia wybierz z listy ‘Program Firefox’ opcję ‘będzie używał ustawień użytkownika’. Zaznacz opcję akceptuj ciasteczka. Z listy ‘Akceptuj ciasteczka z innych witryn’ wybierz ‘Zawsze’. Z listy ‘Przechowuj’ wybierz ‘do zamknięcia programu Firefox’. Zaznacz opcję ‘Czyść historię podczas zamykania programu Firefox’ i kliknij Ustawienia – otworzy się dodatkowe okienko. Zaznacz co ma być czyszczone przy zamykaniu programu: ‘Ciasteczka’ i ‘Pamięć podręczna’.

     • TASHA

      Mam Chrome. Już zrobiłam, i teraz w pasku adresowym, obok gwiazdki mam przekreślone ciastko.

     • Magelot

      Chyba zablokowałaś ciasteczka – jeżeli tak, to nie zalogujesz się do Disqusa.

     • TASHA

      Ale i tak nie mogę się zalogowac. A przecież chodziło właśnie o to, żeby je zablokowac…Chyba że ja zablokowałam te disqusa właśnie.

     • Magelot

      Ciasteczka nie mogą być zablokowane. Chodzi tylko o czyszczenie przy zamykaniu przeglądarki. Najłatwiej to chyba się ustawia właśnie w Firefoxie. Możesz pobrać najnowszą wersję tutaj:
      https://www.mozilla.org/pl/firefox/fx

     • TASHA

      Dobra, dzięki.:) I tak nic z tego nie rozumiem, ciemny grodek ze mnie. Ale skoro to piszę i się wyswietla, znaczy, że nie nastąpiła żadna katastrofa.:)

     • Magelot

      Tasha, instrukcja co zrobić z ciasteczkami w aktualnym poście:
      Cookie Phone vs Police ;)

     • TASHA

      Czego to ludzie (kreatywni) nie wymyślą?;)

     • Może ta fotoinstrukca pomoże.
      By dostać się do ustawień trzeba wybrać Menu->Ustawienia lub wpisać w pole adresu chrome://settings/
      Reszta tak jak na foto. A później zaloguj się ponownie.
      Jak się nie uda napisz do mnie na maila: marciinex@gmail.com.

     • Magelot

      Cookie Phone vs Police (SA Wardega)
      http://www.youtube.com/watch?v=b31lg6DTgJw

 • TASHA

  Przebrzydły z ciebie chimeryk, disqusie.

 • A mi nie pasuje, że nie mogę ustawić jednolitego avatara dla gości, chyba, że nie umiem.

 • lukasik

  dobra, to i ja się poskarżę że coś mi nie działa :)

  mam problem z dodawaniem komentarzy z telefonu, telefon to LG P500 z androidem w wersji 2.3.7
  nie mogę dodawać komentarzy na Dolphin Browser i na standardowej przeglądarce. Zmienił się ostatnio wygląd Disqusa, zmiana bardzo na plus, przeglądanie komentarzy jest teraz bardzo szybkie i przyjemne (screen1).
  Problem pojawia się jak chcę coś napisać. Nie potrafię dodać komentarza, bo nie da się zalogować. Klikam na ikonkę Disqusa (screen2) i w żaden sposób ona nie reaguje. Próba dodania komentarza kończy się prostym komunikatem na górze ekranu (screen3).

  Miał ktoś już z tym problem? Wie ktoś jak wykonać z pozoru prostą czynność, czyli zalogowanie się?
  Przeglądarki są aktualne, system w telefonie stawiany 3 tygodnie temu, miał już ktoś z tym problem?

  edit:
  kurde jeszcze mi na kompie szaleje i kolejność zdjęć zmienia, co odświeżę to inną kolejność widzę, także może być źle podpisane :)

 • moltisanti

  coś mi sie dzieje z Disqusem:)???… nie pokazuje mi nowych komentarzy , muszę robić F5…pomózcie koledzy!!!!:)

 • Heledore

  Mam pytanie odnośnie dodawania zdjęć. Chodzi mi oto, że wiele osób podaje link, a pod spodem wyświetla się zdjęcie lub film. Czy oprócz wpisania linku ładują jeszcze obraz z kompa, czy jest jakiś inny sposób. Ja dodaję link z neta to widnieje tylko link, a chciałabym aby było jeszcze widoczne zdjęcie.

