^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 30 Październik 2017

Robert Kubica – Od Andory do F1.

Robert Kubica i jego historia to coś niewytłumaczalnego, coś co uczy pokory, ciężkiej pracy i docenienia tego czego zbyt często nie doceniamy. Od Andory do Formuły 1. To nie jest bajka, kino familijne z happy endem – to wydarzyło się naprawdę.

Robert Kubica: Od Andory do F1

O nie, tylko nie to!

Przerażające, przykre i przede wszystkim smutne były obrazy, które dotarły do nas z kamery pokładowej włoskich załóg Moreno/Bonato i Scrivia/Micheletti.
Jakub Gerber proszący o telefon, nadziana na barierkę Skoda, z której unosi się dym niczym na pogorzelisku, a w tle słowa nadjeżdżających załóg:
– ” o nie…. Robert….”
– “mój Boże… co mu się stało?”
Świat dla wielu nagle się skończył, tak miał wyglądać armagedon? aż tak drastycznie?
Wszyscy poczuli bezradność, nic nie mogliśmy zrobić, kompletnie nic, a świadomość tego sprawiała, że dusze bolały nas jeszcze bardziej.
Video z lutego 2011 nawet dziś wywołuje dreszcze, niepokój i coś bardzo bolesnego.

Czas wyczekiwania. 

Jak się okazało ten czas był bardzo długi, ale zaczął się od panicznego wyczekiwania na pierwsze informacje. Czekaliśmy i czekaliśmy, komunikaty i przecieki bardzo się od siebie różniły, Robert nie chciał się pokazać, udzielić wywiadu – jego ambicje i charakter nie pozwoliły, abyśmy mogli widzieć tego Roberta w takim stanie. Chyba większość kibiców poczuła w tym czasie potrzebę wspierania Roberta z całych sił, ale i każdy z nich potrzebował wsparcia w tym ciężkim okresie – pustka była boląca.

“Czasami w życiu trzeba się pogodzić z tym, co los przyniósł, choć nie jest to to, czego by sobie człowiek życzył. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj” – powiedział Robert Kubica niespodziewanie pojawiając się we Włoszech na rajdzie Gomitolo di Lana.

W Subaru Impreza z Giuliano Manfredi na prawym fotelu – przyniósł niesamowicie wielki ładunek radości, nadziei i uśmiechu nie tylko nam kibicom, ale i z pewnością sobie samemu. W tenże weekend udzielił obszernego pierwszego wywiadu “na trawce” – opowiadając o bólu, ciężkiej pracy i nadziejach na “powrót”, który miał odbywać się metodą małych kroczków w tym długim procesie “wejścia na wielką górę” – kibice byli zgodni “idziemy razem”.  “Nie wiem co przyniesie najbliższa przyszłość” – ale w głowie Roberta już wcześniej urodził się pomysł na rajdy, jako formę rehabilitacji.

“Zaczynam nowy etap mojej przygody ze sportami motorowymi.”

I zaczął ….

2013 – Pierwszy sezon w rajdach.

Plan Roberta to 11 rajdów z Maćkiem Baranem w Citroenie DS3 RRC na rok 2013 – logo Lotos towarzyszy Robertowi już od pierwszej konferencji prasowej.

Ze strony Roberta była walka i entuzjazm z ponownej możliwości rywalizacji za kierownicą, ze strony kibiców radość i wielkie wsparcie. Sezonu 2013 Załoga Kubica / Baran w pierwszym sezonie startów w rajdach wywalczyła tytułu Mistrza Świata w kategorii WRC2.

A sezon doskonale podsumowuje poniższy materiał video.

2014 – WRC, czyli na głęboką wodę.

To był to rok pełen trudnej nauki. Robert w roku 2014 zyskał sporo doświadczenia w jeździe na szutrze, na którym potrafił już jechać jak równy z równym z takim  zawodnikiem jak bardzo doświadczony Mikko Hirvonen także jadący Fordem Fiestą WRC. W sezonie 2014 Robert odniósł także 5 wygranych OS czego nie dokonał przed nim żaden z Polaków, a trudny rajd Portugalii ukończył na 6 miejscu co też jest pobiciem rekordu Krzysztofa Hołowczyca, który najwyżej ukończył rajd na pozycji 7. 2014 był zdecydowaniem rokiem wzlotów i upadków. Miłą niespodzianką były starty Roberta już po zakończeniu sezonu WRC w Monza Rally Show i Memorial Bettega gdzie Robert wygrywał.

Nauka, ale i ambicje Roberta, a może to fakt chęci nadrobienia przez Roberta słabych punktów prywatnej Fiesty? Bez znaczenia – Kubica / Szczepaniak stworzyli w tym sezonie coś naprawdę niesamowitego. Te emocje zostaną w pamięci kibiców na zawsze.

2015 zaczął się z przytupem.

Sezon otworzył Rajd Monte Carlo, Kubica / Szczepaniak wygrali tam 4 odcinki specjalne – emocje były niesamowite, nie wszyscy dowierzali w to co się dzieje – Nick Heidfeld także. Robert wygrał jeszcze później pięć odcinków specjalnych w tym sezonie.

Monte Carlo w 2016 było … 

Zamknięciem pewnego ważnego epizodu w karierze Roberta. Obraz przedstawiający Roberta “z walizkami” wydawał się mówić, że pora zacząć coś nowego. Kubica od chwili tego nieszczęsnego wypadku zainwestował w siebie tak wiele, że ciężko byłoby opisać to słowami.

Robert był swoim menedżerem, rzecznikiem prasowym, często mechanikiem, szefem zespołu i Bóg sam wie kim jeszcze. Początek roku 2016 nie wyglądał jak przez różowe okulary, ale wiadomym było, że kwestią czasu będzie jak Kubica powie, że “czuje się bardziej kierowcą wyścigowym”.

 


Powrót na tor. 

Metoda małych kroczków jak nazwał to Robert rozpoczęła się na dobre. Robert przez ten cały czas szukał złotego środka bardzo ciężko pracując. Trzeba wspomnieć tu o wcześniejszych, udanych testach w DTM, o starcie w Renault Sport Trophy na torze Spa-Francorchamps, o krótkiej przygodzie w WEC z ByKolles, którą szybko i nieoczekiwanie zakończył Kubica.

Wielkim krokiem z kolei były testy Roberta w bolidzie GP3 na Cremona Circuit, to po wszystkich testach w symulatorach F1 pierwsze namacalne potwierdzenie kierunku w jakim podążał Robert.

Kubica od czasu nieszczęsnego wypadku nigdy nie wykluczył chęci powrotu do najwyższej serii.

Renault ogłosiło, że zorganizuje Robertowi testy – padło na węgierski Hungaroring, ten sam tor, na którym Robert zadebiutował w F1.

Robert Kubica na Hungaroring okiem kibiców - Najwspanialszy dzień od ponad sześciu lat

 

Robert przejechał podczas testów dystans dwóch wyścigów w ekstremalnych upałach jakie w tych dniach panowały. Wynik testów był bardzo pozytywny, a sam Robert niesamowicie szczęśliwy, że mógł przekonać się o fakcie możliwości jazdy bolidem na swoim wysokim poziomie sprzed lat.

Mimo to Robert w wypowiedziach był bardzo ostrożny co do swojej przyszłości, choć widoczna satysfakcja pokazywała, że skoro może, to chce to robić – drogi powrotnej nie było.
Renault zagmatwane w swoich interesach silnikowych niestety nie dało szansy Robertowi na sezon 2018.

 


Robert Kubica testy Siverstone 11.10 -11Wtedy pojawił się Williams.
Zespół z Grove stał się opcją dla Polaka na sezon 2018, a to za sprawą Felipe Massy, który nie do końca wywiązywał się z oczekiwań Williamsa.
Williams Martini Racing zorganizował z Robertem dwa testy, jeden na torze Silverston, a drugi na Hungaroring. Nadszedł czas wyczekiwania na kolejne kroki i decyzję …

Kubica udowodnił, że wszelkie bariery można w życiu pokonać, a one same same mieszkają w głowie…. nie w ludzkim ciele.

Historia Roberta to coś ponad, coś niewytłumaczalnego, niepojętego w ówczesnym świecie z brakiem happy end’ów.

Przez ostatnie 6 lat Kubica cieszył się niesamowitym wsparciem kibiców na całym świecie, słowa podziękowania i wyrazy szacunku ze strony Roberta oczywiście padały, ale takie wspólne i głośne dla Roberta i dla kibiców jeszcze raz ..DZIĘKUJEMY!

Czekając na oficjalne potwierdzenie Roberta w F1 – ….. dajcie głośniej!

 


Tymczasem Felipe Massa trochę przedwcześnie zapowiada rozstanie z F1 po sezonie …

“Chciałbym podziękować mojej rodzinie, przyjaciołom, sponsorom i kibicom. Naprawdę doceniam wasze wsparcie przez te wszystkie lata. Mam nadzieję, że zobaczymy się w Brazylii i Abu Zabi. Wierzę, że będziecie mnie wspierać w przyszłości, w ewentualnej innej serii wyścigowej “

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 15:40

Udostępnij:

 • jest kolejny wpis… jaki jest taki jest, ale trzeba to zmienic.

 • Marcin81

  Nie mów na głos :-D Ale jestem za :-D

 • Przemysław Jan

  Ja ostatnio coraz rzadziej tu zaglądam bo jak widzę te nowe wrzutki wyssane z palca to nawet nie chce mi się tego wszystkiego czytać. Forza Kubica!!

 • Ja pier*ziele ludzie, więcej wiary. Co jakaś “krowa” piernie to szum jak w ulu. Czy część z Was w ogóle nie słucha Roberta? Cisza u Nico, cisza w Williamsie, cisza u samego RK a tu dyskusje jakby decyzje zapadły i było pozamiatane. Trzymać cholera fason, jak przystało na kibiców Roberta Kubicy. Wszyscy murem za Nim, albo wracać jak decyzje zapadną. Pamiętajcie mowa to srebro ale milczenie jest złotem. Będzie dobrze.

  I sorry za niski poziom wypowiedzi, ale i dywagacje zaczynają być mało merytoryczne.

  pozdrawiam

  • cho-bot

   Seba, w takich razach wysoki poziom wypowiedzi na nic. Pierdutnąć trzeba. :D

  • kon kk

   Ta cisza jest dosyć ciekawa, porównując co działo się z Renią, tu jednak żadne przecieki nie trafiają w eter…

  • Marcin81

   Sebastian pozamiatał :-D

  • PiotreK

   Dokładnie Seba, bardziej mnie załamuje panika jaka się dzieje niż to co ktoś powiedział.

 • WaWel Smoczek

  Czy w wigilię narodowego święta będzie nam dane radować się z TEJ nowiny? #ForzaKubica #Martini

  • cho-bot

   O, jakby ładnie się patriotycznie złożyło. :)

 • Regular

  Faktycznie, cytowano mnie.

 • Marcin81

  A co tu tak gwarno z tym Brukstonem,Bakstonem,Brikstonem … Zazdrości bo o Nim cisza to se chłopina naklepał do głowy głupot o przejazdach …. Tylko Robert wie co potrafi i gdzie się znajduje …. Tylko Robert zna prawdę o sobie i zawsze prawda i tylko prawda …Tylko Robert wie że może podołać a skoro Robert wie to my mu najmocniej jak się da zaufajmy …. Klepanie o czymś czego się nie widziało a słyszało a słyszało cholera wie skąd jest dla Nas niczym jak tylko pie……niem,zresztą podobnie jak ziomal Wilnewi …
  Nie zatruwajmy sobie głowy,nie próbujmy sami siebie oszukać co do postawy RK bo wiemy na jakim poziomie jest w tym momencie ..Pozdro frends :-D

  • JonSnow

   Może po prostu myślał, że RK będzie w Renault, a Williams weźmie po sezonie weźmie Di Restę, a tu dupa RK do Williamsa i gul skoczył hehe ;p

   • Marcin81

    Nie wiem co myślał i myśli ale gilga mnie gostek ….. Tylko Robert i jego otoczenie ,tego się trzymam …

    • JonSnow

     Mnie też, tak sobie żartuję.

 • Gasto
  • Przemek

   Raczej nie, ja nie widzę związku.

 • Wszystko co ważne postaram się napisać w kolejnym wpisie, który już się produkuje.

  • Przemek

   Chyba nic konkretnego, nowego się nie pojawiło. Jest sens robić nowy wpis?

   • JonSnow

    Jedni chcą, drudzy nie, niech Kapitan decyduje, my się dostosujemy :)

   • DB

    Jest.

 • Adrian

  Cześć Klub! Robert mówił, żeby mu zaufać i tylko tego moim zdaniem należy się trzymać ;).

 • Regular

  Nikt nie wie kim na prawdę jest ten Buxton – tak na pewno wiadomo tylko, że to dziennikarz-celebryta.
  Podaje się za Amerykanina. Raikkonen nazwał go swego czasu clownem w odpowiedzi na hejt skierowany przez Baxtona pod
  adresem Kimiego. Prawdopodobnie jest on lobbystą Daniła Kvyata. Póki co, musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać, być
  może do końca sezonu, na (wspaniałe) wiadomości odnośnie przyszłości Roberta Kubicy w F1, kierowcy nr1w stajni Williamsa.

  • michal

   Buxona ostatnio widzialem w Eleven. udzielał wywiadu dla Pana Mirosławskiego. Niestety sytuacja z Robertem nie jest tak kolorowa jak nam sie wydaje, ale trzeba czekać na testy w Abu dhabi. Mam nadzieje, ze do tego czasu Robert odbuduje fitnes i pojedzie na miare swoich mozliwosci.

   • Gasto

    Chyba dla ciebie nie jest.

   • Le Mans Wmr

    Ładny hejcik.

    • Gasto

     Żałosne trzeba mieć życie, aby stworzyć nowe konto, aby tylko poddać w wątpliwość to, że Robert wraca do F1, nic z tym się nie zrobi :)

     • Le Mans Wmr

      Life.

   • DB

    Czemu nie jest kolorowa? RK to najlepszy wybór, jest w formie, jest najszybszy z kandydatów do fotela, jedyne czego mu brakuje to pieniędzy

   • cho-bot

    Fitness to nie u nas. :P

   • JonSnow

    Robert już dawno zrobił formę.

   • Maciek

    GO AWAY!
    No dobra, żartowałem, alea kolego trolujesz że hej!
    RELAX, wszystko jest dogadane, tylko nie wolno im pary z gęby puścić.

 • Jarecki

  ten caly Buxton to taki expert, ktory nie slyszal o zuzyciu opon w F1. Panie Buxton, hello !, opony sie zuzywaja a tempo spade, wtedy zjezdza sie po nowe. Nie zawracajmy sobie nim glowy

  • WaWel Smoczek

   a gdzie on będzie pracować od nowego sezonu? może szuka pracy w plotku.pl?

   • Gasto

    No właśnie NBC kończy przygodę z F1 z tego co pamiętam i typek próbuje usilnie chyba znaleźć nową pracę jako “insider”

 • Le Mans Wmr

  A pamiętacie tą wypowiedź RK,
  -Dzisiaj to seria oczekiwania. Ty, czyli kierowca, musisz uważać, aby nie jechać zbyt szybko i skupiać się na innych aspektach niż chęć rywalizacji na torze i jazdy na limicie. Wszystko to, co wcześniej znaczyło o sile F1, zostało gdzieś w tyle – dodał Kubica w rozmowie z włoskim radio “Sportiva”.
  Może Kubica według jego źródła jest za szybki,żeby być wolnym?Po dłuższym przejeździe w tempie Q kazali mu oszczędzać paliwo i opony no to drastycznie zwalniał tempo.No taką teraz mamy tą F1.

 • quickNick
  • michal

   Ten ”Sławek Madaj” chyba też.

   • quickNick

    razem z Tobą

  • Przemek

   ke? Który z wypowiadających się to Buxton? ;) Powinni go zastąpić Sławkiem, ma lepsze wtyki :)

  • Kristo91

   Coś Sławek nie trafił z typami…

   • sanminen

    on nie trafiał tylko przekazywał jakie info do niego docierały – a wszyscy wiemy, jak dynamicznie sytuacja się zmieniła

  • DB

   Ciekawe co nie pykło, był już praktycznie na 100% w Renault i nagle wszystko się zmieniło o 180 stopni. Myslę, że skoro Renault było pewne zakontraktować Roberta to Williams tym bardziej. Jedyne co może popsuć całą układanke to Kvyat ze swoimi pieniędzmi albo presja Mercedesa i w rezultacie kontrakt z Wehrleinem

 • Się dziwicie, że stara gwardia milczy… a co tu gadać jak ino same spekulacje i to do tego poparte wyssanymi z palca faktami…
  Ja czekam na info od głównych zainteresowanych, a nie od gości celebrytów nabijających sobie lajki na Twitterze i lobbujących swoich pupilów..

  • Akslugor

   Witam Klubowiczów we wtorkowe popołudnie :)
   Dokładnie DaroGP, moje podejście jest takie samo.
   Forza Robert Kubica Team!!!

   • Le Mans Wmr

    Witaj,już po mlu robi się wieczorek.

 • ZimnaMi

  Im dłużej czytam wypowiedź Buxtona tym bardziej mi się kupy nie trzyma. Williams zorganizował dwa własne testy dla Roberta i dalej nie wyjaśnił, jak to jest u niego z tempem przejazdów. Tylko niby bazują na testach z Renault?

  • Le Mans Wmr

   Może ktoś mu zapłacił za takie gadanie?

   • Wojtek A

    Jak czytam, to też tak sądzę.

  • PWM

   To po prostu znaczy że wtyka Buxtona w Renault jest z frakcji, która od początku była za Saintzem. Jak tylko Robert rozwiązał kontrakt zaczął się czarny PR żeby nie wzmacniać konkurencji. Buxton, podobnie jak dzisiaj Priestly i duża część anglojęzycznych mediów, są miesiące do tyłu ze stanem wiedzy co się z Robertem dzieje. Test w Walencji był dla nich szokiem, a nikomu nie chciało się zastanowić po co Robert zrobił w 2016 15 tysięcy km na rowerze.

   • Le Mans Wmr

    Pani w kiosku mu powiedziała.

   • sanminen

    tym tajnym informatorem był zapewne A. Prost – jemu zależało na Sainz’ie i robił wszystko aby to jego ściągnąć:)

  • WaWel Smoczek

   Nie wiem skąd ma te informacje ten Buxton, ale na pewno przychylny Robertowi Rowlinson też podawał informację o nietrzymaniu tempa na dłuższych przejazdach. Wg niego natomiast prędkość pojedynczego okrążenia była bez zarzutu. Jeśli Buxton wie od Row, a ten of Królewny Śnieżki to tak tworzą się plotki.

  • Asia

   Hej, na szczęście mamy Roberta i jego słowa w których twierdzi że testy były bardzo pozytywne i kolorowe a sam jest w życiowej formie i nie musimy sobie zawracać głowy tym co różnej maści dziennikarze wypisują, nie powinniśmy przynajmniej.

   • ZimnaMi

    Ja sobie w sumie głowy nie zawracam. Bardziej ciekaw mnie niekonsekwencja i bezsens tej wypowiedzi. Bo tak została sformułowana, żeby nic konkretnego nie powiedzieć, a napisać negatywnie. Przypuszczam, że celowo.

  • Tym Pio

   Poza wszystkim jest jeszcze Nico, który na pewno miał dostęp do wyników z Renault, czy ryzykował by swój cały autorytet gdyby rzeczywistość była taka jak ja opisuje ten anglik? Oczywiście że się to kupy nie trzyma..

  • Edzik

   To próba zasiania ziarnka niepewności w Williamsie Kto wiatr sieje ten BURZE zbiera

  • Tym Pio
   • cho-bot

    Świetne. Dzięki za poprawę humoru. :) Może by przesłać Willowi? ;)

   • WaWel Smoczek

    dla mnie bomba!

   • Charlie Runkle

    Miło. Podobnie jak miłymi były też jego słowa po testach RK.

    • cho-bot

     Jakie tam miło. :P Tu jest ogień. “#Capo” – dosadnie. :)

     • Charlie Runkle

      Tak. Tyle że zdaje się że to była reakcja na słowa Nico że “LH i RK to najszybsi z którymi się ścigał”, także … chyba trochę ostudzę ten entuzjazm.

     • cho-bot

      Dlaczego? Wierzy, bo doświadczył na własne oczy, że R jest niesamowicie szybki.

     • Edzik

      Prędki ci on to pewne , coś takiego nie ginie u osobnika o imieniu Robert

     • Tym Pio

      No nie ma się co zapalać, ale..należało by podkreślić jednak że Nico użył czasu teraźniejszego Present Simple, a więc można by uznać to za subtelny gest poparcia dla teamu RK w walce o fotel w Wiiliamsie przez człowieka który był w garażu przed monitorem w czasie testów w RS17…

 • Wojtek A

  Odnośnie tej “mega sensacji Buxtona” znalazłem taki wpis dziś pod jednym za artykułów. Mnie się podoba. :D

  “Nikt nie wie kim na prawdę jest ten Buxton – wiadomo tylko, że to dziennikarz-celebryta. Podaje się za Amerykanina. Raikkonen nazwał go niedawno clownem w odpowiedzi na hejt skierowany przez Baxtona pod adresem Kimiego. Prawdopodobnie jest on lobbystą Daniła Kvyata.”

  • Jaksa

   Słabe to…

   • Wojtek A

    Mnie się podoba. Nie musi to być bomba megatonowa. To, że gość za kimś lobbuje, widać jak na dłoni.

 • Aż nie zdzierżę i kilka słów popełnię.

  Czy pamiętacie jeszcze wypowiedzi inżynierów Renault odnośnie jazdy Roberta BEZPOŚREDNIO po testach na Hungaroringu?
  Czy pamiętacie jeszcze konkretne dane z tych testów, czasy , długości stintów, to że najszybsze ķółko odbyło sie na początku dłuższego stintu?
  Czy pamiętacie , że Robert nie miał nawet możliwości zrobienia kółka kwalifkacyjnym tempem ze względu na czerwone flagi na koniec dnia?
  Czy zapomnieliście , że opinie na temat wyników testów zaczęły się zmieniać przypadkowo w tym samym momencie, a którym pojawiła się kwestia silników?
  Czy nie pamiętacie, że Robert podkreślał brak planowanych aktywności z Renault poza testem na Hungaroringu?

  To są wszystko fakty a nie gdybanie.

  Faktem jest też to, że Massa po pierwszych testach RK (i PdR) obecnie potwierdził zakończenie kariery w F1 po tym sezonie. Że PdR przestał się pojawiać jako poważny kandydat w wiekszosci spekulacji. Że Williams nie ma zamiaru jeszcze ogłaszać decyzji tak jak zaznaczał od samego poczatku.

  Jeśli więc ktoś spekuluje i w tych spekulacjach przekręca FAKTY lub im zaprzecza to staje sie troszeczkę mało wiarygodny. Ze swojej strony sugerowałbym bardzo, ale to bardzo ostrożne podchodzenie do wyciaganych przez te osoby wniosków. Bo jesli nawet ktoś je wyciąga według swojej najlepszej wiedzy to widać, że ta wiedza ma poważne luki.

  Poczekajmy więc na nieco na pewne informacje i przestańmy rozdmuchiwać wszelkie teorie jakie sie tylko pojawiają.

  To mówiłem ja, Alter Ego, kibic drugiej klasy…

 • Trzeba będzie dziś zrobić nowy wpis…bo – no..
  Czołem wszystkim.

  • Wojtek A

   Hej,

 • Le Mans Wmr

  Naprawdę,spokój jaki płynie z obozu Roberta jest błogi.Czekamy na oficial report.

 • Jarecki

  Witam
  F1 z Kubica coraz blizej
  I tego sie trzymajmy

  • cho-bot

   Witaj. Przecież nikt na damo Martini nie kupił… nawet jak nie lubi. ;)

   • Jarecki

    a moze ktos biegly w sztuce moglby zrobic z photo shopa taki montaz kibicow Roberta ( znaczy nickow albo avatarow) z tymi butelkami co stoja w lodowce. Firma Martini by sie ucieszyla, a moze nawet wykonali by telefon do Grove ?

 • Przemek

  Myślicie, że jeżeli nie wypali z F1, to zrobiliby Robertowi miejsce w FE, F3, WEC? Trochę po chamsku to rozgrywa Williams, nie daje Robertowi żadnej możliwości na rok 2018, jak coś nie pyknie, będzie musiał robić rok przerwy z gościnnym udziałem na Tour De Pologne (kto Wam ustawiał te rowery? Wszystko jest do zmiany;)).

  • Edzik

   A z Massą jak zrobili podobnie

  • Maciek

   Spokojnie, już “pykło” :)
   Trochę zaufania, bo za chwilkę okaże, się ze RS be, WMR be, a potem to ogólnie F1 be

   S P O K O

  • Gasto

   Gdyby RK miało nie wypalić to już dawno mielibyśmy takie info od Braviego i Rosberga. Wszyscy w obozie RK milczą i znaczy to jedno, naprawdę trochę cierpliwości i więcej wiary.

 • Kozioł

  Wrzucam pełną wypowiedź Buxtona.
  Powiedziałem, że nie podobała mi się żadna z opcji rozważanych przez Williamsa. I dlatego też nie uważam Kubicy za realną opcję. Z tego co słyszałem po jego jazdach dla Renault był w stanie przejechać max 30 okrążeń równym tempem a potem tempo masakrycznie spadało. To nie musi być w 100% pewna informacja ale pochodzi z najlepszych moich źródeł. Williams nie organizowałby kolejnych testów gdyby nie widział w KUB jakiegoś potencjału i naprawdę chciałbym by Robert jeszcze raz spróbował przejechać cały sezon. To było by pieknę zakończenie tej historii. Uważam, jednak że im dłużej jakiekolwiek decyzje są przeciągane tym mniejsza szansa że się to zdarzy”

  • Jaksa

   Czy przypadkiem najdłuższy stint który tego dnia zrobił RK nie miał 15-16 okrążeń?

   • cho-bot

    A na forum wm ktoś przypomniał słowa Allena jak to Kubica przed przed przerwą był regularny, a po przerwie się rozsypało. Kiedy przypomnimy sobie słowa Roberta co do tego jak ułożył sobie wszystko w głowie i jak lepiej mu się jeździło po południu – to te wszystkie analizy ludzi, którzy na testach nie byli /Allen nie był/ do czego się nadają?

    • Jaksa
     • Mike

      a te czasy to skąd niby są ??

     • Kozioł

      Tylko, że to nie są oficjalne czasy. Jakiś tam użytkownik z mało znanego portalu wrzucił na forum a potem wszyscy zaczęli kopiować.

     • WaWel Smoczek

      pewnie są to czasy Vettela.

     • Kozioł

      Albo Sakona Yamamoto.

     • Mike

      Możliwe, nie wiem.

     • Mike

      Dokładnie o tym mówiłem wcześniej. Wszyscy się na tych czasach opierają, tylko nikt się nie zastanowi czy to w ogóle prawdziwe czasy są.

     • Jaksa

      Wiele portali i poważnych stron tego dnia podawało czasy. Jakoś nikt wtedy nie zwrócił uwagi na ewentualną rozbieżność.

     • Kristo91

      Byłem widziałem i takie czasy były…

    • Bym powiedział do czego ale nie tu..

   • Kozioł

    Tylko, że Buxtonowi nie chodzi o pojedynczy stint, tylko ogólnie razem z pit stopem.

    • Jaksa

     Nie wynika to z jego wypowiedzi. Razem z pit stopami to zrobił ponad 140. Zresztą jak popatrzysz na czasy to się kupy nie trzyma

     • cho-bot

      Przede wszystkim nie biorą pod uwagę faktu, że Kubica części i ustawienia dla Renault testował.

     • Falkon750

      Dokładnie przecież testował części i pakiet Aero to co on pindoli

     • WaWel Smoczek

      co ma testowanie części do nietrzymania równego tempa?

     • ZimnaMi

      Chodzi o to, że Robert jechał w takim tempie, w jakim danym momencie sugerował zespół.

     • Kozioł

      Ż jego wypowiedzi wynika i sugeruje, że tempo Roberta spada po 30 okr.ze względu na problemy fizyczne.

     • ZimnaMi

      Tyle, że z wypowiedzi Roberta i jego menedżera Nico wynika, że nie ma żadnych problemów fizycznych i jest w lepszej formie niż wtedy, kiedy jeździł w F1. :)

     • Kozioł

      Też w to nie wierzę, że tempo było słabsze ze względu na problemy fizyczne.

     • Jaksa

      Moim zdaniem nie dokładnie tłumaczysz:

      “he could only manage a max of 30 laps at a time and his pace tailed off horribly at the end”
      Był w stanie zrobić max 30 okrązeń ciurkiem i pod koniec tempo strasznie leciało w dół.

     • Kozioł

      Oczywiście, że nie napisał tego wprost, ale raczej wiadomo co sugeruje.

     • Kristo91

      Każdy kto zna i słucha RK to wie że problemy kondycyjne to bzdura

  • ZimnaMi

   Zaprzecza sam sobie. Williams nie zorganizowałby testów, gdyby nie widział potencjału, ale nie nie ma potencjału, bo po 30 okrążeniach tempo spadało. To po grzyb Williams organizuje kolejne testy, skoro Robert nie jest w stanie przejechać równym tempem więcej niż 30 okrążeń?
   Na marginesie to Renault przeprowadzał w trakcie testów Roberta pewien program dotyczący samochodu. Więc tempo Roberta mogło być dostosowane do wymagań zespołu i tego co w danym momencie sprawdzali.
   Bry

   • Kozioł

    Ja nie wien, to są ponoć najlepsze źródła Buxtona.

    • szafran00

     Nie najlepsze źródła buxtona, tylko najlepsze co może mieć ze źródła, które ma. Znacząca różnica, nie sądzisz? Zresztą sam mówi też o tym, że nie jest 100% pewny tego info.

  • Le Mans Wmr

   Wszystko wskazuje na to,że Renault było już ukierunkowane na taką,a nie inną sytuację,a z racji,że byli jakby winni Robertowi ,to pomogli mu w powrocie.Problemem stało się ,to że nie spodziewali się takiego obrotu spraw i zaczęli owijać w bawełnę i takie tam.Robert zszokował system i wielu nie może tego przełknąć.

