^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 27 Grudzień 2017

Riccardo Ceccarelli : Nikt nigdy nie dorównał Kubicy.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, gdy większość z nas wypoczywa w świątecznym nastroju, na stronie serwisu Tutto Motori ukazał się ekskluzywny wywiad z doktorem Riccardo Ceccarelli. Włoch jest specjalistą medycyny sportowej, założycielem Formula Medicine, która od 25 lat wspiera zespoły i kierowców zaangażowanych w sporty motorowe.

Riccardo Ceccarelli: Nikt nigdy nie dorównał Kubicy

Dr. Riccardo Ceccarelli, który przez lata dzięki Formula Medicine ukształtował największych mistrzów sportów motorowych, wspomina Roberta Kubicę. Włoch uważa, że Kubica był najsilniejszym psychicznie kierowcą, z jakim miał okazję współpracować. Ceccarelli w rozmowie z Toto Motori opowiada ciekawą anedgotę związaną z Polakiem.


Zgodnie z twoimi doświadczeniami w Formule 1, który z kierowców spośród leczonych przez Ciebie był najsilniejszy fizycznie i mentalnie?pyta Antonio Russo z Toto Motori, który miał okazję rozmawiać z lekarzem.
Dr. Riccardo Ceccarelli : – Trudno powiedzieć fizycznie. Powiedziałbym, że Trulli i Alonso zawsze mieli wysokie wyniki fizyczne. Ale mentalnie myślę, że nikt nigdy nie dorównał Kubicy.

Wiemy, że jesteś szczególnie przywiązany do Roberta Kubicy. Czy myślisz, że może wrócić na swój poziom? Według ciebie zobaczymy go gotowego do startów w 2018 roku w F1 i ewentualnie w jakim zespole?
Dr. Riccardo Ceccarelli : – Wierzę, że Robert będzie na starcie sezonu 2018. Jeśli jest w stanie powrócić na swój poziom, nie można powiedzieć, że to niemożliwe. Potencjalnie tak, dzięki swoim możliwościom mentalnym. Fizycznie nie wiem, nie tyle ze względu na siłę fizyczną, co z atletycznych gestów, które musi wykonać kierowca podczas kierowania i zarządzania wszystkimi kontrolkami dostępnymi na kierownicy.

Jesteś w Formule 1 od wielu lat, opowiesz nam swoją osobistą anegdotę?
Dr. Riccardo Ceccarelli :– Pewnego dnia zadzwonił do mnie Daniele Morelli mówiąc, że zawarł kontrakt z młodym kierowcą(Robert Kubica), na starty w F3 Euroseries, ale miał poważny wypadek samochodowy z wieloma złamaniami w ramieniu. Brakuje tygodnia do rozpoczęcia sezonu, a lekarze, którzy go leczyli, twierdzą, że nie jest on operacyjny, i zajmie to co najmniej 6 miesięcy. Lekarze wątpią w całkowite odzyskanie funkcji prawej ręki. Sytuacja była poważna, ponieważ jeśli nie wróci do samochodu, straci sponsorów gwarantujących mu starty w tym sezonie.

 – Spotkałem tego faceta (Robert Kubica) kilka lat wcześniej, podczas testu dla młodych kierowców zorganizowanego przez Toyotę, już wtedy jego potencjał zrobił na mnie wrażenie.

 – Zabrałem go do Viareggio, do Dr. Vito Maiolino, który wykonał dzieło sztuki. Po 3 dniach rozpoczęła się rehabilitacja, po półtora miesiąca testy i mniej niż dwa miesiące po operacji zadebiutował w F3, wygrywając swój pierwszy wyścig.

 – To narodziny talentu, który moim zdaniem mógł stać się jednym z najsilniejszych kierowców w historii F1. Jednak bardziej poważny wypadek w amatorskim rajdzie wydaje się ostatecznie zagroził jego karierze. Obecnie próbuje wrócić do F1 z determinacją i uporem, który go wyróżnia. Życzę mu wszystkiego najlepszego.-

Dr Riccardo Ceccarelli and Robert Kubica. (Photo: WRI2)

Fot. WRI2

Warto jeszcze dodać, że choć lekarze wróżyli długie miesiące rehabilitacji, to już po miesiącu Polak zasiadł w kokpicie wyścigówki, a po dwóch zadebiutował w Formule 3. I to jak! Na ulicznym torze Norisring, Kubica powtórzył wyczyn legendarnego Ayrtona Senny sprzed 20 lat i zwyciężył w swoim debiutanckim wyścigu w F3. Tyle, że Senna nie miał osiemnastu tytanowych śrub w prawym ramieniu (tkwią tam do dziś, Robert nie chce ich usuwać) i nie musiał przez część dystansu prowadzić samochodu wyłącznie lewą ręką.


Wywiad z Robertem Kubicą po wspomnianym powyżej wypadku i wygraniu wyścigu:

Jak się czułeś, wracając do wyścigów po tak długiej przerwie?
Robert Kubica : – Było to bardzo długie oczekiwanie, które upłynęło na intensywnej pracy nad powrotem do formy fizycznej. Było co robić, było nad czym pracować. Dużo wysiłku i koncentracji włożyłem w tak szybki powrót. Na początku lekarze dawali mi przynajmniej 4 miesiące intensywnej rehabilitacji, a ja praktycznie po sześciu tygodniach jeździłem już bolidem. Cieszę się bardzo z powrotu do kokpitu. Co tu dużo mówić: to jest moje życie, tego mi brakowało.

Odczuwasz jeszcze skutki wypadku?
Robert Kubica : – Nie, jeżdżę tak, jakby nic się nie zdarzyło. Przeszkadza mi nieco brak siły w ręce, w końcu mięśnie nie pracowały praktycznie przez 2 miesiące. Poza tym nie ma żadnego problemu, nie czuję bólu, nawet nie przeszkadza mi usztywnienie ręki.

Ręka Cę nie boli od rozdawania autografów?
Robert Kubica : – Nie, to dobry trening na rozruszanie jej przed kolejnym wyścigiem.

Jak Cię przywitali w zespole Twoi partnerzy i inni członkowie teamu?
Robert Kubica : – Mechanicy i inżynierowie pracujący nad moim bolidem wypatrywali mojego powrotu. Nie zmarnowali tego czasu: bolid jest świetnie przygotowany, co zresztą było widać po wynikach mojego zastępcy, Luki di Grassi.

2003 F3 Euroseries - Robert Kubica - Prema Powerteam

Fot. Maciej Czapiński

Jak wyglądają Twoje stosunki z Ryanem Briscoe?
Robert Kubica : – Ryan jest w trochę innej sytuacji: w ubiegłym roku był testerem Toyoty w Formule 1. W Formule 3 ma za zadanie szybko jeździć i wygrywać. Cieszę się, że to on jest moim partnerem w zespole. Mając dobrych kierowców w teamie ma się motywację do jeszcze szybszej jazdy. Rywalizacja wewnątrz zespołu jest i musi być, każdy chce wygrać i jeździ na własne konto.

Jaka była atmosfera w zespole po weekendzie na Norisringu?
Robert Kubica : – Zrozumiała radość mechaników i inżynierów zajmujących się moim samochodem. Myślę, że również Ryan ma powody do radości – w końcu odbieram punkty jego rywalom.

Właśnie, dokonałeś tego w niezwykle spektakularny sposób. Jak z Twojej perspektywy wyglądał Twój pierwszy w życiu start w wyścigu F3?
Robert Kubica : – Wystartowałem lepiej, niż zawodnicy przede mną. Prémat zepchnął mnie na bariery po prawej stronie toru i musiałem trochę odpuścić. Na pierwszym dohamowaniu spróbowałem ataku na Prémata i Pla, udało mi się wyprzedzić tego pierwszego. Na drugim okrążeniu chciałem wyprzedzić Pla. Byłem już nawet przed nim na dohamowaniu, ale sędziowie machali żółtymi flagami i musiałem odpuścić. Na 4. okrążeniu popełniłem błąd na dohamowaniu i Prémat zrównał się ze mną. Przejechaliśmy trzy zakręty bok w bok. W tym momencie Pla trochę zyskał. Skoncentrowałem się na zmniejszeniu dystansu do lidera. Dogoniłem go i wyprzedziłem.

W którym momencie wyścigu na Norisringu uwierzyłeś, że możesz wygrać?
Robert Kubica : – Niedługo po starcie, gdy odparłem atak Prémata. Wiedziałem już, że Pla jest w moim zasięgu i prędzej czy później wyprzedzę go. Nawet niespecjalnie musiałem atakować, trochę go tylko postraszyłem pokazując się od czasu do czasu w lusterkach. Na początku jedenastego okrążenia Pla pojechał nawrót bardzo blisko krawężnika, sądząc zapewne że będę próbował wyprzedzać po wewnętrznej. Ja jednak wjechałem w zakręt normalną linią, od zewnętrznej – tam była najlepsza przyczepność. Pla miał dużo mniejszą prędkość na wyjściu z zakrętu. Zjechałem na chwilę na lewą stronę toru, udając, że nie mam zamiaru wyprzedzać przed szykaną. Francuz zjechał w lewo, wtedy zaatakowałem od wewnętrznej. Pla nie odpuścił, ja też nie. Trochę zaryzykowałem, ale się udało. Potem uspokoiłem nieco jazdę, nie jechałem na 100%. Nie było gdzie się spieszyć.

Co czułeś stojąc na podium, słuchając hymnu?
Robert Kubica : – To samo co przy innych zwycięstwach, choć może w nieco większej skali. W końcu niewielu przede mną dokonało tego co ja – wygrało w debiucie w F3.

 – Drugiego dnia szczęście też było blisko?
Robert Kubica : – Tak, po raz drugi z rzędu udało mi się dobrze wystartować. Znalazłem się przed Prématem, jednak w strefie dohamowania ktoś uderzył mnie w prawe tylne koło. Spadłem na drugie miejsce, potem udało mi się na chwilę znaleźć przed Prématem. Na kolejnym dohamowaniu bolid zaczął zachowywać się nerwowo i spadłem na drugie miejsce. Musiałem bronić się przed atakami Doornbosa, cały czas bolid nie był w pełni sprawny. Na szczęście udało się jechać w miarę równo, odskoczyć nieco od reszty stawki i dowieźć kolejne punkty do mety.

Silniki Mercedesa używane m.in. przez zespół ASM (Prémat i Pla) sprawiały wrażenie nieco mocniejszych podczas kwalifikacji, niż podczas wyścigów. Z czego to mogło wynikać? 
Robert Kubica : – Sądzę, że podczas czasówki używali innego oprogramowania. Silniki lepiej zbierały się z niższych obrotów, dzięki temu Francuzi szybciej wychodzili z nawrotów i szykany. Na wyścig musieli to zmienić, być może ze względu na awaryjność.

W czym widzisz swoją przewagę nad innymi kierowcami?
Robert Kubica : – Jestem kierowca który dosyć późno hamuje, dzięki czemu łatwiej mi atakować i wyprzedzać w strefie dohamowania. Było to szczególnie ważne na Norisringu. Generalnie charakterystyka toru bardzo odpowiadała mojemu stylowi jazdy. Duże prędkości, duże hamowania: po długiej prostej z 250 km/h do 55 km/h na niecałych stu metrach. Faworyzuje to moją technikę, moje dohamowania. Przyjeżdżając na Norisring wiedziałem, że będzie łatwiej, niż na innym torze.

A jak będzie w Le Mans?
Robert Kubica : – Na pewno nie będzie łatwo. Tor jest zupełnie inny, szybkie łuki wymagają dużo siły w rękach. Nie wiem, czy fizycznie będę w stanie wytrzymać wyścigowe tempo. Poza tym Francuzi będą mocni na swoim terenie. Swoje szanse oceniam realnie na miejsce w pierwszej ósemce.

Czy kierowca oglądany przez nas na Norisringu to już ten sam Kubica sprzed wypadku, szybki i sprawny w stu procentach?
Robert Kubica : – Właściwie już wróciłem do poziomu sprzed wypadku. Prawie 200 okrążeń przejechanych na testach na A1 Ring pozwoliło mi poznać granice i możliwości bolidu.

2003 F3 Euroseries - Robert Kubica - Prema Powerteam

Fot. Maciej Czapiński


A jak chwalić to już z całym animuszem. Poniżej kilka opinii o Polaku po jego pamiętnym wyczynie.

Timo Glock były kierowca F1
 – Po tym, co Robert nam dzisiaj pokazał, powinniśmy wszyscy dobrze się zastanowić, czy nadal chcemy być kierowcami wyścigowymi.

Jean Alesi były kierowca F1
 – To niemożliwe, aby był to pierwszy wyścig tego chłopaka w Formule 3. –

Joan Villadelprat szef zespołu Epsilon Euskadi:
 – Robert to prawdziwy mistrz świata. Jest bardzo szybki i dojrzały jak na swój wiek. Moim zdaniem w pełni zasługuje na miejsce w Formule 1.

David Luff inżynier zespołu Epsilon Euskadi:
 – Podziwiam zdolność tego chłopaka do gromadzenia danych. Jest bardzo młody, a przy tym mądry i – co najważniejsze – umie wykorzystać swoją wiedzę. Jeśli Robert nie trafi do Formuły 1, to na pewno nie ze względu na brak talentu i szybkości – tego ma pod dostatkiem.


“Bezbłędny Kubica” 

I jeszcze jeden cytat  z Przeglądu Sportowego z 2011 roku w artykule “FORMUŁA 1: KONFRONTACJA MÓZGÓW”

Ciekawy był eksperyment, który doktor Riccardo Ceccarelli przeprowadził na publiczności GP Abu Zabi. Chętni mogli wziąć udział w teście zręcznościowym. Na ekranie pojawiała się nazwa koloru. Uczestnik musiał w czasie poniżej sekundy zdecydować, czy zgadza się ona z kolorem, którym mienią się litery tej nazwy. Do dyspozycji miał dwa przyciski – „prawda” i „fałsz”. Średnia uzyskanych wyników wyniosła 75 poprawnych odpowiedzi na sto. Robert Kubica miał wynik sto na sto, w czasie zaledwie 65 sekund. Był najszybszy pośród sprawdzonych tą metodą kierowców, zaś Ceccarelli przekonywał, że potrafi wykonać bezbłędnie około 300 wskazań z rzędu. Szybkość działania mózgu to jeden z tych elementów, które uczyniły Polaka jednym z najlepszych kierowców współczesnej Formuły 1.


