^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 6 września 2012

Leszek Kuzaj

Leszek KuzajLeszek Kuzaj

Leszek Kuzaj

Choć ciągle młody, to już stał się rajdową legendą. Jeździł wszystkim co chyba możliwe i najlepsze w rajdach, jednym słowem nie z jednego pieca jadł chleb.

Czterokrotny mistrz Polski, zwycięzca ponad 60 imprez nie tylko w Polsce, 2-gie miejsce w rajdzie Japonii, czy mam dalej wymieniać…?

Kto jak nie on- pomoże nam zrozumieć więcej…

Szanowni kibice…..

Leszek Kuzaj!

TOMek:

Czy możliwe jest, aby kierowca z nie do końca wyleczonymi obrażeniami, takimi jakie odniósł R.K. w tym feralnym wypadku, mógł zasiąść za kierownicą samochodu rajdowego..?

Leszek Kuzaj:

Witam serdecznie!
..Oczywiście że jest możliwe, w rajdach startowali nawet niepełnosprawni kierowcy. Nie znam zbyt precyzyjnie obecnej sytuacji Roberta, jeżeli podjął testy to na pewno da sobie radę :) Początki mogą być trudne i trzeba sobie zdawać z tego sprawę, ale na pewno wszystko przed nim. To trochę tak jak by zaczynał od nowa.

TOMek:

Co oznaczają takie czterodniowe testy jakie odbył Robert wraz z teamem Forda?

Leszek Kuzaj:

Do dziś ja nie wiem czy te testy się odbyły. Jeżeli tak, to pracował z jednym z najlepszych zespołów na świecie. Ludzie z Forda na pewno byli w stanie określić predyspozycje Roberta po pierwszym dniu, więc skoro były dni następne, to na pewno dobra wiadomość o kondycji i sprawności Roberta.

TOMek:

Czym WRC różni się od F1 z punktu widzenia kierowcy, mam tu na myśli predyspozycje kierowcy itp.?

Leszek Kuzaj:

Rajdy wymagają zdecydowanie większej wszechstronności od kierowcy, ze względu na różnorodne nawierzchnie drogi zmieniające się czasami co kilometr. Brak możliwości serwisu między odcinkami( zazwyczaj serwis po 3 os- ma to znaczenie zwłaszcza w doborze opon), nigdy nie wiesz czy nie zacznie padać, przesychać itp. Brak znajomości trasy- jazda tylko na opis zrobiony podczas dwóch przejazdów zapoznawczych każdego odcinka. W rajdach startujesz podczas wszystkich pór roku i na wszystkich możliwych nawierzchniach.

F1 – nie wątpliwie większe przeciążenia, duże prędkości i niesamowita precyzja jeżdżąc po dobrze znanym Ci torze.

TOMek:

Czy ( ja wiem że tak ) rajdy to także niesamowite wrażenia dla kierowców i kibiców?

Leszek Kuzaj:

Tak ogromne , duża adrenalina i wyczulone zmysły. Nigdy nie wiesz co czeka cię za kolejnym zakrętem, czy jest ślisko ( piasek, błoto, kamienie) czy znakomita przyczepność. No i rywalizacja z czasem i samym sobą.

Dla  kibiców są widowiskowe, bo zawsze się coś dzieje. Niestety widzą samochód tylko kilka sekund i muszą pedzić na kolejny odcinek.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 15:41

Udostępnij:

error: Content is protected !!