   • Edzik

    Zdecydowanie zostali zaskoczenie jego formą , niezbyt ładnie się z tego wymiksowali ale nie ma tego złego ……

  • Pit

   Robet mial lepsze czasy testow w niemal identycznym bolidzie co Sainz, ktory zna ten bolid i jezdzil przez 4 dni na Hungaro bo testy byly zaraz pod GP. Wiem ze to zadne uzasadnienie bo zbyt wiele jst czynnikow, ale pisze to w stylu tych wszystkich ekspertow! Robert byl szybszy do Sainza i nie dostal fotela! ;) Co jakby byl wolniejszy a mial tone paliwa na pokladzie bolidu a Sainz na oparach? Pismaki by go zjedli, ze Renault wybralo lepszego xD

  • Robert Łuczak

   O ile dobrze pamiętam, to Robert mówił, że kluczowe jest zarządzanie oponami i wszystkie mieszanki za wyjątkiem jednej Robertowi pasowały – w tym sezonie wszystkie teamy mają problem ze zrozumieniem pracy opon. Moim zdaniem to faktycznie może chodzić właśnie o to po przejechaniu 30 okrążeń. Taka wypowiedź mogła być zamówiona lub też celowo mógł być tak naprowadzony jako sposób wywarcia presji w negocjacjach. Chyba negocjacje weszły w fazę końcową.

  • Edzik

   30 to super wynik , choćby na głowie stanął to prędkość będzie spadała DEGRADACJA OPON nie pozwoli na więcej . Czy ktokolwiek wie na jakich oponach jechał ?????? Pie……..nie kotka za pomocą płyty chodnikowej.

 • czarny86

  zakupiony na lotosie pare lat wstecz:)

 • Dora

  Lokomotywa tak już rozpędzona, ze nikt jej nie zatrzyma… Zrobi to sam Robert na polach startowych GP Australii!
  Wierzę w to bardzo mocno! Pozdrawiam cieplutko Klub :)

  FORZA RK!#SupportKubica
  https://uploads.disquscdn.com/images/1fd67300090c8d04c7f0d3e3581cf0526e637f3bbe07582f918747035ac035b3.jpg

  • JonSnow

   Jeżeli liczą na rozwój bolidu wybór może być tylko jeden, gdyby coś nie szło po myśli Roberta już byśmy wiedzieli o innym projekcie. Nikomu nie zaszkodzi sprawdzić Roberta na testach po GP Abu Zabu/Dhabi, można na tym tylko zyskać. Tak jak powtarzam od początku tylko oficjal nam wszystko wyjaśni i na niego musimy czekać.

   Cześć klub.

 • Jacek Kubicar

  I ktoś się wczoraj dziwił że starzy milczą, jeden artykuł i popłoch:)))
  Miłego dnia!
  Forza Kubica !!!

  • I to jest konkret :)

  • Zdzicho Lorek

   Dokładnie Jacku , śmiać mi się chce z tego wszystkiego ,a jeszcze jest w zanadrzu tajemniczy kandydat :)))

  • Marrally

   Jacku nie dziwiłem się tylko stwierdziłem można powiedzieć dojrzałość że “starzy” wyjadacze milczą bo spekulowanie jest do bani jeśli wchodzą nerwy i jakieś tam głupoty.

   Wszyscy trzxymajmy się i szanujmy a Robert i tak zrobi swoje :)

  • Rafał Lewandowski

   Jacku. Kto to powiedział? Wiara czyni cuda!? Pozdro. Forza RK

 • Falkon750

  To jest straszne głową pęka od tego wszystkiego niech już coś powiedzą

  • Kristo91

   Przeważnie jak były negatywne plotki to z obozu Roberta wychodziły pozytywne wieści:))

 • Wierny fan Roberta

  Niech już jest niedziela bo oszaleć można :) mam nadzieję że tam wszystko się dowiemy

  • PiotreK

   Raczej nie

  • Adrian Kruppa

   Niedziela? Gdzie, w kosciele?

   • cho-bot

    Niedziela dzień święty – oświeci nas. ;)

    • Adrian Kruppa

     Niech oswieci tych co decyzje podejmuja.

 • db

  Marc Priestley w Sky Sports powiedział przed chwila, ze temat jest jeszcze otwarty, ale raczej Pascal dostanie fotel @ Williams https://www.facebook.com/skysportsf1/videos/1538673502892273/ od. 14.20

  • ad

   Mercedes rozdaje karty, to bezwatpienia.

   • Wierny fan Roberta

    Toto…

  • gucior1985 .

   gdybanie…

  • Kristo91

   Jak by tak miało być, to Felipe nie poszedł by na emeryture

  • Falkon750

   Tego się obawiam od początku toto to niezły ściemniacz znowu dil silnikowy może zdecydować o wszystkim

  • Przemek

   Co będzie to będzie, nie mamy na to żadnego wpływu, pozostaje nam trzymać kciuki, FORZA KUBICA ! ;)

  • Jaksa

   Obejrzałem. On tego nie powiedział z jakąś wielką pewnością w głosie. Raczej spekulacja z jego strony.

   • db

    Wszyscy myślą, spekulują, gadają…. Tylko spokój nas uratuje : ) Decyzja musi być tylko jedna!

  • terry84

   Taaaa,a później mówi ,ze Palmer też jest na liście…

   • cho-bot

    Odzyskałam puls. ;)

   • sanminen

    oni są lepsi od nas :) w tych dywagacjach :D

  • PiotreK

   Nie ma decyzji to sobie spekulują

 • cho-bot

  Z twittera:
  rabih habchy‏ @rabih78
  3h3 hours ago
  @R_Kubica don’t you have ant interest for your global fans? not 1 english word since i followed u since 6 months ago

  Fan “zagraniczny” domaga się choć jednego słowa w ogólnie zrozumiałym języku. Nie wie nawet, że to konto to nie jest TO konto. ;/ Rosberg będzie musiał popracować nad tą dziedziną, bo u Roberta to leży odłogiem, a potrzeby są jak widać wyżej.

  • Greg_OR

   podrzuć panu rabih78 link do wywiadów z Olimpem gdzie są angielskie napisy – na początek powinno wystarczyć :)

  • Andrzej Onichimiuk

   Mam nadzieję, że po pozytywnym zakończeniu tego zamieszania faktycznie coś zostanie w tej kwestii zmienione i to drastycznie. Rozumiem, że teraz jest może nienajlepsza na to pora, ale od nowego sezonu trzeba ruszyć coś w temacie komunikacji z kibicami…

 • Marrally

  Tylko bez komentarzy prosze ale musiałem
  Lotos o dostawach ropy z usa i poszerzeniu rynków
  https://youtu.be/3KpoB9U3zqc

 • Wierny fan Roberta

  Robert będzie jeździł w F1 w 2018 i jestem tego pewny :) co mnie obchodzi zdanie jakiegoś typka co nic nie wie

 • Marrally

  I taka ciekawostka nt illmora i coswortha w związku z nowymi regulacjami od 2021

  https://www.f1today.net/en/news/f1/233174/ilmor-and-cosworth-back-f1-2021-engine-regulations

 • Marrally

  Preview Pirelli – bardzo fajne
  http://m.sportnetwork.net/main/s107/st195963.htm

 • Marrally
 • PWM

  Powariowali wszyscy z tym Buxtonem? Dziennikarz z USA odpowiedział innemu dziennikarzowi z USA, że ŻADEN z kandydatów do Williamsa mu nie odpowiada, bo najlepiej żeby fotel dostał ktoś z dwójki Rossi / Newgarden, obaj Amerykanie.
  Przerabialiśmy to samo niedawno z Toto i Strollem seniorem.
  Jakby zapytać Szweda pewnie odpowie, że Ericsson jest jak najbardziej poważnym kandydatem do Williamsa.
  Przecież to nas w ogóle nie powinno obchodzić co w każdym pojedynczym kraju mówi się na rynek wewnętrzny.

  • Marrally

   Wiesz co do poniżej to jakie to polskie ;) ale nie ma tematu. Szkoda pradu a brak empatii i innych zalet sie kłania. Potrzeba nam postawienia sie ponadto. Trzeba zrozumieć i szanować sie ot i tyla a może aż tyle?….

  • Kozioł

   Tylko, że Buxton to jest Brytol ….i cała Twoja teoria w pissss..

   • PWM

    Ale od dekady pracuje w mediach amerykańskich, najpierw Speed Channel, teraz NBC / NBCSN, i prezentuje ich punkt widzenia, stąd promowanie amerykańskich kierowców.

 • Maciek

  Wszystkim zestresowanym zalecam spokój. Spójrzcie za okno, jaka piękna pogoda…. ;P

  • Leje…

  • lukasik

   Faktycznie piękna, taka mgła że parapetu nie widzę :D

  • Zdzicho Lorek

   Cześć Klub. Widzę że nudzi im się :)

  • sd

   ja od massy zalecam wam rozluźnienie i pełne zrelaksowanie

 • Falkon750

  Ten Buxton to normalnie szuja jest po co on takie rzeczy wygaduje dwulicowiec.

  • Le Mans Wmr

   Proponuję dla odmiany zamiast się złościć ,puścić mu na profilu pozdrowienia i #supportkubica.Niech wie,że za Robkiem jest siła kibiców.Forza Kubica.

   • cho-bot

    On nie jest hejterem. Po prostu wszyscy powtarzają jeden za drugim, a tworzą opinie i to nie jest w porządku.
    From what I’ve heard of his Renault runs he could
    only manage a max of 30 laps at a time and his pace tailed off horribly
    at the end. Now that may not be entirely accurate information but it’s
    the best I have from the sources I have.

    Williams wouldn’t be testing him if they didn’t see some potential.
    And I would love to see Robert have one last crack at a season. It’d be a
    fairytale ending. But the longer it goes on the more I just don’t think
    it’s going to happen.

    Czyli przyznaje, że jego informacje mogą nie być całkowicie akuratne, ale takie dostał ze źródła, które ma. Tylko niech się zastanowi jakie ma te źródła. :P

    • Le Mans Wmr

     Szkoda tylko,że wszyscy powołują się na swoje tajemne source,a nikt nie słucha co mówi Robert.Dla mnie wystarczy,że RK powiedział dam radę.Cała reszta to dywagacje i historie ssane z palca dla podtrzymania tematu,ale niech gadają,będzie większa radocha jak im kiepary opadną po jeździe Kubicy.

    • Mike

     To ja zadam takie pytanie. Ile najwięcej okrążeń przejechał RK w którymś stincie na testach na Hungaro ?
     Tak samo można się zastanawiać nt. czasów z testów, podał je też jakiś dziennikarz chyba z Hiszpanii, a czy one są prawdziwe ? tego nikt nie wie ale każdy się na tym opiera.

 • cho-bot

  Wiosna będzie nasza. Zbombardujemy konto TT każdemu “Buxtonowi”. To jak tam z tym osławionym tempem Kubicy na długich przejazdach, Mr. Expert, zapytamy. # Zemsta_jest_słodka. Nawet w wyobraźni. ;) Bry

  • Charlie Runkle

   No i przy okazji pasowało by coś wrzucić Cyrylowi i Prostowi. Jak wszystkim, to wszystkim. Zero wyjątków, zero litości. ;)

   • cho-bot

    Zero. ;) A zaczniemy od Allena – to on to wysmażył i poszłooo! ;/ Z drugiej strony będziemy tacy szczęśliwi, że kto wie… może staniemy się szlachetnie wspaniałomyślni? O, nie. W życiu – nie ja! :D

    • Charlie Runkle

     W zasadzie to masz rację. A … też mu coś wrzucę. Niech ma ;)

 • Rafał Lewandowski

  Wojtku, strasznie się unosisz z tym swoim patriotyzmem lokalnym i nieco za daleko posuwasz się w swoich słowach typu k.. 3,14 itd. (pogratulować inwencji i kultury). Nie sądzę aby ktokolwiek podważał fakt umiejętności i możliwości naszych koncernów naftowych co do produkcji paliwa do aut w F1. Jednak wymaga to sporych nakładów na badania nad takimi paliwami a dopiero później ich produkcję, więc większość z nas pewnie uważa, że to nie ma sensu, że są firmy już w tym światku, które od lat pracują nad takimi paliwami. To bardzo niszowy rynek, jak myślisz, ile ton rocznie takiego paliwa można sprzedać? A ile ton do lotnictwa? Tym samym lepiej dołożyć parę złociszy Wiliamsowi na rozwój bolidu i wymalować na nim swoje logo. Pozdrawiam Wszystkich. Forza RK. I tak Was lubię

  • Wojtek A

   Się nie unoszę, tylko mierzi mnie wieczne marudzenie i podważanie wszystkiego na zasadzie “nie mam Pańskiego płaszcza i co mi Pan zrobisz”. Co do inwencji i kultury, to dopasowuję się do adwersarza i wiecznego marudy. W Polsce generalnie jest tak, że rozsądne argumenty nie działają. Nie neguję rozwiązań “dokładania drobnych Williamsowi”, napisałem to niżej. O co innego mi chodziło, to również napisałem.

   • Kozioł

    Pięknie Cię kolega podsumował. To są lata testów, żeby móc dostarczać paliwo w F1,a Ty z jakimiś Jumbo Jetami wyskakujesz. Nikt nie mówi, że kiedyś polska firma nie będzie dostarczać paliw do F1, tylko na pewno nie teraz.

    • Wojtek A

     Następny, który czyta między wierszami. Brawo.
     Kolega może mnie podsumowywać tak, jak uważa. Demokracja jest. Nie mam z tym problemu.
     Nigdzie nie napisałem, że Orlen czy Lotos będzie takowe paliwo dostarczać.
     Teraz ja Ciebie podsumuję: czytanie ze zrozumieniem się kłania. Pa złotko.

   • Rafał Lewandowski

    pozwolisz, że nie skomentuję. i tak Was lubię. Forza RK

  • jakitaki

   A ja nie rozumie po co ta dyskusja i spinaie się. W każdej plotce jest ziarnko prawdy. Skoro mowa o dostarczeniu paliw na testy to przecież nikt nie mówi o ryzykowaniu i wlewaniu na wyścig paliwa nie sprawdzonego w boju zwłaszcza że limity części nie pozwalają na niedociągnięcia. Ale już na testach takie limity nie obowiązują o ile dobrze pamiętam. Lotos z pewnością ma potencjał na wyprodukowanie paliwa odpowiedniej jakości w ilości potrzebnej na testy a wartość marketingowa takiej akcji byłaby nie do przecenienia dla Lotosu. A czy opłaca im się iść w tą stronę czy nie to już niedługo się dowiemy…

 • czarny86

  Takie pytanie Klub, przymierza sie ktos na przedsprzedaz biletow na gp wegier 2018? Startuje 1 grudnia i trwa do 31. Myslalem o tej stronce https://gpticketshop.com , czy ktos juz z niej zamawial?, mamy juz dograna ekipe a ja zostalem tym ktory ma to ogarnac:)

  • sanminen

   ja bardzo chętnie – już nawet moja druga połówka zapowiedziała, że chętnie pojedzie ze mną :)

  • db

   Tak. Kilka razy zamawialem… Najlepsza strona i teraz jeszcze fajne pakiety w fajnych cenach. Jak tylko potwierdza RK to bookujemy ze znajomymi ; )

   • czarny86

    ok dzieki, myslimy o dwoch trybunach gold 4 lub silver 1, z czego silver 1 sa duzo tansze ale nie wiem jakie wrazenia sa z tej trybuny, natomiast na gold 4 bylismy na testach i bylo niesamowicie (dohamowania do pierwszego zakretu), jeszcze mam pytanie odnosnie campingu, polecisz ktorys? trzeba go wczesniej rezerwowac ewentualnie jak to wyglada z dostepem miejsc
    pozdro

    • db

     GOLD 4 na wyścigu miażdży… Dochamowanie po starcie jeszcze jak były V8 ki heh to było coś : )

  • sanminen

   a swoją drogą – jakie najlepiej kupić – wiadomo, że te najdroższe pewnie ale czy rzeczywiście warto czy może bardziej efektywnie będzie jakieś inne kupić?

   • db

    3 CORNER GRANDSTAND HOPPING RED BULL byl spoko. Kazdy dzien na innej trybunie: Friday: Gold1 (Rows 1-12), Saturday: Super Gold (Rows 1-12), Sunday: Red Bull Ale widze, ze sie wysprzedal.. Lipa : /

    • sanminen

     yyyy – jak to się wyprzedał – przecież dopiero będzie przedsprzedaż :-/ chyba że o czym innym mówimy :)

     • db

      Przecież bilety są już w sprzedaży. Zajrzyj na sklep: https://gpticketshop.com/pl/f1/f1-grand-prix-wegier/tickets.html

     • sanminen

      a spoko – jakoś uznałem, że skoro czarny86 napisał, że przedsprzedaż od 1 grudnia to dopiero wtedy będą dostępne

     • czarny86

      Sa juz? obok szczegolow zamowienia jest info ze przedsprzedaz rozpoczyna sie od 1 grudnia https://gpticketshop.com/pl/f1/f1-grand-prix-wegier/tickets.html moze byla jakas jeszcze inna pola przdsprzedazy…?

     • db

      Taaa wrzucasz do koszyka i kupujesz.Przed chwila sprawdzalem… Do 31 grudnia jest znizka. Pozniej juz normalne ceny.

     • czarny86

      a to luz, nie wiedziałem, czyli czekamy na potwierdzenie RK:) wiesz cos nt campingow trzeba je rezerwowac wczesniej?

  • grzesiekd92

   Ja z tej strony kupowałem bilet na testy w sierpniu na Hungaroring

 • Marcin81

  Dzień dobry…Duzo się gada o paliwie ….To coś o gazie….Na zimę drożeje i to jest potwierdzone info….Nie było w tym żadnej ankiety…..:-D
  Nie wymyślać,tyle ode mnie….To byłem ja Marcin :-)

 • czarny86

  Hej Klub! Wolne.. Cora śpi, cisza spokój:) ale niedługo spokój się skończy…. KUBICA IS COMMING…
  Pozdro dla wszystkich wyczekujacych
  Miłego
  Forza Robert https://uploads.disquscdn.com/images/5d1e4e106d39a76e7e29795f4d8b9af3f442a3e83f6fa9c3d59c495b55dd937d.jpg

 • Marrally
 • Marrally
 • Andrzej Pacek

  Taki OT Może ktoś się orientuje gdzie taniej takie lub podobne plakaty kupic https://www.archive7.co.uk/category.html/formula-1?languageSettingsReload=1

 • Marrally

  W oczekiwaniu na potwierdzenie off
  http://www.tvp.info/34714560/450-kmgodz-na-szosie-jest-nowy-rekord-predkosci-aut-seryjnych-wideo
  Rekoed predkosci auta seryjnego…

 • PiotreK

  Robert się gdzieś zaszył w Williamsie cisza to chyba dobry znak:) cześć Klub.

 • Mike

  Lotos dostarczy paliwa dla Williamsa na treningi i pokazy…… widzisz i nie grzmisz !

  • Tak dla ciekawości jak to jest z tymi paliwami………Jak wynika z podpisanych przez PKN Orlen i Grupę Lotos umów rocznych na dostawy paliw dla zagranicznych sieci stacji działających na polskim rynku, stacje BP i Lukoil zaopatrywane będą głównie w Orlenie, stacje Statoil wyłącznie w Lotosie, a paliwa na stacje Shell od tego roku dostarczane będą niemal po połowie z Płocka i Gdańska……….
   Więc dlaczego uważasz, że firmy Lotos nie stać na to, żeby przygotować coś ekstra dla Williamsa skoro np. i tak większość stacji paliw na terenie Polski jest zaopatrywana przez polskie rafinerie? Widać mają zaufanie. Dla mnie i owszem też mało prawdopodobne ale nie niemożliwe i jednak trzymam kciuki, żeby Nasza firma mogła zaistnieć na rynku europejskim dzięki zaangażowaniu w F1. Może to niepoprawny optymizm a może jednak zaufanie, że Polak potrafi.

   • Mike

    Może i stać ja nie mówię że nie stać, tylko Mercedes ma podpisaną umowę na dostarczanie paliw i olejów do jednostek F1 z Petronasem do 2020r, chyba nie sądzisz że zerwą umowę by pozwolić opracować “super” paliwa dla ich silników przez Lotos ? W 2014r. Maclaren jak jeszcze korzystał z silników Mercedesa miał swojego dostawcę paliw i na tym tracili. Myślisz że Mercedes sprzeda swoje know-how Lotoswi ? hehe dobre :D

    • Przemek

     Szczególnie przy trzech jednostkach na sezon – to nie czas na eksperymenty :) Może jest możliwość dostarczania samej bazy paliwa, bez dodatków.

     • WaWel Smoczek

      ooo, samej bazy, uszlachetniane będzie to przez kogo innego.

    • Wojtek A

     To Mercedes ma podpisaną. Czyżby to, co powie Mercedes, obowiązywało w Williamsie? Kupują od nich silniki i basta. Reszta jest ich wewnętrzną sprawą, oczywiście przy zachowaniu umów gwarancyjnych i wewnętrznych uzgodnień.

    • Mowa jest o testach a umowy nie znamy wiec nie wiemy czy to całkowicie niemożliwe.

     • berniF1

      Williams ma umowę z Petronasem do 2020r.

  • Wojtek A

   Wszystkie paliwa do stacji paliw (BP, Shell, etc.) na terenie Polski dostarcza Orlen i Lotos. We wschodniej Polsce z Możejek, reszta z Płocka i Gdańska. Z tego, co się orientuję, Circle K ma swoją linię produkcyjną w Orlenie, ale też wszystkich swoich stacji na terenie Polski nie są w stanie obsłużyć.
   Po za tym wqrwia mnie takie stawianie sprawy na zasadzie “polskie to guano, nie damy rady, kto by od nas kupił, etc.”. Co to za retoryka? Nie jesteśmy gorsi od innych, produkujemy wyroby różnych branż na bardzo wysokim poziomie jakościowym, tylko większość ma jakieś kompleksy i 3,14erdolca na punkcie wyrobów zza zachodniej granicy, a są one często gęsto dużo gorszej jakości, niż nasze rodzime produkty.

   • Kozioł

    Tylko, że Lotos nie ma żadnego doświadczenia w dostarczaniu paliw w seriach wyścigowych najwyższej kategorii. Wy to tylko myślicie, że “nalejemy” i na tym kończy się praca.

    • Kozioł nie, tak nie myślimy.

    • Wojtek A

     Nie “Wy” Towarzyszu Kozioł, tylko ludzie również myślący. Myślisz, że zjadłeś wszystkie rozumy? Jedyny pracujący, jedyny, który chadzał do szkoły. No brawo. Reszta to tylko stado baranów idących na rzeź.
     Jak myślisz filozofie, jeżeli Orlen i Lotos potrafią produkować paliwa lotnicze AVGAS 100LL i Jet A-1 ,to nie są w stanie wyprodukować paliwa do F1?
     Gratuluję. Wygrał pan talon na q…ę i balon.

   • Mike

    Żyjcie dalej w swoim wyimaginowanym świecie fantazji.
    Ciekawe ile silników by zajechali na testowaniu tego paliwa, to by chyba przerosło ileś razy koszty samego sponsoringu. Ktoś pier….. głupote w necie i ludzie już to łykają jak pelikany.
    Poza tym gdzie w tym sens i logika, na testy i pokazy paliwa dostarczy Lotos a na wyścigi Petronas ? niezły deal.

    • Wojtek A

     Powtórzę się, bo mi ręce opadły: “Jak myślisz filozofie, jeżeli Orlen i Lotos potrafią produkować paliwa lotnicze AVGAS 100LL i Jet A-1 ,to nie są w stanie wyprodukować paliwa do F1?
     Gratuluję. Wygrał pan talon na q…ę i balon.”

     • Mike

      Mi też ręce opadły.
      Jak jakiś następny pismak napisze że JELCZ ma w planach opracować i dostarczyć silnik dla Williamsa to też mu uwierzysz ?

     • Wojtek A

      Tak, najlepiej dwusów. Masz trochę wyobraźni i umiesz czytać ze zrozumieniem?

    • Yanek

     Rozumiem że pracujesz w rafinerii…..i wiesz jaki to problem…
     Człowieku to co nazywasz światem fantazji my nazywamy światem realnym.
     Jaki problem w tym aby kilku chemików wypracowało formułę aby rozpocząć produkcję, o jakich testach paliwa piszesz? Może akurat to ty żyjesz w jakimś oderwanym świecie i nie słyszałeś co potrafią polscy chemicy.
     Może czas inaczej spojrzeć na otoczenie.
     Sama informacja o możliwości dostarczania paliw przez Lotos dla Williamsa, jest kolejną informacją przybliżająca Roberta do F1.
     I jak tu w klubie się z tego nie cieszyć ?
     Forza KUB !!

     • Mike

      Williams ma umowe do 2020r na dostawe jednostek napędowych przez Mercedesa co za tym idzie także na dostawe paliw przez Petronas. Jakoś w 2016r. sponsorem Massy był Petrobras ale paliw do Williamsa nie dostarczał. Zejdźcie na ziemie.

     • Yanek

      A kto powiedział że będzie je produkował, może będzie je na razie dostarczał pod własnym logiem.
      A teraz cytat za F1 dzieł pasję: “Samochód F1 tankuje benzynę bezołowiową (“zieloną”), podobną do paliwa dostępnego na stacjach benzynowych. Musi ona spełniać najsurowsze normy EEC, dotyczące zanieczyszczenia środowiska. Swego czasu, paliwo stosowane w Formule 1 zawierało mieszanki węglowodorów i było to paliwo specjalne, które niewiele przypominało zwykłą benzynę.
      FIA wprowadziła jednak nowe przepisy, których celem było uzyskanie dwóch korzyści: po pierwsze zmobilizowanie firm petrochemicznych do badań nad paliwami, z których mógłby potem korzystać także zwykły użytkownik dróg, a po drugie – uzyskanie znacznego obniżenia zawartości substancji szkodliwych dla środowiska. Samochody Formuły 1 wykorzystują obecnie benzynę, która spełnia normy, które dopiero za kilka lat zaczną obowiązywać w całej Unii Europejskiej.
      Paliwo stosowane w Formule 1 nie jest zatem już teraz dostępne na każdej stacji benzynowej. Jednak, producenci paliwa dostarczają takie produkty, które mogą być szybko przerobione na produkt w wersji rynkowej, co prawdopodobnie się wydarzy w przyszłości. Dlatego Formuła 1 pełni rolę poligonu doświadczalnego, który docelowo przysługuje się zwykłym samochodom i ich użytkownikom.”
      I jak myślisz, coś co za parę lat będzie dostępne dla nas wszystkich nie jest w tej chwili badane i testowane przez taki koncern jak LOTOS ?
      Życzę wysokich lotów, bo ja jednak twardo stąpam po ziemi.

     • Mike

      Za parę lat będziesz jeździł samochodem ale napędzanym nie paliwami tylko prądem niestety.

  • Lolo

   To “paliwo” to tylko w przenosni, chodzi przeciez o $$.

   • Wojtek A

    Niekoniecznie. Jeżeli paliwa będą spełniać normy i wymagani, to niby dlaczego nie mogą dostarczać?

    • Lolo

     W sumie to czemu nie, ale czy nie bardziej przydaly by im sie $$ niz paliwo, zwazajac na budzet Williamsa? Szczegolnie, ze jest on znacznie nizszy niz to co maja Ferrari lub Mercedes… Jest tez ryzyko z rozwojem paliw (R&D), homologacja, logistyka, itp. Po co to i na co?

     • Wojtek A

      Scenariuszy może być wiele, zależy to od ewentualnych zakulisowych rozmów potencjalnych partnerów, ale o tym się nie dowiemy.
      Chodziło mi o to, że zarówno Orlen jak i Lotos są w stanie bez problemu wyprodukować takie paliwa.
      Produkują i dostarczają paliwa lotnicze AVGAS 100LL i Jet A-1, z F1 też nie byłoby problemu.

    • PiotreK

     Nawet paliwo można rozkminiac na tysiąc sposobów ;)

 • AFD100

  Dlaczego męczymy się tym wpisem, nie czas na nowy? Wiecie ile załadowanie tej strony zajmuje w tym momencie pamięci podręcznej? :)

  • Daniel

   Jak będzie pisane mniej bzdur i wklejanych linków o niczym to będzie się szybciej ladowac

   • To raz a dwa o czym miałby być nowy wpis?
    A. O tym że czekamy?
    B. O tym że nadal nic nowego?

    Ja osobiście mam dość artykułów o niczym a tych w necie ogrom.

    • Freddie

     Skąd ta zmiana frontu? Nie tak dawno pojawiały sie przecież wpisy tworzone nie tylko na podstawie oficjalnych źródeł. Nie twierdzę, że każdej plotce trzeba poświęcić wpis, nie mam nic także chłopaki to waszej pracy, którą wykonujecie świetnie i z wielkim zaangażowaniem, ale chociażby decyzja Masy zasługiwała na takowy wpis. No i to co sugeruje kolega wýżej – ułatwiloby to znacznie poruszanie się po stronie i dyskusję klubowiczom :)

     • Przemek

      Pewnie z przesytu, kiedyś to co innego niż teraz, jest taka komfortowa sytuacja, że w każdej chwili możemy mieć konkret ;)

   • wezyr

    No właśnie zastanawiam się, po co to napisałeś?

  • Le Mans Wmr

   Bry,kolego jeden z najlepszych wątków na tym forum.
   #supportkubica.

 • Marrally
 • Marrally

  Jakby ktoś chciał zbudować swój bolid napewno sie przyda
  https://i.stuff.co.nz/motoring/98625273/.html

  • Johny

   Troche za duzo informacji za szeroko wybiegajacych poza temat #kubicasupport, informacje dobre ale na forum f1. Za duzo tego i niechetnie sie czyta taki ogrom informacji malo istotnych. Pozdrawiam

 • Le Mans Wmr

  “Po prostu wyluzować się, kiedy jestem w domu. Robię wówczas bardzo mało rzeczy i odpoczywam przed telewizorem”.
  RK2010.

 • Marrally

  Zauważyć można bardzo ciekawą rzecz oczywiście do nikogo nic nie mam ale im bliżej oficjalnych doniesień tym starzywyjadacze na forum się .niej wypowiadają ;) a pojawia sie coraz więcej nowych którzy doszukuja sie zawirowań….
  Apeluje wiecej wstrzemięźliwości ;)

  • Wielki Brat czuwa :P

  • grigorij89

   Prawda :)

 • OTEO

  “Im bliżej porodu tym w mediach więcej niedorzecznych, na siłę szukajacych spisków bzdur”
  Dobranoc RobertoManiacy :)

 • reverof

  No to dzisiaj znowu smutniejszy dzień, ze względu na wpisy Buxtona… Chyba, że to brytyjska gra.

  • ad

   Bedzie co ma być, nic na to nie poradzimy.

  • Forza Juve

   Liczy się to co Williams zrobi, a nie to co dany dziennikarz powie. Czyny, nie słowa. Dobranoc.

   • reverof

    Chodzi mi dokładnie o ten fragment o dłuższych przejazdach. Być może dlatego nadal się wstrzymują i chcą kolejnych testów.

    • jakitaki

     Kto był na Hungaro ten widział że z długimi przejazdami nie było problemów.

     • reverof

      A z tempem? Bo rozumiem, że on spekuluje o regularności/

     • Agnieszka Strzałka

      On chce pokazać swoim przełożonym , ze jeszcze go ktoś czyta by nie stracił posady

     • Andrzej Onichimiuk

      Skąd wiesz?