Cieszą takie artykuły i wywiady. A w ostatnim czasie tych informacji pojawia się coraz więcej. Pokazuje to jakim niezwykłym człowiekiem jest Robert Kubica. Dlaczego tak jak kibice i ludzie związani z motosportem w niego wierzą i z nadzieja spoglądają w przyszły rok – sezon 2018 gdzie spodziewają się zobaczyć na polach startowych Polaka.

Wesołych Świąt - Merry Christmas : Robert Kubica - Klub Kibiców

KEEP CALM AND SUPPORT ROBERT KUBICA

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: DaroGP
o 00:34

Udostępnij:

 • mikolaj / Warka

  Od 7 lalt ogladanie f1 nie ma nic wspolnego z Kubicowaniem.

  • COPSE

   Nie rozumie…..

 • COPSE

  Gdyby mnie tu juz dzis nie było, (chodz sam w to wątpie)to Życzę Wszystkim Klubowiczom dalszego podążania za Wielkim Robertem Kubicą,obyśmy mogli w 2018 spotkac sie na ktoryms Grand Prix i kibicowac mu wspolnie.
  #SUPPORTKUBICA

 • Marrally

  Myślę że czas już na życzenia oficjalne :) więc zapraszam do nowego wpisu :)

 • Akslugor

  Stary Rok mija a marzenia zostają.
  Niech one się Wam spełniają i Nowy Rok się radością wypełni :)
  Forza Robert Kubica Team!!! #SupportKubica !!!

  https://media.giphy.com/media/3oxHQmsEZQYrnVKGCA/giphy.gif

 • Marrally
 • David

  #SupportKubica i szczęśliwego Nowego Roku, a Robertowi życzę świetnego występu w GP Australii oraz w całym sezonie 2018

 • Jarecki

  2018-ty to bedzie wspanialy rok ! Dla Roberta, dla nas, i dla Klubu !
  Forza Robert , forza Klub !

 • Poldek Napora

  Ale Robert dowalił w tym tygodniu z jazdą na rowerze. Aktualnie 547 km, przed testami, aż tak bardzo nie szalał bo miewał w okolicach 430 km, więc wow :)

  • hrh17379@kopqi.com

   Święta i Sylwester robią swoje.

  • parkers

   Gdzie to sprawdzacie ??

   • oczek29

    W internecie;)

    • Przemysław Jan

     Oczek29, parkersowi to mógłbyś normalnie odpowiedzieć ;)

     • oczek29

      Najpierw trzeba pożartować;) wiesz ile ja się tego naszukałem ja podali że Gianni Marmellata;) dobrze ze zerknąłem z kim tam wtedy śmigał i doszedłem;)

    • parkers

     Jakiś ty mądry

   • hrh17379@kopqi.com
 • hrh17379@kopqi.com
  • Ostry

   “Zakłopotany uśmiech, i myślę że słusznie”

   • hrh17379@kopqi.com

    Nawet po polsku nie wiem o co chodzi :/

    • Ostry

     Może piesek zwinął kiedyś krakowską z lodówki? :)

   • Le Mans Wmr

    “I znam tego powód”

    • Ostry

     Racja.

  • Przemysław Jan

   Ja myślę że to żart “insider” z dużym dystansem. Myślę że to może być beka z ręki Roberta ;)

  • oczek29

   Tobi szykuje sie na wirtualny wyscig moze z RK. Wczoraj Rob taki zaliczył .

 • Charlie Runkle

  Rosyjski prowokator działa nadal. Tym razem składa życzenia. Po polsku. Ukłon, czy szyderstwo? https://uploads.disquscdn.com/images/4728aae268f9f633b522b54fd85df93f5df2de647d91604221c45a9daa123ad4.png

  • Ostry

   Cześć Klub. A może to po prostu życzenia ;)

   • Charlie Runkle

    Nie wykluczam i tej opcji, choć ciężko zapracował sobie na moją nieufność.

  • David

   Ja myślę, że Williams zakontraktuje ich obu, RK i SS

 • Przemysław Jan

  Życzę wszystkim sportowych emocji i analiz w 2018r. z Robertem, w bolidzie F1. Wg moich obserwacji Robert spędza dzisiejszą noc na Ibizie ze znajomymi i ludźmi z teamu RK. Forza Kubica!

 • Petronas
 • mikolaj / Warka

  jak wykupisz eleven to zagosci.

 • oczek29

  Kvyat na nartach w Zermatt ( ktoś z klubowiczów tam sie chyba wybrał?) Ale jak narty to chyba on nic podpisanego nie ma a to dobry znak:)
  https://www.instagram.com/p/BdVZ-w5gIOO/?taken-by=kellypiquet

  • Andrzej Onichimiuk

   Wielu kierowców jeździ na nartach, Ferrari nawet organizuje obozy narciarskie.

   • hrh17379@kopqi.com

    Szumi miał zakaz.

   • oczek29

    Ale moze Williams zabrania;)

 • jurek krak

  Cześć F1w 2018r Nadal Możliwa ;) z R.K;)
  WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU.

 • reverof

  Wszystkiego najlepszego w 2018, następnym razem napiszę wrzucając fotkę ze startu Roberta! Trzymajcie się :) https://uploads.disquscdn.com/images/32db5dcfe805ae310b72ebc841895a71bb4f313c40f0ac3cfaea69d11ec8db9a.jpg

 • Charlie Runkle

  Dzień lepszy wszystkim. Freud i jego słynne życzenia mi się przypomniały z samego rana.
  Parafrazując:
  Ja życzę wszystkim by przestało im się śnić, a zaczęło przytrafiać.
  Wszystkiego dobrego w 2018 no i … wiadomo jakiego prezentu. Tego wyjaśniać chyba nie muszę. #SupportKubica

 • Roberto

  Witam wszystkich po przerwie i wierzę że wbrew opiniom wielu mediów F1 nadal możliwa ;)
  Życzę wszystkim udanego sylwestra i spełnienia marzeń w 2018 ;)

 • Le Mans Wmr
 • zibi

  Kontrakt Roberta z Williamsem jest podpisany tak jak pisał ten dziennikarz z Brazylii. Dlatego Robert i jego agenci milczą, bo zwyczajnie zobowiązuje ich do tego umowa. Czy ten kontrakt wejdzie w życie to już całkiem inna sprawa, bo zapewne Williams po przelaniu na konto Roberta pewnej kwoty, albo jeśli Robert słabo radziłby sobie w wyścigu, może jednostronnie ten kontrakt zerwać.
  Problem jest w tym, że WMR chciałby zjeść ciastko i mieć ciastko czyli mieć I Roberta i pieniądze SMP i wcale się nie zdziwię jak i w styczniu nie zostanie nic ogłoszone, albo zwyczajnie ogłoszą trójkę kierowców bez oficjalnego podziału.

  • wezyr

   Dzięki za objawienie prawdy objawionej. Oglądając takie projekcje aż chce się wyjść z kina.

 • narturo

  Cześć Klubowicze/!

 • Marrally

  Dzień dobry w ostatni dzień roku ,roku jakże pięknego jakże przewrotnego czekamy nadal ✌️

 • mikolaj / Warka

  oby z nowym rokiem wiadomosc nadeszla ,ze Roberto w Williamsie. tego sobie i wam zycze.

  • mikolaj / Warka

   zgadza się, ale proszę nie podszywaj się pode mnie.

 • Jutro już styczeń.
  Strasznie zlecialo :)
  Czuwaj!

 • Le Mans Wmr

  Cisza,wszędzie cisza,a to dobry znak.Czekamy na oficial report.
  F1 nadal niemożliwa bez Roberta.

 • lukasR

  A kto ma dziś nocny dyżur w klubie ? ☺

  • Le Mans Wmr

   A cio?

   • lukasR

    Ja tylko tak z ciekawości :-)

  • Ostry

   Siostra dyżurna :P

   • Marrally

    Niejednokrotnie przełożona

    • Akslugor

     ;)

 • czarny86

  Klub… Jutro nie bedzie czasu zeby coś napisać bo zapowiada sie straszny kociol w pracy… Chcialbym poprostu Wam podziękować. Od pierwszego mojego komentu wiedziałem ze
  trafiłem w dobre miejsce… Jest mi bardzo milo ze wkoncu moglem dzielić sie swoja pasja w śledzeniu talentu Roberta z ludźmi którzy szanują, doceniają, wspierają, wierzą i rozumieją tego wielkiego człowieka.
  Dzieki za testy na Hungaroringu
  Dzieki za support
  Dzieki za trzymanie ludzi w pionie
  Dzieki za wiarę
  Dzieki za emocje
  Dozobaczenia w 2018 Kubicomaniacy
  FORZA ROBERT!!!!! https://uploads.disquscdn.com/images/98f67309ee68fe723e08fd6d61969745d72e9dc8552cdda484654297b3e05558.jpg

  • gniewko

   Ludzkość od niepamiętnych czasów zadaje sobie dwa pytania:
   1. Kto wymyślił pracę?
   2. Jak to możliwe, że pozostali go nie zabili?

 • bolek888

  Dajcie sobie spokój z tym Williamsem dobry zespól w tym roku, w przyszłym będzie tylko mierny bo się sprzedaje niczym panienka która wybiera miedzy kasa a piękna przyszłością,
  szkoda ze stacza się na dno.
  Liczę od początku liczyłem na Hondę czy tez na Marko oni znają wartość naszego Roberta
  I w dodatku uważam ze Honda nie potrzebuje kasy od Roberta a nawet jest skłonna zapłaci 5 mln za sezon
  Czyli robi to różnice 20 mln

  ale to tylko moja fantazja

  wszystkiego najlepszego w nowym roku dla wszystkich z klubu i spełnienia marzenia każdy wie jakiego
  powodzenia

  • Maciek

   A jaka Honda – przepraszam – startuje w F1?

   • bolek888

    szkoda ze masz niewiedze

    • Maciek

     Wiem tylko o dostawcy silników Honda dla zespołu Toro Rosso, czyli drugiego zespołu Red Bull…
     Przepraszam za posiadanie niewiedzy…

 • Maciek

  Mam pytanie do mieszkających w Kanadzie, czy takie zimy jak obecna są w Kanadzie każdego roku?
  Czy wiosna i lato są w miarę ciepłe?

  Dziękuję :)

 • KrisTO

  Cześć przyjaciele !

  Pewnie jutro specjalny wpis z okazji kończącego się 2017 roku,
  jednak już teraz pozwolę sobie życzyć Wam wszystkiego co najlepsze w
  życiu prywatnym, klubowego optymizmu, cierpliwości i tolerancji .
  Moja wiara jest cicha, nie potrzebuje wyjaśnień, tłumaczeń, argumentów tych sensownych i bezsensownych …po prostu wierzę w powrót Roberta do F1 od “X” lat …prawda Jacek , nie może być inaczej :-)
  Parę sympatycznych fotek aby trochę powspominać 2017 rok .

  Pozdrawiam cały Klub …Forza Robuś !!!

  https://uploads.disquscdn.com/images/5ee66815ff0e56d5b79902397680a59c1b5d4304db3a95b99a2136974c1f156b.png

 • Jacek Kubicar

  Ludziska kochani!
  Robert w 2018 startuje od początku sezonu w F1 tzn. od GP Australii i nic innego nie wchodzi w rachubę. Trzeba tylko uwierzyć!!!
  …i wybaczcie że nic Wam więcej nie powiem, bo nie wiem, bo nie ma innej opcji, bo innego scenariusza sobie nie wyobrażam, bo nie może być inaczej, bo nawet w gwiazdach tak jest zapisane…i.
  Forza Robuś!!!

 • Regular

  Za Roberta Kubicę:
  Bogu dziękujcie,
  Ducha nie gaście !!!

 • db

  Kevin wspomina 2017…
  https://instagram.com/p/BdVr1EEHYAL/

 • mmmpiotrek
 • Hornet

  “Ruski” motorsport.com znowu dyskredytuje Kubicę. Tekst napisany w taki sposób jakby Williams już dawno ogłosił skład na 2018. Fajna historia powrotu, który się jednak nie udał.
  https://www.motorsport.com/f1/news/top-stories-of-2017-kubica-mounts-comeback-bid-991651/?utm_source=RSS&utm_medium=referral&utm_campaign=RSS-F1&utm_term=News&utm_content=www

  • Kozioł

   Jakby nie byli aż tak pewni siebie, to by chyba nie pisali w takim trybie już definitywnym.

   • Hornet

    Motorsport Network owned by the mysterious Miami-based Russian billionaire Mike Zoi. Jak Rusek powie to tak napiszą.

    • Kozioł

     Włoski Autosprint też pisze, że to koniec marzeń. No zobacz jak się uwzięli na naszego Roberta.

   • jurek krak

    Kozioł bo naślę kogoś i Cie wydoja.

    • Kozioł

     OK, najlepiej jakąś ładną i młodą panią ;-)

     • teq

      Nie zasłużyłeś :)

     • Kozioł

      Byłem i jestem grzeczny.

     • teq

      Potwierdzi ktoś?

   • Andrzej Onichimiuk

    Nie napisali w trybie “definitywnym”.

    • Kozioł

     Jak to nie? Piszą w trybie twierdzącym, że powrót się nie udał. Jakby wszystko zostało już pozamiatane/

     • Ostry

      Pokaż nam w ktorym zdaniu to napisali.

     • Kozioł

      Ja się odnoszę do cytatu, który podał @hrnt:disqus

   • Ostry

    Nic definitywnego – seemingly unsuccesful i tyle. Tak to odbieram.

   • Sycram29

    Sokół też już sikał w majtki w Abu Dabi i wyszło na to że musiał tylko pieluchę zmieniać…
    Poczekajmy na oficjalkę…

  • teq

   Pisać/mówić każdy może :) Życie zweryfikuje

  • ZimnaMi

   Jak dla mnie niezrozumiała jest jedna rzecz: ten cały cyrk z ogłoszeniem 2 kierowcy Williamsa. Skoro się zdecydowali, kontrakt jest podpisany to na co właściwie czekają? To w końcu wybór kierowcy, a nie ogłoszenie kto ma jako pierwszy sadzić ziemniaki na Marsie.
   Czekam zatem na oficjalne info. Bo na razie to wszyscy robią zadymę.