  • Trochę ogarniam temat, więc ośmielę się odpowiedzieć za autora.
   W okienku komentarza masz taki mały obrazek po lewej – kliknij i dodaj zdjęcie z kompa, a wyświetli się w rozmowie :-)

   • Heledore

    to wiem i z tym nie ma problemu, chodzi mi o dodawanie zdjęć z sieci

    • A to przepraszam, źle zrozumiałem :)

    • Heledore

     o coś takiego mi chodzi jak na zrzucie z ekranu

     jest link a oprócz tego zdjęcie

 • Guest

  Hej, mam pytanie :-)
  Disqus nie chce mi wysyłać powiadomień na maila, choć wszystkie opcje mam zaznaczone w notifications. Wiesz może jak rozwiązać ten problem?

  • teon

   Sproboj przejsc do zakladki profil tam masz mozliwosc zmiany hasla loginu I potwierdznia/wearyfikacji maila.
   Byc moze twoj email nie zostal zweryfikowany bo logowales sie przez konto spolecznosciowe I disqus stworzyl na jego podstawie automatycznie profil disqus ktory aby uzyskal pelna funkcjonalnosc musi byc wlasnie zweryfikowany.
   Jesli chodzi o subskrybcje to jesli chcesz subskrybowac caly watek a nie tylko odpowiedzi do Twoich komentarzy to music wlaczyc jego subskrybcje ktora jest na samym dole strony po komentarzach I tych zajawkach disqus.

 • lukasik

  No to i ja mam pytanie, mam telefon LG P500, Android 2.3.7, przeglądarka Opera Mobile. Przeglądać komentarze mogę bez żadnego problemu, z napisaniem jest już problem. W żaden sposób nie mogę się zalogować, a na 100% podaję poprawne dane. Anonimowo też nie mogę nic napisać bo wyskakuje że podaję niepoprawny format maila, pomimo że na 100% jest poprawny :D
  Spotkał się ktoś z czymś takim?

  • Ostry

   Moja wiedza nt. Androida i Opery Mobile jest czysto teoretyczna, ale proponuję spróbować z przeglądarką która jest oparta na WebKit. Porzedni post na ten temat poniżej.

   http://klubfanakubicy.blogspot.co.uk/p/d-nowy-system-komentarzy.html#comment-921022616

   • lukasik

    aaa, zapomniałem dopisać, że na każdej innej którą próbowałem robi się to samo, czyli wszelkie inne Opery, Dolphin i standardowa Androidowa (obydwie na webkicie)
    przeglądać mogę bez problemu, problem jest z zalogowaniem

 • Mroovka

  dla kazdego kto ma podobny problem jak!! :

  WINDOWS PHONE chyba nie ogarnia disqus’a :[:[:[ sprawdzilem jush 15 roznych przegladarek i tych ktorych maja WebKit jako “Current layout engine” i tych ktore go nie maja i niestety stwierdzam ze nie znalazlem zadnej ktora by wyswietlila zawartosc disqus’a… what a shame…

  • Ostry

   Nie sprawdzałem skuteczności, ale ciotka Google mówi że jest app na Windows Phone:
   http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/disqus/93c35e04-5d4d-42d2-aaaa-3bd1532443b2

   Jeśli zainstalujesz, daj nam znać jak poszło :)

   • teon

    windows phone jest obługiwane od wersji 7.5 moze masz cos w ustawieniach przegladarki czy internetu na telefonie ustawione ze blokuje (np emulacje jakiejs innej przegladarki, lub cos w ustawieniach java) albo cache trzeba wyczyscic bo sie ciasteczka przechowuja i opcje strony. Dodatkowo jest aplikacja disqus na WP8

 • son.goku

  mam pytanie, czy zdjęcia lub filmy w komentarzu można dodawać tylko ze swojego dysku, czy na przykład można jakoś bezpośrednio z jakiejś galerii ze strony internetowej?

 • nrafal

  fajna sprawa, niemniej jednak szkoda że odpowiedzi do komentarzy nie są wyświetlane odwrotnie przy sortowaniu od najnowszego

  • teon

   Szczerze to tez pod tym wzgledem sie chwile przyzwyczajalem , ale teraz juz automatycznie wiem co i jak, mysle ze to bardziej wynikało z przyzwyczajenia do innej filozofii, czyli aby to co najświezsze było najwyzej.

   • nrafal

    No niestety ta filozofia nie jest spójna do końca. Bo w sortowaniu od najstarszego do najnowszego jest OK, zawsze niżej jest nowszy, a dla sortowania od najnowszego lecąc od dołu z czytaniem trzeba skakać góra dół. No ale nic jak to mówią Taka karma :)

 • Kojack

  No co to ma być? Tylko mnie kilka dni nie było i już jakieś zmiany ;) Ogólnie podoba mnie się :)

 • Wojtek Glowa

  Super dzięki, jak zwykle pracujecie pełną parą , Teon jesteś wielki

 • Teon dobra robota :-), teraz duże ułatwienie i kontynuacji już tylu nie będzie….. :-))

 • Ja mam problem, opera mini (zaktualizowana do 7.5) i androidem 2.3.5 niestety nie działają komentarze ;/

 • Marcin81

  123123 próba komentarza ]!