     • Miszcz

      “ROBERT KUBICA: Za dużo się mówi o rzeczach, o których nie ma dużo, czy nawet jakichkolwiek informacji. Do tego już jednak przywykłem. Każdy ma prawo do swoich opinii, ale bardzo mało osób wie, jak było naprawdę. Przede wszystkim dzięki tym testom miałem możliwość przetestowania na Węgrzech bolidu z 2017 roku, co pozwoliło mi zebrać sporo cennych informacji na temat nowej Formuły 1. To było najważniejsze. I szczerze mówiąc cieszę się, że takie spekulacje są, bo one wiążą się z faktem, że wróciłem do bolidu. Przez sześć ostatnich lat ich nie było! Do tego wszystkiego podchodzę z dużym dystansem i robię swoje. A to, co mówią, piszą, wymyślają, domyślają się… Każdy ma do tego prawo i robi, co chce, ale w rzeczywistości wyniki tych testów były bardzo pozytywne i kolorowe. To jest najważniejsze.”

      Chyba ten Buxton to ma większe pojęcie od jakiegoś Kubicy co do tempa.

     • Miszcz
     • reverof

      Wiem byłem :D , tylko jemu chodzi chyba o testy z WMR, rozpocząłem wątek nie dlatego, że uważam że te słowa są prawdziwe, tylko żeby podyskutować po co takie twitty się ukazują.

     • jakitaki

      Wielbiciele żabich udek takie plotki rozsiewali jak się Prost na Sainza uwziął a inni to bezmyślnie roznoszą jak pszczoła pyłek…

     • Andrzej Onichimiuk

      źródło?

     • Miszcz
    • Forza Juve

     Mi się nie chce przejmować już każdym wypryskiem dziennikarskim, wole wierzyć że będzie dobrze. Pozdrawiam.

  • andy

   Jeżeli wierzysz w słowa Buxtona, który to w temacie Roberta raczej ekspertem jest żadnym, to zajrzyj na sąsiednie forum. Znajdziesz tam słowa otuchy od jednego z użytkowników posiadającego tajne źródła :)

   • reverof

    Napisałem gdzieś, że wierzę w jego słowa?

    • andy

     Wywnioskowałem to na podstawie tego, że uważasz dzień dzisiejszy za smutniejszy. Ja nie widzę powodu do zmartwień :)

     • reverof

      Zmartwienia, bo tak jak wszyscy chcę żeby się to już skończyło :) Nawet nie chodzi mi o to, czy te słowa to prawda, tylko w jakim celu on to pisze, być może nadal uważa, że PdR ma szansę ( chociaż akurat uważam, że to śmieszne..)

     • andy

      Zapytali go, to napisał. Sam od siebie nic nie ogłaszał wszem i wobec, a w dalsze dyskusje już się nie wdawał, bo nic nie wie. Taka prawda. Szczerze dziwi mnie dyskusja, jaka powstała od razu na reddicie. Kupa ludzi nie może najwyraźniej pojąć i zrozumieć, że ich w pełni zdrowi faworyci nie są w stanie konkurować z Robertem.
      Tymczasem czekamy na oficjalkę :) Tydzień, dwa i będzie po wszystkim :)

     • reverof

      Oby niedługo, dla naszego zdrowia. Im bliżej decyzji, na pewno takich tekstów będzie coraz więcej.

  • Mateusz Zet

   To się musi udać. Ja osobiście już nie wyrabiam i marzę żeby się skończyła ta nerwowka. A wiecie co będzie najgorsze jeśli tfu nie pójdzie po naszej myśli? Miny tych wszystkich którzy mówili że nie wróci. Nie zniósł bym tego

  • Charlie Runkle

   Wczoraj na TT rodowity Polak (i niby poważna osoba) pisał bzdury, a Wy się dziwicie Brytolowi?

 • polautomatycznie

  Hej Klub,
  co sądzicie o Georgu Russellu? Rezerwa/testowy Mercedesa od 2018 czy może rozmawia z Williamsem na 2018?

  • zuza

   Ja sądzę, że niektórzy to popadają już w paranoję, Chyba czas iść spać

   • polautomatycznie

    Paranoję? Logika, nie paranoja. Do F1 niewielu wraca, raczej tylko Ci, co wcześniej coś pokazali, Ci którym nie wyszło za pierwszym razem, nie dostają drugiej szansy. Na dzień dzisiejszy większe szanse angażu do F1 mają kierowcy z przedsionku Formuły 1 niż nawet pay-drivers, ponieważ kryzys Królowa Sportów Samochodowych ma za sobą, ten z 2008 odbił się na F1 ale to już za nami. Naturalnym w takiej sytuacji jest, że myśli się o przyszłości, a nie zaciska pasa i patrzy, co zjeść by najmniej schudnąć. Młodzi kierowcy tacy jak Norris czy Roussel są szykowani na przyszłych mistrzów i to im będą płacili za ich zwycięstwa. Kvyat nie ma zupełnie szans w walce o miejsce w Williamsie, angaż tego zawodnika w aktualnej sytuacji byłby skazą na honorze Williamsa jakiej nie udałoby się nigdy zamazać. Di Resta to takie samo ryzko jak Kubica, bez sponsorów za plecami, co oznacza, że jest dobrą alternatywą gdyby Kubica nie był w stanie jeździć na zadowalającym poziomie. Jedyny kandydat z wymienianych, który ma w rekawie wysoką kartę, to Pascal. Mercedes to aktualnie dyktująca siła i na wiele może sobie pozwolić. Dodatkowo Pascal jeszcze nie miał okazji się wykazać, kto wie co potrafi ten młodziak? Albo „kumpluje” się z Toto i dlatego Mercedes go trzyma albo jest naprawdę dobrze rokującym kierowcą. Trzeba spróbować rozszyfrować interes Mercedesa w tym wszystkim. Tak jak Pascal może wydawać się średniakiem, trudno powiedzieć coś złego o Russelu, to on zajmie miejsce w niedługiej przyszłości w Mercedesie.

    • Miszcz

     Logika to nakazuje, że WIlliams powinien zatrudnić kogoś doświadczonego kto będzie w stanie rozwijać auto. Za rok McLaren z nowymi silnikami, Renault z całkowicie nowym autem i Williams może mieć duże problemy nie mając doświadczonego kierowcy. Dolicz do tego kończące się kontrakty sponsorskie i wyjdzie, że następny sezon będzie bardzo ważny dla Williamsa. Już mają jednego debiutanta, więc po co im kolejny? Kandydaturę Kvyata to można rozważać co najwyżej jako rezerwowego kierowcę. Wehrlein miał przebłyski, ale ostatnio jeździ gorzej od Ericssona. Trudno żeby ktoś z tej dwójki miał zostać liderem zespołu.

  • wezyr

   Jest pewnym kandydatem do fotela.

  • db

   Spory talent. Zobaczymy jak mu sie ulozy 2018. Zdaje sie chce sie scigac z Norrisem w jednym teamie. Czy to juz potwierdzone czy plany?

  • narturo

   Ja też rozmawiam z Williamsem…. Ale cicho-sza ;)

 • Jacek Kubicar

  Ja też szczęśliwy jestem prawie tak jak Robert poniżej. Przez cały dzień szukałem brakujących dwóch dyszek i w końcu się udało. Jestem wykończony, idę spać, aha te dwie dyszki to na obwodzie toczonego elementu a nie na okrążeniu toru;)
  Dobrej nocy!
  Forza Kubica!!!

  • Spokojnych snów Jacku :)

  • Akslugor

   Miłych snów Jacku :)

  • Właśnie sobie obejrzałem :)
   ..w następnym sezonie ino takie obrazki jemu i wam życzę :)

 • kaesen
 • Dado

  Nie wiem czy bylo. Do boju, bo jak na razie wynik glosowania slaby.
  https://twitter.com/autosport/status/927552585803993088

  • Orłoś Orłoś

   Dajcie spokój. Czy na serio myślicie, że te ankiety cokolwiek znaczą?

   • Krzychu Wartki

    Dadzą nie dadzą ,a szkodzi to coś oddać głoś ? Ja właśnie oddałem i od razu lepiej się czuję :)
    Pozdrawiam Klubik.

   • Znaczą, znaczą, marketingowo bardzo duży wydźwięk. Sponsorzy patrzą i obserwują, bo finalnie z rozpoznawalności będą zbierać swoje profity. Tego typu zabawy dodatkowo pokazują jak postrzegają danego sportowca kibice i jaką pozycję posiada w zestawieniu do innych. Ja tam jak mogę zawsze głosuję a satysfakcja przednia przynajmniej na ten czas.

    Cześć klub :)

    • Andrzej Onichimiuk

     To nie do końca tak jest, bo takie zabawy są marketingowo bardzo mało miarodajne. Ot chociażby Wehrlein: ma raptem 20% głosów, mimo iż niemieckich kibiców F1 jest więcej niż polskich. Po prostu zainteresowanie niemieckich kibiców takimi ankietami jest sporo mniejsze niż w Polsce, bo oni mają Vettela itd… Poważne firmy mają inne sposoby badania opinii publicznej. Co nie znaczy, że nie trzeba zagłosować ;)

  • Akslugor

   Już było kilka razy.

   • Akslugor

    Obecny wynik głosowania:
    48%Robert Kubica
    22%Paul di Resta
    20%Pascal Wehrlein
    10%Daniil Kvyat

  • ad

   Nic nie poradzimy, z konta twiterra mozna oddac tylko jeden głoś.

   • Adrian Kruppa

    Bardzo dobrze, ze tylko jeden, niech jest sprawiedliwie.

  • db

   Słaby?

 • Jarecki

  z tym Lotosem, to juz przyklepane ? Wiliams mialby uzywac paliwa Lotos podczas testow jesli Robert zostanie tam kierowca ?

  • Gasto

   Za kulisami przyklepane, na oficjalkę poczekamy do Abu Zabi zapewne :)

  • PiotreK

   Lotos prawdopodobny ale paliwo to tylko domysły pewnego polskiego dziennikarza

  • ad

   Raczej z paliwem od Lotosu to sciema ;-) Wiliams zapewne nie bedzie ryzykowal i wlewał niesprawdzonego paliwa. mogloby to bardziej zaszkodzic niz pomóc.

   • Tego nie wiemy. Polacy jak chcą to potrafią, więc i tym razem być może jesteśmy w stanie wyselekcjonować paliwo godne motoru F1? Więcej wiary w polską myśl inżynieryjną :)

    • ad

     Petrobas sobie z tym nie poradził. o ile mi wiadomo, pare jednostek silników do wymiany przez to miał Wiliams. nauczony doswiadczeniem Wiliams, nie wydaje mi sie by drugi raz poszedł tą drogą…

     • Pożyjemy zobaczymy, ja nie wiem, ale też nie wykluczam, choć wydaje się mało prawdopodobne.

 • Marrally
 • oczek29

  Zdjecie z 2016 wrzesień;)

 • Falkon750

  Szlifowanie formy ciąg dalszy

  • Elka

   Byłeś na Falkonie? Faklonie :)

   • Falkon750

    Tak bylem

    • Elka

     Świat jest mały. Pozdrawiam

 • Kozioł

  Przykre, że ostatnio Will Buxton który zawsze pozytywnie wypowiadał się nt. Roberta stał się nagle sceptyczny. Może wcale nie jest tak różowo jak nam się wydaje, a Will to nie jest człowiek który plecie bzdury.

  • David

   Jeśli nie zadecydują czynniki pozasportowe to nie ma się czym martwić, Robert jest na pole position do fotela Williamsa

  • Przemek

   Pocieszające jest to, że nie widzi żadnego z wymienianych kandydatów, chce kogoś młodego, z GP2… Farmazony ;)

  • Falkon750

   Tak naprawdę jak poszło Robertowi w testach wie on sam i nikt inny jak by było źle nie zapowiedziałby powrotu nie Robert skoro jest gotowy to nie ma o czym gadać

  • Jacek Kubicar

   Karwasz twarz Kozioł, pierdutnij setę może Ci przejdzie to wisielcze myślenie:)

   • Marrally

    Litrę

   • Jarecki

    nawet po litrze mu nie przejdzie, on tak ma, musi sie publicznie wyzalic Jacku, szkoda naszego zdrowia :-)

  • andy

   Z bzdurki, którą powielił Buxton już się zrobił naprawdę pokaźny wątek na reddicie:
   https://www.reddit.com/r/formula1/comments/7b6msw/not_excited_about_kubica_at_williams_not_from/

  • PiotreK

   „Do tego wszystkiego podchodzę z dużym dystansem i robię swoje. A to, co mówią, piszą, wymyślają, domyślają się… Każdy ma do tego prawo i robi, co chce, ale w rzeczywistości wyniki tych testów były bardzo pozytywne i kolorowe. To jest najważniejsze.”-R.K.

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   bylo go zobaczyc jak zapytal Rosberga o Kubice tzn szybko zmienil temat i zrobil odpowiednia mine , widac ze niezly z niego rudzielec.

  • Miszcz

   https://twitter.com/thebuxtonblog/status/927580330835443712

   Świetnych kandydatów podał. Idealnie by pasowali do niedoświadczonego Strolla.

 • Maciek

  Ponawiam pytanie, w jakim sklepie, (opróćz online Olimpu) można było kupić koszulki z numerem Roberta ?

  • Maciek

   To znaczy, że wszyscy zamawiali online?

   • Roberto

    w PBC w galeriach można było kupić Perfect Body Center

 • Marrally

  Rozkład jazdy F2 i GP3 na 2018 – może się komuś przyda :)
  http://motorsports.nbcsports.com/2017/11/06/f2-gp3-2018-schedules-released/

 • Marrally
 • Marrally

  Charlie nie jest zbytnio zainteresowany stałym składem sędziowskim na każdym GP :)
  http://autoweek.com/article/formula-one/f1-race-director-charlie-whiting-not-interested-permanent-race-stewards

 • Marcin81

  Dzień dobry wieczór….Ciiiiichooo teraz jakoooośś….Czekamy cierpliwie…A te ankiety to wiecie ….Ugotowałem :-)

  • na razie pod kontrolą
   “https://twitter.com/TOMek_RK_Klub/status/927569091157807105?ref_src=twsrc%5Etfw”>

   • Rolandus

    ankieta jest zła-powinno być:
    Robert
    Kubica
    Robert Kubica

   • Dawid

    I jak się rozkładają głosy? Ile procent jest na Roberta? ;)

    • Marcin81

     Nieoficjalnie prowadzi Robert ale goni Go Kubica …Doszedł jeszcze jeden rywal,cholernie mocny z Polski…Robert Kubica tak na niego wołają:-)

  • Zbyszek klik

   Tak trzymaj kolego.

 • Kob86
  • Marrally

   zdjęcie hmmm :)

  • PiotreK

   W końcu jakiś konkret :P

 • Forza Juve

  Z forum autosportu, cześć, dobrze oddaje klimat:

  https://media.tenor.com/images/1d3ceb7f6d05a3589dea758eb7eed482/tenor.gif

 • ik26

  Robert to jest najlepszy narkotyk w dodatku legalny. Wszyscy jesteśmy tu na jarani w pozytywnym znaczeniu.

 • NO2

  Ciekawe, który kierowca w przyszłym sezonie będzie najbardziej głodny sukcesu…

 • reverof

  Oglądam dokument o Williamsie na Netflixie. Robert idealnie pasuje do tego zespołu :)

  • Andrzej Pacek

   Po polsku jest?

   • Rafał Dębowski

    Tak z napisami

   • Charlie Runkle

    Po angielsku. Z polskimi napisami.

  • Charlie Runkle

   Właśnie 5 minut temu skończyłem oglądać. Po napisach pada jedno piękne pytanie i równie piękna odpowiedź Franka. I ja też wierzę że tak będzie.

 • zaraz zrobię im ankietę…
  przesadzają.

  • Łukasz Stachyra

   Dokładnie; co chwilę jakaś ankieta..

 • ShadowM3

  Też fajnie by wyglądało niedługo różne warianty się pojawią musimy tylko poczekać na oficjalne potwierdzenie RK.

 • Przemek

  Mówią, że wielkie rynki, Rosja, Brazylia, a po ankietach widać kto ma najwięcej kibiców :)

 • ShadowM3
 • zuza

  Gdzieś się kiedyś przewijały jego zdjęcia z Robertem

  • Bosman77

   Musiałem przegapić

 • Gasto
 • Maciek

  Czołem Klubie drogi

  gdzie w okolicach Wrocka można kupić koszulkę Roberta ??
  Jakiś sklep się przewijał, ale nie pamiętam

  • narturo

   Ale jaką koszulkę?

   • Maciek

    Z numerkiem.

    • narturo

     Nie mam pojęcia a też bym z chęcią zakupił…

 • ad
  • Marrally

   poszło :)

  • dulin

   Poszło

  • Akslugor

   W kolejnej ankiecie głos oddany :)

 • Marrally
  • Przemek

   Druga ciekawa :)

 • Tadek Niejadek

  I jeszcze syreny beda wyly

 • Charlie Runkle

  Ja się jedynie boję że ta wiadomość zastanie mnie w nocy jak będę spał. I jak tu żyć???

  • Akslugor

   Jest jedno wyjście, nie spać ;)

   • Charlie Runkle

    I chyba się dziś nie położę…

    • Kristo91

     Albo w pracy …

 • Marrally
 • Marrally
  • cho-bot

   No, ale to już było daaaawno. ;)

   • Marrally

    wiem ale potrzebuje proszę tak na szybko

    • andy

     “The problem with leaving your Christmas food shopping too late,” mused a Formula 1 bigwig in Mexico last weekend, “is that you can end up with the last turkey on the shelf…”

     This metaphor elegantly summarises the Williams team’s quandary as it contemplates the scarcity of candidates to fill the second seat alongside Lance Stroll for 2018 – a season that could be make-or-break for the legendary British outfit, since its high-profile sponsorship deal with Martini is up for renewal at the end of it.

     That commercial imperative is riding in tandem with another pressing matter that’s freighted with major financial implications: the urgent need to do better in the constructors’ championship. Having finished third in 2014 and ’15, Williams slumped to fifth in ’16 and can now finish no higher than that this season. Each dropped place brings a further squeeze on earnings.

     Trouble is, all the surefire aces have been taken, leaving only the scraps that others have passed on: the incumbent Felipe Massa, Robert Kubica, Paul di Resta, Pascal Wehrlein and Daniil Kvyat. The team wrote off development of its current car and switched focus to its 2018 offering in September, which was prudent, but by leaving the vital business of signing a star to drive it until far too late, Williams has throttled its own options.

     Rarely since the famous Cambridge horse rental magnate Thomas Hobson pointed at the nag nearest to the stable door and remarked, “Take it or leave it”, thereby embroidering the term ‘Hobson’s choice’ into the tapestry of English idiom, has a customer been presented with such a scrawny bill of fare.

     Massa ‘retired’ from F1 last year when Williams chose Valtteri Bottas ahead of him to partner Stroll for the 2017 season, and duly bade his home fans an emotional farewell at Interlagos, but had barely warmed the cushions of his rocking chair when he was called back after Mercedes plucked Bottas away following Nico Rosberg’s shock retirement as world champion.

     Now, just as Barry Manilow tearfully embarked upon a farewell tour only to announce a fresh set of gigs months later – and he’s hitting the road again in 2018, crooner fans – Massa believes he is both rejuvenated and the man for the job next season.

     So far as the team is concerned, though, he is just one of admittedly few candidates. Chief technical officer Paddy Lowe, signed from Mercedes last winter, has said the team is “not in a hurry” to reach a decision, and that “Felipe is very much in the frame”.

     But that didn’t stop rumours circulating during the Mexican Grand Prix weekend that Massa might not see out the season, and that Williams might evaluate one of its other driver options in his place for the Abu Dhabi Grand Prix and subsequent Pirelli tyre test.

     “Where are you coming from?” was Massa’s response when this was put to him during a team press conference. “I’m doing all the races under my contract, and with pleasure. About the future I cannot say anything at the moment, but this is completely…”

     Sometimes a human sacrifice is required whenever a project is deemed to be failing. Someone has to carry the can
     He signed off his response by doing a fine impression of an ‘expletive deleted’ beep. Emotions notwithstanding, it seemed fair to follow up on my colleague’s question, so I did, asking, “If you had the opportunity to carry on, would you?”

     “Man, I did a perfect lap today [in qualifying],” was his unequivocal response. “I did a perfect lap last race. I’m doing a great job.

     “Sometimes you guys just look at the numbers [Massa is currently on 36 points, Stroll on 40]. Are you saying Alonso isn’t up to Formula 1 because he’s behind his team-mate in the championship? Does that mean he isn’t doing a good job?

     “To be honest, in my point of view, I’m doing a great championship. Unfortunately I don’t have the points I’m supposed to have, but not because of my fault – that’s clear.

     “Russia, I had a puncture at the end of the race while I was running in sixth, 15 seconds ahead of the guy in seventh. Barcelona [pictured], I had an amazing start, passed Fernando, then he touched my tyre. Baku, but for a mechanical issue in the car I could even have won the race.

     “But people forget that very quickly. I’m a professional and I’d be the first person to say if I wasn’t having a good season, but I’ve been happy with my pace.”

     This is a compelling enough argument from a driver who has proved himself, over the years, to be an extraordinary sportsman. But it neglects to factor in an unfortunate but inevitable truism about life in a sport that’s also a big business: a human sacrifice is often required whenever a project is deemed to be failing. Someone has to carry the can.

     Massa believes he could have doubled his present haul of 36 points had those sundry misfortunes not struck, but even that would have left Williams well short of fourth-placed Force India’s present tally.

     It’s for that reason Williams is shopping around, even though Massa has outqualified Stroll 15-2 and is on average three-to-four tenths faster on Saturday afternoons. Stroll has a three-year contract and brings a budget, and although he struggles for confidence when the back of the car is unstable, and he is yet to deliver consistently in qualifying, when he has track position and a decent strategy he executes races very well.

     Stroll is therefore a fixed asset, and one from which the team must extract maximum value; it follows, then, that it must create an environment that enables it to extract his full potential for at least the remaining two years of his contract. That means not pairing him with a potentially destabilising influence in the garage next door.

     Let’s consider the remaining choices, then. Both Kvyat and Wehrlein bring their own baggage and would require the kid-glove treatment. As Autosport revealed last week, Kvyat’s departure from the Red Bull young driver programme came about through mutual frustration, his generated by his car’s unreliability and fluctuating performance, Toro Rosso’s by his apparent inability to race for more than a handful of laps without hitting something.

     Wehrlein is part of the Mercedes family, but has yet to deliver on his promise. It will not have gone unnoticed at Grove that both Mercedes and Force India passed on Wehrlein when seats came up, preferring Bottas and Esteban Ocon respectively. Force India evaluated both Wehrlein and Ocon, and insiders say that while it was a close contest, the team’s eminences grise concluded that Ocon had more personal development potential and was the hungrier of the two. It may be a question of perception, but indubitably perception is all in Formula 1.

     Beyond that, for Wehrlein there’s also the question of Marcus Ericsson, about whom you could charitably say that he occasionally has a strong race. On several recent occasions Wehrlein has been outqualified by his team-mate, which – given the team’s position at the back of the grid, with the least competitive car – usually entails Wehrlein being put on outre strategies involving long stints on the harder compounds in a bid to regain track position lost on Saturday afternoon. For the sake of maintaining sanity we’ll discount the conspiracy theorists’ view that Ericsson is getting better equipment because his personal sponsors also own the team.

     So while Williams is keeping Wehrlein and Kvyat in the frame, they remain outside candidates, especially since they are both under 25. Martini would prefer at least one of the drivers to be older, for legal compliance reasons when using their image for marketing in certain regions. It’s not an unbreakable rule, Autosport understands, but – if you’ll pardon the pun – it sets a high bar for Wehrlein and Kvyat.

     Di Resta is old enough not to bruise the gin, as it were, but according to team insiders he is preferred in his present role as a reserve driver, a job he discharged perfectly in Hungary this season. He will, though, act as a benchmark for the most likely challenger for Massa’s seat: Kubica.

     Williams made a play for Kubica in 2010, only for him to choose Renault, largely through loyalty (he had been part of Renault’s driver development programme in the early 2000s). He’s made a cautious return to the F1 cockpit this year, also supported by Renault, as part of his rehabilitation from the serious injury he sustained in a rally car in 2011.

     But while he’s shown an impressive turn of speed in a variety of machinery – including a current F1 chassis – enough questions remained for Renault to pass on him in favour of securing Carlos Sainz Jr on a medium-term loan from Red Bull when the opportunity arose.

     Why not give Kubica a shot in Abu Dhabi? If he isn’t fast enough, he eliminates himself from the running, but if he is he could easily lead the charge in the constructors’ championship
     Given how hard a number of senior Renault personnel worked to make Kubica’s tests happen, this must at least warrant a yellow flag. It’s believed that while the strength in Kubica’s injured arm is still in question over a race distance, a bigger stumbling block exists in the form of the insurance payout he received after his accident, which assumed he would have no future earnings as an F1 driver. If Kubica does race an F1 car again, therefore, he may have to reach a settlement with his insurers.

     Kubica has now tested a 2014 Williams car twice, at Silverstone and the Hungaroring, which the team described as “successful” and “productive”, though it didn’t release lap times. But we know from previous outings that pace isn’t a problem.

     With that in mind, why not give Kubica a shot in Abu Dhabi? As a classic no-bullshit racer, he fits perfectly with the team’s historic values and wouldn’t play politics with the kid in the garage next door. And, since Williams’ nearest rival for fifth in the constructors’ championship, Toro Rosso, is facing multiple engine-change penalties for both drivers at Interlagos, there’s some breathing space at the end of the season.

     If Kubica isn’t fast enough, or can’t handle a race distance, he eliminates himself from the running and gives the team an even narrower field of options – from which it would probably choose Massa.

     If he is fast enough, Kubica could easily lead the charge back into constructors’ championship contention in a new Paddy Lowe-era car. It would be the feelgood F1 story of the century, and a fantastic new narrative thread that would delight both the fans and the sponsor that’s up for renewal.

     Because as everyone but James Bond knows, a good martini should be stirred – not shaken.

     • wezyr

      Skopiuj i wklej to jeszcze raz, będzie super.

    • andy

     Usunę zaraz, bo kupę miejsca zajmuje. Daj znać :)

     • Marrally

      usuwaj

 • Marrally
 • Edzik

  na plecach w poziomie było by spoko

 • ShadowM3
  • KrisTO

   Twój pomysł?

   • ShadowM3

    Ponoć już w Chinach ruszyła produkcja.

  • Edzik

   podobuje mnie się

  • Charlie

   da sie ją jakoś zamówić ? :D

   • ShadowM3

    Niestety nie mam takiej informacji.

 • ad

  W Biedronce dostane Martini??

  • gucior1985 .

   tak

   • Charlie Runkle

    Na stacji BP wczoraj też widziałem “pełen wachlarz” produktów jakby co.

    • WojtekTczew90

     No jakoś mnie nie dziwi, że na BP :)

  • KrisTO

   Nawet dwie w promo. cenie

 • Maciek

  Pani Williams, Pani już ogłosi!

 • andy

  Artykuł w głównym wydaniu motorsportu autorstwa… Felipe Massy. Oczywiście o jego sytuacji:
  https://www.motorsport.com/f1/news/massa-column-second-retirement-williams-brazil-975131/?s=1

  • Przemek

   Trzy razy powtórzył, że będzie jeździł w dwóch ostatnich wyścigach sezonu. Czyżby zaklinanie rzeczywistości? ;)

 • andy

  Przestałem pałać miłością do Renault, ale polecam ich ‘Fact File’. Bardzo fajna dawka informacji technicznych na temat toru Interlagos nadchodzącego GP Brazylii.
  https://www.renaultsport.com/IMG/pdf/r19-bra-factfile-en.pdf

  • Przemek

   Gdyby nie Renault to nie byłoby tematu Williams, także ten… a to, że Robert będzie objeżdżał Sainza i Hulka w przyszłym sezonie to już inna bajka ;D

   • ad

    Niekoniecznie, bo WIliams i tak by Roberta przetestował!

 • Marrally
  • Andrzej Onichimiuk

   A kto nie szuka? ;)

   • Marrally

    można odłożyć w czasie :) na 6 lat :)

 • Marrally
  • Tylko tego zielonego jeszcze wyciąć :P

   • Marrally

    Jeśli nie oglądałeś o Pioli to masz linka gdzie można zobaczyć
    https://t.co/LBShOyk6TX
    rejestracja za free na miesiąc

    About this episode

    For nearly 50 years Giorgio Piola has been the foremost technical journalist in Formula 1. He has attended more Grands Prix than anyone in history. This film looks at his remarkable career.

 • terry84

  http://www.autohebdo.fr/
  sonda na dole po prawej, glosowac Oui ;)

 • dulin

  Konto TT Williamsa co kilka minut
  Już tylko zostało do obserwowania
  Ale luz

  Ave Kubica!

 • ZimnaMi

  Ale ja jestem nienormalna. I szalona na dodatek :D

 • Dex

  Witam wszystkich
  Nie udzielam się tu zbyt często ale takim newsem muszę się podzielić
  Miałem przyjemność poznać Roberta a ze śledziłem jego karierę od czasów gokartow to naturalnie nie bylo dla mnie zaskoczenia ze trafil do f1. Byl mlodym smarkaczem wtedy i juz o nim jego rywale z kartow mowili ze jest nie do pobicia w Pl .Jego wyczyny budziły uznanie u innych ojców których synowie razem mieli możliwość się ścigać.
  Jeden z nich był moim znajomym i zawsze mi mówił Robert to inna liga on sam finansów tyle nie ma żeby swojego syna szkolić na podobnym poziomie a szkoda bo zwykle w pierwszej piątce dojeżdżał.wiec złe nie było.
  Nie o tym chciałem jednak.
  Udało mi się poznać dziś gościa który zawsze mnie zastanawiało czy jest fanem mclarena czy tylko się tak ubiera .Zamienilismy kilka zdań już wcześniej o całej formule ale dziś mnie rozwalił.
  Okazuje się że jego syn jest w teamie mclarena wyprzedzając od razu powiedzial że nie jest kimś ważnym poprostu pracuje w mclarenie i jezdzi z nimi po swiecie .
  Acha to co tu opisuje ma miejsce w UK bo tu od jakiegoś czasu mieszkam.Wiec prawdopodobieństwo że kogoś takiego można spotkać nie jest tu takie małe.
  Na moje pytanie o Kubice czy są jakieś dyskusje w pitlane czy mają jakieś przecieki powiedział tak .
  Williams nie bardzo ma kogo innego posadzić w bolidzie i to jest fakt .
  Diresta nie pokazał nic co by kazało im Masse zwalniać więc o nim się nie mówi. Wypadł blado na testach .
  O Robercie powiedział za to że bez sponsora też nie miał by karty przetargowej bo w całym tym zamieszaniu zostali by z Massa pomimo że Robert zrobił ogromne wrażenie. Robert ma silnego sponsora powiedział.
  Na pytanie kiedy to się wreszcie wyjaśni powiedział że musimy poczekać jeszcze dwa tygodnie do oficjalki.
  Czy ktoś wie dlaczego dwa tygodnie ?