   • NieJestemStad

    Ja czekam jak na ścięcie na tą oficjalkę, liczę, że mnie ktoś ułaskawi w ostatniej chwili…

   • NO2

    Wybór to jedno a dopięcie kontraktu to drugie…Bez dopiętego kontraktu nic nie ogłoszą więc czekajmy spokojnie. Ktoś jeszcze potrzebuje trochę czasu. Możliwe, że partnerzy Roberta… Będzie dobrze.
    #SupportKubica!

   • Andrzej Onichimiuk

    Wrócę z nart to zapytam moje źródełko, czy może coś wie w temacie decyzji.

    • Aaa

     na nartach nie masz zasięgu? ;) czy boisz się podsłuchu od agentów SS?

     • Andrzej Onichimiuk

      Spotkam się z moim źródelkiem osobiście i podpytam, może wie czy jest już decyzja. Wiesz, to jest dobry znajomy i trochę mi nie wypada „ Cześć Christian, wiesz coś o Williamsie nowego”? On w ogóle niechętnie się dzieli takimi informacjami, trzeba mu je z wyczuciem wyciągać :)

  • Regular

   Skoro tak zajmują się Kubicą, to znaczy jedno – zwyczajnie na myśl o nim “robią w gacie”.
   Czuję, że będzie duuuuża Niespodzianka (coś w rodzaju 21 x KUB) !!!

  • Andrzej Onichimiuk

   No nie do końca piszą w trybie dokonanym, używają określenia “najwyraźniej”.

   • Hornet

    Dla mnie w tym miejscu autor skreśla RK.
    “For all the emotion attached to a possible return, performance was paramount, and it seemed that Kubica had just failed to do enough to convince the management. Will the 33-year-old get another F1 chance for 2019? Only time will tell.”

    • Ostry

     Ja to rozumiem inaczej, ale jak widać każdy wyciągnie własne wnioski. Seemingly unsuccesful – myślę że jeszcze się zdziwimy.

    • ZimnaMi

     Czy “it seemed” nie oznacza “wygląda na to”? To dla mnie przypuszczenie.

     • Hornet

      No niby tak, ale wydźwięk artykułu jest jednoznaczny.

     • ZimnaMi

      A jaki jest język oryginału artykułu?

 • Andrzej Onichimiuk

  Stosunkowo miedaleko jest też Sea-Life w Speyer, a jeśli familia lubi sprawy techniczne, to jest fantastyczne Muzeum Techniki, z naciskiem na aeronautykę i astronautykę, parę ciekawych samochdów też się trafi ;) Familia się nudzić raczej nie będzie.

 • Misiek
 • KuboF1

  Spadam w szwajcarskie Alpy na najlepszy w życiu sylwestrowy wypad. Najszczersze i najlepsze życzenia noworoczne dla całego klubu! W przyszłym roku będziemy razem z RK przeżywać jego starty w F1. To będzie piękne :) Jeszcze raz najlepszego!
  Do usłyszenia w 2018.
  #SupportKubica
  FORZA Robert!

  • Jaki region konkretnie? Jeśli wolno spytać…

   • KuboF1

    Zermatt. Pozdrawiam.

    • Hah. Byłem na Allalin w Saas-Fee, służbowo. To z drugiej strony, po prawej. Tak zawiało, że nie było szans na Zermatt.
     To śniegu po pachy :)

     • Ostry

      Lubię :) Bardzo :)

 • Marrally

  https://www.auto-motor-und-sport.de/formel-1/die-staerksten-motoren-der-formel1-geschichte-8220003.html Artykuł dotyczący mocy jednostek napędowych ze wstępnego tłumaczenia ciekawe

 • jurek krak

  F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)!!!!!!
  Cześć.

 • Piękne podium na inaugurację Turnieju Czterech Skoczni… 1 i 3 piknie. Brawo nasi!!!

  • Maciek

   Kamilek!!

   • W 2015 w Titisee-Neustadt gratulowałem mu osobiście. Jaki on malutki ;)

    • Maciek

     Szacun.
     A bo oni od lat a bananie i bułce lecą :)))

    • Andrzej Onichimiuk

     Jeździsz do Titisee? Ja w 2007 byłem świadkiem zwycięstwa Adama i też mu pogratulowałem. I też był malutki :) W tym roku się wybierałem, ale grypa mnie zmogła…

     • Mam najbliżej choć również podobnie do Engelbergu tyle, że z reguły wtedy na PL kieruje ;)

     • Andrzej Onichimiuk

      No to na Hockenheim też masz chyba blisko? :) Może by tak wspólne kubicowanie w przyszłym roku?

     • Myślałem.
      Ale nie wnikałem jeszcze w szczegóły. Musze parę spraw wyklarować.

     • Andrzej Onichimiuk

      Gdybyś się zdecydował to daj znać, ja już zamówiłem bilet więc raczej będę na 100%.

     • Jacek Kubicar

      Przyszły rok już pojutrze:) Mój pierwszy wypad w nowym roku to Barcelona, oczywiście z Robertem bo innej opcji nie ma. Mam nadzieję że nie będę tam samotny jak palec:)

     • kingpiotrek

      nigdy nie będziesz samotny, wspierając na żywo Roberta!!!

     • Andrzej Onichimiuk

      Miałem na myśli oczywiście przyszly sezon :) Barcelony nie ogarnę czasowo, będę na Hockenheim, Monte Carlo i chyba w Abu Dhabi.

     • zuza

      Trzeba będzie zorganizować wycieczkę

 • ZimnaMi

  Interesujaca ta informacja o “czekaniu na przelew”. Zawsze mi się wydawało, że to podpisy na kontrakcie są istotne, a przelewy to jedynie czynność techniczna.
  Bry

  • Andrzej Onichimiuk

   Dlatego uważam, że to bzdura z tym czekaniem.

   • Marrally

    I tu pełna zgoda bo przelewu ni huhu nie budiet

   • Ostry

    Zgoda… bo nie tak to w biznesie wygląda

  • lukasik

   Ja też czekam na przelew. I to od Angielskiej firmy. Kilka dni się spóźniają z zapłatą, może to przez święta.
   I tak przelew to jedynie czynność techniczna, bo usługa już dawno wykonana :D

   Powitać wszystkich ;)

 • Regular

  Witam.
  Po wielu chwilach przemyśleń doszedłem do wniosku, że “podłożenie się” Williamsa i zakontraktowanie Sirotkina jako czynnego kierowcy to klęska tej stajni, która może implikować dla niej “chude” lata na wiele sezonów.
  Szansa na osiągniecie sukcesu w takiej “konstelacji” jest bliska zeru.
  Robert znajdzie sobie pracodawcę w F1 niezależnie od decyzji Williamsa, a jakiś niedorzeczny “plan B” (jazda w DTM) to scenariusz, który (moim zdaniem) nie jest żadną alternatywą dla RK.
  Szczęśliwego nowego, 2018 roku – dla RK, wszystkim tu i sobie życzę!

  • wezyr

   Zatem jak nie Williams, to co albo kto?

   • Regular

    Jeśli nie Williams, to jestem niemal pewien, że będzie jakaś poważna propozycja (z F1), i raczej już w trakcie sezonu 2018. To może być niemal każdy zespół. Kubica to świetna i coraz lepsza marka, jeśli będzie “do wzięcia” – długo luzem się nie ostanie.

 • KuboF1

  Prawda – wieje nudą. Czasami z tej nudy zaczyna mi odwalać :) Nie było mnie tu jakiś czas. Co z tym LMP1 i SIR? To jakieś potwierdzone informacje są?

  P.S. Nie chce mi się grzebać w komentarzach.

  • Kozioł

   Sirotkin bez względu na to czy będzie w Williamsie czy nie, to wystartuje z SMP w Le Mans, także sobie ćwiczy.

  • Marrally

   Zaledwie 10 postów niżej to lenistwo rzeczywiście przedniej treści …

  • wezyr

   Jak ci się nudzi, to zrób to, co robi nudzący się pies.

 • KuboF1

  Znajomy pochodzący z Rosji (fan F1 i rajdów) mówił mi, że F1 nadal możliwa! Z SIR ;)

  • Reniferek

   raczej niemozliwa

  • jurek krak

   F1 NADAL MOŻLIWA jest zastrzeżone!!
   Q…..

  • jurek krak

   Usuń to !!!!!! Qrwa.

 • Przemysław Jan

  Matteo Bobbi jakiś czas temu wystartował prywatnym odrzutowcem z Mediolanu. Wiadomo gdzie jest Robert ?

  • Kama / Wrocław

   Dziś jeździł na rowerze, więc zapewne nigdzie nie poleciał…

  • Kozioł

   A co to Robert, jego niańka?

 • Wierny fan Roberta

  Williams czeka na przelew od Sir

  • COPSE

   Kolego,proszę Cię nie baw się w pismakow zarobkowiczow typu wp,onety i inne kałabanie.czy nie wystarczy że oni wypisują te bzdury? Czy myślisz że jeżeli nawet jest to prawda,to wyszło by to do mediów? Williams w życiu by się nie przyznał że poleciał na ruskie brudne pieniądze!

   • Kozioł

    Nie wiem dlaczego go atakujesz. Nie piszą to onety i WP, tylko poważne magazyny i niestety duże prawdopodobieństwo, że tak faktycznie jest. Inna kwestia, czy kasa faktycznie dojdzie.

    • COPSE

     Na wp to jedyny nowy post z dzisiaj.a tak w ogóle to jak by wierzyć w to co magazyny pisza,to RK kontrakt miał już w kieszeni, później miał go Ruski,później się nim ponoć podzielili itd, itd.Oficjalny komunikat z WMR i dziękuję,wiecej nic nie trzeba.a jak kolega czy koledzy tam chcecie, to się napinajcie…..ja tam czekam spokojnie.Pozdrawiam

     • wezyr

      Wygląda na to, że to ty musisz rozluźnić pośladki.

     • COPSE

      Ty kuczera czy wolnicki hehe?? Gdzie Ty tu człowieku widzisz u mnie jakaś spine?

     • wezyr

      Dwa w jednym.

  • Charlie Runkle

   Brawo Ty.

 • atnek

  Czemu został skasowany komentarz o testach LMP1 Sirotkina ?

  • Andrzej Onichimiuk

   Taki tu klimat.

   • Marrally

    Nie taki klimat tylko Adam skasował bo już było

   • Mi on całkowicie nie przeszkadza……

    • Andrzej Onichimiuk

     Kasowanie postów bez słowa wyjaśnienia? No to mamy inne gusta…

     • Ano mamy Panie Andrzeju:)

     • Marrally

      No jeśli wpadłeś między wrony to kracz tak jak i one zwłaszcza ze nie bardzo zrozumiałe jest dla Ciebie co to jest wzburzenie do do zaczepek a jak „dostajesz” tzw pstryczka w nos to lamentujecie w niebogłosy ech Andrzeju zweryfikuj

     • Andrzej Onichimiuk

      Pstryknąć to se możesz wiesz kogo i w co.

  • Marrally

   Poczytaj niżej to będziesz wiedzial

 • Damon
 • czarny86

  Hej Klub. RK usmiechniety to i my rowniez powinnismy.
  Forza Robert!!!
  Milego

 • Marrally

  http://www.racer.com/f1/item/146495-liberty-providing-good-collaboration-for-promoters
  Liberty Media ułatwi współpracę pomiędzy promotorami organizatorami

 • Marrally

  Work like you don’t need money, love like you’ve never been hurt, and dance like no one’s watching. -Unknown

  • Le Mans Wmr

   Praca bez kasy nazywa się przyjemność.

 • Marrally
 • Marrally
 • Marrally

  Bo się zajmuje wyższymi priorytetami :) ale trzymam jak mogę rękę na pulsie :)

 • Marrally

  Ale pustką wieje a takiego newsa zapuściłem ech coś niemożliwego …. :)

  • Dlugatyka

   Nooo widzę, bardzo ciekawe, bardzo
   Forme szlifuje❓

  • Le Mans Wmr

   Bo nie ma się czym podniecać,czekamy na nowy sezon z KUB.

  • Spoksik, musiałem najpierw przeczytać oryginał.
   Miłe ale pamiętajmy o tym, że Robert też testował wiele rzeczy a le jakby co to cel ma jeden.

 • Marrally

  No mówiłem że gdzies mi się obiło że są jakieś ttesty ale nie wiedziałem gdzie i kiedy :) ale
  http://www.smpracing.ru/press/sirotkin_petrov_isaakyan_i_orudzhev_prinyali_uchastie_v_testakh_br1_v_portugalii/
  Sirotkin przez 3 dni testował LMP wiadomość z wczoraj :)

  • Marrally

   i sorka że wcześniej nie znalazłem ale siedzę teraz nad czymś długo i nie mam czasu na szukanie moich linków :)

  • kingpiotrek

   SMP racing to ruskie dolary i ruskie…
   http://smpracing.ru/en/team/pilots/

   • Marrally

    jak puszczają niepotweirdzonego bąka to ja przynajmniej potwierdzonego :)

   • kon kk

    Szkoda, że w PL nie ma pieniędzy na takie gówno…

  • NieJestemStad

   Też sobie chyba sprawił nowy kask ?

 • Tadek Niejadek

  Witam po przerwie radosc ze scigania nadal mozliwa a gdzie to juz nie istotne wazne ze trenuje i ma sie dobrze

 • Hehehe, On już jest za stary :)

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)

 • Le Mans Wmr
  • Marrally

   Bot wybrał losowo wiadomości i puścił bąka :) ot tyle w temacie :)

   • reverof

    Czemu nikt z tym nic nie zrobi?

    • Le Mans Wmr

     Celowe zagranie.