 • Guest

  No dobra to i ja jestem!!!;-)

 • ZimnaMi

  Jak to ma być dokładnie z tym odświeżaniem? Nowe komentarze powinny się pojawić automatycznie? Bo chyba u mnie coś nie działa albo (co bardziej prawdopodobne) coś źle ustawiłam.

  • Elena

   u mnie pokazują się info o nowym komentarzu na niebieskim pasku

   • ZimnaMi

    ekhm. Niebieskim pasku, który znajduje się….. :). Kurczaczki muszę przeczytać dokładnie instrukcję Teona. Może dziś się uda.
    No nie mogę. Weszłam w “społeczność” i okazało się, że najwięcej paplę. Ma rację moja większa połówka niestety.

    • teon

     Pojawia sie taki niebieski pasek na górze ze pojawił sie komentarz. Lub niebieskie znacznikiem przy odpowiedziach lub szare na górze lub dole strony z informacja na górze pojawił sie nowy komentarz lub na dole pojawiły sie dwa nowe komentarze.

     • ZimnaMi

      Ciemność, widzę ciemność ;). Na pewno pojawia mi się czerwony znaczek przy odpowiedzi na mój komentarz w “Mój Disquis”. Niebieskich nie potrafię zaleźć. Pewno coś nawyprawiałam.

     • teon

      a jaka przegladarka??

     • ZimnaMi

      Lisek

     • ZimnaMi

      Tzn. Firefox.

 • Gnegon

  Brawa za zmianę ;)

 • Brat PIT

  Witajcie :-)

  • Elena

   Witamy..kupę lat;)

 • Stefan Burczymucha

  Dobrze rozumie – teraz niezależnie od dodawanych postów na blogu, komentarze będą lecieć “ciurkiem”?

  • teon

   Nie, kazdy post ma swoje oddzielne komentarze. Nie bedzie potrzeby dublowania postów o tej samej treści ze wzgeldu na komentarze:)

   • Stefan Burczymucha

    Podziękował

    • teon

     :)

 • ZimnaMi

  No to mam pierwsze pytanie. Jest takie info:
  ” ZimnaMi 9 godzin temu Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.”

  Czy mnie jakoś automatycznie usuwa?

  • teon

   Nie moze któryś z administratorów uczył sie nowych mozliwosci administracji i tak wyszło :)

   • ZimnaMi

    Ok. To ja wasz królik doświadczalny :DDD

 • Ostry

  Świetna robota Teon, pogratulować :)

 • Ostry

  Świetna robota Teon, gratulacje :)

 • ZimnaMi

  Muszę tylko dojść jak się usuwa komentarze :)

  • ZimnaMi

   Doczytałam na górze. Dzięki za obszerne info. Powiem nawet, że przerażająco obszerne ;)

 • Guest

  Próbuję ale chyba na razie nie ogarniam :(.

  • Ania

   Na spokojnie Magda…będziemy się naumiać razem…:-))

   • ZimnaMi

    Będzie co rozgryzać w długie, deszczowe wiosenne popołudnia ;)))

    • KrisTO

     i ciemne noce -a uuuuuu!

 • Ania

  Powitać!
  Wczoraj myślałam że chyba jestem za bardzo zmęczona ale dzisiaj to już raczej chyba nie.
  Czas na zmiany…do dzieła kochani :-))

 • Stefan Burczymucha

  próba mikrofonu

 • keyholder

  Gra gitara :-)

 • narturo

  U mnie pojawił się problem w IE (coś ze zgodnością). Nie wgłębiałem się za bardzo ale są jakieś przekierowania do stron z pomocą także nie będzie źle ;). Ale teraz uruchomiłem przez Chroma.

  • teon

   a jakie IE, prawdopodobnie jakaś stara wersja

   • narturo

    Właśnie nie stara. IE 10…Będę miał czas po południu to coś pokombinuje. Pzdr

  • teon

   Ok w kodzie strony było wymuszanie kompatybilnosci z ie7 ktory nie obsługuje disqusa poprawione teraz bedzie ok.

 • Elena

  Nie taki diabeł straszny jak go malują..czekamy na resztę:)

  • No i gitara :-)

   • Elena

    :)

    • KrisTO

     próba nr.1