  • Falkon750

   Za dwa tygodnie jest ostatni wyścig w Abu Zabi i tam Williams teoretycznie ma podać skład

   • Dex

    to to wiem tylko dlaczego akurat wtedy mieliby to zrobic ?
    Istnieja jakies przepisy czy ewentualna kara moze za zwloke grozic czy cos traca?

    • Miszcz

     Nic nie muszą. Powrót Massy ogłosili w styczniu.

  • KrisTO

   Ciekawe, ciekawe …sponsor z Polski?

  • Przemek

   Najlepiej uwiarygodnić pierdy, pytaniem: Czy to może być prawda? Nie to nieprawda. Nikt poza ścisłym zarządem zespołu Williams nie zna ich kolejnego kroku, także odpuść takie historie, może nie masz złych intencji tylko ktoś po prostu Ciebie robi w ch…. ;)

   • Dex

    wiesz wątpię ze mnie robi w konia bo wie ze często bywam w jego firmie robić interesy.
    Mnie tylko zastanawiało dlaczego powiedział dwa tygodnie i zadałem to pytanie Wam specjalistom bo dostrzegłem ze dosyć często wiecie coś więcej i z wyprzedzeniem .No ale trudno następnym razem muszę być bardziej dociekliwy

  • Ehnaton

   Napisz ten komentarz na sąsiednim blogu, tam napewno zrobi się z tego ciekawsza dyskusja. Oczywiście in plus

 • ZimnaMi

  Wychodź z takiego założenia jak ja. Obrazić może jedynie ten człowiek, na którego zdaniu Ci zależy. Nie sądzę, żeby Roberta interesowało zdanie Pana Wołosika. Podejrzewam, że nawet nie wie o istnieniu takiego.
  To tak jak na skórze słonia przysiądzie komar. Nie ta skala żądła ;D

  • JonSnow

   Okej, niech tak będzie :)

  • andy

   Kij mnie obchodzi, co osobiście uważa ten delikwent. Boli mnie tylko, że te swoje żałosne opinie wypuszcza w sferę publiczną i gorszy podatne umysły swoich czytelników.

   • Zdzicho Lorek

    tak jak kiedyś pewien polityk powiedział ” ciemny lud to kupi ” :-)

   • ZimnaMi

    Gdyby Charlie Runkle nie zamieścił tego twitta nawet nie wiedziałabym, że taki ktoś istnieje. A ta robimy mu jeszcze za darmo reklamę łapiąc się na te jego “sensacje”
    A jeśli chodzi o podatne umysły, to nic na to nie poradzisz. Poczekaj chwilkę i zobaczysz peany nad genialnością Kubicy, gdy wróci do F1. Bo okaże się, że wszyscy byli jego kibicami.
    Edit: Ale jakich czytelników? Choć ostatnio po użyciu nazwiska “Kubica” pewno się jacyś pojawili. ;)

 • Marrally

  4 godziny do końca głosowania u Bensona
  https://twitter.com/andrewbensonf1/status/927197205156462593

 • Marrally
 • Marrally
 • Marrally
  • sanminen

   a Ty to kurka normalnie 24/7 wyszukujesz tych newsow – co to masz za robotę, że tak można ?

   • Marrally

    jak pisałem trochę mnie poturbowało i mam teraz więcej czasu jak admin widzi to uaktywniłem się bardzo w ciągu ostatnich miesięcy ale jestem jeszcze z ery sprzed disqusa :)

    • sanminen

     wow – a cos powaznego – bo przeoczyłem :)

     • Marrally

      życie :) ale nie poddawac się :) i wierzyć :)

     • sanminen

      no to powodzenia i trzymam kciuki za powrót do zdrowia :)

     • Marrally

      to nie o zdrowie pośrednio chodzi :)

     • sanminen

      yyyy – a to sorki – tak czy inaczej powodzenia w tym co Ci się przytrafiło oby było lepiej ;)

  • NieJestemStad

   ‘to promoting Gender equality in the audiovisual sector during the upcoming years’

   Tak to na pewno ma związek z Massą ! :)
   Znowu mnie rozbawiłeś, swoim dedukcyjnym talentem.

   • Marrally

    taki joke mnie też rozbawił ale chwilę i sprostowałem :) masz linka
    pierwsze spotkanie było 30 października teraz 7 listopad i ciekawe co uradzą :)

  • Przemek

   Przecie to nie ta FIA xD To jest międzynarodowa federacja aktorów;)

 • cho-bot

  Bracia i siostry w wierze! ;) Kiedyż wreszcie będziemy mogli wrzasnąć na całe gardło “Mamy to!”? :) Bry

  • sanminen

   jak ogłoszą oficjalnie :D

  • kon kk

   Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…
   :-)

  • terry84

   We wtorek po Brazylii, to mój typ ;)

 • dulin

  Gdzieś przeczytałem że być może już tylko godziny….

  • sanminen

   chyba nie mówisz o tym artykule na onecie – bez żadnego źródła i pokrycia?

  • Przemek

   Podaj gdzie, mimo, że spekulacje, ale ze źródłem nie są tak niepoważne…

  • JonSnow

   Może je…ć w każdej chwili :))

  • Marrally

   jak pierdyknie to tylko raz :)

  • Marrally

   Benson coś tam wspominał podobno o łonet coś nabazgrolił :)

   • sanminen

    tylko ani na bbc ani na tt ani nigdzie w necie poza onetem nie było takiego newsa

    • Marrally

     o to to to :)

 • dulin

  Hm…

 • Marrally
  • JonSnow

   Niech on lepiej swojego kolegę po fachu ogarnie.
   Wczoraj się aż zagotowałem jak czytałem wypociny Pana wąsika czy wolonsika na czy jak mu tam na TT.

   • Marrally

    Nie ma co się denerwować i obrażać. Nie ma takich samych ludzi na świecie o tych samych poglądach i przekonaniach i trzeba tolerować fakt zwracać uwagę ale bez tam obrazania sie. Współpraca to słowo klucz. Gdyby tak wszyscy chcieli razem współpracowac bez tzw fochów to miód płynąłby zewsząd :)

    • JonSnow

     Chyba nie rozumiesz, koleś nie ma żadnego pojęcia o tym, a stara się być głupio mądrym poczytaj komentarze w tym wpisie, ludzie starają się delikatnie pokazać, że się myli, a on dalej brnie w swoje…
     Jeżeli ktoś nie ma żadnego pojęcia nie powinien w ogóle się udzielać w takich sytuacjach, a obraża to on Roberta na co nie jestem w stanie pozwolić.

     Jeszcze te szydercze odpowiedzi na każdego tweeta po jego wpisem, to jest dziennikarz który powinien zachowywać klasę, bo pracuje w dużej gazecie, która czyta bardzo duzo osób.

     • Marrally

      czytałem i powiem tak nie dziwi mnie to i popieram Cię ale mam zdanie na temat publikowania i zaistnienia w sieci. by zaistnieć trzeba stać się kontrowersyjnym i wtedy nagle zaczyna sie ruch wokół Ciebie i cóz wybrał droge miecza tylko zapomniał że miecz ma dwa ostrza :)

     • JonSnow

      Dokładnie, i poległ w tych swoich przekonaniach :) Może dzisiaj to zrozumie :)

     • andy

      Tyle, że to rzekomo ‘dziennikarz’, a nie celebryta, do których istotnie stosuje się zasada: “Nie ważne jak, ważne by mówili”.
      Dziennikarz z zasady powinien być tak daleki od dyletanctwa, jak to tylko możliwe. On za to błyszczy w tym aspekcie.

     • Marrally

      ta metoda rozniosła się już wszędzie i pewne standardy mocno się obnizyły na co jestem wk… zresztą widac to dookoła na każdym kroku ale jak mówiłem zwrócić uwagę i …. odciąć się bo szkoda nerwów :)

     • Marrally

      i nie wchodźmy w różne tematy bo przykładów takich w różnych dziedzinach jest wiele ….

   • Charlie Runkle

    Obawiam się że może być to “mission impossible” :(
    P.S.
    Ojjj ja też się zagotowałem.

    • JonSnow

     Zadzwonimy do Tome’a Cruise’a ;p

     • Charlie Runkle

      Cruise nic tu nie da. Tu trzeba lekarza, szamana albo egzorcystę (stawiam na to ostatnie). I to z najwyższej półki.

   • ZimnaMi

    To ja chyba jakaś nienormalna jestem, bo ziewałam czytając te wypociny. :D
    Może po prostu im bliżej Robert jest celu, tym bardziej mi coś takiego zwisa.
    Edit: Zapomniałam nadmienić, że nazwisko jednak piszemy dużą. To że ktoś nie zachowuje klasy, nie oznacza, że my nie powinniśmy

 • zuza

  Można, ale to wyjątkowa butelka

 • Przemysław Jan

  Mi już odwala i drukuje części F1. Jeśli mamy jakiegoś rysownika w klubie to chętnie drukne coś w Robertowego ;) https://uploads.disquscdn.com/images/04e4af2d5826baa958c5e6070243b13fcab35f1690c99de026498f00486e7269.jpg

  • Tobi

   Ekstra. A w jakich formatach przyjmujesz modele 3D do drukowania?

   • Przemysław Jan

    STL

 • Marrally

  Nie dziwne że Renault buduje nowy samochod :) na 2018
  https://thejudge13.com/2017/11/06/renault-set-to-build-completely-new-car-for-2018/

  • Charlie Runkle

   Wiesz, nawet żeby Budkowski już “po cichu” dawał jakieś wytyczne co do bolidu i nawet żeby pozbierali wszelkie nowinki techniczne ze wszystkich teamów- nie ma absolutnie żadnej gwarancji że to wszystko ze sobą zagra. Pozostają jeszcze dwaj średniej klasy kierowcy oraz limit 3 jednostek na sezon 2018. Ja bym na ich miejscu w optymizm póki co nie popadał.
   :)

   • Marrally

    Tu masz troche racji ale zawsze moze byc różnie bo roznie bywalo z nowymi bolidami ale na 2019 ;) pojawila sie opcja że Sainza moze nie być ;)

    • Charlie Runkle

     Myślisz że da się wejść dwa razy do tej samej wody?

     • Marrally

      Nie wolno skreślac Reno ot i tyle a miejsce w red Bullu może być wolne na 2019 i np zabierają Sainza bo jest na wypozyczeniu a jak to mówia Robert skorzysta jesli beda odpowiednie warunki :) kwestia czasu warunków i układów. Domniemam że Robert nie spalił mostów ot i tyle :)

     • Charlie Runkle

      Sainz jak okaże się średniakiem (a takim moim zdaniem jest) może już nie mieć takiego “wzięcia” i wcale nie jest powiedziane że RBR go zechce. Oby RS nie okazał się “najlepszym” teamem w jego karierze. Paradoksalnie przejściem do RS mógł wykonać przysłowiowy strzał w kolano, bo przy przejeżdżeniu roku w TR miejsce w RBR miałby na 100% pewne, a tak…

     • Marrally

      Jak to mówia pozyjemy zobaczymy :)

   • Edzik

    dokładnie jestem tego samego zdanie , było fajnie widać jak jednostki Renault puszczały dymka przed śmiercią w ostatnim GP

 • Marrally

  nowinka techniczna i to co już publikowałem ale tu ver polska – spalanie oleju

  http://www.f1talks.pl/2017/11/06/jak-oni-spalaja-olej/

  • Pit

   Zmien login-nick na pan link ;)

 • Jacek Kubicar

  Się mają? bo ja okij:)
  Dobrego dnia, jest lepiej niż dobrze:)
  Uszy do góry:)
  Forza KUB !!!

  • Siemają okij panie Jacku tylko ostatnio mi się pory dnia pomieszaly ☺️

 • Elka

  Wczoraj nieopatrznie pozwoliłam swojej wyobraźni na duży luz. Zobaczyłam Roberta na starcie wyścigu. Okrążenie formujące, światła…. Jakiej dostałam adrenaliny…, bólu brzucha, … dreszczy…
  Muszę pilnować głowy ;)
  Jak to już będzie naprawdę to …. wyląduję na pogotowiu jak nic :)
  Pozdrawiam Klub.

  • szafran00

   Doskonale Cię rozumiem :)

  • wezyr

   Jaki ja jestem nieszczęśliwy, o boszszszszsze, jak ja nieszczęsliwy. Czemu mnie los tak pokarał, aaauuuuuuaauuuuuuuuuuu. Żadnych snów o Robercie, nawet moja wyobraźnia też nie bangla, i nie widzę świateł rampy, ani podiów, ani nawet urwanego koła w Łiliamsie!

   • Elka

    Sen też miałam :D Opowiedzieć Ci ?

   • cho-bot

    Wezyr, ale wiesz o co się prosisz takim komentarzem? O to, że ktoś prostolinijny w odruchu serca zapyta – to może przytulić Cię skoroś taki nieszczęśliwy? :D Czy Twoja wyobraźnia już bangla i podsuwa Ci straszne obrazy serdeczności międzyludzkiej, której jesteś obiektem? :D Nie krzycz tak głośno w trakcie. :P

    • ZimnaMi

     No i zaraz mi się Osioł ze Shreka przypomniał: “Kto mnie przytuli?” ;D

   • Akslugor

    Nie przejmuj się, mnie wiernej fance, Robert śnił się tylko 2 razy odkąd o Nim usłyszałam. Może dlatego, że taka realistka jestem i wolę to, co się dzieje na jawie a nie w snach.

 • zuza

  Codziennie w lodówce widzę butelkę Martini i codziennie szukam tej jedynej wiadomości, że może to dziś. Jestem cierpliwa i czekam dalej. Bry

 • pkmoto

  Witam Klubowiczów
  Czekamy,ufamy.

 • KrisTO

  Hej
  Poinformowałem rodzinkę że moja reakcja i zachowanie na info. o powrocie Roberta do F1 będzie nadzwyczajna i zaskakująca , no wiecie, żeby czasem nie przyszło im do głowy dzwonić na nr. 112 ;D
  Forza Robert!…Forza Klub!

 • Wierny fan Roberta
  • NieJestemStad

   Pan Kuczera robi z siebie pośmiewisko…

   • Bobby

    Nagle wychodzi z niego insider nr 1 w temacie RK :)

    Nie zdziwiłbym się gdyby jego źródłem były komentarze z drugiego bloga gdzie teraz co 5ty ma jakieś wtyki w Williamsie, Lotosie czy obozie RK.

 • Marrally
  • Maciek

   Chopie, to juz 5 razy było, chyba już wszyscy wiedzą ;) relax

 • Hej.

  Kolejny tydzień po staremu a tu internety newsy piszą. Nie wiem jak oni to robią :)

  • Edzik

   hejo
   kopiuj wklej , kopiuj wklej tak to się robi ha ha

  • Wojtek A

   “kontrol cy” i “kontrol fy”, jak mówi mój prezes. :D:D:D

 • Marrally
 • Le Mans Wmr
 • Przemek

  Tak dla przypomnienia, kto jeszcze nie głosował? ;) https://twitter.com/andrewbensonf1/status/927197205156462593

 • rado

  dzień dobry Klubie, nowy tydzień, w Krakowie póki co nawet słoneczny – co przyniesie? Czekamy:)

 • PiotreK

  Klub powoli budzi się do życia:) cześć

 • Marrally
 • Marrally

  Dzień dobry wszystkim

  Rozkład jazdy na Brazylie
  http://www.planetf1.com/news/the-brazilian-gp-timetable/

 • Akslugor

  Witam Klubowiczów z nowym tygodniem :) Jakie wieści nam przyniesie? Na te, na które najbardziej oczekujemy co raz bliżej :)
  Forza Robert Kubica Team!!!

 • JonSnow
 • quickNick
 • Marrally

  Czyżby Berni zaczął siać zamęt po tym jak go nie chca w Liberty?
  Wypowiada sie nt mozliwosci wyjscia Ferrari jesli przepisy sie nie zmienia…
  http://www.express.co.uk/sport/f1-autosport/875878/F1-news-Ferrari-WILL-quit-Formula-One-Bernie-Ecclestone

 • Marrally

  Sie skończyło ale dlaczego nie doszło do mas wcześniej? Cóż teraz bedzie sie mogł pochwalic… Ale wystarczy Bensona przytocYć ;)

 • Marrally

  To rozsyłać gdzie sie da fb tweetery insta sms itd ;)

 • KrisTO

  Cukiernicy w natarciu, uwielbiam takie wypieki

  https://twitter.com/PrzemekCzeresz1/status/927221111489814529

 • Marrally

  Ciekawostka jak spalanie oleju moze podbić moc silnika ;) – fajny filmik ot tak z innej beczki wrzucam
  https://drivetribe.com/p/how-formula-1-teams-are-burning-el_cHTphQlCsRCgJqiqbEA?iid=QorwSzq7SEKkeICBd5MGYA

 • andy

  Jak to się mogło stać? ^^

 • Marrally

  No niestety po wpisach widac ze dziennikarze sie bawia bo Benson założył tą ankiete po tym tweecie Karuna… Wiec rekomenduje przebic tego dziennikarzyne z Di Resta wiec do roboty Panie i Panowie kupa mości….
  https://twitter.com/mrjakehumphrey/status/926787217359605760

  • Marrally

   Niestety ta ankieta pogrzebana została …

   • Miszcz

    A kogo to w ogóle obchodzi? Bawienie się w jakieś ankiety…

    • Fajna zabawa dla Kibiców kiedy czas się dluzy a potwierdzenia brak. Fakt, akurat w tym przypadku to zespół a nie ankieta decyduje.

  • Maciek

   Zaklinanie rzeczywistości nikomu nie pomaga.

 • reverof

  Pytanie dotyczące Klubu. Jestem tutaj od testów Roberta na Węgrzech, ale od razu odnalazłem się w klubowej społeczności :) . Czy istnieje jakieś oficjalne członkostwo, albo czy coś w tym stylu jest planowane? Pytam, dlatego że kiedy znowu odżywają te emocje, które towarzyszyły nam w latach 2006-2010, bardzo przydałoby się jakoś mocniej zintegrować całą grupą skupioną wokół tej strony.
  Pozdrawiam!

  • Adrian Kruppa

   Czekaj, będzie znowu ognisko intergracyjne w Mikolajkach ;)

  • Akslugor

   Witaj w klubie :)
   Oficjalnego członkostwa nie ma, każdy jest mile widziany. Część z nas zna się osobiście, czy to ze wspólnego kibicowania podczas rajdów, czy z wyjazdów na wyścigi, testy. Pierwsze oficjalne spotkanie było podczas ERC we wrzesień 2013 r. pod klubową flagą :)

   • reverof

    Czyli przygoda z F1 jest jeszcze przed klubem :)

    • Akslugor

     Tak, chociaż niektórzy z nas na wyścigach F1 z udziałem RK była, tylko jeszcze wtedy nie znaliśmy się a szkoda. Nie było też klubu, powstał 18 stycznia 2012 r. Za 2 miesiące i 12 dni będzie 6-latkiem :)

 • Gasto

  No dokładnie :) Zresztą nawet nie chodzi o Polskiego, to chyba pierwsza ankieta w której pozwoliliśmy aby RK przegrał :D

  • Akslugor

   To chyba Ty, jakiś czas temu, tę ankietę tutaj podawałeś. Ja głos oddałam.

   • Gasto

    Tak podałem ją tutaj :) I dobrze, mamy czyste sumienie :D

 • Gasto

  Tamtą ankietą Polacy zbytnio się nie zajmowali :)

 • Marrally

  Rekomenduje pogłosować w trybie różnym przeglądarki bo jak poniżej ktoś przytoczył to Di Resta dogania…
  Ankieta Bensona
  https://twitter.com/andrewbensonf1/status/927197205156462593

  • andy

   Można jedynie nowe konto na TT założyć. Inaczej ominąć limitu 1 głosu się nie da.

  • Gasto

   Nie widzę, aby doganiał, jak się dzisiaj po raz pierwszy pojawiła to RK miał chyba 42-43%, teraz już 48 :)

 • Gasto

  Ale żenada, że tacy ludzie pracują w Przeglądzie…
  https://twitter.com/PiotrWolosik/status/927273975377485824

  • Gasto

   Nie radzę czytać reszty konwersacji pod twittem, aby się nie denerwować :)

   • Prozak

    W jaką dziurę te biedaczki się schowają jak Bob dopnie naszego ? Spalą się ze wstydu ? Chyba nie , bo żeby to zrobić to wpierw trzeba by mieć sumienie a kundelki go nie mają .

    • Charlie Runkle

     Oni są tak bezczelni, że będą pierwsi w kolejce do ogrzania się w ogniu sukcesu jakim będzie powrót RK. Założyć się o to mogę już dziś.

     • reverof

      Chociażby naczelny przeglądu – Rudzki..

   • ZimnaMi

    Oj tam, denerwować. Na twarzy mi się jedynie uśmieszek politowania pojawił.
    Takie cieniutkie to dogadywanie, jak jego właściciel. Żeby dosrać takiemu człowiekowi jak Robert trzeba sobą coś reprezentować. A tu wieje nudą. Jedynym ciekawym elementem jest nazwisko “Kubica.”

  • A miałem iść spać. Hmm, jak w domu są śmieci a raczej pełny kubeł to trzeba je wyrzucić, bo inaczej śmierdzi. Wiec wiadomo co trzeba zrobić kolego Gasto. …hej.

  • reverof

   Dlaczego za każdym razem, gdy Kubica rozbija auto, w serwisach sportowych mówią, że to pech? To po prostu brak umiejętności.— Przemysław Rudzki (@Rudzki77) 4 sierpnia 2014

   Po tym już nigdy nie kupiłem Przegladu… Teraz ten Pan jest jego naczelnym…

  • Marcin19

   i jak to jest, ze on razem z Cezarym pisze w PS… totalne dno, 0 pojęcia o temacie i to jest dziennikarz? az mnie reka swierzbi jak cos takiego czytam, bo doczytałem nawet jego komentarze…

  • JonSnow

   Trzeba to Cezaremu przekazać, jakiego ma fachowca w teamie.

 • Prozak

  Butelki , butelki , buteleczki … podsłuchowywać ?

 • Marrally
 • Akslugor

  Za pomyślność Robert Kubica Teamu popijam teraz kanadyjskie winko i podjadam włoskie prosciutto crudo :) Myślę, że to dobre połączenie ;)

 • Akslugor

  Na Polsat News będzie o Robercie w Wydarzeniach o 22, prawdopodobnie to, co było w głównym wydaniu.

 • NO2

  Tak jak pisze Seba – każdy wie swoje… Proponuję jednak zachować to dla siebie. Jeśli ktoś ma ochotę pogadać czyja racja jest najmojsza to niestety nie w tym miejscu… Klub jest świętym miejscem dla nas – kibiców Roberta.

  Ja tak sobie dziś pomyślałem… Pamiętam debiut Massy w F1 a gość właśnie kończy karierę. Lata lecą… :( Robertowi dużo nie zostało w F1. Musi wjechać tam na pełnej p……… ;)))) Cieszę się bardzo, że to Williams.

 • Dajcie spokój. Tu jest forum o RK a nie o telewizjach, polityce itd. Jest Robert, który Nas łączy, więc nie dajmy się podzielić sytuacją polityczną bo ona dziś jest biała a jutro będzie zielona a po jutrze czerwona. Każdy swoje wie i zostawmy to dla siebie lub na inne fora ale polityczne, o mediach, czy też facetach co chodzą w sukienkach. Fakt niezaprzeczalny wszystkie liczące się media w Polsce, mówią o RK i dobrze. Bo świadomość w narodzie podtrzymywana a marka RK wysoko pozycjonowana. Ładnie powiedzieli w Polsacie, że jak wróci, to będzie najważniejsze wydarzenie tego roku :)

  • JonSnow

   dokłdnie…

  • Pit

   Zawsze musi udawac takiego madrego ;)

   • Nigdy :) po prostu “kocham” to miejsce i ludzi. A zwady to gdzie indziej. Teraz przed nami najważniejsze wydarzenie i jak mamy się “kłócić” to o to czy już w GP Abu Dhabi czy Australia 2018 :))

    Dobrej nocy klub.

  • robi.z

   Brawo Seba

 • Le Mans Wmr

  Między innymi przez takie wypowiedzi nie oglądam TVP,Wam też odradzam.
  Jacek Świat: Ja przypomnę, Robert Kubica dokładnie z taką samą prędkością uderzył bolidem w betonową ścianę i wyszedł tylko z potłuczeniami.
  pic.twitter.com/qwL6WzBHL6

  • Miszcz

   Świetna logika. Idąc tym tokiem myślenia to w 2016r. w zamach na drodze zginęło 2993 osób.

  • JonSnow

   Dajcie już spokój z tymi prywatnymi opiniami na temat różnych stacji, po co się kłócić ludzie maja rożne poglądy, walnął gafę jak nic, ale po co o tym wspominać teraz…… nie rozumiem.
   Jeżeli choc trochę ktos sie zna, tylko wyśmieje taka wypowiedź, i “pójdzie” dalej.
   Peace.

  • Sycram29

   Nie będę komentował wypowiedzi “znafcy” bo nie warto. Ale komentarze mi się podobały :)

 • Ludzie cierpliwości po raz kolejny …. nie twórzcie kolejnych wyssanych z palca teorii , od kilku dni wchodząc tutaj mam wrażenie że z braku konkretnych informacji zaczyna się robić kolejny plotek..pl

  Robert już tam jest , spokojnie dajcie dograć sprawy kontraktowe obu stronom , nie wciskajcie na siłę kolejnych nazwisk … to już się robi paranoja Narodowa

  sorry za wywód …

 • Pit

  Ciesze sie, ze pokazali Macka w TVP. Naprawde rowny z niego gosc, zasluguje na szacunek i pamiec, bo czesto jest pomijany.

  • Miszcz

   Mogli dać Barana to by tam jakichś hejterów powyjaśniał.

 • terry84
  • KrisTO

   determinacji w tym projekcie aż nad to ;-)

 • Przemek

  Słowa Claire z dokumentu o Williamsie “To jak walenie głową w mur, nie wiem co możemy więcej zrobić”, to proste – zatrudnić Kubicę, on sprawi, że na twarzy Franka znowu pojawi się uśmiech :)

 • Miszcz

  Tylko czekać, aż prezes po ogłoszeniu zakontraktowania Roberta przez Williamsa zwoła konferencję i ogłosi sukces swojej partii.

  • Misiek

   To nie jest miejsce na takie uwagi. Na Onet z polityką…

   • Miszcz

    W F1 jest więcej polityki niż sportu, więc od niej nie uciekniesz. Sam Nico był u ministra Bańki.

    • Misiek

     Nie musisz mi tego tłumaczyć. Patrz wyżej.

  • KrisTO

   Wspierają źle, nie wspierają też źle …jeszcze powiec że Nico na cholere tam poszedł

   • Miszcz

    Skąd takie wnioski?

    • Misiek

     Patrz niżej.

    • KrisTO

     Z twojego czekania na sukces partii….to sprawa narodowa nie partyjna docinanie jednym czy drugim to nie to miejsce

     • Miszcz

      Lekko nietrafiony ten wniosek.

 • KrisTO

  Plus za to że pokazują bierzącą sytuację Roberta , kiedyś troszkę był z tym problem, no ale nie ma co ich krytykować , wszyscy chcą być w tym dniu ,media , my kibice, i sponsorzy,…narodowe to wszystko, jedyny Polak w F1 powraca.

  • Teraz to mają w tym interes… proste

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  za chwile w glownym wydaniu wiadomosci TVP 1 tez o Robercie .

  • Akslugor

   Już było?

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    jeszcze nie

    • Akslugor

     Dzięki :)

  • Kama

   Całkiem fajny materiał.

   • Miszcz

    Szok. W TVP żadnych bzdur nie gadali o Robercie.

    • To nie pierwszy taki u nich o RK… mysle, że to odgórnie ;-)
     ..na darmo Nico w PL nie przebywał :)

    • KrisTO

     A dlaczego szok?

     • Miszcz

      Masz poniżej.

    • andy

     Nie wiem czemu mają służyć takie uwagi. Abstrahując od kwestii politycznych, w obecnej TVP silnie eksponują sukcesy naszych sportowców, przedsiębiorstw, naukowców i to się chwali. Wcześniej w wielu kwestiach była głucha cisza i bzdurne wypełniacze.
     Do tej pory zrobili najlepsze materiały o Robercie z wszystkich TV.

     • Miszcz

      Chodziło mi konkretnie o to, że wcześniej jak były podawane jakieś informacje czy rozmowy w studiu nt Kubicy i Formuły 1 to były popełniane podstawowe błędy. Choćby w nazewnictwie. I nie tylko w TVP, ale i w innych stacjach. A teraz o dziwo wszystko jest tak jak być powinno.

 • Akslugor

  Kto nie oglądał wypowiedzi na temat Roberta w głównych Wydarzeniach na Polsat, może zobaczyć powtórkę tych informacji na Polsat 2, początek od 20:05.

  • Akslugor

   O RK powinno być około 20:20

 • Akslugor

  Teraz w Wydarzeniach na Polsat jest o Robercie :)

  • Miszcz

   Coś ciekawego powiedzieli?

   • PiotreK

    Nic

    • a co oni tam mogli powiedzieć? Nie ogarniam?
     :/

     • PiotreK

      Fajnie że jest coraz więcej o Robercie i miło coś o Nim pooglądać w tv ale tym razem się nie wysilili

     • Forza Juve

      Oni wiedzą tyle co im przekażą zagraniczniaki, które w tym temacie wiedzą, tyle co zjedzą.

     • Miszcz

      Bardziej mi chodziło o to czy jakichś bredni nie zaczęli gadać, bo często jak formuła “pierwsza” pojawia się w takich mediach to jakieś pierdoły gadają.

   • Akslugor

    Nic nowego.

  • Prozak

   Czasem mi jednak telewizora brakuje …

 • Wierny fan Roberta

  Będzie o Robercie na Polsacie :)

 • PWM

  Williams (2017 BBC) cały film.
  Bardzo polecam każdemu kto jeszcze nie widział.
  https://www.youtube.com/watch?v=WyXbNAZ69ew

  • Jarecki

   mocny material, ciekawe dlaczego watku Senny zabraklo

   • Bo niewygodny?

    • Jarecki

     wyglada na to, ze tak

     • Pamiętam jedną z tez, ze przyczyną była kierownica, która naprędce była przycinana i dostosowywana do oczekiwań Senny, która niby miała pęknąć i być przyczyną śmierci. Senna w słynnym zakręcie miast skręcić jechał prosto na mur. Ale dowodów na to nie ma i sprawa została umorzona. Bodaj dwukrotnie Williams był oskarżony o spowodowanie śmierci ale za każdym razem został uniewinniony. Może dlatego tak niewiele o Sennie. Zresztą, jeden sezon 3 starty……….