 • jakitaki

  Nie lubie xerować ale tym razem nie mogę się powstrzymać, zapożyczone od Mario z sąsiedniego 4um:

  Mario m. Dęblin “Rok 2018 pit stop Williamsa i podmiana kierowców podczas wyścigu… ”
  https://uploads.disquscdn.com/images/423665cd870c74247f6a407c45f8e28b305bfa2e1377eedc000ec2cf0c659ce6.gif

  genialne :)

  #SupportKubica

  • Le Mans Wmr

   Przecież to McLaren i Hakkinen.

   • jakitaki

    Wiem, ale przymknij na to oko i masz kupę śmiechu :)

 • Charlie Runkle

  Eeee tam. Przegonić, zrobić z tego “calvadosa”, “grappę” etc. (zależy z czego to winko. ;)

 • Charlie Runkle

  Dzień lepszy Wszystkim i … nieustające #SupportKubica.
  Tak sobie siedzę i myślę o zeszłym roku i przypomniała mi się “robota” Roberta Kubicy dla SMP Racing.
  Poprosili Kubicę, bo “potrzebowali kogoś do testowania i sprawdzenia ustawień, tak by mieli dobre dane”. A kierowcą był m.in. Sirotkin. (Nie zaufali jego geniuszowi i ponadprzeciętnym umiejętnościom? Hmmm….) I teraz to Sirotkin ze Strollem mają jeździć bolidem F1, dobrze wypadać, zdobywać punkty i rozwijać bolid? Przecież to niedorzeczne jest. Ja tego po prostu nie kupuję.

  • Bo to nie tak, trwają rozmowy jak tu umieścić w składzie Roberta i Siergieja, a Lance w rezerwie, ewentualnie Siergiej ze Strollem na zmianę ;)

 • Dora

  Witam cieplutko :) Czekam sobie cichutko i wierzę, ze wszystko ułoży się po myśli Roberta. On nie stracił wiary więc
  wpierajmy z całych sił. Decyzji jeszcze nie znamy , ale jestem dobrej myśli.
  ForzaRK! #SupportKubica
  https://uploads.disquscdn.com/images/ff2a121430f25960d21e53f43b7b7c3e95137461dca6f1edc5fc12fbe8e87c38.jpg

 • COPSE

  Hej…..#SupportKubica

 • Marrally

  jak rozpoznawać boty może sie komuś przyda :)
  https://medium.com/dfrlab/botspot-twelve-ways-to-spot-a-bot-aedc7d9c110c

 • Misiek

  Cześć i miłego dnia Wszystkim:)
  Forza Kubica!

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie
  #SupportKubica!

 • Jacek Kubicar

  Cześć !
  Forza KUB !!!

 • teq
 • onomatopejczyk
 • Marrally

  firstpost.com/sports/formula-1-podcast-from-robert-kubicas-possible-comeback-to-lewis-hamilton-taking-piano-lesson-4280923.html … od 12 min 15 sek Robertprawdopodobnie będzie najszybszym paydriverem w historii :)

 • kon kk

  Dzień Dobry Klub.
  #SupportKubica

 • Marrally

  Dobranoc dzień dobry już sam nie wiem :)

 • Marrally
  • Akslugor

   Nie śpimy ☺
   Witam Pozytywnie Zakręconych w sobotę ☺
   Forza Robert Kubica Team!!! #Supportkubica !

   • Dora

    Ja smacznie spałam :) ale się przywitałam :)

 • Marcin81

  No mnie tu zabraknąć nie mogło o tej porze:-) Dżem wieczór wszystkim po świętach przed nowym 18stym :-)

 • Jacek Kubicar

  Tak tylko z ciekawości- jest ktoś o drugiej:)

  • jakitaki

   Ktoś jest :)

   #SupportKubica

   • RobertKubica

    A jak ;)

  • Szewczyk Dratewka

   Nie spimy, polujemy na smoki

  • Oczywiście :)

  • Marcin_S

   ja czuwam 24h na dobe. czekam na pewno info… a skoro tyle juz czekam to mam nadzieje ze bedzie to dobre info ;p

  • Marrally
  • Mateusz Zet

   Ja o 3 pozdrawiam

  • Jacek Kubicar

   Chyba wsadziłem kij w mrowisko:) Tak trzymać!
   #SupportKubica !!!

   • Marrally

    Pracuje ciężko nad pewnymi rzeczami :) i schodzi mi się bardzo …. oj ale jak widać będą efekty :)

 • reverof

  Czyli co według większości czekamy na Malezję 2016?

  • Szewczyk Dratewka

   Malezja 2016?, ale to juz było.

   • reverof

    Mam na myśli, to w jaki sposób wygrał Nico tytuł i porównuje to do obecnej sytuacji ;)

 • mmmpiotrek

  Cos tam 33rk z miesiac temu fote tu widzialem

 • Le Mans Wmr

  Jutro basen ,trza do łoża.Miłej nocy klub.

 • Dlugatyka

  Nie mam nic więcej do powiedzenia na dzisiaj i modlę się, żeby On coś jeszcze mial…
  #KeepFightingMichael❗❗❗

 • COPSE

  Mam pytanie,często usuwane są komentarze? Odpowiedziałem nikowi pt.anonim.i nie widzę tego….???

  • Andrzej Onichimiuk

   Jeśli po odświezeniu strony nadal nie widzisz twojego posta, to znaczy że się cenzorom znowu coś nie spodobało.

   • COPSE

    Hehe,odswiezylem,i co najlepsze to anonim jest na samej górze.

    • Zdzicho Lorek

     Albo ktoś cię oflagował

  • oczek29

   Anonimów dobrze ze usuwają;) a co dopowiedziałeś że masz info ze jednak 11.01 WMR potwierdzi?;)

   • COPSE

    Nic w tym stylu…nie bawię się w zgadywanie….na powrót RK czekam prawie 7 lat,a dopóki Robert nie powie oficjalnie że “basta”nie będzie więcej próbował, to zawsze będą sobie po cichu wierzył że odjedzie wyścig jako etatowy driver.#SupportKubica

  • jakitaki

   Jest wypowiedz anonima i jest Twoja odpowiedz, musisz rozwinąć starsze posty bo to już wyleciało z pierwszej strony.

   Oczek po co ta złośliwość, akurat bardzo fajnie odpowiedział.

   #SupportKubica

   • COPSE

    Dzięki jakitaki -;) widocznie patrzylem a nie odswiezylem strony i mi uciekło…pozdrawiam

 • Zdzicho Lorek

  Dawaj

 • nrafal

  Dla szukających w tkmaxx w bluecity (Warszawa )są czapeczki Williamsa po chyba 79zl

  • mmmpiotrek

   A wdu.. z nimi, nie ma co nakrecać sprzedaży, z Martini tez odpuściłem dalsze kupowanie. Będzie jasność, będę kupował.

   • Le Mans Wmr

    #SupportKubica na dobre i złe.

 • Charlie Runkle

  Zdzichu. Nie marnuj. Przegoń ze dwa razy.

  • Marrally

   z metra siedemdziesiąt :)

 • Wierny fan Roberta

  Wybrali Roberta kto idzie na Martini ? taki pewny jestem :)

  • Le Mans Wmr

   Ja już swoje Martini wypiłem,a następną kupię jak będzie oficial,na tę noc tradycyjnie napój musujący.

   • mmmpiotrek

    Sovieckoje Igristoje czy jakoś tam?

    • Le Mans Wmr

     Царское Игристое.

 • oczek29

  Przy jednej dziurze to i kot zdechnie;) Zaglądam tam bo zanim pojawiłem się w klubie tam “przesiadywałem” znaczy od wypadku;)

 • Bart Zych

  Dokladnie! Honor, cierpliwosc, skromnosc, szacunek… Cechy Robusia a nie Jego fanow niestety

 • Bart Zych

  W kazdym razie Sibi nie wygladasz na klamczucha. Butelke wyslales, nicka nie zmieniasz, ludzi nie obrazasz

 • oczek29

  Z tym Andrzejem to pogiąłeś;) napisze za niego jak nie widzi:)

  • Sibiesss

   oczek29 ale naprawdę nic nie jest pogięte..kiedyś może wszystko napisze- teraz jest ciężki czas i wolę tu nie “drażnić”
   Pozdrawiam

   • oczek29

    Z mojej perspektywy to obstawiam ze dobrze wkręcasz co niektórych;) ale jest jakiś mały procent ze sie mylę;)

  • Kozioł

   Sibiesss i jego kuzyn Andrzej. Dream Team.

 • Weźcie się tam niżej uspokójcie, ja dzisiaj wracając ze świąt, miałem taką sytuację, …………. w mieście Kalisz, wyprzedza mnie Alfa, patrzę na rejestrację, a tu, https://uploads.disquscdn.com/images/857259a0fef1a987f92cdf44bf5eb7a41c7717db0a5f02c379f2fded5fad08b3.jpg
  Myślę sobie, jakiś szyfr, więc zaczynam go rozkminiać, no i wyszło mi, że 1 to styczeń, RK to wiadomo KTO, a 7 to dzień miesiąca, i jak tu nie wierzyć w przeznaczenie :)

  • oczek29

   To chodzi o 2008;) 1 zwycięstwo RK 7 razy pudło:)

   • jakitaki

    o 2018… 1msce w generalce i zwycięstwo w 7 wyścigach :)

    • Kristo91

     2027 :D Najstarszy Mś w historii F1 :))

   • Mi bardziej chodziła po głowie data ogłoszenia składu Williamsa :)
    Ale ogólnie, stwierdziłem że muszę udać się do specjalisty ;)

  • Zdzicho Lorek

   To chyba 156 lub 159 JTDm 2,4 ?

   • A wiesz że ne wiem :)

   • oczek29

    Na pewno bita w tył;) i zderzak wymieniony;)

    • Hehehe, no miała leka zadrę na tylnej klapie, ale taką malutką, pod lewą lampą :)

  • Le Mans Wmr

   Pierwsze trzy były FKA?

   • PKA. ja bym powiedział. Coś tam w szybie jeszcze zostało, a wymalowane ładnie foto …:)

    • Le Mans Wmr

     Był edit.Myślałem o P ,a poszło F,życie.Ale do rzeczy
     P ierwszy
     K lubowy
     A uturytet.

 • NO2

  A co tak raptem zacichli… ? ;)

 • oczek29

  To wybierz się na Padingtona;) dziś byłem polecam:)

  • Le Mans Wmr

   Dzięki za radę,żona i syn zatwierdzili.Ostatnio wybraliśmy się na Red’a,polecam i Tobie.

 • jakitaki

  KUB wraca a Kimmi szuka zajęcia po 2018, to tak z przymrużeniem oka chociaż kto wie… ;)
  http://www.f1wm.pl/php/news_id-42058.html

  #SupportKubica

  • Maciek

   Hesus, ten to się zmienił. Konto na Instagramie założył :D

 • Marrally

  dla przypomnienia przed testami na hungaro Sirotkin dla motorsportu :

  Kierowca testowy Renault, Sergey Sirotkin został również zapytany o Kubicę. Dziennikarz chciał się dowiedzieć, czy ewentualny powrót Roberta odczuwa jako zagrożenie swojego miejsca w zespole.

  Odpowiedź była bardzo miła. “Patrzę na to z dwóch punktów widzenia. Z uwagi na rywalizację nie ma sensu wykluczać kogoś, obojętnie, czy jest to Robert, czy ktoś inny. Poza tym to osobiście cieszę się. Wiem jak trudna była sytuacja, którą musiał przeżyć. To, że może teraz jeździć bolidem F1 to wielkie osiągnięcie. Zasługuje na szacunek. Jest prawdziwym bohaterem, jeśli pomyśleć, co przeszedł. Powrócił do kokpitu i zdaje się być całkiem szybki.”

  Plotki o tym, że Kubica był szybszy od niego Rosjanin skomentował: “Widziałem te artykuły w Rosji i na całym świecie. Jeśli popatrzymy na czyste czasy okrążeń, to prawda. Mieliśmy jednak różne programy i jeździliśmy o różnych porach. Nie chcę umniejszać jego osiągnięcia, ale warunki na torze nie pasowały mi podczas moich przejazdów. Naszy celem nie było też porównywanie. Mieliśmy różne zadania”

  Kubica zaimponował też młodemu kierowcy w temacie telemetrii. Sirotkin zalicza Roberta do najlepszych kierowców F1. “Ciągle jeszcze porusza się na wysokim poziomie. Należy do najszybszych i najbardziej renomowanych kierowców na świecie. Taki był już w przeszłości. Z całą pewnością ma jeszcze te zdolności, żeby przeżyć chwile, jakie przeżywał w swojej karierze w F1.”

 • NO2

  Słusznie… #SupportKubica!!!!!

 • skubany ma pamięć..

 • Le Mans Wmr

  Prawdo.

 • Kozioł

  Tak jak pisałem. Ostatnią szansą Roberta jest, że ruskie pieniądze nie dojdą.
  https://twitter.com/f1talks/status/946815751020863489

  • jurek krak

   Jest taki ” kawal “Koziół powiadasz .. ale z szacunku dla klubowiczów nie napisze.

   • Kozioł

    Lubię kawały. Dajesz

    • jurek krak

     Dajesz to ty .specjalnie z małej litery.

     • Kozioł

      Nie wiem o co wy się tak wszyscy obrażacie, jakbym nie wiem co napisał.

     • ja się nie obrażam bo nie czytam..
      Zapłacą to wtedy napiszę co o tym myślę, ale póki co nie będę spekulował – albo rybka albo pipka…
      Jak powiadał Sofronow.

     • Kozioł

      Parę godzin temu napisałem, że jedną z ostatnich szans Roberta jest, że ruska kasa nie dojdzie, to całe stado się na mnie rzuciło dlaczego nie mam jeszcze bana i post został usunięty. Oceń sam.

     • Marrally

      No właśnie i nadal się powtarzasz …. Ciekawe że nie wyciągasz lekcji to chyba o czymś świadczy prawda? Czy jednak powiesz że się mylę? Ech Kozioł …

     • Kozioł

      Podałem nowe, lepsze źródło na poparcie mojej tezy. Dostałeś zabawkę i notorycznie usuwasz posty, ale spoko mi to nie przeszkadza.

     • Marrally – usuwamy tylko te, które obrażają, nadmiernie trollują i w ten deseń.