     • Chodziło o kolumnę kierownicy.

     • O to, to. Poszedłem skrótem myślowym :). Dokładnie łączka, bo skracali.

     • andy

      Ostatecznie z tego, co wiem to uznano za winnego Patricka Heada, ale sprawa uległa przedawnieniu i uniknął kary. Twardych dowodów jednak nie było.

     • No nie. Ale niesmak do dziś.

   • PWM

    Jest trochę od 29 minuty.
    Senna był kierowcą Williamsa tylko 3 wyścigi.

   • Krzysztof Reciak
 • dulin

  Hm…

 • David
 • Gasto
 • Rafał Żmuda

  Witam. Często na różnych forach przewija się temat marketingu. Tu takie moje przemyslenia odnośnie wartości marketingowej. Sprawie napewno przygladae sie Liberty i mamy teraz sytuację taką: mamy gp Brazylii oraz potężny rynek, a nie mamy już kierowcy z tego kraju, mamy gp Rosji i potężny rynek i nie będziemy mieli kierowcy rosyjskiego bez Kviata. No i jest nasz Robert. Rynek Polski wcale nie jest taki mały pomijając już kwestie jaką wartość w skali globalnej ma historia Kubicy. Zapominamy jednak, że RK to również Italia, oni traktują go jak swojego. Myślę, że pod tym względem Robert ma jednak przewagę i kwestie wagi marketingowej, narodowości nie są problemem.

  • Polski rynek …. to inny temat, niszowy :)
   RK to marketing globalny, wygra i tak sport i F1, ta historia to jest coś!
   PS.
   Gdyby wszystko zależało od ankiet na TT to Robert by został “prezesem” F1 zaraz po tym jakby wywalczył mistrza w Ferrari ;)

   • PiotreK

    Wszystko przed R.K :)

 • ad
  • Le Mans Wmr

   Poszło+kilka supportcików na profilach innych możnych świata F1.

  • Miszcz

   I jak tam wyniki tej ankiety? Polacy znowu zdominowali?

 • Marrally
 • Marrally

  Ohlądał ktoś tefałen 24 ? Byla Aldona i opowiadała o sytuacji w Williamsie. Nie widziałem i pytam… https://uploads.disquscdn.com/images/9600638198e934a2ccbee3af83e2da8fa201fa67e25900f6e213fb107a08753b.jpg

  • PiotreK

   Nie ale na pewno nic nowego

  • A cóż więcej mogą wiedzieć od Nas? w mej opinii poziom wiedzy jest taki sam…….

  • lukasR

   nihil novi. Troche o potencjalnych rywalach ( m.in. kviat) .oraz to ze im później Williams poda kierowcę na 20018 tym lepiej dla Kubicy i nas :-)

   • A jakie ma to znaczenie, że im później tym lepiej? Jak mają podać, że to RK to w mej opinii data bez znaczenia. Dla Nas mogą to zrobić nawet jutro……

    • lukasR

     Dla mnie też. Ja tylko przytoczyłem wypowiedź Aldony. To było w kontekście ze chcą go jeszcze sprawdzić.

     • Jasne. Chodzi mi raczej o domorosłych znawców.

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     im pozniej bylo aktualne do dymisji Massy , teraz nie ma to juz zadnego znaczenia, bo przeciez siostrzency kaczora donalda czyli Paul , Pascal i Danil to postaci fikcyjne .

   • Wierny fan Roberta

    20018 mówisz to troszkę jeszcze poczekamy :D

    • lukasR

     Ha ha:-) oczywisty błąd pisarski ,

     • Miszcz

      Jak to mawia pewien były strongman, a obecnie zawodnik MMA “cierpliwy to i kamień ugotuje”.

  • Kristo91

   Moi zdaniem Kierowca został wybrany…:) teraz czekamy kiedy to ogłoszą ;)

  • PiotreK

   Będzie jeszcze o powrocie Roberta w wiadomościach na Polsacie od 18.50

 • ddddddbr645
  • Prozak

   Pytanie czy Matteo tam gdzie Robert ?

   • Już raz ich do Meksyku wysłaliśmy a ja sam hiszpański słyszałem :)))

   • Kama

    Robert dziś nie jeździł rowerem, więc teoretycznie mógł z nim polecieć…

 • Adrian Joyo

  Witam klub :) Mam takie pytanie w sumie bardziej odnośnie bolidu tzn mówiąc realnie Robert jako kierowca ale też osiagi pjazdu ciekawe czy będzie mogl powalczyć z pierwsza 5 bo sam kierowca wiadomo może być dobry np Alonso w mclarenie kierowca jest na poziomie ale NO POWER :)

  • Edzik

   Silnik Merc w tej chwili zdaje się że w najnowszej specyfikacji , do poprawy elementy aerodynamiki , odpowiednia konfiguracja na dany tor i powinno być dobrze

   • Andrzej Onichimiuk

    Do poprawy cała koncepcja samochodu, miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie dużo lepiej, niż w tym.

  • Miszcz

   Jeśli Paddy wraz z inżynierami nie poprawią znacząco auta na następny sezon to nawet walka o 10 miejsce będzie bardzo trudna. Na niektórych torach wręcz niemożliwa. Jeśli Renault poprawi moc i niezawodność swoich silników to McLaren może dołączyć do Redbulla, Mercedesa i Ferrari w walce o mistrzostwo. Renault też wzmacnia się kadrowo i zapowiada się, że będą mieć dobre auto. Force India w tym sezonie jest przed Williamsem i też ciekawe jak popracują zimą. Ogólnie to dla Williamsa na chwilę obecną sytuacja nie wygląda zbyt dobrze.

 • Xxx
  • PiotreK

   Nie wiem czy ważna ale zagłosowane;)

 • Marrally
 • Marrally

  Mozna zakupić juz ksiazke Adriana Neweya jak zbudowac samochod ;) znaczy bolid…
  https://www.f1fanatic.co.uk/2017/11/05/how-to-build-a-car-by-adrian-newey-reviewed/

  • Andrzej Onichimiuk

   Zamówione, chociaż to “tylko” biografia…

 • Marrally

  https://uploads.disquscdn.com/images/59cb5b1f8e8e820234a297036ecd2c90b1edf4565d880802024607c6c406bb6d.jpg Czas powoli zapoznawać sie z kalendarzem na 2018 i rodzine przyzwyczajać ;)

  • Pit

   Ciekawe czy skroca przerwe zimowa i dorzuca jeszcze jakies wyscigi ;)

   • Docelowo słyszałem o 25 GP ale kiedy?

    • PiotreK

     2021? Ale nie jestem pewny

     • Amerykanie chcą wykorzystać potencjał na maksa.

    • no…i 2 silniki na sezon :P

     • Niech zrobią jeden i najlepiej diesel. Ehh

     • Prozak

      I niech nie jeżdżą w deszczu , bo zmokną …”królowa sportu” .

  • Le Mans Wmr

   Nr12 powinien mieć obok flagę w biało czerwone pasy.

 • Jarecki

  dobrze powiedziane :-)

 • PWM

  W całej toczącej się od miesięcy dyskusji dotyczącej kondycji, mobilności, stanu ręki i itp. itd., a przede wszystkim ostatnio ubezpieczenia, nie widziałem nigdzie w żadnych mediach ani na forach nasuwającego się, oczywistego dla mnie, odniesienia do kierowcy, który pomimo swojej niepełnosprawności odniósł taki sukces, że 99% ludzi nie ma pojęcia że cokolwiek mu dolega.
  Lista objawów https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Polanda
  Kto to jest?

  • Andrzej Onichimiuk

   Najwyraźniej ma taką postać, która objawia sie jedynie hipoplazją mięśnia piersiowego większego.

 • Jedziemy jednym pociągiem…..ale czasami nie wytrzymuję :D
  Idę na spacer na chwile
  https://www.youtube.com/watch?v=jpRIegCJsL4

  • Jarecki

   kazdy chyba w zyciu dostal tzw glupawki :-)

   • ja raz u Bossa w cztery oczy u niego w gabinecie…. 20 min płakałem po jego opowieściach…. myślałem, że mnie wyp… ale wytrzymał :)

  • mialem tak w Kosciele …masakra

   • Jarecki

    na swoim slubie ? :-)

    • beka na maxa nie doczytałem .. ale nie na swoim slubie na primicji mojego kuzyna … miałem chyba 11 lat ale poruszylo do smiechu kilka rzedow ławek … i nawet nie wiem z czego to wyszlo

     • Jarecki

      nie nie ja bylem smiertelnie powazny, ale wyobrazam sobie ze kogos moglo zlapac, ponoc istnieja dobre techniki aby to powstrzymac, tak jak kichanie

 • Paweł Baron

  Hej, jestem tu nowy, aczkolwiek obserwuje forum od dłuższego czasu:)
  Na wstępie powiem że jesteście cudowni a forum jest tym co dodaje mi otuchy w kibicowaniu do powrotu Roberta ale jest również źródłem informacji i nowości nt Roberta.
  Dziękuję wam za wszelkie sprawdzone informacje ale również za analizy i przemyślenia.
  A tak przy okazji moich przemyśleń oraz własnej analizy bieżącej sytuacji(jest to tylko prywatna teza).
  Wg mnie realnym zagrożeniem dla Roberta jest tylko już Kvyat. Dlaczego?
  Di Resta- nie sądzę. Jakby był poważnym kandydatem to nie ściągaliby Massy. Poza tym jest słabszy od niego.
  Massa- odpadł – zrezygnował.
  Wehrlein – wątpię – sam Totto Wolf podkreślił że jest taki moment gdy trzeba oddać kierowcy to aby sam stanął na własne nogi- czyli rezygnacja zw wsparcia Pascala. Myślę że jest to prosty i zrozumiały komunikat.

  • KrisTO

   Witamy

   • Paweł Baron

    No witam cie również. Pozdrawiam:)

  • Jarecki

   witamy na Forum !

  • Jarecki

   Kvyata chcieliby zapewne miec w rezerwie, byc moze dostanie cos w rodzaju kontraktu wstepnego ale sadze ze na Albert Park zobaczymy Roberta

   • Paweł Baron

    Hej:) miejmy nadzieję :)

  • Marrally
   • Paweł Baron

    No wiadomo że nie ma co się sugerować aż tak. Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Bo nie każdy pismak to sprawdzone źródło. A zasadnicza większość to tylko puste sugestie. Liczą się tylko official

  • hej.

  • Pablogp

   Witam. Kvyat wg mnie nie jest wielkim rywalem. Zbyt czesto sie rozwala, a od wnoszenia do zespolu kasy jest Stroll

   • Paweł Baron

    Miejmy nadzieję że kasa strolla wystarczy:) bo pod względem sportowym jestslabyi tu się z tobą zgodzę

   • Tom Bed

    Williams nie może sobie pozwolić na drugiego paydrivera. Pod względem sportowym to byłby upadek zespołu. Jakby wtedy spojezeli w oczy swoim kibicom.

  • czarny86

   Serwus

  • Witamy :) dla mnie nie ma juz kontr kandydata , jak wczesniej pisałem w grze do fotela zostali Robert i Kubica …

  • Jarecki

   Dobrze tutaj trafiles. My wspieralismy Roberta, wtedy kiedy inni watpili. Jurek Krak i Jacek wierzyli w powrot Kubicy do F1, nawet wtedy kiedy on sam watpil, nie wspominajac o nas.

   • Paweł Baron

    I to jest wielkie i prawdziwe zachowanie godne kibica. Jestem z wami:)

  • Witamy

   • Paweł Baron

    Witam, pozdrawiam, a tak przy okazji super filmiki robicie:) oglądając je człowiek ma czas na refleksje nie tylko wobec Roberta bo to oczywiste ale także więc siebie. Nie ma co się poddawać w życiu! Dzięki

  • PiotreK

   Cześć, czyli Kwiat tez odpada;)
   Robert Kubica!!!

   • Paweł Baron

    Forza Robert!!!!!!!?

  • Łukasz Stachyra

   Hejka :)

  • Le Mans Wmr

   Witaj koleżko.

 • Marrally
 • Marrally

  Nico o tym co pozwoliło mu zdobyć tytuł…
  https://www.motorsportweek.com/news/id/16278

 • JonSnow

  Ja tez mogę powiedzieć, że jestem w kolejce numer 2000054 ;) Wybór jest jeden oczywisty.

 • Marcin81

  Zalecam 3 gramy spokoju,50 gram cierpliwosci.Jeśli zauważysz efekt uboczny skonsultuj to z Jurkiem Krak….:-)

  • hmm… czyli kieliszek i 3 orzeszki ziemne ?

   • Marcin81

    Jeśli to nie wywoła zaburzeń,jak najbardziej ;-)

    • nie takie orzeszki się jadło :) ale ciepliwość jak najbardziej wskazana …

     • Marcin81

      I znowu muszę,Ech te 81:-)

     • byłoby wspaniale gdyby to był przyszły nr. Roberta :) mistrzostwo gwarantowane :)

 • nikt nie zwalnia podstawowego kierowcy nie mając podpisu następcy …. cierpliwości :)

  • dulin

   100% CZYSTEJ RACJI
   AVE KUBICA

 • Marrally

  Bardzo ciekawy artykuł nt kosztów poszczegolnych GP, Liberty, rozszerzenia itp
  https://www.pitpass.com/60617/Liberty-will-find-it-hard-to-sell-F1-in-its-own-backyard

 • Marrally

  Dzieki Daro i uwierzcie wyciszenie w głuszy dobrze robi a na tarnicy śnieg po kolana, połonina wetlińska zasypana ale nie tragicznie, sucho na drogach i śniegu brak a na ścieżjach duzo błota , żubry w mucznym żyja nawet piekne młode mają… Och ucieczka od wszystkiego dobrze robi a Chwila zadumy w cerkwiw Łopience po spacerku w deszczu oj…. Nie musze dodawwać iż orange internet nie chodzi… Także też sie cieszę że mogę znów z Wami wszystkimi bez względu na to kto z jakiej opcji itd. Czyli takiego naszego piekiełka….

 • Le Mans Wmr

  Dzień dobry klub.
  Mam takie małe spostrzeżenie-jak powrót Kubicy był nieco zamglony,wszyscy twierdzili,że to kwestia czasu,teraz jak została praktycznie ostatnia prosta,to z tych wszystkich jakaś połowa zaczyna wyciągać wnioski przez ,które Robert mógłby nie powrócić.
  Wiary Wiara,wiary.
  #supportkubica.

  • Forza Juve

   To taki strach przed rozczarowaniem może być albo “niedowierzanie mimo wiary”. Sam dobrze wiem, jak to smakuje, ale tym razem puzzle zdają się układać w logiczną całość. Począwszy od tego, że o milionach Kwiata i Weha nic nie słychać, a skończywszy na tym, że Robert uhahany na filmikach chodzi. Oczywiście może być zadowolonym z życia li tylko, ale mnie się wydaje, że coś więcej za tym się kryje…

  • ZimnaMi

   To Renault, a właściwie umowa silnikowa nami wstrząsnęła. Stąd taka ostrożność w wypowiedziach i radości.
   Bry

   • Marrally

    Nie trzeba skreślać Reno ;)… Jeszcze sie przydadza…

 • Mateusz Zet

  Na drugim blogu piszą że Buemi odchodzi z FE i może być konkurencją. Ktoś to może potwierdzić?

  • Kristo91

   Konkurencją dla kogo?Daniła Kvyata na kierowce rezerwowego :)?

  • Marcin81

   A na Allegro wystawili Kuboty w promocji ….Czekajmy cierpliwie na oficjalne potwierdzenie składu….Sami sobie robimy zamęt w głowach…A po co…RK uśmiechnięty siedzi cicho ….Co ma być to będzie…Forza Robert

  • ShadowM3
  • Przemek

   Buemi konkurencją… Trzeba zrozumieć jedno, nikt, mimo pieniędzy , układów itp., kto jest naprawdę dobry, nie zostaje wyrzucony z F1. Capiche?

  • Forza Juve

   “Na drugim blogu napisali”, kiedyś po telexpresie dawno temu, kiedy byłem małym chłopcem, hej, leciał taki program w którym występował Pan Fronczewski oraz jego serialowy syn, w którym charakterystyczną wstawką była informacja właśnie dla Fronczewskiego :”Tata, a Marcin powiedział vel: Tata, a tata Marcina powiedział”. No i motyw był taki, że niewiele z tego na ogół wynikało, że jeden lub drugi z nich coś powiedział.

  • PiotreK

   Ale żeś dowalił chłopie

  • Marrally

   Trochę Ci nie poszło … Ale próbuj dalej… Rekomenduje Tobie wczytaj sie w jedno forum i utożsamiaj sie z nim tylko musisz wybrac ktore ;) myślę że jak sie wczytasz to nie bedziesz miał problemu z wyborem
   Pozdrawiam

   • Marcin81

    Ech te Marciny :-)

  • JonSnow

   Boże, Ty widzisz i nie grzmisz…( świat wg kiepskich) Halinka tu by sie przydała.

   • Marcin81

    Spokojnie,jutro będzie że Maldonado się kręci o posadę:-D

    • JonSnow

     Taaa, albo że Bruno Senna bo ma nazwisko.

 • Dado

  Bry Klub. Forza Robert!

 • Krzychu Wartki

  Witam Klub i trzymam kciuki.

 • Pepsoon
  • sanminen

   tak tak – entliczek pętliczek – sorry Felipe wypadło na Ciebie :)

  • Marrally

   Nic … Jesli poczytasz to juz od tego momentu co niektórzy z klubu przewidywali to … Pozdrawiam wszystkich ;)

 • Przemek

  Sprawa jest banalnie prosta, Massa ją bardzo ułatwił stawiając zespół w super komfortowej sytuacji. Jeżeli zespół ma rzeczywiście jakiekolwiek wątpliwości odnośnie wytrzymałości Kubicy – zobaczymy go podczas GP Abu Zabi (całego weekendu, FP1 nie odpowie na żadne pytania), jeżeli nie mają pytań – zobaczymy Roberta na posezonowych testach i GP Australii.

 • Akslugor

  Witam Klubowiczów w słoneczne niedzielne południe :)
  Nastrój wspaniały i wielkie oczekiwanie.
  Forza Robert Kubica Team!!!

 • KrisTO

  Witam
  Wstań z kolan i spróbuj postawić się w Jego miejscu, upadniesz tak szybko jak wstałeś, On idzie dalej i wyżej.
  Od upadku po tryumf, wielki powrót już niebawem,… ale mam wiarę, jak nigdy dotąd :-)

  Brawo Kubica !!!
  Ps.nastroje są zajeb… Daro, parę słów zapożyczone od ciebie bo są niesamowite :)

  • ☺️…
   tylko, że ja nie jestem autorem tychże słów..

 • Powitać wszystkich Kubicomaniaków…
  Jak nastroje?

  • Charlie Runkle

   U mnie- bez zmian. Zawsze pozytywny jeśli chodzi o RK.

  • PiotreK

   Raczej pozytywne ale jeszcze nie wybuchowe;) ten wpis prawdopodobnie aktualny aż do oficjalnej decyzji, trzeba trzymać ✊️

 • No u mnie raczej mokrą, zimną i ponurą…

 • Marrally

  Różnice techniczne pomiedzy GP Usa a Mexico
  http://www.f1technical.net/news/21435

 • XXX

  Joe Saward znowu krytycznie o Robercie, gdzie będzie miał problemy na długich przejazdach.

  • Pit

   Ale to juz problem Roberta jak bedzie mial problem, o co chodzi? Nagle taka troska o niego, tak sie wszyscy martwia ;) Robert jest dorosly, poradzi sobie ;)

   • XXX

    Nie troska o Roberta, tylko Saward jest za opcją Wehrleina w Williamsie. Może nie pisze tego wprost, ale da się wyczuć.

    • JonSnow

     Co nas obchodzi Saward? My wspierajmy Roberta, każdy może pisać co chcę, nic im to nie da.
     Williams wie co robi.

     • Charlie Runkle

      Dokładnie. Saward zawsze wypowiadał się w podobnym tonie, więc jak bym się osobiście zdziwił jakby napisał coś innego.

    • Forza Juve

     Ma prawo do własnej opinii. Co nie zmienia faktu, że rabarbar mu w oko. To kiedy ten Perez w Renault, bo idzie, jakby z Kamczatki do Einstone szedł?

    • Forza Juve

     If he was capable of doing the job
     without any doubt about it, Renault would have signed him. They didn’t.
     Obviously he can do pretty good lap times but can he do them
     consistently? Does he have money? Perhaps for F1, but he could not find
     it for rallying. Finally, is it good for Lance Stroll?

     Gdyby
     był w stanie to zrobić (przejechać dystans wyścigu konkurencyjnym
     tempem) bez żadnych wątpliwości, Renault by z nim podpisało. Nie
     podpisało. Na pewno jest w stanie robić naprawdę dobre czasy okrążeń,
     ale czy potrafi to robić regularnie/ Czy ma pieniądze? Może na F1, ale
     ba rajdy nie potrafił znaleźć. Wreszcie: czy to dobre dla Strolla?

     Odpowiedź na pytanie odwiedzającego jego blog, więc są to same domysły i pytania bez pokrycia. Na każde pytanie można odpowiedzieć pytaniem w podobnym tonie..

    • Pit

     Wiem wiem kolego ;)

 • Marrally

  Dzień dobry wszystkim w ten piekny dzień, po mojej nieobecnosci spowodowanej zaszyciem sie w bieszczadach gdzie z zasiegiem jest problem (to nawet działa relaksujaco) wszedłem dziś na forum i sie mi mina ucieszyła niesamowicie. Dzis po złapaniu zasięgu nie moge nadrobic ;( newsów a co dopiero analizowanie słówek i półsłówek….
  Wszak nadal trzymam sie tezy ze testy to byla formalność i jest. POKER w najwyższym wydaniu ale co kto i ile skorzysta oraz kto pierwszy odpadnie to kwestia czasu. Z całym szacunkiem Massa zachował sie przednio i trzeba oddać mu cześć ( nie zdziwie sie niczemu)

  Paddy stwierdza ze silniki to nie problem dla F1
  http://www.planetf1.com/news/engines-arent-f1s-biggest-problem-lowe/

  Jak zwykle Reuters wyważony ale po czasie
  http://in.reuters.com/article/motor-f1-williams/motor-racing-massas-retirement-opens-up-second-seat-at-williams-idINKBN1D40IA?rpc=401&

  Jak cos wyłapie dam znaka ;)

 • Pit

  Dzien dobry! Spelniaja sie nasze sny ;)

 • PiotreK

  Dokładnie Seba, nie ma sprawy.Hej;)

 • Łukasz Stachyra

  Dzień Dobry Klubie :)

 • Pavlo

  W końcu mamy 40 mln ekspertów w każdym temacie ;)

  • OTEO

   Jak to sie mawia “będzie Pani zadowolona” :P

 • OTEO

  Cze Klub
  Myślę że Abu Robertowi by się przydało.
  Tfuuu Willi by się przydało z Robertem ;)
  Na poważnie to mam cichą nadzieje że tak sie stanie i Roberto przejmie po Felipe bolid na ostatnie GP. Choć by po to aby sprawdzić osiągi jednostki napedowej. Jej charakterystyke. Marzyć można :)
  AVE Kubica!

  • Marcos

   No ale Massa powiedzial ze on jedzie

   • OTEO

    Wielu tak mówiło

    • Marcos

     Patrz Palmer?

     • OTEO

      Choć by on

     • Marcos

      Tam byla kasa a tu raczej honor ale zobaczymy

     • OTEO

      Zgodze się ale: kto bogatemu zabroni ;)

     • Marcos

      Wiara kibicow:)

   • TheWizzard

    Niby tak, ale jakoś kłóci mi się to z tym, że Robert ostatnio zdecydowanie mocniej trenuje na rowerze. Czyżby coś jednak było “na rzeczy”??? Daleki jestem od wyciągania takich wniosków, ale ten fakt mnie trochę zastanawia. Czemu Robert nagle zaczął połkać kilometry jak nigdy dotąd?

   • Charlie Runkle

    Niby tak, ale jakoś kłóci mi się to z tym, że Robert ostatnio zdecydowanie mocniej trenuje na rowerze. Czyżby coś jednak było “na rzeczy”??? Daleki jestem od wyciągania takich wniosków, ale ten fakt mnie trochę zastanawia. Czemu Robert nagle zaczął połkać kilometry jak nigdy dotąd?

    • Bobby

     Może brakuje mu km do osiągnięcia celu jaki sobie postawił ;P
     Albo dostanie dwa dni testowe w Abu, a to już jest solidne obciążenie. Na Hungaro przejechał dystans weekendu wyścigowego w jeden dzień.

     • Charlie Runkle

      Co by nie mówić- jego nagła wzmożona rowerowa aktywność intryguje mnie z lekka. ;)

   • Dado

    CZESC Klub! Palmer tez mowil ze bedzie jezdzil do konca sezonu.

  • sanminen

   To chyba najbardziej to nam by się przydało;)

   • OTEO

    My jesteśmy opcja:
    Zawsze i wszędzie ;)

 • Jacek Kubicar

  Cześć Klub!
  Wszystko jest ok. Nie ma powodów do niepokoju więc nie ma co rozpaczać.
  Robert sobie poradzi, więcej wiary bo zaczyna to wyglądaćtak: „wierzę ale trochę wątpię”
  Uszy do góry!
  Forza KUB !!!

  • PiotreK

   Jak nie GP Abu to testy zaraz po, nie mogę się doczekać :))

   • PiotreK

    Cześć wszystkim!

 • teq

  Dzień dobry! To będzie piękny dzień :-)

 • parkers

  Witam dzieje się :)) tak jak zawsze ale dalej widzę problem. Ubezpieczeniem Pana Roberta ale i na to Znajdzie się sposób :) skorko dawał rade być mechanikiem menagerem i kierowca to taki problem to nie problem :))

  • Marcos

   To moze byc ciezka sprawa. W gre wchodza ogromne pieniadze

   • Wierny fan Roberta

    Ciężka ? Według mnie Robert i Williams jest już dogadany ☺

    • Marcos

     Oby tak bylo tylko ten Kvyat mnie niepokoi

     • Wierny fan Roberta

      Jakoś nie za głośno o nim ☺

     • Marcos

      No wlasnie ciszej jedziesz dalsze itd.

   • JonSnow

    Robert ma tylu znajomych,ze to nie będzie zaden problem. Kazdy z jego otoczenia zrobi wszystko by wrócił, Robert się później odwdzięczy.
    Zreszta on zawsze sobie poradzi.

    Cześć klub.

  • Pavlo

   Poczekajmy jeszcze trochę. Sam RK stwierdził,że wszyscy szukają problemów tam gdzie tak naprawdę ich nie ma :).

   • Marcos

    Myslicie ze w Abu pojedzie

    • Pavlo

     Oby pojawił się w lutym w Barcelonie. A co pomiędzy to już sprawa Williamsa:)

 • KrisTO

  a jakże , z pod pędzla mamy o ile pamięć nie zawodzi :-)

 • Le Mans Wmr

  Gdyby ktoś wątpił w Roberta,to przypominam historie niejakiego DH,który debiutował w królowej w wieku 32lat.

  • A jest tutaj ktoś taki ?

  • andy

   Inne czasy, inne realia. Teraz mimo wszystko ten sport bardziej się otworzył na talenty i obecny poziom zawodników jest wyższy niż kiedyś. Dość dać za przykład powrót Schumachera, czy obecną formę Kimiego, żeby pokazać, iż obecnie majstra po czterdziestce już nikt nie zrobi.

   Robert oczywiście skończy za miesiąc 33 lata, więc przed nim jeszcze kilka lat szczytowej formy (wystarczy spojrzeć na Hamiltona). 37-38 lat to już jest jednak taka granica, przy której karierę w królowej motorsportu należałoby zakończyć.

   Na miejscu Roberta zrobiłbym swoje, zgarnął majstra i poszedłbym do WRC zrobić to samo ;)
   Byłby niekwestionowanym mistrzem kierownicy :)

   • Ostry

    A czy to nie byłoby fajne wyzwanie, pokazać że i po 35-tce można :)

  • zuza

   To było kiedyś

 • ShadowM3
  • Wierny fan Roberta

   Czyli?

   • Czyli Martini sponsorem Malcolma w 2018r w zamian za to MSport wystawi sie za tydzień w Brazylii i będzie fiesta w Rio :)
    dobra ide dopic co mam bo zaczynam bredzić … Forza RK

 • SnipeR

  Wiem ze to nikogo nie interesuje ale byłem dziś na gokartach i piłem Martini ;)

  • wezyr

   Niby wiesz, a jakbyś nie wiedział.

  • zuza

   I jeździłeś pod wpływem

 • Grześ

  Dawno temu zespół renault testował młodego dobrze rokujacego kierowcę. Ów kierowca szybko zasiadł za sterami białego bolidu bmw….
  Niedawno zespół renault testowal najszybszego kierowcę. Czy ów kierowca zasiądzie za sterami bialego bolidu williams…

  • Mateusz Zet

   Tak

  • Yanek

   Historia lubi się powtarzać. Jestem bardziej niż przekonany że TAK……. będzie…..
   Forza KUB !!

 • KrisTO

  Czołem z wieczora
  Nawiązując do wspaniałego synka Gregora, mój też dzisiaj zabłysną , telefonicznie poinformował tatę w pracy że w TVP sport będzie o Robercie i Masie, a ja się pytam , o czym będą mówić ? No wiesz, chyba Masa sprzedaje samochód Robertowi…. Synku, Robert nie musi kupować, dostanie go za swoją ciężką pracę,…na to syn. Aha, to fajnie ;)

  • Ostry

   Cześć. Co za życiowa lekcja… Będę się starał o tym pamiętać u dealera następnym razem! ;)

 • Gregor
 • Rozum mówi – testy i 2018, a serce – GP Abu Dhabi, testy i 2018 :P… i bądź tu mądry ;-)

  • Rozum mówi, nie dziel skóry na niedźwiedziu, serce GP Abu Dhabi :)) i choć raz nie chcę być madry :P

 • Le Mans Wmr
  • Falkon750

   I wszystko jasne

 • Dobrej nocy Klubie :-)
  FORZA KLUB!
  FORZA KUBICA !!!
  https://twitter.com/Kafe67162230/status/926898930889252865

  • KrisTO

   ja mam drugą do pary pilnie jej strzegę , za bardzo smakuje żonie ;-)

  • Ostry

   Zrobiliśmy im jesień średniowiecza… rzeźnię internetową… blitzkrieg :)

 • Falkon750

  Myślę że Robert bez problemu może startować w wyścigu przecież w tym roku już się ścigał w innych kategoriach na treningach zapozna się z tegorocznym bolidem i do boju tylko czy on sam tego chce wskoczyć na koniec sezonu

  • JonSnow

   Ja nie mam żadnych wątpliwości, Robert zawsze jest gotowy, a to co innym zajmuje trzy dni on opanowuje w trzy godziny, czyli dwa treningi ;p

 • db

  Ja bym nie skreślał tego Abu Dhabi jeszcze : ) Coś musieli powiedzieć. Filip chciał wiedzieć przed GP Brazylii to mu powiedzieli… Co będzie dalej zobaczymy…

  • Też jestem tego zdania. GP Abu Dhabi nadal możliwe :) z RK :)

   • quickNick

    Dokładnie – Massa może bredzić co zechce. Palmer też mówił, że dojeździ sezon do końca.

    • KrisTO

     Massa to powinien zrobić gest, pożegnać się ostatnim wyścigiem w Brazylii z wielką fiestą po wyścigu , urósł by w oczach wielu kibiców F1, a jeszcze bardziej gdyby przedstawił swego następcę

 • A widzieli kto na głównej Olimp Sport Nutrition na FB? :)

  https://www.facebook.com/OlimpSportNutritionPL/

  • Daniel

   A kto ma być?)

   • No tak, ale wcześniej nie było :)

    • Pit

     Jest tak juz od tygodnia ;)

 • Elena

  Właśnie nie wiadomo czy jest…tegorocznym bolidem nie jeździł…ma być wejście typu ” Woow”, a nie nauka na oczach milionów…czekałam tyle lat, to te parę miesięcy jest dla mnie bez różnicy.

  • To, co innym zajmuje 3 dni, mi 3 godziny. Paul di Resta nie jeździł wcześniej a pojechał i wstydu nie było. Hartley również i co? więcej wiary Aga :))

   • nom

   • Elena

    Ale żaden z nich nie miał takiej przerwy w startach, więc trudno tu porównywać…A wiara w rozsądek Roberta zawsze była i jest…zrobi to co uzna dla siebie najlepsze..już wkrótce poznamy jego wybór.

    • Lady_D

     Kiedyś miał możliwość zasiąść na miejscu Massy w środku sezonu i odmówił. Teraz oczywiście jest inna sytuacja ale nie zdziwię się jak jeszcze raz tak zrobi – wejście “w czyjeś buty” na ostatni wyścig może nie do końca być dobre – ale piątkowy trening czemu nie :D Na szczęście Robert doskonale wie co robi i jaką by nie podjął decyzje będzie ona właściwa :)

     • Elena

      Piątkowy trening byłby dla niego nie tylko z nazwy, ale w dosłownym słowa tego znaczeniu…jestem na tak.

 • kon kk

  Robert, proszę Cię, daj rady ich przekonać…

  • Pit

   I co mu z tych rajdow, musialby kolejne 3 lata jezdzic, zeby cos ugrac. Skad na to wziac pieniadze w tym wieku.

   • sunnyrazor

    widze, ze Pit swietuje na calego – za duzo Martini :)

    • O to,to :))

    • Pit

     Mialem na mysli, ze Robert chyba juz nie chcialby sie w prywacie tluc ;) a o fabryczny team ciezko. Musialby zapewne pojezdzic znowu 2 lata wynajmujac auto od Forda.

     • oasisfan

      Zebranym raczej chodziło o to, że nikt tutaj o rajdach nie wspominał, tylko Ty zamiast “daj rady” przeczytałeś “daj rajdy” :)

     • Pit

      Cholera daj rady myslalem, ze chodzi o rajdy a nie rade ;)

     • Jacek Kubicar

      Nie chlej więcej;) Martini to taki sikacz ale swoje robi:)

    • Pit

     :D

 • Falkon750

  Po słowach Rozberga wyglada na to ze masa pojedzie ostatnie dwa wyscigi a wiec testy Roberta po gp Abu Zabi

  • dulin

   Jakich słowach?

   • Falkon750
    • dulin

     ??

     • Chyba chodzi im o twitta NR do FM gdzie życzy mu udanych dwóch ostatnich wyścigów na koniec kariery.. coś w tym stylu

 • Krzychu Wartki

  Witam Klub trzymam kciuki i mam nadzieję że znów nie namiesza jakiś “dill”

  • Chyba raczej nie, bo już by o tym mowa była. Jak z renault, przez kilka tygodni głośno prawiono zanim ostatecznie się potwierdziło. Tym razem cisza. Więc jak dla mnie raczej pewne i kontrakt podpisany :))

 • Le Mans Wmr

  Felipe, nigdy Cię nie zapomnimy.
  Keep calm and support Kubica.
  Czekamy Panie i Panowie,a będzie nam dane.
  Tyle lat mu kibicowałem,łzy same lecą.

  • Pit

   Ty chyba jestes mlodym wilkiem, bo chlopaki nie placza ;)

   • Le Mans Wmr

    79 Panie.

    • sanminen

     o witam zioma :)

 • jurek krak

  Cześć. Wiemy co Nadal Możliwe ;)z R.K;)

  • Łukasz Stachyra

   Jurek jak pisałem niżej ;)

  • Meluzyna

   Wiemy Co nadal Wiadomo Jakie z Wiemy Kim ;)

  • Yanek

   Cześć. Dziękuję Ci Jurku za to ………a… sam wiesz za co…..!!
   Nadszedł już czas………na KUB w F1 !!

 • Łukasz Stachyra

  Jurek powtórzę się; chyba wykrakałeś :)

 • ad

  Nie zapominajmy ze ta sama euforia panowała w stosunku co do Renault.
  Poczekajmy i zobaczymy gdzie to nas zaprowadzi.

 • Prozak

  Czy jednak Felipe nie reprezentuje tego co Kubica , z całej tej palety kierowców wsadzanych na fotel oni są siebie najbliżej , czy Williams pozbywając się Massy będzie chciał wchodzić w podobne buty ?

  • W tej grze zostało już tylko dwóch graczy …. Kubica i Robert ! :P czekamy na oficjalke …

   • Roberto

    daję szanse 50/50…..

    • będzie ewenement i wejdą obaj :P.. na zmianę będą jeździć ;-)

     • Robert … is the fastest on the track

   • Forza Juve

    IMO zostało jeszcze kiku: Bob, Koobicach, Roberto, Kubek, KUB, Nash, Kubini, Kubecky, Rob, Robercik, ale wszyscy generalnie, że tak powiem: Sami Swoi…

  • Dado

   No nie zgadzsm sie, przed wypadkiem , moze i byli rowni ale tylko dlatego ze Massa mial lepszy bolid

 • Yanek

  Hej klub !
  Czytam te wasze komentarze, próbuję składać artykuły prasowe w jakąś jedną całość i już wiem …..że nie może być inaczej.
  Sięgając wstecz i licząc ile człowiek tu z Robertem i Wami przeszedł, to jestem teraz w jakiś Himalajach na samym szczycie czekając aby postawić kropkę nad i i wbić flagę, pieczętując cała przebytą drogę…..tylko oczka jakoś dziwnie zaczynają się szklić z euforycznego wzruszenia.
  Fajnie tu z Wami i Robertem…. została ostatnia prosta.
  Forza KUB !!

  • dulin

   Forza KUB

 • ale wsadzania na testy po Abu Dhabi… ma wsiadać!
  ;)

 • Wierny fan Roberta
 • Wierny fan Roberta

  Ciekawe jakie będzie powitanie Roberta w F1 czy coś w stylu jak przed GP USA czy na spokojnie :D

  • oczek29

   Będą fajerwerki, kiełbasa z grilla :)

   • PiotreK

    Będzie, bedzie zabawa będzie się działo i nawet nocy będzie mało…:))

   • robi.z

    To będzie szaleństwo na skalę światową

  • The_Silas

   Tez sie zastanawiam jak to by wyglądało. :)

   • @oczek29 niżej dobrze opisał :)

   • Rolandus

    Wywiady , autografy, wizyty w zakładach pracy ;P

 • David
 • Felipe nie wytrzymał… było widać, że go to od dawna bardzo uwierało.
  No nic… my czekamy dalej tzn. bliżej ;)

  • NieJestemStad

   Chyba na dodatek Williams wyglądał na zaskoczonego…

   Ale przynajmniej na końcu jak facet, powiedział pas. Wiedział co się święci, nie chciał być zwolniony…

   Forza Kubica !

   • ta… ale jakby Williams powiedział “zostajesz” to Felipe by został po raz 3 w F1 …
    Rozumiem żal, rozgoryczenie, frustarację itp. ale nie powinno to śmiesznie wyglądać, a w razie “W” tak by to wyglądało.

  • narturo

   Bliżej ale dalej czyli i tak i nie ;)

 • Wierny fan Roberta

  Robert już widzi metę ;)

 • Ale wiesz, że wiosna mocno przyśpieszona?
  Wszystko zgodnie z planem poza tym…
  Przydałoby się tylko jeszcze jakieś video z hotelu czy obojętnie skąd z RK … później już nie będzie okazji na takie robienie jaj :P

 • Wierny fan Roberta

  HAM już tak lekko nie będzie :)

  • wiz

   a dlaczego tak łatwo nie będzie ?

   • JonSnow

    Moze chodzi o pamiętne obrony pozycji Australia 2010 i Abu dhabi 2010 hehe :p

 • JonSnow
  • Tym Pio

   Czyli wszystko w temacie Abu Dhabi, jaśniej już się nie dało.

 • Jacek Kubicar

  Tak się jakoś zamyśliłem w temacie F1 i nadal twierdzę że zasługuje na miano królowej sportów motorowych ale…będzie różnica gdy do królowej dołączy KUBICA!!!

  • Wierny fan Roberta

   Mistrz wraca po swoje :)

  • Pit

   Moze kiedys klubowe karty gdzies? :) Jakies wspolne sciganie :)

  • Król :-)

   • Jacek Kubicar

    Głodny Król:)

   • Jarecki

    Car :-)

 • dulin

  Hm…

 • hasło dnia:)

 • Dora
  • Idealne do sytuacji :))

   • Łukasz Stachyra

    Zgadzam się ;)

    • Bez przyjaźni ale z ogromnym szacunkiem. Oni jedni wiedzą co to F1.

     • KrisTO

      Dokładnie, szacunek od nas dla Felipe , bo już np. na FB nie jest tak ładnie…

  • Tobi

   Symboliczne.

 • terry84

  https://twitter.com/OlimpSport/status/926788125145235464
  Hmm…oni juz wiedza ale nie powiedzą;)

  • Maciek

   Hm wszystkim ;)

 • Jaksa

  Trzeba by trochę poprawić wyniki tej sondy:
  https://twitter.com/mrjakehumphrey/status/926787217359605760

  • dulin

   Dokładnie
   DiResta prowadzi??

   • JonSnow

    Angielski dziennikarz, ciekawe skąd tyle głosów na Di restę ;)
    Niech jakiś polak zrobi to będzie 80 dla Roberta :)

 • Akslugor

  Witam Klubowiczów w pogodną sobotę :)
  Słoneczko dla Roberta i dla nas Kibiców coraz mocniej świeci :)
  Forza Robert Kubica Team!!! #SupportKubica

  • JonSnow

   Ten człowiek jest z innej planety… jaki on musi mieć talent i wiedzę, że po tylu latach wróci. Nie zapeszam, ale to się w mojej głowie normalnie nie mieści jakim gigantem jest Robert Kubica!

 • Lady_D

  Cześć :)
  Fantastyczne informację :) wiem, że to jeszcze nie TA decyzja, na którą czekamy ale to kolejny, bardzo ważny krok :)
  Chyba nie trzeba pisać miłego dnia, bo on już jest bardzo miły :)

  • Jacek Kubicar

   I to Filipek nam go zafundował;)
   Pozdrawiam księżną, księżniczkę i Arka:)

 • Przemek

  Jak Massa się wycofał to Paddy już nie będzie mydlił oczu Wehrajnami i Kwiatami, bo to już nie ma sensu, w Brazylii ogłoszą KUB.

  • Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę a w F1 o szczególną kasę. RK chciał ugrać dla siebie, Williams dla siebie. Widocznie się dogadali.

   • Przemek

    Wygląda na to, że już dawno temu :)

   • Wierny fan Roberta

    Pasja ważna ale $$$ też nie ma co się oszukiwać :)

  • Maciek

   Zgadzam się, Felipe już wie, więc pojedzie bez presji, a to oznacza, że Williams nie musi dmuchac i chuchać na FM by ten się nie rozbił. Bedzie KUB :)

 • Forza Juve

  Pamiętam jak w Australii w 2011 podczas pierwszego GP, chciałem usilnie, by zbitka literek KOB zamieniła się na KUB. KOB to był sympatyczny japoński jeździec Kamui Kobayashi, który zrobił wrażenie w końcówce Toyoty w F1 i tak dostał kontrakt potem w Sauberze. Dziś o Kamui pewnie prawnie nikt w światku F1 nie pamięta, a Nash Roberto ma szanse wrócić po 7 latach. To jest naprawdę niesamowite.

  • Andrzej Onichimiuk

   Pamięta, pamięta. Kobayashi miał po prostu trochę pecha, potem nie mógł znaleźć choćby jednego porządnego sponsora i tak się skończyło. W Sauberze prezentował się co najmniej przyzwoicie.

   • narturo

    Całkiem nie źle mu szło… Nawet mu kibicowałem.

 • andy

  Dwie wzmianki o sytuacji fotela pozostawionego przez Felipe:
  https://it.motorsport.com/f1/news/la-williams-ringrazia-massa-l-alternativa-2018-pare-kubica-974668/ (Franco Nugnes)
  “Williams seems increasingly willing to bet on Robert Kubica’s return to Formula One: Polish, if he signs an agreement before, could take part in the Pirelli 2018 tire testing tests that will follow the Abu Dhabi GP, but no participation in the last race of the 2017 World Cup.”
  “Williams wydaje się coraz bliższy postawienia na powrót Roberta Kubicy do Formuły 1: Polak, jeśli podpisze porozumienie wcześniej, mógłby wziąć udział w teście opon Pirelli 2018, które odbędą się po GP Abu Dhabi, ale nie w ostatnim wyścigu sezonu 2017 Mistrzostw Świata”

  http://www.bbc.com/sport/formula1/41870426 (Andrew Benson)
  “Williams are strongly leaning towards giving the seat alongside Canadian rookie Lance Stroll to Robert Kubica, who has not raced in F1 since suffering life-changing injuries in a horrific rally crash in February 2011.”
  “Williams silnie skłania się ku temu, aby fotel obok kanadyjskiego nowicjusza Lance Strolla dać Robertowi Kubicy, który nie ścigał się w F1 odkąd doznał zmieniających życie obrażeń w straszliwym wypadku rajdowym w lutym 2011.”

 • Wierny fan Roberta

  Skoro dziś ogłosił koniec kariery to po co konfa 8 listopada?

  • Żeby ładnie się pożegnać. Chyba zasłużył?

   • Wierny fan Roberta

    Pożegna się na torze

  • Marcos

   Albo odwola jak go WMR poprosi

  • oczek29

   Pospieszył się bo wie ze do środy będzie info o nowym kierowcy Williamsa:)

 • oasisfan

  Tą informacją właśnie skończył się kolejny sezon (baaaaardzo długiego) serialu pt. “Powrót Roberta do F1”. Czas na ostatni. Zasiadamy, głęboko i wygodnie w fotelach i śledzimy jaki finał zaproponują nam scenarzyści z Williamsa. Znając ich “podłe” charaktery możemy liczyć na przynajmniej kilka dodatkowych i trzymających w napięciu odcinków, żeby przyciągnąć jeszcze trochę publiki przed ekrany. Wierzymy jednak, że nasz bohater przetrwa i rozpocznie nową produkcję, ale… już o zupełnie innej nazwie ;)

 • Andrzej Onichimiuk

  Według mnie scenariusz jest taki: Wiliams daje Robertowi weekend w Abu Dhabi, aby sprawdzić jak Robert poradzi sobie w wyścigu, w walce koło w koło. Jeśli wynik będzie pozytywny, po wyścigu zostanie ogłoszona decyzja.

  • Marcos

   Massa powiedzial ze pojedzie dwa ostatnie GP

   • Pit

    Palmer mowil, ze pojedzie do konca ;) jemu jakos bardziej wierzylem niz Felipe.

    • Andrzej Onichimiuk

     No właśnie :)

    • Marcos

     To racja ale trzeba wziasc pod uwage ze nie bedzie chcial sie zgodzic

     • Pit

      A kto sie dobrowolnie zgadza na opuszczenie F1? :D Chyba tylko $ sa w stanie rozwiazac sprawe :)

     • Marcos

      No wlasnie i czy to sie WMR kalkuluje, teraz trzeba dobrze pokombinowac z testami

     • Andrzej Onichimiuk

      Dobra, ale przemocą się do kokpitu nie dostanie, jeśli zespół nie będie go chciał wpuścic :)

    • Tym Pio

     Myślę że Felippe jest po szczerej rozmowie z szefami Williamsa i nie wychylał by się jeszcze na koniec z informacją że pojedzie jeszcze dwa wyścigi gdyby nie został o tym zapewniony…stawiał bym na trening raczej…

     • Marcos

      Swoja droga, dwa ostatnie GP w jego wykonaniu moga byc…ze strach sie bac ;)

  • Pit

   Tez tak mysle, to ostatni sensowny sprawdzian skoro wszyscy wiedza juz, ze jest szybki i nie ma problemow fizycznych.

  • Wojtki

   chyba jedyne sensowne rozwiązanie bo jak go sprawdzić jak nie wsadzając na cały wyścig ? Massie dadzą domowy wyścig a w Abu Dhabi niech się dzieje.

   • A w Abu Dhabi będzie rezerwowym…..czyli zgodnie z tym co mówi. Wystartuje w obu tylko w dwóch rożnych rolach :)) Ok, moze nie wspomina o tym, ale czemu nie :P

  • Kama

   Ale Nasza powiedział, że jedzie oba wyścigi do końca…

  • Ja sądzę, że jest już podpisany kontrakt na 2018r z dodatkową klauzulą mając na względzie powyższe.

   • dulin

    Dokładnie
    Testy już były

  • dulin

   Nie będzie już testów

   Robert ma kontrakt

   Williams już nie ma lepszego rozwiązania

   • Andrzej Onichimiuk

    Będą testy, Robert nie ma jeszcze kontraktu.

    • Maciek

     Tego nie wiemy… ale czujemy ;)

    • PiotreK

     Tego nie wiesz

   • Maciek

    Tego nie wiemy, ale… czujemy :)

   • David

    Williams raczej nie da mu kontraktu w ciemno, myślę, że będą chcieli go jeszcze sprawdzić jak sobie poradzi w walce na torze zanim podpiszą z nim kontrakt

  • David

   Też tak uważam, w najgorszym wypadku Robert dostanie FP1

 • Łukasz Stachyra

  Spadło to na Nas jak grom z jasnego nieba :) FORZA RK FORZA KLUB :)

 • Marcin81

  Dzień dobry :-) No to jedziemy z tym koksem ….Nadal spokojnie i cierpliwie ….Wszystko się układa w wspaniały scenariusz .Taki jaki chce Robert i My ;-)

 • Pit

  Sprawdzam lacze halllo :) edit, juz dziala, przez te emocje az cos sie zacielo :)

 • Pit

  Williams dobrze to rozegral informujac juz teraz od odejsciu Massy ;) Robert w ostatnim GP, a przed nim byc moze testowanie FW40 ;)

  • Wierny fan Roberta

   Massa mówi że pojedzie w Abu Zabi wiec ?

   • Pit

    Nie on o tym bedzie decydowal, ale moze i pojedzie ;)

    • Mateusz Zet

     Ma kontakt. Pacta sunt servanda

 • David

  No to najgroźniejszy rywal w walce o fotel odpada z gry, Forza RK

 • Jacek Kubicar

  Fajnie się Was czyta:) Z Martini troszkę się wstrzymajcie bo całe zapasy powypijacie i na tą najważniejszą chwilę zabraknie ale do apteki po coś na wstrzymanie to można się wybrać;)

  • narturo

   Byłeś w aptece i polecasz? ;) Nie pytam poważnie…. ;)

   • Jacek Kubicar

    Byłem, odpowiadam całkiem poważnie i zrobiłem zapas leków na wypadek silnych emocji z którymi mógłbym sobie nie poradzić jak zobaczę Roba oficjalnie w F1. Najwięcej węgla, zawsze mnie kręciło w brzuchu przed każdym startem więc nie wiem jak zareaguję po tylu latach oczekiwania;))

    • Jacek, już proponuje przenieść TV do….wiesz sam gdzie :))

     • Jacek Kubicar

      Przemyślę sprawę;))

    • narturo

     Ja też nie wiem jak zareaguję… Chyba wybiorę się w końcu po to Martini chociaż lubię inne trunki… ;)

  • PiotreK

   Cały czas się chłodzi ;)

   • Głowa też się chłodzi…. :P

    • PiotreK

     Już wyrywa się na hura ale jeszcze trzymam lejce;)

 • NO2

  Będzie, będzie się działo, będzie zabawa…. :)))))))))
  FORZA RK!!!!!!!!!!!!

 • czarny86

  FORZA KUBICA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • dulin

  Aczkolwiek musimy pamiętać – nigdy nie jest ok póki nie jest ok

  Tylko schłodzone Martini pomaga…

 • Tobi

  Testy wg. mnie pewne 100%, ale może jakiś FP będzie dla rozgrzewki i poznania fury :)

 • Jarecki

  Bye Bye Filipe, Hello Robert !
  mysle, ze Roberta zobaczymy juz na testach w Abu Dhabi
  FORZA KUBICA !!!

  • Co będzie to będzie, ale po cichu liczę jednak na GP Abu Dhabi :))

   • dulin

    Będzie

    Pożegnanie Filipa w Brasil i come back RK w Abu
    Jakoś muszą te dwa wyścigi zapełnić

   • Jarecki

    no widzisz Seba, to jestesmy nieco podzieleni w opiniach. Ja osobiscie wolalbym, aby pierwszy wyscig Roberta byl w Australii. Mialby wiecej czasu na oswojenie sie z nowa maszyneria, nowym Wiliamsem, itd

    • narturo

     Więcej czasu? W przyszłym roku bolid będzie inny niż w tym. Wytłumacz, proszę w jaki sposób Robert miałby więcej czasu na oswojenie się z “nową maszynerią”?

     • Pit

      3 dniowe testy w barcelonie w sumie to chyba jest 6 dni testow przed sezonem.

     • Jarecki

      w czasie testow przedsezonowych

     • narturo

      Może pojechać i wyścig w Abu i testy…. Dodatkowym wyścigiem tylko zyska moim zdaniem jeśli będzie miał kontrakt na przyszły rok…

    • Pit

     Teraz moze zlapac dodatkowych sponsorow jeszcze przed sezonem ;) to moze miec wlasnie taki cel.

    • ArtNr4

     Też bym wolała, żeby miał więcej czasu na przygotowanie, ale chyba niepotrzebnie, bo jeśli Robert
     nie czułby sie przygotowany na 101%, to by się tego nie podjął. Jak wiele razy podkreślał, sam jest swoim najsurowszym sędzią.

     • On jest gotów……:))

     • ArtNr4

      Też tak to widzę.. ale sporadycznie dopada mnie syndrom kwoki chcącej chronić swoje małe.. :D

     • :)

     • narturo

      Ten syndrom mnie zaciekawił…. ;) Opowiesz o tym coś więcej? ;)

    • E tam, on tyle przesiedział w symulatorach, że jest gotów. Kwestia walki w boju, zrzucenia kurzu itd, ale do tego potrzeba GP i walki “wręcz”, dlatego ufam, że jeszcze w tym roku. A jak będzie dopiero Australia? to będzie, bo tzn, ze mamy RK w F1 :)

 • JonSnow

  Spokojnie wdech, wydech, jeszcze troszkę i myślę, że zobaczymy KUB na pasku w TV, a to będzie coś niesamowitego.
  Czekam na oficjal, to jest teraz najważniejsze.
  Forza Kubica.

 • Maciek

  FOORRZAAAAAA ROBERT KUUBICAAAA, FOORRZAAAAAA ROBERT KUUBICAAAA!

 • oczek29

  Miała być konferencja Felipe nie doczekał;) Szykuje się niebawem news?:)

  • Pewnie będzie, ale wszyscy już ochłoną i będzie na spokojnie :)

  • narturo

   Jak już będzie news to raczej po Brazylii…

 • andy

  Potwierdzenie ze strony WMR
  Dla nas najważniejsze jest ostatnie zdanie: “Team ogłosi swoich kierowców na sezon 2018 w odpowiednim czasie”
  Nie spodziewajmy się więc newsa dzisiaj ani na dniach. Teraz jest czas na pożegnanie Felipe Massy.
  https://twitter.com/WilliamsRacing/status/926785919172136960

  • Sycram29

   I wg mnie powinni godnie go pożegnać. Nie z powodu zwolnionego miejsca lecz z faktu jego dokonań. Zwróćmy również uwagę, że to jeden z nielicznych którym się płaci, a sam fakt tego świadczy że nie był on kierowcą pospolitym.
   Dziękuję Felipe.

 • PWM

  https://www.motorsport.com/f1/news/massa-announces-f1-retirement-after-2017-season-974647/
  przygotowany na tę okazję artykuł na motorsport.com pojawił się minutę po tweecie Massy, godna podziwu synchronizacja.
  Podobnie jak z testami Williamsa, artykuł napisany we wrześniu czekał na “zielone światło” do 3 października.

 • No to co ładnie by wypadało podziękować Felipe. Felipe good job :)

 • Przemek

  Alleluja! FORZA KUBICA!

 • quickNick

  Palmer też mówił że dojeździ do końca.

 • Freddie

  A więc wiemy już coś więcej ;) Może czas na nowy wpis?

  • andy

   W kwestii tego, kto zastąpi Felipe w przyszłym sezonie możemy się tylko domyślać na tą chwilę ;) Nie spodziewam się oficjalnego ogłoszenia przed GP Brazylii, chociaż tej dzisiejszej bomby też się nie spodziewałem :)

 • WojtekTczew90

  Od początku uważałem że Massa to nagrozniejszy rywal Roberta w walce o fotel. Chyba i ja się wybiorę po to sławne Martini.

  • Jarek

   pod dołączeniu Kvyata do gry chyba nie

 • quickNick

  Massa mówi niżej: “my last race in Brazil and my last race in Abu Dhabi” – to jak w końcu?

  • Przemek

   Czego nie rozumiesz?

   • quickNick

    OK, w tym sensie;-)

  • andy

   Pojedzie ostatnie dwa wyścigi i będą to jego ostatnie wyścigi w tych miejscach.

 • andy
  • Mateusz Zet

   Ale hukła bomba!!!

  • Tym Pio

   szok :)

  • Dawid

   Jakąś tam klase ma ;)

   • Walczył o swoje, trochę się pogubił pod koniec, niemniej kariera godna pochwały :)

   • NO2

    Wszystko się zgadza poza tym Abu Zabi…

  • narturo

   Nie zmienię zdania… I tak go będę lubił mimo głupot jakie w ostatnim czasie wygadywał ;)

 • andy

  Massa ogłosił koniec kariery!

 • oczek29

  Starty Hartleya;) jakby tak RK ubrać w ten grafik, ale byłaby jazda:)
  – 7 października – USA – wyścig Petit Le Mans na torze Road Atlanta
  – 15 października – Japonia – sześciogodzinny wyscig serii WEC na torze Fuji
  – 22 października – USA – GP USA F1 na torze Austin
  – 29 października – Meksyk – GP Meksyku F1
  – 5 listopada – Chiny – sześciogodzinny wyscig serii WEC na torze w Szanghaju
  – 12 listopada – Brazylia – GP Brazylii F1
  – 18 listopada – Bahrajn – sześciogodzinny wyscig serii WEC w Bahrajnie
  – 26 listopada – Zjednoczone Emiraty Arabski – GP Abu Zabi F1.

  • KrisTO

   Robert Kubica > F1> 2018 pełny sezon(może jeszcze 2017) , …to będzie jazda :-)

  • Pit

   Ma rozmach :D

 • Oglądałem to na stojąco………….:))))

 • Edzik

  a ja mam pytanko Williams ma silniki Merc a czy też posiada tryb kwalifikacji

  • Edzik

   Renault zapowiedziało że go wprowadzi

  • narturo

   Ten tryb to chyba ma tylko Ferka i Merc…

   • Nie ukrywam, że nie łapie. O co z tym chodzi?

    • narturo

     Mają chyba specjalną mapę silnika tylko na kwali….

  • Wierny fan Roberta

   Robert wyciśnie tyle z bolidu że taki tryb jest niepotrzebny :)

   • Jest potrzebny, jest………jeśli chcemy RK na pudle.

  • Le Mans Wmr

   Niestety nie,ale w nowych regulacjach silnikowych będą mogli tworzyć własne mapy silników i na pewno będą jedną z silniejszych ekip na gridzie.

 • czarny86

  Czesc Klub. no bracia i siostry wyglada na to ze Massa dopial swego i pozal decyzje zespolu przed swoim domowym gp. Bo po co ta konferencja… jak napisal CG chyba nie po to aby ogłosic przedluzenie kontraktu…
  Jesli to wszystko ma tak wygladac ( start RK w Abu Dhabi ) to oczywiscie biore w ciemno, lecz pojawia sie pewna mysl… Wierze w Roberta bardzo mocno, namiast jest to ostatni wyscig sezonu…. (odpukac) cos pojdzie nie tak niekoniecznie z winy RK… wiecie jacy sa ludzie… nie bardzo chce mi sie sluchac tego pirdol…a az do poczatku nastepnego sezonu. Z dugiej strony… czlowiek juz chyba sie uodpornil na tych “zawcow”, pozatym juz kwalifikacje powinny otworzyc oczy i zamknac usta coponiektorym.. watpiacym
  Tak czy inaczej takie rozkminy sa niczym w porownaniu do tego ze moze juz za pare dni oficjalnie, niemozliwe przestanie istniec za sprawa Roberta
  milego
  Forza Kubica

  • Kto nie ryzykuje ten nie jedzie. To nie balet ale F1 i jeśli Robert powiedział, że jest gotów to jest. Zaufanie kolego to podstawa. Ale zanim zaczniemy odliczać do Abu poczekajmy na rozwój sytuacji.

   • czarny86

    Seba, UFAM tylko ze w człowieku tyle emocji siedzi co do startu RK ze w glowie rozne mysli sie rodza. Natamiast zobazyc Roberta jescze w tym sezonie na gridzie… bezcenne
    pozdro

    • Emocje na bok, albo inaczej już na Abu. Robert Kubica wie co robi, a, że wszystko się może zdarzyć? To jest sport i rywalizacja przy zawrotnych prędkościach i jest wkomponowana w to wszystko. Ja ufam, że jeśli wystartuje, wszystkim “szczeny” opadną :))

     pozdr.

 • Bobby

  Apeluje. Przynajmniej tutaj nie zamieszczajcie linków do tego szmatławca, mogą być najważniejsze cytaty, ale nie linki. Przechodzą samych siebie.