     • Kozioł

      Tylko on usuwa co popadnie, co jest jakieś wbrew idei. Ma chłopak niezłą zabawę, ale to dobrze.

     • jeśli to prawda to po prostu pogadamy.

     • Kozioł

      Eeeee zostaw go, jeżeli to innym nie przeszkadza, to luzz.

     • LukeSiano

      Mi też przeszkadza Twoje podsrywanie. Ale z drugiej strony to fajnie, że to robisz bo to tylko potwierdza nasze teorie.

     • Maciek

      Ale wyobraź sobie jaki ten człowiek będzie szczęśliwy jak KUB dostanie miejsce w Williamsie.
      To jest tak, jak ze sprawdzianem z matmy: najlepiej nie napalać się na 6-tkę, bo jak dostaniesz 4 to się załamiesz. A jak stwierdzisz, że nie poszło najlepiej a dostaniesz 4+ lub 5 to będziesz najszczęśliwszy na świecie! Uważam to za dobre podejście.

     • Maciek

      Jakkolwiek osobiście nie uzewnętrzniałbym się tak jak Kozioł, jestem typem “cierpiącego w samotności”

     • reverof

      Dobra, bo już się robi z tego GossipGirl xd

     • Maciek

      Fajnie było :)

     • Le Mans Wmr

      “Gdyby”coś jednak nie poszło jak trzeba(w co nie wierzę),to różnica między nami jest taka,że Kozioł zmieni nick,a my będziemy dalej #SupportKubica.

     • Maciek

      Na pewno będzie mniej cierpiał z powodu nadmuchanego przez siebie samego balonika, w przeciwieństwie do innych.

     • Andrzej Onichimiuk

      Coś w tym jest…

     • Kozioł

      Nie zmienię Nicka.

     • Le Mans Wmr

      Uff.

     • Kozioł

      Dobrze prawisz Maciek.

     • Kozioł

      Jak Ci tak bardzo przeszkadza, to jest opcja zablokuj.

     • LukeSiano

      Nie zablokuję Cie bo chcę zobaczyć Twoją ciszę jak Robert zdobędzie to co chciał ;)

     • Kozioł

      Muszę Cię rozczarować, też kibicuję Robertowi, baa..nawet kupiłem koszulkę Williamsa.

     • Le Mans Wmr

      My to wiemy,już to pisałem.Zwyczajnie się boisz i wątpisz,to nic złego,wystarczy,że przejdziesz na jasną stronę mocy.

     • oczek29

      Nie idz do kina na ostatnie Gwiezdne wojny;) nie udało im sie tym razem;)

     • Andrzej Onichimiuk

      „nie udało” to jest eufemizm :) Ze 3 razy chciałem wyjść z kina w trakcie seansu, tylko nie chciałem się przepychać i robić zamieszania…

     • Kozioł

      Oczek i Maciek idealnie wyjaśnili moje podejście. Koniec offtopa.

     • Le Mans Wmr

      Fajny support w takim razie,choremu na nowotwór też powiesz ,żeby dał sobie spokój z chemią ,bo ma małe szanse?
      Ok,koniec.

     • Kozioł

      Nie ma to jak celne porównanie dwóch różnych sytuacji. Brawo.

     • oczek29

      Ale czy Wy macie klapki na oczach? Nigdzie nie widziałem żeby @kozioł napisał ze nie chce RK w F1:) on tylko inaczej podchodzi do sprawy i to mi sie podoba:) On tak samo chce jak my by wyszło jak najlepiej:)

     • Le Mans Wmr

      Dałem Ci like za ten kom,bo masz rację,jak Cię boli to zablokuj.

     • Marrally

      Jeśli ktoś wpada i wywołuje gównoburzę nawet po zwróceniu mu uwagi kulturalnie i jeszcze się rzuca i obraża to nie mam skrupułów w dodatku Kozioł robi to notorycznie i nie jest to moja opinia TYLKO
      I co do postu Kozioła powyżejj i zarzutu w moją stronę niech nie obraża mnie o zabawkę bo jeśli z klubu mamy pozwolić zrobić chlewnie to czym się różnimy od innych?

     • Maciek

      Spokojnie, spokojnie, interpunkcja Panie bo nie można nić zrozumieć! ;)
      Więcej luzu powtarzam od dawna.

     • Kozioł

      Wyrażanie swojej opinii to dla Ciebie robienie chlewu. To samo można było powiedzieć o Tobie kiedy na potęgę wklejałeś linki, ale Ok.

     • Marrally

      Informacje mylisz z chlewem w klubie, dobre, cóż można powiedzieć, twoje opinie w stylu podburzania do gównoburzy? Ciekawa teoria na poziomie nastoletnim myślę ale jak wolisz, bo chyba masz ciężkie życie wyrażając swoje opinie w życiu codziennym, no chyba że net traktujesz do tego by swoje frustracje wyładować – każdemu wolno :)

     • Kozioł

      Informacje gdzie większość w ogóle była nie potrzebna. Nie chciało ci się nawet w jednym zdaniu wyjaśnić o czym to jest, czy warto w ogóle wchodzić w ten link. W tym momencie Ty mnie zaczynasz obrażać, że mam ciężkie życie i wchodzę tu tylko by wyładować swoje frustracje. Nie ładnie kolego. Gwoli wyjaśnienia, to mam bardzo szczęśliwe życie z czego jestem bardzo dumny.

     • Marrally

      Wiec poczułeś, czyli masz jakieś emocje hugh a myślałem, że do pustego zaczynam gadać, więc widzisz jak to może wpływać na interlokutorów.
      Na przyszłość daj sobie spokój i panuj nad tym co piszesz bo można kogoś lekko zdenerwować a potrafisz to świetnie, a mi też niczego nie brakuje :) jak widzisz powyżej :) w każdej dziedzinie i dla przypomnienia Pierwszy zacząłeś obrażać i zdaj sobie wreszcie z tego sprawę
      Jest akcja jest reakcja to naprawdę proste
      W dodatku adm kasuje by właśnie takich bzdur nie było w klubie bo niczego nie wnoszą a robią tylko chlew o czym powyżej pisałem ale nie dotarło.
      w dodatku ja linkowałem informacje dla jednych interesujące dla innych nie ale nie było gównoburzy czy tak trudno to zrozumieć ? ech szkoda mojej energii na Ciebie bo i tak Ci nie przetłumaczę ale wierzę że zaczniesz się przynajmniej zastanawiać pomny jednak doświadczeniami z Tobą mam duże obawy ale wiara czyni cuda

     • oczek29

      Co Ty tak się go czepiłeś? Podaj mi gdzie kogoś obraził? bo nie wychwyciłem tego.

     • Marrally

      pośledź dokładniej to zobaczysz tylko bezstronnie bo też mnie nie darzysz uwielbieniem ale rozumiem gdyż nie każdemu pasowały linki… ech…

     • oczek29

      Nie wiem co Wy Mod widzicie po IP ale ja tu sporo siedzę i 95% komentarzy mam przeczytanych;) więc mi nic nie umknie. Kozioł pisze wprost jak jest tak samo jak Andrzej O i mi sie to podoba:) Linki to pikuś, mi za bardzo nie przeszkadzały ale “wycięcie” to tak jak pisałem musisz odpokutować swoja “niewiedzę” z Twojej strony ;)

     • Marrally

      Kozioł
      “Tylko on usuwa co popadnie, co jest jakieś wbrew idei. Ma chłopak niezłą zabawę, ale to dobrze.”
      zareagował TOMek i poczułem się do odpowiedzi dla TOMka:
      Jeśli ktoś wpada i wywołuje gównoburzę, nawet po zwróceniu mu uwagi,
      kulturalnie i jeszcze się rzuca i obraża, to nie mam skrupułów, w
      dodatku Kozioł robi to notorycznie i nie jest to moja opinia TYLKO,
      I co do postu Kozioła powyżej i zarzutu w moją stronę, niech nie obraża
      mnie o zabawkę bo jeśli z klubu mamy pozwolić zrobić chlewnie to czym
      się różnimy od innych?

      Kozioł
      “Wyrażanie swojej opinii to dla Ciebie robienie chlewu. To samo można było powiedzieć o Tobie kiedy na potęgę wklejałeś linki, ale Ok.”

      Więc jeśli to uważasz że nie było w moją stronę skierowane jako pierwsze to nie mamy o czym rozmawiać w dodatku nie jest to moja opinia iż Kozioł robi zamieszanie i dlatego są usuwane posty by nie wywoływać zbędnej burzy. Następnie Kozioł idzie dalej myśląc pewnie że może tak bezkarnie w nieskończoność więc nie mam żadnych skrupułów poierać kasowanie

      W dodatku zaczynam się wkurzać na to co jest oczywiste dla wielu KOZIOŁ ROBI NIE POTRZEBNE ZAMIESZANIE i BASTA jeśli nie bierze tego na poważnie to sam się nadziewa w dodatku zwraca się mu uwagę i nie tylko ja ale inni klubowicze a on dalej swoja to jak to nazwiesz?

      Szkoda czasu bo po raz kolejny jest wałkowany temat Kozioła i dalej nikt nie wyciąga wniosków więc ja kończę i nie będę miał żadnych skrupułów by kasować dalej a jak ktoś woli CHLEW !!! to rekomenduje inne miejsce bo mam dość tłumaczenia dobrych zasad

      opinie odmienne można mieć tylko nie wk… innych proste? natomiast Kozioł nie potrafi zrozumieć miejsca jakim jest Klub

      Basta

     • Kozioł

      Łżesz jak pies. Pokaż przykład gdzie kogoś obraziłem.

     • Marrally

      Chłopaku IDei a czy Ty wiesz co to idea klubu? Robiąc chlewnie….

     • Ostry

      To ja usunąłem twoje komentarze. Nie będzie tutaj dyskusji dlaczego, wszyscy zainteresowani wiedzą. Sprowokować też się nie dam. Osobiście mam do Kozioła antypatię, za nieustanną konfrontację ze wszystkimi. Przychodzi na myśl powiedzenie – “do not fart in a gimpsuit”.
      Tyle na temat, jeśli są jakieś uwagi ze strony adminostwa co do usunięcia komentarzy okołokoziołowych to poproszę na priv.

     • Le Mans Wmr

      Szach mat.

     • Marrally

      Tomek prześledź proszę usunięte przez moją osobę posty i oceń obiektywnie i jeśli będziesz miał zarzut do mnie to pochylę się głęboko….

     • jak chcesz bana to napisz.
      My czekamy, nie czarnowidzimy, wspieramy.

     • Kozioł

      Ale to nie jest moje czarnowidztwo, bo to że ruska kasa nie dojdzie jest naprawdę prawdopodobne.

     • my to wiemy… nie trzeba powielać wszystkiego co kto napisze.
      Robert spokojny i w klimatach F1 – także…

     • oczek29
     • kon kk

      Masz dwa wyjścia
      jeżeli nasze marzenia się nie spełnią, to będziesz krzyczał gdzie się da: A NIE MÓWIŁEM, będziesz bogiem…
      Jeżeli się mylisz, to i tak napiszesz,że kochasz Roberta i kibicujesz mu z całego serca…tak mocno się cieszysz, że jednak Williams podjął dobrą decyzję…
      Ludzie, zastanówmy się na czym powinno polegać wspieranie i kibicowanie Robertowi, bo mnie już pomału kur…ica bierze
      #SupportKubica
      Mi to już nawet odpoczynek w tajemniczym lesie Charliego nie pomoże…

  • Adi Zen

   Nie ma co się przejmować Autosprintem oni już dużo razy pisali i gówno się sprawdzało a tym bardziej f1talks które regularnie objeżdża Roberta :D ForzaRK :P

   • Le Mans Wmr

    Czy włodarze tegoż Auto… nie mają przypadkiem rosyjskich paszportów,hmm.

    • Andrzej Onichimiuk

     Nie mają. Nie doszukujmy się wszędzie rosyjskiego spisku :)

     • Le Mans Wmr

      Spoko,masz rację,z resztą jak prawie zawsze.

   • NO2

    Tak za przeproszeniem…
    Gówno się sprawdzało bo wszyscy gówno wiemy więc czekajmy spokojnie na coś oficjalnego.
    ForzaKubica!!!!!!!

  • NO2

   Możesz, opierać się na tym źródle ale ja nie zamierzam… Do czasu oficjalnego komunikatu nie uwierzę w żadne media bo to wszystko tylko spekulacje więc nie widzę sensu…

   • Kozioł

    Ooooo i taką opinię szanuję, a nie wieczne czepianie się.

    • kon kk

     Panie Kozioł, czy z szacunku do ludzi dobrej woli i wspaniałej wiary, jako osoba niespodziewanie inteligentna i poinformowana, mógłby Pan opierać się wyłącznie na informacjach potwierdzonych przez zainteresowane strony??
     Zrób to Pan dla nas Polaków…da rady?

    • Kristo91

     Wiesz co Panie Kozioł pewnie myślisz czemu fantazjujemy i jesteśmy fanatykami ale wiesz to co mówią o Robercie w dodatku takich cudów dokonuje , to jak mamy nie myśleć że Rk wróci nawet jak wybiorą $$ to i tak Robert się nie podda i wróci jeszcze silniejszy , niż w tej chwili ten I tak wróci do F1 nawet jak by miał kierować nogami kierownicą gość nie przyjmuje przegranej #SUPPORTKUBICA

 • Marrally

  polecam
  https://youtu.be/LT3jjAfbXik
  na spokojny wieczorek ładuje sporą dawkę emocji :)

  • kon kk

   Oglądam te sceny po raz nty i tak sobie myślę, że Williams nie może nam odebrać nowych wspomnień, oni muszą je razem dla nas stworzyć, razem z Robertem.
   No ale to tylko nasza wiara, do końca, #SUPPORTKUBICA, jeszcze raz i jeszcze głośniej!!!

 • Marrally

  ale nie ze sportowych faktów :)

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)

  • Marrally

   brakowało Cię :)

   • jurek krak

    Cały czas obecny ;)

    • Marrally

     to wiem ale oficjalnie nie było :)

 • Marrally

  Coś się dzieje ale nie wiem co :) hehe :)

 • Marrally
 • Akslugor
 • anonim

  ogłoszenie decyzji Williams 9.01.2018 czekajcie w spokoju :) bo warto. Ps NIE jestem trollem poprzednie moje informacje się sprawdziły niedowiarków proszę i przeszperanie archiwum i dalej # .pozdrawiam

  • Kozioł

   Info pewnie masz od wujka Staśka. Pozdrów go serdecznie.

   • Charlie Runkle

    Ma kuzyna Andrzeja. ;)

    • Kozioł

     Ooo właśnie o to mi chodziło. Słynny kuzyn Andrzej.

   • anonim

    9.01.2018 inaczej rozmowa będzie wyglądać, a wtedy przypomnisz sobie tego posta.tak czy siak pozdrawiam tak jak wszystkich fanów

    • Kozioł

     Sam Williams pewnie jeszcze nie wie, a Ty już wiesz. Jak mnie zaimponowałeś.

   • Ostry

    Kozioł, nie drażnij. To nie nasz problem że masz zły dzień / miesiąc, może i dłużej.

  • Ostry

   Hej, to może się podpiszesz skoro mamy szukać w archiwum… może być i dziewiątego, czemu nie :P

  • Maciek

   pamiętam że pisałeś że decyzja 15 lub 16 grudnia

  • COPSE

   Nawet gdyby miało tak być, to co z tego? Dla mnie może być decyzja dzień przed pierwszymi testami! Byle to był RK.
   #SupportKubica

 • Tak mnie zaciekawilo.. Kto w tym Martini upala?
  https://twitter.com/karunchandhok/status/946681789388488704

  • Kozioł

   Karun Chandhok. Zdziwiony?

   • Zaciekawiony..
    I nie szukaj wiecznie dziury w całym.

    • Kozioł

     Karun wrzucił dwa zdjęcia w których upala Williamsy, a Ty się pytasz kto to. Jprdl.

     • Le Mans Wmr

      A kto tak pięknie dokazuje?.
      Sorry przecież,jest podpisane Kozioł.

     • Charlie Runkle

      Oho…

     • Obudziłem się, zobaczyłem twitta, jakieś dwa wózki, tłumacz bylejaki to się grzecznie pytam, a ty mi tu od “jprdl”, a dopiero co się rzucales jak się klub oburzyl na dziennikarza, który pośrednio zwyzywal wszystkich kibiców RK od idiotow.
      Ot cała twoja filozofia. Ech

     • Ostry

      Kozioł ma zawsze rację, chyba że ma też zatwardzenie. Wywalam to od jprdl w dół.

    • mattias

     11 long days..

 • Wierny fan Roberta

  Williams czeka na pieniądze od ruskich ?

  • Marrally

   E tam pogłoski na podstawie artykułu z 19 grudnia … czekamy :) ale My :)

   • Wierny fan Roberta

    Cisza Roberta mówi wiele jest dobrze :)

  • Zdzicho Lorek

   Oczywiscie , po wypraniu :)))

   • Wierny fan Roberta

    może być też tak że wcale nie dojdą

    • Kozioł

     W tym raczej ostatnia nadzieja.

     • Le Mans Wmr

      Może trzeba Cię przytulić?Niektórzy tak mają nie wstydź się.

     • Charlie Runkle

      Taaaa. Najlepiej to ukołysać. W betoniarce.

     • Jarecki

      dosyc ekstremalna pieszczota :-)

     • Kozioł

      Zobaczymy kogo będzie trzeba przytulać za kilkanaście dni.

  • Charlie Runkle

   “Czekając na Godota”…
   A przy okazji- Stroll brał ustawienia od Massy. Mam bujną wyobraźnię, ale nadal jakoś nie mogę sobie wyobrazić duetu Stroll- Sirotkin. Farsa (podszyta forsą) by to była.

   • Ostry

    Nic się nie dzieje, okropność.

   • Ostry

    A zespół Williamsa sceną dla tej farsy. Wierzyć się nie chce

    • Charlie Runkle

     Dlatego nigdy nie uwierzę w tą absurdalną opcję, tzn Stroll-Sirotkin. Gdyby nie daj Boże się ziściła- każę się żonie szczypać codziennie, żeby sprawdzić czy przypadkiem mi się to nie śni. Nie można być aż takim idiotą, żeby stworzyć parę z dwóch w/w kierowców i liczyć na cokolwiek w sezonie. No… nie da się.

 • donpedro

  Williams, czekając na pieniądze, aby ogłosić jego podpisu Sirotkin
  http://soymotor.com/noticias/williams-dinero-sirotkin-kubica-944105

 • COPSE

  #SupportKubica

 • czarny86

  Hej Supportowcy:) Cisniemy z tematem!
  Forza Robert
  #SupportKubica
  Miłego

 • Marrally

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=pvOb9GbpPwQ
  Przypomnienie filmiku Mateusza Rodziejczaka

  • jakitaki

   “Wiem,na co mnie stać, a moi kibice wiedzą, że aby było dobrze, najpierw musi być ciężko”

   Jest ciężko, będzie dobrze, to wiemy, ale najwyższy już czas myśleć nad odpowiedzią na pytanie:
   “Tato, dlaczego płaczesz? Przecież właśnie na ten dzień tak długo czekaliśmy.” :)

   #SupportKubica

 • Zdzicho Lorek

  Marrally osunąłeś wątek , to jeszcze raz, cześć KKRK.
  #SupportKubica !

 • Marrally

  The less you know, the more you believe. -Bono :)

 • robi.z

  #SupportKubica

 • Sam

  Lepiej bikini bo jak zaraz stopnieje pokrywa to wskakuje supportować pod wodą :p

 • Sam
 • Bitcoin

  Zamiast dzień dobry to #SupportKubica

 • wezyr

  I martyrologii ciąg dalszy.
  A kto nie z nami ten nasz wróg. Ehhh.

  • Ostry

   Nie bardzo… zastanawiamy się jak przekonać pana Pawła, aby swoją dobrą energię skierował na wspieranie RK ;)

   • wezyr

    Ale to nie tylko o Pawła chodzi. Przykładów są dziesiątki. Młode wilki “rzondzo”.

    • Ostry

     Bo to źli kibice są (żart).
     Po co te uogólnienia?

     • wezyr

      Niestety nie zapisuję sobie w kajeciku wszystkich rzeczy do wytknięcia, stad te uogólnienia. Ale ostatnio staram się nie psuć nastroju podniecenia i wszystkich ochów i achów.

     • kon kk

      I chwała Panu za to…

   • jakitaki

    Szkoda siły i energii. To dla niego okazja żeby się wybić. Najlepsza nauczka w tym momencie to zasłona milczenia. Im ciszej o nim tym mniejszy efekt pisania takich głupot.

   • Marrally

    Pan Paweł potrzebuje LIKÓW jak widac marnie ze statystykami u niego teraz a zgodnie z obowiązującymi trendami chcesz zaistnieć bądz kontrowersyjny :) jakie to prost…..e

   • wezyr

    Popatrzyłeś na ten jego tweeter? Ja nie za bardzo widzę, żeby był przeciwko Robertowi, a wręcz przeciwnie. Zatem ukłuło was (znowu uogólnienie) wytknięcie palcem hmm, żeby to łagodnie wyszło,pewnej nieścisłości. Ale JAK ON MÓGŁ!

    • Marrally

     Atakujesz broniących się ? hmmm

     • wezyr

      Edit
      Napisałeś: Atakujesz broniących się ? hmmm
      Nadal nie rozumiem…

     • Marrally

      no właśnie :)

   • wezyr

    Sory, źle cię przeczytałem.

  • Coś w tym jest………ale chyba zawsze tak było i chyba będzie.

 • Kozioł

  i po co wyzywasz dziennikarzy TVN? Przecież w profilu ma napisane, że pracuje dla Superstacji. Ogarnijcie się zanim wylejecie swoje pomyje.

  • Oj Kozioł, Kozioł……a kto tu wylewa pomyje? Ogarnij się, zanim zaczniesz strzelać, bo chciałeś z armaty a trochę wyszła pukawka.

   A co do Martini i daty publikacji posta. Kto tam wie, czy już wówczas Robert nie dogadywał kolejnych testów właśnie z Williams. A dodatkowo czy zdanie które zostało opublikowane straciło choć trochę na wartości? Chyba nie. Martini na SS nic nie zyskuje i decyzja rezygnacji ze sponsoringu może być nieodwracalna. Starty Roberta mogą dawać nadzieję, że ogromne doświadczenie i talent wydźwigną zespół na wyższe poziomy a to może być zachęta na pozostanie.

   A co do dziennikarzy, sami wiemy jak to działa. Zamiast strzelać w Nas lepiej niech trochę wesprą RK.

   #SupportKubica!

   • Kozioł

    Fakt, może nie pomyje ale te uszczypliwości i złośliwości nie weryfikując wcześniej informacji. Słabe to.

    • Wystarczy poprawić i już.

    • ZimnaMi

     Ja nie jestem dziennikarzem i nie muszę weryfikować informacji. W przeciwieństwie do Pana Barana, który celowo przeinaczył wpis. Różnica polega na tym, że u mnie to było przez przeoczenie, a u niego specjalnie.

  • Ostry

   Kozioł, nie podniecaj się niepotrzebnie…
   Dzień dobry wszystkim.

  • Zdzicho Lorek

   Zewrzyj pośladki i supportuj Kubicę , a nie, tu szpilę wsadzisz u “sąsiadów” szpila.

  • jakitaki

   Ani TVN ani Superstacja. On jest dziennikarzem Sportstacji… Pewnie już dobrze wie, że palnął głupotę lub palnął ją celowo, ale dla niego to jedna z niewielu okazji by “zaistnieć” więc proponuję olać ciepłym… barszczem.

 • ArtNr4

  Zamiast uczyć się odczytywać kalendarza, nauczyliby się lepiej czytania ze zrozumnieniem.

  Bry :-)

 • Zdzicho Lorek

  Oni dopiero uczą się Formuły “Pierwszej”
  Cześć Zimna , cześć Klub.
  #SupportKubica !

 • Marrally

  Dzień dobry wszystkim supportującym :) czas zwiększyć trochę to supportowanie :) obrazek martinii idzie na stół :)

 • Paweł Ostrowski
  • w poważaniu mam skąd :) jakiś projekcik widać że próbuje z marnym skutkiem promować – Sport o wszystkim czyli o niczym. Kiedyś popularne… nie karmić trola.

  • Marrally

   Nie od parady ma w nazwie :)

   • Zdzicho Lorek

    :-))

  • teq

   w końcu wolne i z rana jakiś pismak Cie wq*wi… Dzień dobry klub

  • Marrally

   Na nazwisko trzeba zasłużyć ✌️ I dajmy spokój widać ze należy do znakomitego Fin klubu wylewających wiec basta juz

   • Le Mans Wmr

    Szkoda w ogóle marnować na takich klawiatury.

  • NO2

   Przecież to nie ma znaczenia kiedy zdanie zostało opublikowane…:))) Ciągle jest aktualne…

   • Ostry

    A wydaje się to tak oczywiste… ale być może nasz adwersarz to typowy odbiorca dowcipu o bandażu (co się zsunął z głowy na nogę)

   • Widać łatwiej i wygodniej punktować na własnym podwórku niż “Supportować” RK. Ehh

    • NO2

     Seba był czas przywyknąć… ;)

     • No ja do tego nigdy nie przywyknę. Sorry ale nie rozumiem……

  • Petronas

   tych wszystkich od ‘żółtego paska’…. można sobie darować ;) 3:)
   przynajmniej jeśli chodzi o sport / motorsport / F1…. (^^^)

  • Szewczyk Dratewka

   nazwisko zobowiazuje. Baran.

  • Sam

   Zaśmiać się z inteligencji najlepszego miejsca o RK i przywołać na tapetę powlutlobelta!
   Ciekawa i nowatorska teoria zgodności ;)

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie
  #SupportKubica!

 • Jacek Kubicar

  Cześć!
  #SupportKubica !!!

 • Hej.
  Tak sobie rozmyślam. … ten Villadelprat od zawsze ciągle kibicuje Robertowi na moim tt.
  To samo z wieloma którzy poznali RK lepiej.
  Tak to działa ze tego gościa się nie zapomina.
  #supportKubica

 • Le Mans Wmr

  Dzień dobry klub.
  Kiedyś najpierw była kawa,a teraz #SupportKubica.

 • Bitcoin

  Poczytane……dobrej nocy “Świry”. #SupportKubica

 • jakitaki

  Nie TBC tylko Robert Kubica. Daro napisz do nich bo może nie wiedzą ^^

 • As

  Do 4.01 do 12.00 można głosować na ikonę sportu 2017 na sport.pl. Podobno 3 sportowców idzie łeb w łeb…

  więc na 3.01 i ranek 4.01 trzeba zaplanować akcję żeby mieć mocny finisz..

  To duzy portal i byłby rozglos, a każde takie wsparcie jest ważne :)

 • Le Mans Wmr

  Żeby troszkę odskoczyć od codzienności supportowej chciałem wszystkim zaproponować ostre kibicowanie.
  Pełny program 66. Turnieju Czterech Skoczni:

  OBERSTDORF (29-30 grudnia)

  piątek (29.12.2017)
  14:30 – oficjalne treningi (2 serie)
  16:30 – kwalifikacje

  sobota (30.12.2017)
  15:00 – seria próbna
  16:00 – pierwsza seria konkursowa

  GARMISCH-PARTENKIRCHEN (31 grudnia – 1 stycznia)

  niedziela (31.12.2017)
  11:45- oficjalne treningi (2 serie)
  14:00 – kwalifikacje

  poniedziałek (01.01.2018)
  12:30 – seria próbna
  14:00 – pierwsza seria konkursowa

  INNSBRUCK (3-4 stycznia)

  środa (03.01.2018)
  11:45- oficjalne treningi (2 serie)
  14:00 – kwalifikacje

  czwartek (04.01.2018)
  12:30 – seria próbna
  14:00 – pierwsza seria konkursowa

  BISCHOFSHOFEN (5-6 stycznia)

  piątek (05.01.2018)
  15:00 – oficjalne treningi (2 serie)
  17:00 – kwalifikacje

  sobota (06.01.2018)
  15:30 – seria próbna
  17:00 – pierwsza seria konkursowa

 • Wierny fan Roberta

  ale to nie jest jeszcze z lipca ?