  • A ja apeluje o powściągliwość w nazywaniu kogokolwiek i cokolwiek szmatławcem. Za wszystkim stoją ludzie i zbyt łatwo przychodzi Nam obrażanie.

   • Seba, jak to w internecie, łatwo być odważnym i kogoś obrazić nie patrząc mu w oczy.

    • No własnie……..

    • Pit

     Bo pisac jest latwo, ale niech pozniej ktos przeczyta nam na glos nasze slowa… czasami moze brzmiec fatalnie ;)

   • JonSnow

    Oni zapracowali bardzo cięzko na to by ich tak nazywać, moge im to powiedzieć prosto w oczy, tylko jak?
    Zwykłe haczyki na jak największą ilośc wejść.. Wiemy z otoczenia Kubicy.. proszę was, co oni moga wiedzieć. Nikt nic nie wie oprócz Williamsa i Roberta tego sie trzymajmy.

    • Wszystko jasne i zgadzam się, że chwyty poniżej pasa, są cienkie. Kwestia kto się na nie łapie.Niemniej chodzi o sam fakt tj. klub i trzymanie poziomu kultury w dyskusji. Swoje każdy wie, i wie jak to ocenić, ale po co Nam tu w klubie tego typu dyskurs i obrażanie. Równie dobrze o Nas, ktoś może napisać, że jest takie jedno miejsce, gdzie kibice potrafią stworzyć teorię z kosmosu i tu odpowiedni epitet w stronę Nas… Chcemy tego? nie. I tylko o to mi chodzi, notabene jak pisałem niżej ja czytam tyko i wyłącznie KLUB i obserwuję te miejsca gdzie RK jest. Amen

   • Bobby

    Przepraszam, ale jak się pisze artykuły na podstawie fake’owych kont twitterowych (myśli samobójcze Palmera) czy samych wpisów na twitterze przypadkowych ludzi to dla mnie w temacie RK i F1 ten portal ma właśnie taką opinię. Zwłaszcza pan Kuczera.
    Ja już od dawna tam nie zaglądam, jedynie tutaj na podstawie komentarzy widzę co dalej wyprawiają. Wiem że taka praca, ale trudno być poważnie odbieranym wypisując takie rzeczy.
    Miłego weekendu.

    • O, o, można napisać mało wiarygodne info lub, że teorie z kosmosu i nie polecam :) Klub ma poziom i tego się trzymajmy a swoje i tak wiemy.

    • Bobby i tak na koniec, taki przykład, ale chyba najlepszy. Ile razy pisano bzdury na temat RK, ile my sami różnych idiotycznych teorii stworzyliśmy? ja ze sto. I czy kiedykolwiek słyszałeś, żeby Robert od szmatławców i innych tego typu podobieństw kogokolwiek nazwał? A miał prawo jak nikt inny. Krytykował i owszem ale w strasznie inteligentny sposób. A ci, do których się odnosił, wiedzieli, że się ośmieszyli. Po prostu należy brać przykład z RK. Swoje i tak wiemy. Myślę, że starczy bo nie warto robić reklamy innym, kiedy w opinii wielu nie zasługują :)

   • narturo

    Nie czytać, nie linkować, nie klikać…. Umrą śmiercią naturalną… Nie ludzie, portale… ;)

 • Kozioł
  • Mateusz Zet

   Czyli na konferencji nie dowiemy się o emeryturze

   • Kozioł

    Pozostaje pytanie kiedy została przeprowadzona ta rozmowa, bo dziś wrzucona, ale sądzę że niedawno, ale jak wiemy w F1 wszystko szybko się zmienia :>

  • Jaksa

   Te wypowiedzi pewnie jeszcze z Meksyku.

   • Kozioł

    Nie miałoby to sensu wrzucać wypowiedzi z Meksyku dzisiaj.

    • Jaksa

     Stała praktyka. Coś trzeba wrzucać między wyścigami. W tych wypowiedziach nie ma niczego nowego. Bardzo podobne wypowiedzi można było przeczytać tydzień temu.

  • oczek29

   I tak do grudnia zapewne będzie, jeszcze poczekamy na decyzje Williamsa:)

 • A macie pewność, że się nie dowiedział? łatwo kogoś bezpodstawnie oczernić. Jak piszą nieprawdę to im współczuję, ale na ten czas chyba podstaw nie ma żeby tak twierdzić? Czy może, coś mi umknęło?

  • ArtNr4

   Pewności nie ma oczywiście.. ja jestem zazwyczaj bardzo powściągliwa w ocenianiu innych, bo łatwo komuś
   zrobić przykrość i niesłusznie o coś tam posądzić. Jednak w tym wypadku sobie myślę, że ten portal długo pracował na swoją złą opinię i trudno się dziwić, że kibice są sceptycznie nastawieni do wszelkiej maści newsów
   wychodzących spod pióra tamtejszych “dziennikarzy” :/

   • KrisTO

    i tu na szali stawiam to co z pod pióra dziennikarza i to co jest narzucone z góry, bo nie wieżę że kolega tu bywający pisze 100% własne twórcze artykuły, gdzieś wyżej jest korekta i wychodzi żenujący dla czytającego “news” …szkoda mi ludzi ich własnej roboty

    • Każdy ma prawo wyboru. Albo się na to godzisz i wychodzi jak wychodzi albo zmieniasz miejsce pracy. A dziś rynek pracy wchłania wszystko więc zmienić jest bardzo łatwo. Ale na szczęście to nie mój/Nasz problem.

 • KrisTO

  idą na łatwiznę, takie pisanie to już jest szkodliwe

 • Wierny fan Roberta

  To już powoli nie jest śmieszne… liczą się tylko wejścia na stronę

 • KrisTO

  wytrzymamy Kafe :-)

 • KrisTO

  Siema
  Nie martwmy się, Robert jest świadom wszystkiego, ryzyko jest wpisane w F1 i w życiorys Roberta, to nie młodzieniec który musi z psychologiem pogadać aby opanować emocje, wie doskonale że zrobi wszystko co w jego mocy, …ba i zrobi to doskonale.
  Spektrum oceny kierowcy przez Williamsa jest bardzo szerokie, nie będzie zero jedynkowego podejście do wyniku w Abu Dhabi – gdyby oczywiście doszło.
  Kolejny sprawdzian przed Robertem, pewnie ON sam jest cholernie ciekaw jak to wyjdzie, powtórzę tylko słowa Roberta ” jeden wyścig da mi więcej odpowiedzi niż kolejne testy nie wnoszące niczego nowego ” coś w tym stylu powiedział. Ja Ci ufam Robert …szczerze :-)
  Forza Kubica !!!

 • Heavy Rain

  Coraz bliżej miejmy nadzieje do upragnionej wiadomości. Co prawda i tak szkoda mi Felipe, bo on jeździł, gdy i Robert jeździł. Nie chciałbym, by stara gwardia się wykruszała, wolałbym, by jakiś młodzik odpadł.

  • Adrian Kruppa

   Czyli maja jezdzc do 50tki i takiego Mase będziemy jeszcze ponad 10 lat ogladac? Nie dzięki.

  • KrisTO

   konflikt interesów, młodzi starzy, każdy by chciał jak najdłużej , Robert jest po za tym porównaniem to odosobniony przypadek

   • Falkon750

    Robert to inna bajka

    • Edzik

     dokładnie sam Robert mówił że nie pasuje do tych czasów jakie mamy , nie ma parcia na szkło , na kasę jest po prostu jedyny , unikatowy jeśli chodzi o kierowców F1 Jest sobą i to jest fajne

     • Ale trochę musi się zmienić ( i to chyba się powolutku dzieje ) bo czasy go wyprzedziły a niestety marketingowo musi iść z trendem. Inaczej wartość sportowa będzie zbyt mała, żeby funkcjonować w F1.

     • Edzik

      zmienił się to widać np. Olimp i nie tylko to Obrał dobry kierunek tak sądzę

     • No własnie, dobitny przykład. Chcesz kasę na wsparcie ok, dostaniesz, ale i Nas musisz wesprzeć. Jeszce kiedyś wystarczyło logo na kasku, kombinezonie,jakiś plakat, dziś, kiedy rządzą social media wszystko wygląda inaczej. Nie da się być do końca zamkniętym w swej prywatności. Sportowcy pokroju RK muszą się choć częściowo sprzedać medialne, jeśli chcą w tym wszystkim funkcjonować. Stety, niestety jak kto woli.

   • Robert jest pomiędzy młodzi a stara gwardia. Jak wróci, przynajmniej 5/6 sezonów a może więcej.

  • WojtekTczew90

   Problemem jest ilość zespołów. Marzy mi się 26 bolidów na torze.

   • KrisTO

    i aby start był w jednej linii z Narodowego najlepiej ;-)

 • Wierny fan Roberta

  4 DNI SZYBKO ZLECI :)

 • ZimnaMi

  Jeśliby faktycznie 8 Massa ogłosii swoje drugie papa z F1, to chyba oznacza, że Williams juź podpisał z kimś innym kontrakt. Raczej by nie ryzykowali gdyby nie mieli kogoś klępniętego, tylko dalej zwodziliby Felipe.
  Bry

  • Jestem pewien, że decyzje już dawno zapadły. Z każdym dniem bliżej kiedy je poznamy. Pierwszy kamień milowy tak jak piszesz 08.11 i konferencja FM. Później to już tylko może być kula śnieżna,

 • robota kolegi Snajpera :P

 • Wierny fan Roberta

  Witam :) kurde skąd już polskie media wiedzą że Robert nie jest zbyt zadowolony z wynagrodzenia które proponuje Williams ? Bo ponoć zaciskają pasa… paranoja

  • Prozak

   Ta a Robert tam idzie , żeby kasę zarabiać ? Gamonie tam siedzą .

   • Albo bzdury piszą. ….

    • Wierny fan Roberta

     Źródło wiadome jakie nawet nie będę podawał

     • To nie podawaj. Dla mnie od lat jedyne źródło to sam RK i klub.

 • Łukasz Stachyra

  Czołem Klub :) FORZA KUBICA :)

 • ArtNr4

  Już ostatnie metry na tej drodze pełnej zakrętów… ale im bliżej, tym trudniejsze czekanie. Takie już jakieś niepisane
  prawo :/

  Pozdrawiam weekendowo Klubik :-)
  https://uploads.disquscdn.com/images/93f98392f7dfb2412ffbc7cbd83806b2883dcda638e70130e1367b3e47cac414.jpg

 • Jacek Kubicar

  Cześć Klub!!!
  Doczekamy się Roberta w F1 jak amen w pacierzu, tylko spokojnie:)

 • Kob86

  Było to? Język mi nieznany, ale są napisy po angielsku (mam nadzieje, że dobrze przetłumaczone). W skrócie są tam jakieś sprawy z tym ubezpieczeniem i przez to odpuścił jazdę w Austin z Toro Roso (bo to miał być tylko jednorazowy występ), ale nie powinno być wielkich problemów jeżeli zdecyduje się na pełny powrót z Williamsem
  https://youtu.be/nzHmgwczAps

  • Wierny fan Roberta

   jest temat ubezpieczenia…

  • Le Mans Wmr

   No przy piwku to się gada,hihi,ehre brehre gekugaka gehre.

  • KrisTO

   Pany, nie Kubika! ….tyle lat wałkowana wymowa…. a w d… mam temat z ubezpieczeniem , jego prywatna sprawa, nie chciał bym osobiście aby ktoś obcy martwił się moim ubezpieczeniem i profitami z tego tytułu, żenujące to wszystko

   • Sycram29

    Jeżeli problemem powrotu jest wyłącznie sprawa ubezpieczenia to nie ma problemu. Jeżeli tak to wygląda to ja bym się cieszył bo to oznacza, że wszystko leży w rękach Roberta. Wszystkie gierki sie nie liczą i tylko On decyduje czy chce czy nie…

 • Edzik

  Ah 100% prawdy czekamy i dodam jeszcze nie czytamy bzdetów

 • ZIK

  Cześć Klub!
  SPOKOJNEGO weekendu Wam życzę!

  Forza Robert!

 • Dora

  Kiedyś Robert zapytany czego mu życzyć ,odpowiedział :

  „ Życzyć mi? To raczej ja bym życzył kibicom cierpliwości,
  spokoju i zdrowa. A reszta przyjdzie sama!” Czekamy cierpliwie, bo Robert nie rzuca słów na wiatr…. Witam cieplutko :)

  FORZA RK!#SupportKubica

  • KrisTO

   właśnie to :-)

 • K.A.T.Z.

  Cześć Klubowicze
  Długo śledzę wasze dyskusje na forum.
  Podziwiam osoby z taką pasją.
  Moi znajomi twierdzą że benzynę mam we krwi. Sporo z was ma ją także dlatego tu jestem.
  Witam jeszcze raz wszystkich.
  Poniżej link o wiernych falach z klubu.

  https://m.sportowefakty.wp.pl/formula-1/719846/robert-kubica-w-abu-zabi-polscy-kibice-juz-gotowi-i-prosza-o-pomoc

 • OTEO

  AVE Kubica!
  Apokalipsa nadchodzi ;)

 • PiotreK

  Cześć :) można z optymizmem patrzeć w przyszłość.
  #Robert Kubica✊️

 • narturo

  Cześć Klub!

 • Snajper

  Z góry przepraszam, jak znów coś dziś przeczytacie u nas o ubezpieczeniu RK…

  • Pit

   Juz za pozno na przeprosiny, znajdziemy Cie ;)

  • NO2

   Dobrze, że was nie czytam.

  • E tam. Niech piszą ale dla mnie mało wiarygodne doputy sam RK tego nie potwierdzi. Na ten czas medialny szum. Ale czy to złe? Dla mnie obojętne.

 • Johny

  Ktos sie orientuje w cenach biletow lotniczych z Polski do Abu Dhabi w 2 strony? Gdzie najtaniej i skad. Zastanawiam sie nad wyjazdem ale opcje sa dwie albo czekac na info na ostatnia chwile a wtedy ceny beda astronomiczne, albo bukowac w ciemno juz teraz. Widzialem jednak ze ceny zaczynaja sie od 1tys Euro, a za te pieniadze mozna poleciec lub pojechac na 4 inne GP w Europie :(

  • Przemek

   Podobno Merkel wysyła z powrotem uchodźców za darmo – można się z nimi zabrać, stamtąd jest już rzut beretem;)

   • Edzik

    ;-) hi hi hi

  • lukasR

   Kibice juz tak są głodni wyścigów RK w F1 ze jak by test lub GP odbywał się w Australii, to tez by jechali. Jak to mówią bogaci ” kasa nie gra roli “

 • zuza

  Lepiej nie, żeby nie zapeszyć, Jak potwierdzą to możemy odliczać, Bry w sob.

 • Dobry w sb.
  Widzę, ze to chyba kres wytrzymałości w czekaniu u niektórych :)
  Czekanie też trzeba trenować.

 • Prozak

  Dla tych co kochają rajdy :
  https://www.youtube.com/watch?v=Hqn-IxwjqQs

  • Misiek

   Super:)

 • Andrzej Onichimiuk

  https://www.youtube.com/watch?v=xd6fevqk3_A – jak kto nie widział, niech sobie obejrzy

 • reverof

  Przepraszam z góry za imprezowy komentarz, ale naprawdę cieszę się że tutaj na forum mogę spotkać ludzi, dla których jeśli ten dzień nadejdzie, to będzie to jeden z tych najpiękniejszych dni w życiu. Dzień, w którym nie będzie się szczędziło łez, bo tyle lat na to czekaliśmy, każdy ma jakieś osobiste wrażenia z tym związane, dla mnie to powrót do jednych z najlepszych dni w moim życiu.
  Forza RK!!!

 • Koniec rozkminy :P
  Dobranoc :)

 • Falkon750

  Dobrze że mam nockę jest co czytać

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  Mlody Stroll chyba juz wie , ze czasy niemowlectwa i przedszkolanki Fillipy sie koncza a nadchodzi prawdziwy belfer z UJ , czas na prawdziwa nauke !

  • Andrzej Onichimiuk

   Nidny jesteś z tym hejtem. Napisz w końcu coś ciekawego.

 • Marcin19

  i znow to samo, zaraz spac z nadzieja, ze jak jutro wstane to bedzie jakis goracy newsik w klubie czekal :) i tak juz od jakiegos czasu…

 • Prozak
 • Falkon750

  Oj gorąco gorąco panowie zapowiada się długi tydzień

 • Dawid

  Orientujecie się w jakich godzinach czasu polskiego będą piątkowe treningi przed ostatnim GP w Abu? Będzie potrzebny urlop w pracy? :D

  • Falkon750

   Piątek godzina 10 pierwszy trening

  • Wojtek A

   Obejrzę w pracy :D:D:D

 • Marek Bogacki

  Temperatura w klubie, prawie jak w Brazylii. Jeszcze tydzień i będziemy w końcu coś więcej wiedzieć. Popatrzcie na Roberta. Czy tak wygląda zestresowany człowiek?:)

  • Marcin19

   najdluzszy tydzien…

 • m

  Szanowni Admini kiedy będę odblokowany kończą mi się ip
  Pozdrawiam
  MP
  Pisałem do wszystkich admin nikt nie raczy odpowiedzieć podkreślam że jestem od samego początku

  • oczek29

   Jak tyle lat byłeś zablokowany to chyba cie nie odblokują ;) musiałeś dobrze nawywijać:)

 • Misiek

  Już niedługo RK w bolidzie :) Kolana robią się miękkie jak leszczyna pod kiełbasę na ognisku:) Zapraszam do oceny mojego wałka w HYDE PARK:) Forza RK!

  • Prozak

   Tęsknię za takimi obrazkami .

 • Jarecki

  hello
  to co confa Massy jeszcze nie odwolana, pewnie wkrotce
  w swiecie, w ktorym zyjemy, zdominowanym przez fuzzy-messy-faky news trzeba byc uzbrojonym w ciezki orez filtrowania wiadomosci : low-pass, high-pass, bad-pass wszystko sie przydaje aby jakos przezyc, na teorii filtrow zjadlem zeby, wiec przy okazji sie podziele ,czesc

 • Falkon750

  Co ma pójść nie tak przecież oni muszą go potwierdzić jako kierowcę bo inaczej nie będzie mógł wystartować

  • DB

   To, że RK wystartuje w Abu Dhabi nie znaczy, że dostanie kontrakt na 2018

   • narturo

    A skąd to wiesz? ;-P

   • Jero

    Myślę, że ze względu na ubezpieczenie Robert nie startowałby w tym roku bez kontraktu na przyszły. Chyba, że rzeczywiście taki jest warunek Williamsa i albo jedzie i walczy o kontrakt albo szans na niego nie ma. Pożyjemy, zobaczymy… póki co wiele to spekulacje i czekamy na oficjalne info

    • DB

     Williams mógł go postawic pod sciana i nie mial wyjscia, moze dlatego pojawily sie informacje, że RK się waha

   • dulin

    RK nie zgodzi się na one off
    Poza tym myślę że to obustronny pomysł, dodatkowy do już ustalonego głównego tj 2018
    Bez come backu Roberta wyścig w AbuZabi jest bez sensu i niepotrzebny, wszystko rozdane
    Macherzy od promocji muszą coś wymyśleć i wspierać

   • Miszcz

    Bez sensu by to było żeby od jednego weekendu GP miałoby to zależeć. Jeśli już decydować to lepiej na podstawie testów po zakończeniu sezonu.

 • Wierny fan Roberta

  #SupportKubica Abu Zabi czas zrobić koszulkę :)

 • Mateusz Zet

  Czy ktoś też ma mieszane uczucia tak jak ja? Że jeśli to prawda to zaje biscie bo spełnia się marzenie nas wszystkich ale z drugiej strony ta obawa czy wszystko pójdzie ok? Tak mało czasu na przygotowanie w nowym bolidzie…

  • ddddddbr645

   Żadnych obaw.

   • Wierny fan Roberta

    Nie znam słowa obawy wokół Roberta :)

   • Kristo91

    Obawy to były w Czerwcu

  • JonSnow

   Ludzie, wam nie można dogodzić, taki start to byłoby spełnienie marzeń… Robert sobie poradzi kto śmie w to wątpić w ogóle… Tak źle, tak nie dobrze.
   #SupportKubica.

   • oczek29

    GP idzie live na cały świat, jedna banda i łatka z WRC “przyklejona” a najlepszym obecnym się to zdarza, ale o nich szybko sie zapomina. Jest ryzyko i obstawiam że RK nie pojedzie GP jak nie bedzie miał sezonu 2018 pewnego, chyba ze to jest na zasadzie “albo wóz albo przewóz”.

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     czy Wy nie rozumiecie , ze bez kontraktu Kubica nie wsiadzie do bolidu na jedno GP ?

     • oczek29

      Ja rozumie ale nie odnos sie do mojego komentarza jak mnie to nie dotyczy:)

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      Nie ma zadnego “woz albo przewoz” . albo kontrakt i cale GP jako trening , albo nie jedzie i po sezonowe testy i dopiero kontrakt . Tylko jaki sens mialoby zwolywac confe przez Masse i po co mial by sie ciagnac do Abu Dhabi i Massa i Kubica ?

     • oczek29

      Ja tam nic nie wiem;) może i masz racje i Massa ogłosi że RK w 2018 w Williamsie.

     • narturo

      Też tak uważam…

     • DB

      albo kontrakt i cale GP jako trening , albo nie jedzie i bye bye Williams

     • Wierny fan Roberta

      Na Jeden trening pewnie by się nie zgodził ale na cały weekend myślę że tak

     • dulin

      Dokładnie!

     • DB

      Skąd to możesz wiedzieć, jeśli Williams postawi warunki to RK nie ma nic do gadania i bedzie musial pojechac GP bez kontraktu na 2018

     • Kozioł

      Nic nie będzie musiał, chyba że całe ubezpiecznie/emeryturę pokryje mu LOTOS w razie niepowodzenia.

     • DB

      Jeśli chce jeździć w F1 to musi, jeśli nie chce jeździć w F1 to masz racje, nic nie musi

     • Kozioł

      Robert to nie jest facet, który robi coś za wszelką cenę. Z naszej perspektywy łatwo się mówi, kiedy w grę nie wchodzą nasze pieniądze. Pozostaje mieć nadzieję, że bez względu jaką decyzję podejmie Robert, będzie ona najlepsza.

     • DB

      Skoro jest realna szansa na fotel w F1 to nie widzę przeszkód dlaczego RK miałby nie chcieć tego osiągnąć za wszelką cenę. Jest to cel do którego dążył prawie 7 lat, więc dlaczego miałby sobie odpuszczać. W sytuacji w jakiej Robert się obecnie znajduje musi godzić się na warunki Williamsa. Jeśli więc zespół np. przedstawił propozycje, że Robert ma przejechać pełny weekend GP, aby zespół zebrał dane czy jest w pełni gotowy to dopiero wtedy będą mogli z nim podpisać kontrakt. Williams też boi się w ciemno brać RK, wątpię, że podpiszą z nim kontrakt bez informacji czy jest nadal w stanie walczyć na torze tak jak przed wypadkiem

  • Adrian Kruppa

   Jeżeli ma cos pojsc nie tak, to wole teraz, niż czekac do 2018 i wtedy się rozczarować.
   A tak wogole to jak stare baby :p

  • Marcin19

   dokladnie, z jednej strony super ale z drugiej jest taka niepewnosc. Gdy przechodza mnie takie mysli, odpalam sobie na YT filmiki z dawnych lat nie tylko z “formuly pierwszej” i przechodzi, no musi byc dobrze….

  • teq

   co ma byc to bedzie – mówił, że mamy mu zaufac i wie co robi. Najważniejsze jest to ze spełnia marzenia swoje i nasze. Jesli nie wyjdzie? Próbował, taki cel sobie postawił… :)

  • Freddie

   A co jeśli Robert nie wystartowałby w GP Abu Dhabi, a jego pierwszy występ w przyszłym sezonie zakończyłby się przedwcześnie? I w jednym i w drugim przypadku i tak znajdą się malkontenci i trolle, którzy będą mieć pożywkę. Presja na nim jest i będzie przez cały sezon, ale Kubica to zawodowiec i umie sobie z tym poradzić. Nie sądzę także, iż domniemany występ w tym roku określałby być albo nie być dla Roberta. Po prostu mu zaufajmy, głowa do góry i czekajmy na to, co przyniesie przyszłość ;)

   • ot to

   • oczek29

    Moze tak być, wszystko się zgadza;) zastanawia mnie jedno ze pojawiają się głosy ze jak sobie nie poradzi to DIR,KVI, MAS szłyszałeś o którymś z kierowców że czeka na niego zastępca?

    • Wierny fan Roberta

     Masz głowę ;)

    • Freddie

     Dobrze to ująłeś: “pojawiają się głosy”…. WMR dobrze wie, że aby ocenić kierowcę potrzeba trochę czasu, a stawiając kilku potencjalnych zastępców nad głową Roberta czekających na byle potknięcie nie będzie dobrym rozwiązaniem. Nie wiemy jak jest/będzie skonstruowany kontrakt, ale jestem przekonany, że podpasuje on bardzo obu stronom.

 • Przemek

  To już musi być prawda, Robert w Abu Zabi, a więc stało się, zawsze się czeka, że nagle gruchnie!, a tymczasem powoli wchodzi tylnymi drzwiami i tonuje emocje. Jak po ostatnim GP Williams potwierdzi Roberta na 2018 rok, to już wszyscy będą do tej myśli przyzwyczajeni :)

  • dulin

   Teraz zaczął się PRowy taniec F1 żeby w Abu coś się działo

 • Falkon750

  Da radę przecież będą jeszcze wolne trening ,kwalifikacje to trochę pojeździ ale w takim wypadku muszą go potwierdzić oficjalnie jako kierowca

 • terry84

  https://twitter.com/LeMagSportAuto/status/926494144733868033
  Francuzy też piszą…Kubica dostaje week-end w Abu Dhabi dla sprawdzenia w warunkach bojowych. A jakby coś poszło nie tak to jest Kvyat albo D’i Resta.

  • DB

   Najgorsze jest to, że taki pojedynczy start to duże ryzyko, coś pójdzie nie tak i zamiast Kubicy w 2018 zobaczymy Kvyata

   • Kob86

    Spokojna głowa, to nie pierwsze “rodeo” Roberta… Dawał radę do tej pory, to i tym razem da sobie radę

   • Pit

    Cos Ty, az tak tego serio nie biora. Doskonale wiedza, ze to jedno GP i moze wszystko sie zdarzyc, lacznie z defektem silnika.

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     nie ma Kvyata a drugiego iskandera w stwace nie ma , powinno byc ok .

     • Miszcz

      Kvyata nie ma, ale jest Mr.Suck my balls.

    • Forza Juve

     Mimo wszystko na GP składa się znacznie więcej, bo 3 treningi oraz kwalifikacje, więc jakieś wnioski można wyciągnąć. Możliwe zresztą, że jakiś przedwstępny papier jest i teraz wymyślili taką formę “parafki z przytupem”. Od razu mówię, nie mam dowodów, ale cieszy, że o Kwiatkach itp. itd. nie ma żadnych świeżych newsów, a o Robercie, tak.

   • Forza Juve

    Ale Robert to też pokerzysta. Oni czasem grają all in, jak wyczują okazję. “Zaufajcie mi”. no chyba, bez względu na wszystkie okoliczności, nie pozostaje nam nic innego.

   • terry84

    Dobry przyklad Hartley…pierwszy week-end nie najlepszey à szanse dali i w następny było już o wiele lepiej

    • Bobby

     Moim zdaniem Hartley już w pierwszym występie pojechał bardzo pozytywnie, a miał jeszcze mniejsze doświadczenie w obecnych bolidach niż RK. W kwalifikacjach brakowało trochę prędkości, a w wyścigu cały czas siedział za Strollem. W Meksyku już było na prawdę solidnie.

   • Maciek

    Nie chce mi się wierzyć, że Williams stawiało by wszystko na jeden strzał. Parafrazując Felipe, myślę, że wiedzą już na 100% co potrafi Roberto i dają mu wyścig bez presji dla treningu. :)) Forza Kubica.

    • Dokładnie w punkt.

    • Gasto

     Ot co.

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     ciagnac dalej Twoja mysl , z kontraktem w kieszeni .

     • Maciek

      Rozmowa o pracę zaliczona na HU, pora na shakedown :)

    • oczek29

     Williams może postawić na ten jeden strzał ( nic nie maja do stracenia), ale równie dobrze może być tak ze to RK chce tego strzału;) Powrót albo Goodbye F1. O testach wiemy nie wiele a i coraz więcej “plotek” że nie było tak szybko …

     • Wierny fan Roberta

      Czasy były mało ważne…

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      bylo , bylo az tak ze nikt nie zdazyl zmierzyc.

     • Maciek

      Coś mi się wydaję, że to trochę media wymyśliły scenariusz albo wóz albo przewóz :)
      Sądzę, że tam już wiedzą, tylko nam zostawiają przestrzeń do fantazji, coś jak niewiasta w bikini :)

     • oczek29

      Media chyba nigdy nie sugerowały “wóz albo przewóz”. Wie to parę osób co jest grane;) więcej czy będzie GP Abu Zabi:)

  • Pit

   Chyba zaczne pisac scenariusze ;)

 • Wierny fan Roberta

  Kwiatek za Masse ? to nie ma żadnego sensu…

  • Marcin81

   Dominek nie wymyślaj…Czekaj ….Bo pomyślę że rodzice biorą za Ciebie jeszcze 500+….Badź gość cierpliwy …

  • Krzychu Wartki

   Heh teraz po powiększeniu zdjęcia zauważyłem że te małe “ikonki” to wykresy są.

 • sd

  Z ostatniej chwili. Massa robi konferencje prasowa spowodowana nagonka na jego osobe. Chce potwierdzic ze jest rozluzniony i maksymalnie zrelaksowany

  • Wierny fan Roberta

   A tak na serio to trzęsie portkami ;)

  • DB

   Ta konfa to pachnie trochę pełnym weekendem w Abu Dhabu dla RK, bo 8 listopada to chyba jest na te 2 tygodnie do GP i WMR musiałby wtedy zgłosić superlicencje dla Roberta, więc tak chyba by to sie ukladalo w logiczna calosc, ale zobaczymy.

 • Wierny fan Roberta

  Jakby nic nie było zaklepane to Robert o tym by powiedział/napisał więc czekamy do 8 listopada

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   nie Czekaj tylko lec do Dubaju i obstaluj dwa wielblady do ABU DHABI , jeden dla mnie .