  • Le Mans Wmr

   Niżej⏬.

   • Niżej i wyżej. :)

    • Wierny fan Roberta

     No dobra ale jeśli dziś to wstawili to wiele zmienia :)

     • To w treści było by podane, że dziś :)

     • Wierny fan Roberta

      okej :)

 • reverof
  • Marrally

   ciekawe ciekawe bo jakieś testy mi się o uszy obiły gdzieś w czymś tylko nie wiem gdzie i nie wiem w czym :)

  • Tomasz
   • Tomasz

    Chyba że trenażer :)

    • reverof

     Chyba nie ;)

     • reverof

      Btw. Masz dodanego czy jak widzisz to?

     • Tomasz

      Mam konto na stravie swoje, nie mam dodanego, ale jak sie wejdzie po zalogowaniu to widac.

     • reverof

      Oki, to muszę poszukać tych opcji ;)

     • Tomasz

      Już rozumiem skąd ten London – https://zwift.com/ – trenażer z softem , fajna rzecz szkoda ze dosc droga zabawka jak na polskie realia :)

     • reverof

      Może specjalnie ustawił UK, żebyśmy rozkminiali, albo szykuje sobie trasy na przyszłość…

     • Tomasz

      Chyba nie ma co rozkminiac, z tego co widze dosc popularna traska na stravie :) https://www.youtube.com/watch?v=4jJAe88shkQ&t=801s

     • reverof

      Fajne to wirtualne jeżdżenie :)

 • Marcin C
  • NO2

   Dobre…:)

 • Ostry

  Całkiem zgrabna gra słów :P

 • kingpiotrek

  Jutro taka niechciana rocznica, to już 4 lata jak wielki mistrz Michael bierze udział w najważniejszym swoim wyścigu! Pamiętajmy i wspierajmy Michela Schumachera w tej rywalizacji. Dasz radę Michael, ponieważ jesteś takim samym wojownikiem jak Robert!!! Wspieramy obu w powrocie #KeepFightingMichel #SupportKubica
  https://uploads.disquscdn.com/images/7cea8f21fd99b7da6d8010ca1c907469ee4758af904c0afd2e3d6709f1777c37.jpg

  • Andrzej Onichimiuk

   Zawsze przy okazji tej rocznicy rozmyślam, jak to wiele szczęścia w tym swoim nieszczęściu miał Robert….

   • Forza Juve

    Może Robert też się nad tym zaczął zastanawiać i stąd jego nieco inne usposobienie w pewnych kwestiach. Paradoksalnie tragiczne wypadki MSC i Julesa mogły jakoś RK pomóc przebrnąć przez własną traumę.

   • NO2

    To prawda

 • Noo….to wiele znaczy! i bardzo ważne info.

  • Seba .. ta fotka już trochę ma .. (koniec Lipca). Jednak, robiąc takie grafiki i pokazując podejście.. Przekaz jasny i nagle zmiana … gdy mowa o $ ..

   • aaaa……ła :(

   • Ostry

    A jakiegoś linka do oryginalnej akcji? Można by RT…

   • kanadyjczyk

    Dlaczego nagla zmiana? Williams to Williams a Martini to gorzolka ktora placi Willimsowi za reklame. To raczej znak dla Franka jakiego wyboru powinien dokonac.Czyli wszystko w porzadku.

 • jakitaki

  Oni już wiedzą… :D

 • 1234…..:)

 • Ja zjem…..podać nr konta? :PP

 • lukasik

  Święta święta i po świętach :D
  Czekamy dalej, łatwiej czekać bo coraz bliżej kolejnego “święta” ;)

 • kingpiotrek

  Taka moda! Znaczy że interesuje się nowinkami w kwestii tego modelingu!!:-)

 • Marcin C

  https://uploads.disquscdn.com/images/6dda4952c54c02d7f388380642a4112441652dee7a02d003d357b7a53ce47c1c.gif
  PS. A PROPO NASTEPNYCH SWIĄT
  JAKBY KTOS POTRZEBOWAŁ ŻYWEJ CHOINKI ;)
  KEEP CALM RK ;)

 • Marrally

  Potrzebny dostęp do Autosport plus by dokładnie się dowiedzieć chyba ze gdzie indziej będzie o wydatkach teamów w 2017 https://www.autosport.com/f1/feature/7919/revealed-what-f1-teams-really-spent-in-2017

 • Le Mans Wmr

  Oj trza,niech wiedzą,że nadchodzi”Ghost Rider”.

 • Marrally
 • bolek888

  A kto z obecnych kierowców jest najsłabszy mentalnie
  wiecie ?

  Vettel

  • Kristo91

   Zdecydowanie;)

  • Wierny fan Roberta

   Ten maruda? hahaha

  • TrekStar

   Vettel jest średniakiem który miał największego farta w historii F1. W przeciwieństwie do hamiltona, który jest mega talentem.

   • Andrzej Onichimiuk

    :D

   • Le Mans Wmr

    Że what?

  • Dlugatyka

   Paluszek, o nie❕ On sie nadaje…
   Skarżypyta❕

  • jakitaki

   Czyżbyś myślał o kierowcy o którym kiedyś będą pisać, że od 2019 dostawał regularne lanie na torze od “kierującego jedną ręką” partnera zespołowego…??

  • Le Mans Wmr

   Ale jest czterokrotnym.

  • Andrzej Onichimiuk

   Hehehehehe :) Dowcipniś z Ciebie :)

 • Sam

  Nigdy nie mieszkałem w Grecji i nie znam ich mentalności na codzień a z geologicznego punktu widzenia to kwestia bardziej złożona niż ja sobie to wymyslam ale coś w tym jest ;)

 • Dawid

  Dzień dobry,
  czy styczniowa decyzja w sprawie wyboru kierowcy to tak bardziej pierwszego czy ostatniego dnia miesiąca? :)

  • 50/50

  • Forza Juve

   I tak i nie chociaż z drugiej strony może być pośrodku.

  • Le Mans Wmr

   Żona ma 19 urodziny,może wtedy?

   • Mateusz Botorek

    Wolę, żeby decyzja była już w moje urodziny – 3.01 – ale dla Roberta to mogę czekać nawet do 31.01 :D

 • Sam

  Legenda głosi,że za każdym razem kiedy jakiś pesymista wypowiada się na temat Roberta,w Afryce jedna gazela dobrowolnie oddaje się lwom na pożarcie

  #SupportKubica

 • Marrally

  Takie niby z OT ale z uśmieszkiem
  “Toto Wolff powiedział wczoraj telewizji ESPN, że Mercedes chciał
  dostarczać silniki McLarenowi w 2018 roku, ale rozmowy się przeciągały i
  nie mieli struktury i mocy produkcyjnych, aby tego dokonać. Co jest
  bardzo naciąganą opinią i próbą wybielenia Mercedesa” za pośrednictwem Karola296
  a ode mnie http://en.f1i.com/news/289092-wolff-reveals-mercedes-not-supply-engine-mclaren.html
  i takie coś Jo dostał od Renault na gwiazdkę?
  http://en.f1i.com/images/289103-gone-not-forgotten-least-renault.html
  :)

  • Sam

   Hehe „who is this guy?”
   Brutalna rzeczywistość F1 ,jeszcze się nie skończył rok a on jest już prawie zapomniany

 • Wierny fan Roberta

  Decyzja ma być w styczniu i na bank będzie ale pod koniec :D

 • Sam
  • w Afryce?

   • Sam

    Rzym ale trzeba tu pomieszkać chwile by zdać sobie sprawę z tego stwierdzenia ;) i pomijając fakt,ze półwysep to oderwana cześć Afryki ,stad Alpy(w takim wielkim uproszczeniu).

  • FUBU

   to ty we Italy mieszkasz?

   • Sam

    Tu już tam dobrze wiesz gdzie mieszkam…3 przecznice za Buskiem ;)

    • FUBU

     hehe

 • Przemysław Jan

  Już miałem pytać gdzie jest nasz Robson. Dzisiaj sushi z kolegami w Mediolanie https://uploads.disquscdn.com/images/83f0a2563854979df004cb9fec0fcc65b4a38a732c4249f0d8729374ac5ca1a4.png

  • Paweł Ostrowski

   Cholercia.. będę tam za niedługo, mam nadzieję, że zasmakuje Robowi to sushi i wróci tam za miesiąc:)

  • Przemek

   Robert musi sobie znaleźć dziewczynę…

   • Charlie Runkle

    A skąd pewność że nie znalazł?

    • Przemek

     Ciągle na piwo z kumplami i rower – rasowy kawaler ;)

     • Charlie Runkle

      Oj wiesz, we Włoszech od dawna jest moda na bycie “bamboccioni”.

     • Przemek

      Bros over Hoes ;D

  • i znowu woda…
   – uczcie się koledzy :p

   • Przemek

    Jak zwierzę… ;D

  • kingpiotrek

   Jak ten rok odmienił Roberta, na dobre!!! Wewnętrznie, i zewnętrznie w szczególności. Mija miesiąc od testów w Abu Zabi, dziwny miesiąc od euforii, do wbicia w podłogę, po dzień dzisiejszy i nieustającą nadzieję i wsparcie. Wytrzymaliśmy miesiąc wytrzymamy dalej, w końcu testy na początku Lutego ,a na testach powinniśmy już znać kierowcę #SupportKubica a zewnętrzna przemiana wygląda tak:-) fot
   http://3.bp.blogspot.com/-FK2Kfjf54-o/VStfzxHlaPI/AAAAAAAAU9k/wrfX0ddQekA/s1600/CCaWyp9UkAAaOkK.jpg

 • kanadyjczyk

  Czesc Klub. Na poprawe humoru. Ociepllo sie, pora do pracy. Support Kubica:) https://uploads.disquscdn.com/images/5959ef9494ee6d59e3b6da1962c1ea89301b6f28923cbce3a4b03ec1d91c6250.jpg

  • Jarecki

   u mnie dzis rano -27C , ale za to slonecznie
   Forza Kubica !

   • db

    Zazdroszczę takiej zimy. U mnie +9 ☹️

  • Przemek

   Już zaczynacie chodzić w krótkim rękawku czy czekacie na -10? ;)

 • Dlugatyka

  Oj oj oj coś spokojnie tu, czy to cisza przed burzą❓

  • Dlugatyka

   Mistrz jest 1⃣
   Forza KUB ❗ ❗ ❗

  • Cisza..

  • czarny86

   Forza Robert!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

 • Paweł Ostrowski

  ehh nie wiem jak podczas edycji komentarza wkleić zdjęcie ale pochwalę się tunningiem SLR’ki. Czy któryś z grafików pokładowych chciałby podjąć się dorobvienia na lepszej jakości zdjęciu barw Williamsa + #SupportKubica? https://uploads.disquscdn.com/images/8d57443159eb9ae0404e752a10666d97c6d3f18a3bd004cfd8d249ea7efbba06.jpg

 • Bitcoin

  Witam wszystkich fanów Roberta

 • Paweł Ostrowski

  Wczoraj dla synka zrobiłem oświetlenie w jego SLR’ce, a dziś na dobranoc nową bajeczkę przeczytam:

  Siedzi w padoku z uśmiechem Kubica,
  Twardy, potężny, głodny zwycięstwa!
  Złotego puchar’a
  Siedzi i słucha, myśli i duma
  Jak kolejny zakręt przejechać jak burza:
  Błysk – już pędzi
  Grzmot – nadjeżdża
  Świst powietrza, przeciął jak brzytwa
  Ryk silnika już tylko dochodzi z powietrza!
  Już opony rozgrzane do czerwoności,
  Bolid już ledwo wytrzmuje nierówności,
  Paliwa tyle co na dwa okrążenia,
  Tarka po tarce grzmi jak kawaleria,
  I choćby Reno sprzedało się całe,
  I choćby Sirtokina wciskali jak mogli,
  A ruskie rublami wspomogli,
  To nie dadzą Kubicy rady,
  Talent to taki!

  #SupportKubica

  • Sycram29

   To nie bajka, to PRAWDA!!! :)

 • Dora

  F1 zebrała najśmieszniejsze momenty z całego roku i… Robert Kubica też się załapał.
  https://twitter.com/mich_owczarek/status/946346087991955457

 • Dora

  Witam Klub,pozdrawiam cieplutko:)

  Wiara jest siłą, oparciem i żródłem….. #SupportKubica

 • Elka

  Witam Klub.
  Cała jestem czekaniem ;)

 • Dzień dobry.

 • Robert dziwnie spokojny … nie widać nerwowych ruchów.
  Mam takie wrażenie jakby znał przyszłość, ale nie da tego poznać nawet najbliższym.

  • Szewczyk Dratewka

   Robert mentalnie jest nie do zniszczelnia. prędzej kamienie zaczną mówić, niz Roberta załamanego zobaczysz ;)

   Pozdrawiam Szewczyk Dratefka.

  • Charlie Runkle

   Dzień dobry. Fakt. Spokojny, trenuje na rowerku etc. Sielanka- można by rzec, patrząc z boku. A co do najbliższych- sądzę że też znają przyszłość, choć RK mógł nie puścić pary z ust. Jak się kogoś zna nie od dziś, przebywa z nim często, to nie trzeba słów. Widać stan ducha i nie da się tego ukryć.

  • jurek krak

   Spokojny bo kontrakt podpisany.Oczywiście z zespolem F1.

  • Le Mans Wmr

   Tak właśnie z rana się zastanawiałem jak to jest możliwe,żeby w obecnych czasach nikt się nie wysypał,niemożliwe,a jednak.

   • NO2

    Negocjacje w takiej fazie, że tylko siedzący przy stole znają sytuację i pary nie mogą puścić… Złamanie klauzuli poufności niesie za sobą pewne konsekwencje. Tak to widzę… Taka cisza może oznaczać, że rozwiązanie jest już blisko…

    • Le Mans Wmr

     Też tak myślę,gdyby było po ptokach,to Robert na pewno dałby znać,tak jak to było z WEC.

  • Daniel

   A widziales Jego niespokojnego jeśli chodzi o okazywanie emocji względem swojej przyszłości

   • tak…jak rowerem pojechał na rajd.