  • oczek29

   Piłeś Martini dziś?;)

   • Wierny fan Roberta

    chlodzi się i zostawię na 8 listopada :D

    • oczek29

     Zakup lepiej produkty Olimpu i ruszaj w las;)

     • Wierny fan Roberta

      obecnie stosuję powerbar…trzeba pójść do sponora aby inwestował w OLIMP :D

 • ok, nie widziałem żółtych dlatego pytam.
  No to spoko :)

  • Edzik

   Aparat w moim telefonie to lipa ☹️

  • zdjęcie mu zżółkło :P… nie wiem od czeg…

   • Edzik

    Ah zazdraszczacie ale to s-ka malutka ale żona zaoferowała się że ją rozchodzi dowcipna

 • Edzik
 • DB

  Oby tylko nie było powtórki jak z Renault, Massa odejdzie, a zamiast Kubicy wezmą Kvyata. Liczę jednak na to, że Robert pojedzie w Abu Dhabi, pokaże tam klasę i Williams go zakontraktuje w końcu.

  • quickNick

   Właśnie, równie dobrze mogą wziąć Kwiata/Wehrleina – i to wcale nie kłóci się z konferencją Massy.

   • Gasto

    Zbyt dużo się mówi o tym, że Wehrelin już odpadł, a RK ma dostać testy/gp w Abu Zabi. Bądźmy spokojni.

    • oczek29

     I za dyźo sie mówi ostatnio o Kwiatku;(

     • andy

      Dwie informacje, które standardowo obiegły wszystkie media: najpierw insynuacja dziennikarzy po porzuceniu przez STR, a później standardowe potwierdzenie przez Lowe. To wszystko. No dobra, jeszcze w niszowych portalach pojawił się cytat szefa rosyjskiego ZSM.
      Przypomnę tylko, że ostatnie najświeższe niszowe informacje stawiają Kwiata w roli rezerwowego.

     • oczek29

      Jak było Renautt i RK o Carlosie prawie sie nie mówiło;) wyszło jak wyszło:)

     • Gasto

      Sainz, RK to chyba jednak inny zestaw niż RK, KWiat, mimo wszystko.

     • oczek29

      Przypomij sobie co było mówione o Sainzu za “czasów” Renault;)

     • Gasto

      Ale nie można porównywać tych sytuacji. Za Sainem stało kierownictwo Renault, był za nim szczególnie Prost, dodatkowo deal silnikowy i stało sie. Gdyby nie deal z silnikami, możliwe że RK jeździłbyw Renault. Nico powiedział, że RK był bardzo blisko kontraktu z Renault, przeszkodził deal. Teraz takie coś się nie zdarzy.

     • oczek29

      Każda sytuacja jest inna:) Nie chce mi sie datami…Skończyliśmy temat:)

     • andy

      Sainza łączono z Renault od roku. Kwiat został nagle zwolniony z obowiązków i od ręki znalazł zatrudnienie? To nie jest ALO, HAM, czy VER, żeby taka historyjka była możliwa.

     • oczek29

      To znalazł?

     • andy

      Widzisz znak zapytania?

     • oczek29

      U mnie widzę, u Ciebie trochę taki nie zrozumiały;)

     • Gasto

      Wg mnie to nic, w porównaniu ile newsów jest o RK.

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      przypominam : nowa filozofia zespolu , a Kvyat to brak filozofii .

     • Gasto

      Już lepszym wyborem jest Wehrlein bo chłopak mimo wszystko ma potencjał, ale jeździ w najsłabszym bolidzie. Punktów zdobył tyle co Kwiat, który jeździł sporo lepszym bolidem. U Kwiata psycha szwankuje i imo praca z psychologiem przez rok 2018 i w 2019 niech wraca :D

     • andy

      Mylisz się. Kwiat to właśnie filozoficzny powiew świeżości w F1. Zamiast starać się zdobyć punkty, zabiera je innym :)

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      no wlasnie , poprostu ideal .

   • DB

    Wehrlein już się nie liczy w grze, teraz jest tylko Kvyat i Kubica, zobaczymy czy pieniądze znowu wygrają

  • JonSnow

   Poczekajcie te parę dni, tygodni, bo jobla dostaniecie od tych domysłów my juz te wszystkie opcje znamy, i nasze domysły nic nie daja, tylko wkurzają. Ja jestem gotowy na każdą ewentualność, Robert wie co robi.

 • Falkon750

  Atmosfera robi się powoli napięta i gorąca Masa nie wytrzymuje presji lubię to forza Robert

 • Wierny fan Roberta

  W niedzielę o 12 ;)

  • Edzik

   Gdzie ta imprezka ? Jakie miasto

   • Wierny fan Roberta

    Kościan

  • oczek29

   Kariery na rowerku to Ty nie zrobisz jak będziesz tak chlał:)

   • Wierny fan Roberta

    :D

 • Kama

  Też macie problemy z wejściem na stronę?

  • Miszcz

   Si

  • Wojtek A

   Nie.

  • Edzik

   Niet

  • narturo

   Tak…

 • Marcin81

  Wieczór ….Jedno jest pewne…I powiem Wam że nie muszę czekać do 8 listopada….W niedzielę mam rosół:-D Juuupiii…

  • Roberto

   a w poniedziałek pomidorowa z rosołu z wczoraj?

  • Wojtek A

   – Panie, z czego ten rosół?
   – Skóry.
   – A skóra z czego?
   – Z kiełbasy.

  • Sycram29

   :)

 • Wierny fan Roberta
 • Wierny fan Roberta

  Dobra to co wiadomo na daną chwilę ? :) bo zaraz muszę uciekać :)

  • Miszcz

   Jedynie, że 8 listopada Felipe zwołał konfę. I to jedyne co wiadomo.

   • Wierny fan Roberta

    ale z Brazylijskimi dziennikarzami czy ogólnie ?

    • Miszcz

     A tego nie wiadomo. Informacje podali Brazole, więc różnie może być.

     • Wierny fan Roberta

      Jakby jechał Abu Zabi to nic by nie organizował bo po co ? :)

     • Miszcz

      Może przez godzinę będzie wychwalał Lance’a jaki to on dobry nie jest i jak szybko robi postępy pod jego okiem.

     • Wierny fan Roberta

      No fakt to jest poważny powód :D

     • Dla niego..

     • sanminen

      tak a na koniec się rozpłacze :)

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      Mowil ze tym razem nie bedzie , powazna sprawa .

  • Piątek, 18: 58, jutro sobota…..wolne :)) To pewne na 100% :P

   • Wierny fan Roberta

    Jutro jestem na 30-leciu mam nadzieję że Martini będzie :D

    • Jak to mówią w moich stronach…..nieważne co, byle sponiewierało :D Ale osobiście wolę Jack Daniel’s

 • Miszcz

  Strona coś dzisiaj zamula czy tylko u mnie tak?

  • Wierny fan Roberta

   tak 5 razy musiałem odświeżać żeby tu wejść :D

  • fargione

   pewnie jest nowy bombowy artykuł i wysadziło

 • terry84

  wkraczamy w decydujaca faze :)

  • Maciek

   Ostatnie okrążenie ;)

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   Decydujaca faze lotu , tzn wchodzimy w przestrzen kosmiczna no i czeka nas stan niewarzkosci oczywiscie .

   • reverof

    Ż!

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     W . . . . . . a !

  • Pit

   Ale bym sobie takiego zakontraktowanego Roberta zobaczyl w Abu Zabi tego roku :D mniam!

 • Marcin19

  No nie chce nic mowic ale 9 listopada to ja mam urodziny…. wiec jakby mi Robert taki prezent odstrzelil to z pewnoscia najlepszy prezent i to po tylu latach :D nawet moze byc kilka dni obsowy :D a ploteczki znow zaczynaja naplaywac.

  • Marcin19

   A jesli RK nic ofcjalnego to nawet emerytura Massy bedzie dla mnie prezentem udanym :D

   • Kristo91

    Ja mam 11 listopada nie obraże się na przedwczesny prezent:)

    • Elena

     Ja 5-tego…czyli prezent mój;))

    • Andrzej Onichimiuk

     Przebiję Was – mam 10 listopada :))))))))))

 • PiotreK

  Trafione w 10:)

 • Gasto
 • Maciek

  fpoko

 • db
  • Maciek

   A pewnie że powinien! Tylko tego nie zrobił! :)

  • andy
   • Mateusz Zet

    Ludzie dajcie chociaż jedno zdanie po polsku

    • andy

     Diario Motorsport – tweet 1.
     “Nie ma żadnych zaplanowanych spotkań @MassaFelipe19 z brazylijską prasą do czwartku 9., które jest już w oficjalnym programie #gpbrasil”

     Diario Motorsport – tweet 2.
     “Wbrew temu, co powiedziałem wczoraj, będzie konferencja w środę 8.”

     Odnośnie tego drugiego wpisu powstał już wątek na Reddicie:
     https://www.reddit.com/r/formula1/comments/7ak8d3/serious_based_on_di%C3%A0rio_motorsportmassa_will_do_a/

     Sugerują możliwe ogłoszenie emerytury na specjalnej konferencji w środę 8. listopada.

  • andy

   “@WilliamsRacing powinien potwierdzić @R_Kubica na 2018. Może pojechać w Abu Zabi. @MassaFelipe19 zakończyłby po GP Brazylii”
   Ton przypuszczający, ale to dziennikarz, więc nie wydaje mi się, żeby wyrażał opinię. Nie znam francuskiego, sugeruję się tylko translatorem, więc tłumaczenie może nie oddawać prawdziwego tonu wypowiedzi.

 • Miłosz

  Cześć Klubowicze! Dzisiaj dotarła do mnie pewna przesyłka. Jako, że ten rozmiar to mniej więcej mój rozmiar, to chociaż na chwilę musiałem ją ubrać. Teraz tylko w ramę i na ścianę. https://uploads.disquscdn.com/images/cb00f6cc4ab7d7707db3ff02b998fea3eeaac0f4e26df84c2fadfc5259bfc140.jpg
  https://uploads.disquscdn.com/images/22c41807b5bfd5647c521d8ec068dd14c4d92b15dff62eeb9c16988f22f1f1eb.jpg
  Miłego weekendu wszystkim! Czekajmy na pozytywne informacje i #SupportKubica :D

  • Normalnie zazdraszczam…
   ..za kare żeśmy twój tekst wykorzystali
   …ku chwale Robertowi ;-)

 • Proponuje wszystkim mały reset.. ;-)

  • PiotreK

   Ja nie piję:P

 • Maciek

  Robert, speak to me! :)

 • Maciek

  rzułf

 • Akslugor

  Witam Klubowiczów z początkiem weekendu :)
  Forza Robert Kubica Team!!! #SupportKubica

 • cho-bot

  Fszyciu nie ufieszę. Brydzień :)

  • sanminen

   bry bry – widzem, rze tu gożej jak u somsiaduf :)

 • Wierny fan Roberta

  Może ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi z tym ubezpieczeniem i jaka to może byc suma ?

  • Przemysław Jan

   Odszkodowanie z tytułu niemożności wykonywania zawodu wypłacone jednorazowo lub w postaci renty dożywotniej obliczanej na podstawie średnich zarobków. Nie wiem ile zarabiał wtedy Robert i jak zostało to obliczone ale podejrzewam że może chodzić o kwote 1-4 mln Euro. Jak powróci do wykonywania zawodu to musi zwrócić te pieniądze.

   • nikt tego nie wie po za Robertem i najblizszymi … i niech tak pozostanie :)
    p.s. wolałbym nie mieć nawet złamanego euro niż to co przeszedł Robert …

  • db

   A co Was to obchodzi?

   • cho-bot

    … a jak dalej leci – Was towarzyszu czy inaczej? :P

 • Wierny fan Roberta

  Radzę poczekać na oficjalne info zespołu,menadżera lub samego Roberta …

  • Pit
   • Wierny fan Roberta

    :D

  • Falkon750

   Święta racja tylko potwierdzenie info. przez zespół da nam wszystkim odpowiedź bez zbędnych spekulacji

  • Mike

   Dominek dasz namiary na tego dealera ? Tez bym chciał mieć czasami taką faze jak Ty masz ;)

 • teq
  • Marcin19

   I po co tego trolla tu wklejac?

 • Dora

  Cześć klubiku kochany, w sercu mocno zakodowany :) Wspieramy i czekamy na tego jedynego,
  którego nikt nam nie zastąpi. Robert jest tak blisko celu..
  FORZA KUBICA!!!
  https://uploads.disquscdn.com/images/8765d392ef5c94b03c1e132b8c60335b1b70c9ec7ea3461c8ba971c4fe683b5b.jpg

  • terry84

   taka naklejeczke jakby dalo sie zrobic to by bylo super

   • zuza

    Oj tak, bo na moim autku jest jeszcze ta z WRC już taka wyblakła

 • DB

  Z bardzo, bardzo dobrego źródła, Robertem interesuje się Williams Racing

  • sd

   z jeszcze lepszego źródła massa jest rozluźniony i maksymalnie zrelaksowany

  • wezyr

   Rzartójesz hyba.

   • Le Mans Wmr

    Wezyr,podstawówka się kłania-rzartójeŻ się pisze.

    • Pit

     Myslisz, ze on tak serio? :D Edit. nie zauwazylem ze Ty tez nawaliles bledow ;)

     • Le Mans Wmr

      Pit ,Ty na poważnie tak do mnie.???

     • Pit

      Skont rze ;)

     • Le Mans Wmr

      Spoksik.

  • NO2

   Nie wierzę… Kolejna plotka.

 • wezyr

  Skąd biorą się ci śniący głupcy?

  • NieJestemStad

   ze wzgórza

 • Przemek

  Popatrzcie na to: jeżeli my – zagorzali kibice Roberta – mamy takie delikatne ukłucie niepewności co do startu i tempa Kubicy w bolidzie z 2017r. (np. może niech nie startuje w tym roku…), to co ma powiedzieć zarząd Williams-a. Mają ciężki orzech do zgryzienia… Oby ktoś tam okazał się odważniejszy niż my…

  • Le Mans Wmr

   Wierzę bez dwóch zdań,że szczena by co poniektórym poopadała ,a RK by sobie poradził jak ryba w wodzie.Pismaki piszą co popadnie ,bo podłapali temat,a tak na prawdę to polityka i PR rządzi w padocku.

  • ZimnaMi

   To nie niepewność, ale zdrowy rozsądek. Bez sensu jest ryzykować na ostatniej prostej tego wyścigu o powrót.

   • NieJestemStad

    Moim zdaniem Robert i jego otoczenie o tym wie najlepiej…
    Dlatego jeśli wystartuje to z pewnym kontraktem na 2018 niezależnie od wyników GP…
    Bravi mówił, że weekend GP to jest to czego potrzeba. Taka forma przygotowania do 2018 to najlepsza opcja… Ale tylko przygotowania a nie konkursu…

    • Le Mans Wmr

     O,o,o właśnie o to chodzi,aby być przygotowanym do walki na najwyższym poziomie.

    • ZimnaMi

     Znając Roberta to ma wszystko dokładnie przemyślane.

  • Przemysław Jan

   Ja jestem innego zdania. Nie tylko my wiemy do czego zdolny jest Robert w dobrym teamie. Nikt nie myśli o nim w kategoriach zapchajdziury i zobaczymy co będzie. Zainteresowani myślą tylko w kategoriach wyników i punktów. Fakt że czym więcej testów tym lepsze przygotowanie ale myślę że piątek i sobota wystarczy Robertowi żeby w niedzielę zdobyć punkty. Jeśli Kubica jest mocno brany pod uwagę to wydaje mi się że nikt się z nim nie będzie cackać.

  • JonSnow

   Ja nie mam żadnej niepewności, Robert nigdy by nie wsiadł do Williamsa po teście w walencji i na Węgrzech gdyby miał jakiekolwiek wątpliwości.

 • Wierny fan Roberta

  Pozostaje tylko jedno Forza Robert !!!

 • SnipeR

  Czy tylko ja nie chcę żeby Kubica jechał w GP w tym roku? Wole testy po sezonie

  • wiz

   dla mnie też nie jest to takie oczywiste jeden błąd może przekreślić całość przygotowań poprzez brak dokładnej znajomości bolidu

   • Mike

    Dokładnie, osobiście uważam że żadnego startu w GP w tym roku nie będzie, bo co niby RK miałby takim startem udowodnić ?, w grę wchodzą ewentualnie testy w Abu Zabi, ale to już chyba nie jako kolejny test typu “czy da rade” tylko przy poznawaniu bolidu i dogrywaniu się z zespołem.

   • ZimnaMi

    Uważam, że testy są bardziej prawdopodobne niź wyścig.

  • Hornet

   Niech jedzie, ale z kontraktem na 2018 w ręku :)

  • PiotreK

   Presja byłaby spora

  • lukasR

   Ja mam ambiwalentny stosunek. Z jednej strony nie mogę się doczekać kiedy w weekend będę z zapartym tchem oglądał wszystko od pierwszego treningu do wyścigu z RK w bolidzie, a z drugiej strony jak się czekało tyle to kilka dni nie zbawi. Testy pozwolą lepiej poznać bolid a ewentualny błąd podczas weekendu może wpłynąć niekorzystnie.

  • ZimnaMi

   Robert to realista i jeśliby się nawet czegoś takiego podjął, to musiałby być w 100% pewien.

 • Jacek Kubicar

  Nie ma sprawy- do usług:)

 • Wierny fan Roberta

  Czy ten artykuł poniżej to oficjalne czy ktoś to napisał ?

  • Pit

   Oficjalnie ktos go napisal, ale to nic oficjalnego ;)

  • Mike

   Robert Kubica OFICJALNIE w GP ABU ZABI – tak tak Dominek to prawda ! to się dzieje na Twoich oczach. Możesz kupować koszulkę Williamsa :D, i nie pytaj czy ktoś to może potwierdzić bo ja to potwierdzam!

  • andy

   Jest źródło podane. Póki co pisane w kategorii plotek.

 • andy

  Z tureckiego motorsportu: https://tr.motorsport.com/f1/news/kubica-abu-dhabi-de-massa-nin-yerine-yarisabilir-974256/
  “According to recent news reports, Williams plans to take Kubica to the track in Abu Dhabi instead of Massa after a successful test.
  If the championship is guaranteed in fifth place, or if it is difficult to close the score, then Massa will be replaced by Kubica.
  The Polish pilot will first go on the practice session on Friday practice and the team will check the status of the pilot who is 32 years old.
  Kubica’s situation will be checked every session, and Massa will take care of Abu Dhabi instead of a possible question.
  If the weekend is over without question, and Kubica performs really well, 2018 Williams will go to Kubica’s seat.
  If not expected, Massa is expected to sit on Williams’ 2018 seat, despite his high salary.”

  • Pit

   Dominek czy to czytasz? :D

   • Wierny fan Roberta

    ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

  • andy

   “Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, po udanym teście Williams planuje umieścić Kubicę na torze w Abu Zabi zamiast Massy.
   Jeśli 5. miejsce w klasyfikacji mistrzostw będzie zagwarantowane lub jeśli będzie trudno dogonić (Williamsa) w klasyfikacji, to Massa zostanie zastąpiony przez Kubicę.
   Polski kierowca pojedzie najpierw w FP1, a team będzie kontrolować stan kierowcy, który ma 32 lata.
   Sytuacja kierowcy będzie sprawdzana po każdej sesji i gdyby pojawiły się wątpliwości, fotel przejmie Massa.
   Jeśli weekend przebiegnie bez problemów i Kubica spisze się naprawdę dobrze, fotel Williamsa w 2018 będzie dla Kubicy.
   Jeśli będzie poniżej oczekiwań, Massa zostanie na 2018 rok w fotelu kierowcy, mimo jego wysokiej pensji.”

   • Pit

    Mam nadzieje, ze zrobia jakis test przed Abu Zabi ;)

    • andy

     No właśnie jeśli to prawda z tym, że ktoś może przejąć stery na wyścig to oznaczałoby to, że testów przed GP nie będzie. Gdyby Robert nie przejechał pełnego weekendu, to straciliby wówczas dzień testów przedsezonowych, a na to pozwolić sobie nie mogą.
     Nie wiem jak odbierać tego newsa, ale to dosyć umiarkowanie optymistyczne wieści. Mam nadzieję, że nie wszystkie punkty są prawdą.

    • andy

     Z drugiej strony, to nie jestem prawnikiem i nie wiem wszystkiego. Możliwe, że gdyby powołali się na problem medyczny, to tego testu przedsezonowego by nie stracili.
     Bez testów dla powracającego kierowcy, nie chciałbym oglądać Roberta w GP Abu Zabi. No chyba, że już z kontraktem na 2018 w kieszeni :)

   • Przemek

    Sci-Fi, Massa będzie spokojnie czekać na rozwój sytuacji, jassssne….

    • Pit

     Massy tam nie bedzie, jak juz to stery przejmie Di Resta.

   • Edzik

    tylko że Massa twardo chciał do końca siedzieć w fotelu , ciekawe jak go przekonają ? $ ?

   • DB

    Oby tylko nie skończyło się tak jak rajd Wielkiej Brytanii w 2013 roku

  • NieJestemStad

   Mam nadzieję, że to nie jest tak że turecki autor sobie źle zrozumiał artykuł Stuarta Codlinga…

   • andy

    Też mam odrobinę wątpliwości, czy to nie jest czasem jakaś rzeźba na podstawie Codlinga.

 • lukasR

  Witam. Nawet na wypłatę się tak nie czeka jak na potwierdzenie startu RK :-). Ja pierwsze jak wstane to zamiast toalety czy śniadania to tablet lub telefon.

  • wezyr

   Pewnie w pampersie latasz…

 • Andrzej Onichimiuk

  No niestety zwykle tak bywa, bo taki nawał…. czasami w trasie sobie poczytam, ale w biurze to mowy nie ma, najwcześniej w przerwie obiadowej. Zdarza się też rano, ale przeważnie dzieciaki trzeba pobudzić, ogarnąć, porozwozić całe towarzystwo do szkół i przedszkoli… :)

  • Sibiesss

   No takie życie dzieci zajmują dużo czasu ale ja czekam jak mój junior podrośnie to będziemy razem za Robertem jeździć i kibicować :-)

   • Andrzej Onichimiuk

    Najstarsza córka też juz mnie pyta, kiedy w końcu Kubica będzie jeździł, bo ona bardzo lubi F1 i chce obejrzeć na żywo. Na razie w przyszłym sezonie jej jeszcze nie zabieram, bo będzie miała 9 lat i to będzie trochę chyba dla niej za długo, bo to jednak trzeba być te kilka godzin przed wyścigiem już na torze… Jest jeszcze opcja Paddock Clubu, bo tam to by się na pewno nie nudziła, ale to 3-dniowy wyjazd i musiałaby się ze szkoły zwalniać itd… Tak więc jeszcze poczekam z rok, dwa :)

 • Falkon750

  Witam wszystkich jestesmy coraz bliżej rozwiązania całej sytuacji tylko spokój nas uratuje czekajmy na oficjalne potwierdzenie przez zespół bo to jedyne prawdziwe źródło informacji.

  • PiotreK

   Na pewno bliżej niż dalej ;)

 • teq

  heh dokladnie, ja totalnie odpusciłem media krajowe – moje zrodlo informacji to klub ;-) Czas na kawe.. ;)

 • ZIK

  Cześć Klub!

  A ja mam w nosie te wszystkie “newsy”. Zbyt wiele ich już przeczytałem, aby się nimi przejmować! Moim zdaniem jest już zbyt mało niewiadomych, abyśmy finalnie mogli się nie cieszyć.

  Forza Robert!

 • Wierny fan Roberta

  Ubezpieczenie nadal blokuje Kubice taki tytuł na sportowefakty.pl

  • Andrzej Onichimiuk

   Te tytuły prasowe są już po prostu poniżej pasa…

  • terry84

   Sportowe mity powinien się nazywać ten portal..

  • Edzik

   Witam, ja staram się omijać takie wypociny szkoda nerwów

 • Dado

  Dzien dobry Klub. Forza Robert!

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa;) z R.K;)

 • Staax

  Drodzy forumowicze, dzis mialem sen z Robertem Kubica, mialo to miejsce w restauracji, Robert byl bardzo towarzysko nasta wiony do wszystkich i ciekawie opowiadal. Nie wiem jaka.jest symbolika tego snu ale mam nadzieje ze zwiastuje ze dzis moze cos sie wydarzyc na co tak bardzo czekamy :)

  • Andrzej Onichimiuk

   Staraj się nie spać w restauracji :)

   • Staax

    Spalem u siebie w lozku, akcja snu miala miejsce w restauracji, heh :) fakt, nie bylo to napisane zgodnie z regułami gramatyki, ale to wszystko przez te nerwy i niepewnosc co zrobi Williams :)

 • Wierny fan Roberta
 • KrisTO
 • Wojtki

  Dzień dobry wariaty. Wszystko się ułoży. Po takim głośnym roku po prostu musi :D
  https://www.youtube.com/watch?v=SmxudI5OvzI

 • ShadowM3
 • Roman Romańczuk

  Witam wszystkich przy codziennym rytuale – kawka klub i do pracy.

  • kon kk

   No u mnie praca, kawka i klub na spokojnie w między czasie :-)

   • Andrzej Onichimiuk

    Praca, praca, kawa, praca, kawa, praca, praca, praca, kawa, klub….

 • Pit

  Brejking Njus: Kubica czeka na decyzje Ferrari ;)

  • Wierny fan Roberta

   To na poważnie ?

   • Pit

    Nie no co Ty ;)

   • Mike

    Oj Domienk Dominek… a słonie latają ?

   • Kristo91

    Hahaha

  • Tobi

   To już lepsze: “Ferrari czeka na decyzję Kubicy” :D

   • Kristo91

    Wczoraj się dowiedziałem że Kubica czeka na decyzję Ricciardo:D

 • Le Mans Wmr

  News w antyradiu:”bla,bla,Kubica zamiast brać zaczął się zastanawiać.”
  O majn got.

 • Wierny fan Roberta

  Jeszcze kilka dni … #supportKubica

 • narturo

  Witajcie z rana! Cześć Klubowicze!

 • Le Mans Wmr

  Cześć klub,pierwszy raz w życiu śnił mi się RK,do tego pijany i w towarzystwie FM i LS.Dla mnie to jest mega znak,mega.
  #supportkubica.

 • ShadowM3

  Szykuje się skandal w Polskiej lidze żużlowej odnośnie zapisów w nowym regulaminie ktoś tu upadł na głowę lekko mówiąc, jawne sk….

  https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/719613/zawodnicy-sie-zbuntuja-sa-wsciekli-po-opublikowaniu-nowego-regulaminu

  • Miszcz

   Nieźle dowalili z tymi przepisami. Kogoś tam ostro poyebało.

  • Sycram29

   To oni mogą jeszcze samodzielnie dysponować własnym wizerunkiem czy to już niewolnicy PZMotu?

 • czarny86

  Przed chwila na rmf tak koles zapowiedzial wiadomosci sportowe jakby Robert juz był zakontraktowany, przez chwile cisnienie skoczylo;) ale okazalo sie w dalszej części ze to kometowanie słów dziennikarki z Brazylii..
  Niech lepiej ważą takie słowa wypuszczone w eter mogą dla niektórych byc “niebezpieczne”:))
  Dobrej nocy Klub
  Forza Kubica

  • Hornet

   Miałem to samo wczoraj rano :) Tym bardziej, że ostatnio jestem trochę do tyłu z newsami to myślałem, że mnie coś ominęło ;)

 • Mateusz Zet

  Wystarczy odświeżać co 10 minut a jak nie pozwalają w pracy to ukradkiem. Wtedy przy najgorszych wiatrach dowiesz się 9 minut później niż inni.

 • Wierny fan Roberta

  Przyznam się bez bicia że wczoraj wypiłem Martini ze znajomymi którzy też czekają na wielki powrót na szczęście chłodzą się jeszcze dwie butelki plus szampan :)

 • Krzychu Wartki

  Na WP też już szaleją ;)

  • Wierny fan Roberta

   Piszą że zwleka z podpisem mam nadzieję że wie co robi :)

 • Prośba.
  Robimy kolejne video – jak macie swoje materiały z rajdów, wyścigów i chcecie się dołaczyć to podeślijcie na ADM.

  • Krzychu Wartki

   Zdjęcia też? Czy raczej same video.

   • trudno mi teraz powiedzieć ale myślę, że tak…

    • Krzychu Wartki

     ok wyśle ,może się przydadzą.

 • Przemek

  Jak kurz opadnie chętnie poznam kulisy tych negocjacji, musi być ciekawie, dowiemy się może kiedyś co się działo podczas tych dni ciszy, i kiedy już wszystko było przyklepane, a wszyscy snuli domysły co to będzie :)

 • Marcos

  Witajcie. Ma ktos dostep do Prime
  http://f1deck.com/n/anJQ?via=tweet

 • Przeraża mnie ostatnio powielanie plot, gorące tytuły z D.. wzięte.
  Bez smaku, klasy i bez niczego.

  • narturo

   Tylko ostatnio? ;)

   • teraz jakoś bardziej czuję niesmak.. za dużo tego.

  • Prozak

   Apetyt mamy wszyscy , byle ochłapami się nie zadowolimy , jak Boba nie wezmą to roz….limy im ten grajdołek : P “Proś a nie dają to bierz sam” jak to w Kmicicowych stronach powiadali .

  • Tobi

   A ja się cieszę, że w tym miejscu nie powielamy takich głupot, a komentarze są na poziomie. Ciesze się także, że u nas nie wyrastają jak grzyby po deszczu nagle wielcy znawcy F1 i wierni od zawsze kibice RK.
   Tutaj czuje się jak w domu :)

  • Jarecki

   no wlasnie, dzis na przyklad na gazeta.pl czerwona trzcionka wola: ” z ostatniej chwil: Robert Kubica podpisal wstepna umowe z Wiliamsem” Zagladam do srodka, a tam ten sam tekst brazylijskiej reporterki. No zesz, wstydu nie maja, totalna amatorka, jasne, ze Gazeta.pl to nie jest dobre zrodlo informacji ze sportu, ale zeby tak nisko schodzic z poziomem

  • Elena

   I tak głodnego bajkami nie nakarmią..jedynie co możemy zrobić, to nie sekundować im w tych ich pseudo artykułach.

 • U was też tak śpiąco?

 • Marcin81

  Dzień wieczór …..Cierpliwi i szczęśliwi:-) Będzie F1 …No bo kochamy RK …. Wiemy że będzie dobrze ….To tyle :-)

 • Forza Juve

  Hej,
  po przeczytaniu dzisiejszych newsów, znów wiem tyle samo – “wiem, że nic nie wiem”.

  • Po dzisiejszych newsach czekamy na sprostowanie Wiliamsa zostali wywołani do tablicy … :)

   • Forza Juve

    Jakoś tak to szło, że “nie wierzę w niezdementowane informacje”. :)

  • Elena

   Ważne żeby On wiedział..
   A z nami kibicami, to nie ma pośpiechu…jeśli coś jest mu przeznaczone, to wydarzy się w odpowiedniej chwili, z odpowiednimi ludźmi(zespołem) i z odpowiednich powodów:)
   Dobry wieczór:)

   • Forza Juve

    Po latach będzie: “Robert wiedział, nie powiedział, a to było tak”. :P

    • Elena