 • cho-bot

  #SupportKubica :)

 • David

  Cześć klub, wspierajmy dalej naszego superbohatera w powrocie na szczyt! Jesteśmy świadkami przepięknej historii #RazemNaSzczyt #SupportKubica #TheDarkKnightRises #WeAreAllWitnesses

 • Poldek Napora

  Cześć Klub, dobrego dnia :) #SupportKubica

 • Ostry

  #SupportKubica z każdej strony! Paczam i widzę:
  https://twitter.com/ConfidentialEs2/status/942867016918192134

 • mucha1982

  #SupportKubica

 • Marrally

  http://www.skysports.com/f1/news/12433/11116628/f1-2017-the-good-the-bad-and-the-ugly-the-end-of-year-awards
  Nagrody roku :) w różnych kategoriach
  oczywiście bezapelacyjnie w kategorii powrót roku KTO?
  :)

  • Ostry

   No pięknie… miło też że ujęli to alfabetycznie, miałem pokusę żeby przestać czytać po Comeback of the Year :P

 • Marrally

  Dzień dobry wszem i wobec oraz #SupportKubica :)
  zapowiadają się pracowite godziny dni :)

 • Zdzicho Lorek
 • czarny86

  Serwus. Support, Support i jeszcze raz Support
  KUBICA!!!!
  Miłego

 • Adi Zen

  Siemanko :) Ostatnio myśl mnie taka naszła jak by się Robusiowi w tym roku nie udało jak myślicie bedzie walczył dalej np o 2019 rok? wiadomo support cały czas leci i wierzymy w 2018 Forza RK

  • NO2

   Nie myślałem o tym bo nie czas na takie rzeczy… Ciśniemy ostro z SupportKubica a w 2018 jedziemy w F1 i tyle ;)
   Głowa do góry…

  • Ostry

   Cześć – liczy się tu i teraz, choć nie wątpię że RK ma plany na każdy scenariusz

 • ZimnaMi

  SupportKubica zamiast Bry.

  • NO2

   SupportKubica i Bry… ;)

  • Ostry

   Pport.
   ;)

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)
  86 ;)

 • Le Mans Wmr
 • Le Mans Wmr

  Witajcie
  #SupportKubica.

 • teq

  Dzisiaj nostalgiczna podróż przez 2017 rok… Fajnie jest być tego świadkiem, przepraszam – cudownie. Dobranoc Klub! ForzaKubica! #SupportKubica

 • Marcin C

  https://youtu.be/EItWot5-U68
  CIARY MAM KIEDY TO OGLADAM SETNY RAZ!!!
  I WILL!!!!

  • KuboF1

   Znam to! ;)

  • Le Mans Wmr

   Mnie też przeszły,a obejrzałem 1raz.

 • reverof
 • Forza Juve

  Robert dziś podobno namachał 128 km. Petacchi pewnie by chciał, żeby Roberto jeździł w F1 nie tylko jako kumpel. No bo jak to wiosną by wyglądało – były zawodowy kolarz, nie daje rady amatorowi. :D

 • Marrally

  Oto przykład jak działają BOT informacyjne https://twitter.com/r_kubica/status/945997454452834304 hehe

  • Zardu Hasselfrau

   Muszę się chyba więcej wypromować skoro boty Roberta biorą się za Kubickich ;)

 • Kristo91

  Już usunięte…

  • Kozioł

   Co usunięte?

 • Zanim pociąg ruszy – trochę nerwowo musi być.
  https://www.youtube.com/watch?v=C1tQyjQlN2k

  • Marrally

   spórofotke ….. hahhaah :)

   • Le Mans Wmr

    Nie przypominaj,hehe.

 • Kozioł

  Fajne ma kapcie.

  • teq

   Kozioł… poważnie? :P Detal godny odnotowania… :)

   • Kozioł

    Poważnie i z białym paskiem. Twarda mieszanka.

 • KuboF1

  Uważam, że Robert podbiłby rekord Schumachera pod względem ilości zdobytych tytułów mistrza świata F1. Cholerne amatorskie rajdy…

  • David

   Może jeszcze wrócić i zdobyć tytuł, a wtedy osiągnie coś znacznie bardziej legendarnego niż 7 tytułów Schumachera

   • KuboF1

    Jestem pewnien, że jeśli uda mu się wrócić to zdobędzie tytuł.

  • Adi Zen

   Mega wyścig dużo nie brakło do wygranej :) włos się jeży na plecach :D dzięki za filmik ForzaRK

  • teq

   dzieki Daro!

 • donpedro
 • Spróbowałem tej rosyjskiej stronki ale rozdzielczość tam fatalna :/ – Singapur 2010
  https://ok.ru/video/435155307208

  • Robert wtedy łykał jak ja dużych na trasie Wiskitki – Grójec :)). Dzięki

 • Kokosvag

  Forza Robert.
  Co za czlowiek,prawdziwy talent,juz nie dlugo pokaze kto jest mistrzem kierownicy.
  Wszyscy juz Sie boja Roberta ( Wolf, Vettel) juz panikuja i wypisuja bzdury.
  #SupportKubica

 • Wiem, że najlepiej wszystkie :D
  W ramach eksperymentu ;-) pusciłem dwa rózne GP na dwa rózne serwisy.
  2008 Japan i 2010 Singapur

  • cho-bot

   :))) Sękju za Japan.

  • Przemysław Jan

   łer ?

  • Where? się ślicznie pytam?

   • cho-bot

    Waga pytania nie ustępuje “to be or not to be” :D

  • Aras

   Daro,
   chyba w imieniu wszystkich, proszę o osobny dział z linkami do GP, które masz zamiar wrzucić, nie trzeba będzie szukać po całym Klubie :)

   • Na razie to w fazie prób.

 • mucha1982

  #SupportKubica

 • jurek krak

  87 ;)

 • Akslugor

  Ja poproszę Suzuka 2010.To jedyny weekend wyscigowy z RK którego nie widziałam.

  • Zdzicho Lorek

   a tam to Robert tylko chyba 1 kółko w czasie wyścigu zrobił

   • Miszcz

    Całe 2. Na 3 okrążeniu koło postanowiło sobie pojechać w innym kierunku, a była wtedy szansa na podium.

  • Miszcz

   Tutaj są wszystkie wyścigi z ostatnich kilkudziesięciu lat.
   https://f1fullraces.com/category/full-races/

 • Przemysław Jan

  Dario, czekamy!!

 • teq

  Heh akcja #SupportSir… się skończyła… :P

  • Zdzicho Lorek

   TZN ?

  • Marrally

   ??? Kampania w mediach społecznościowych, organizowana przez rosyjskich fanów, trwa od wielu dni, aby promować podpisanie Sirotkina.
   Pomysł pochodzi z konta Simply Formula na Twitterze, które ma 21,5 tys.
   Obserwujących i reklamuje się w języku rosyjskim z hashtagiem
   #SupportSirotkin, czyli “wspiera Sirotkin”

   • teq

    chodziło mi o to, że ostatni wpis na TT z tym hastagiem był 24.12 (tylko 1), 22.12 (aż 2) – biorąc pod uwagę Naszą akcję – można smiało stwierdzić, że ich sie juz dawno skonczyła… :P

  • teq

   Ostatni wpis #SupportSirotkin z 24.12 idą jak burza :)

 • #ForzaKubica

 • Forza Juve

  Jak to w Polsce. Gdzie 2 Polaków, tam 3 opinie.:) Sam chciałeś.Ja się przychylę do Monzy 2006. Monaco 2010 spoko, ale bardziej patrząc przez pryzmat Q mimo wszystko, a we Włoszech była dramaturgia, Roberto sprawił sensację, no i sam skład podium.

 • cho-bot

  2008, Fuji – start całuśny ;) i walka z Kimim w zakrętach na zasadzie – “teraz ja ciebie, a potem ty mnie, a potem znowu ja ciebie”. Heloł druhy i druhny.

 • Tom Bed

  Ja chciałbym pooglądać któryś z piątkowych treningów z 2006 w których Robert wymiatał jak był jeszcze kierowcą testowym.

 • Poldek Napora

  Ciężko wybrać, ale jak wszyscy podają różne propozycje to i ja podam swoją Monaco 2010 zwłaszcza kwalifikacje, gdzie Robert walczył z Red Bullami. To było niesamowite.

 • Zdzicho Lorek

  zrób losowanie, bo widzę że wszystkie propozycje ciekawe ;-)

 • Jacek Kubicar

  Pierwsze lepsze z brzegu aby z RK:)
  GP Włoch 2006 !! Pierwsze podium !
  #SupportKubica !!!

 • Belgia 2010

 • Wierny fan Roberta

  Australia 2018 :) ;)

  • Będzie na bank… ale nie dziś…

 • narturo

  Cześć Klub!

 • narturo

  Monaco 2010

 • teq

  Można wybrać więcej niż 1? :)

 • Zdzicho Lorek

  singapur 2010

  • Le Mans Wmr

   Popieram.

 • Ideał / Wroclaw

  Debiut w f1

 • kingpiotrek

  Ostatni tydzień tego roku, udanego? zmarnowanego? szczęśliwego? nie wiem czy już czas podsumowywać ten rok? Właśnie skończyłem przeglądać wszystkie filmy i zdjęcia na komputerze z pogoni za Robertem, z ostatnich 3 lat i łezka się w oku zakręciła ile tych wspomnień jest!!! Nie przestajemy wspierać, znalazłem takie coś, nie pamiętam kiedy robiłem, i dlaczego nie wstawiłem…fot z Eurosportu z magicznego Spa https://uploads.disquscdn.com/images/9381812ff56854c7a42d920ba6775ebd66c2f1328c21e092f33bbb000a7a5d79.jpg

  • Hubert Pańtak

   Cudownego roku… Niesamowity dla RK i dla nas

 • ZIK

  Cześć Klubie po świętach!
  Wspieramy Roberta!!!

 • Pit

  Witajcie, wspieramy dalej :)

 • Poldek Napora

  Cześć Klubie :) Dobrego dnia dla Was #SupportKubica

 • czarny86

  Dzień dobry Klub po świętach, świetna lektura, dzieki tym niesamowitym zdolnością mentalnym RK jest o krok od powrotu do F1, jak sam przyznaje zadziwiajace jest to jak silny potrafi być mózg człowieka, ( szczególnie jego:)), znalazł sposob aby zkompensowac swoje ograniczenia które nie wpływają juz na jego jazdę w ciasnej budzie, jest gotów…
  Niech ruska kasa, nie przesloni oczu Williamsowi… maja prawdziwy talent, legendę na wyciagniecie ręki
  Williams…. Zaufajcie mu
  Forza Robert
  Milego

  • Kozioł

   O krok? Chyba mnie coś ominęło.

   • Zdzicho Lorek

    Ominie Cię, jak będziesz tak wspierał jak do tej pory.

    • Kozioł

     Ja tylko przypomnę, że powrót jest nadal przedstawiamy w charakterze cudu i niestety w tym aspekcie niewiele się zmieniło, chyba że coś mnie ominęło dlatego pytam.

     • czarny86

      Biorąc pod uwagę gdzie RK był w czerwcu… mozna nazwać to krokiem ostatnim krokiem! Gdyby nie kasa Sirotkina Robert byłby juz zakontraktowany, RK zrobił wszystko co mógł dokonał niemożliwego jest GOTOWY na F1, teraz czas na ruch Williamsa do tego nie potrzeba juz cudu

     • Kozioł

      Zgadza się, ale krok był przed testami w Abu, teraz wiele innych czynników i okoliczności musi się spełnić które nie zależą już od niego.

     • czarny86

      Trzeba wierzyć, wspierać do końca

     • NO2

      I tak będziemy właśnie robili… ;)
      Kozioł po prostu się boi i tyle. Jeśli coś pójdzie nie tak to będzie “usprawiedliwiony”… Będzie mógł powiedzieć – a nie mówiłem, to mnie nie słuchaliście, wspieram Roberta ale realnie oceniam sytuację itp…
      Szczerze wam powiem mam to gdzieś… Na szczęście jest nas wielu, którzy nie bacząc na to co bazgrają media ślepo wierzą w powrót Roberta do F1 a nasza pozytywna energia wyczuwalna jest już na całym świecie, czego dowód mamy w postaci ciepłych słów w mediach o powrocie Roberta i całej akcji Support… Tego właśnie potrzebuje teraz Robert bo to jedyne wsparcie jakie możemy mu dać dlatego wołajmy wszyscy SupportKubica i wspierajmy Roberta z całych sił. Teraz na to właśnie czas. Po ogłoszeniu decyzji otworzymy kolejny rozdział tej pięknej historii i dalej z hasłem SupportKubica będziemy wspierali Roberta cokolwiek by nie robił … Nadszedł czas powrotu Roberta do F1 i nie zamierzam siedzieć cicho bo coś może pójść nie tak… Walić to. Wierzę, że Robert w 2018 stanie w F1 na starcie i nikt mi tej wiary nie odbierze…

     • Ja tylko przypomnę jaki Cudowny chłopak z tego Kubicy …
      W 2003 – lekarze szansy nie dawali (we wpisie opowiastka) .. “cudem” wrócił i wygrał w 2003
      W 2007 kolejny “cud” w Kanadzie, po jednym z najgorszych wypadków w F1, w 2008 na tym samym torze … Wygrał – 1 zwycięstwo w F1.
      2011 kolejny wypadek – “cudem” wrócił i w 2013 zdobył tytuł mistrza świata wrc2.
      Co będzie w 2018 … zobaczymy …

      Wierzyć nic nie kosztuje, jak mawia Robert. Kibice, też wierzą. Mają podstawy.. bo “Cuda” w wykonaniu Kubicy są możliwe…

   • Charlie Runkle

    Wiesz co Kozioł, ja już mam Cię chyba dość. ;) Co to za nastawienie? Niegodne kibica. Zupełnie niegodne. My tu mamy wspierać z całych sił…

    • Kozioł

     Charlie ja na obecną sytuację patrzę przez pryzmat kibica, a nie fanatyka z klapkami na oczach i tym się różnimy.

     • Charlie Runkle

      Zdaję sobie sprawę, ale ranisz nasze serca. A te i tak nie są w najlepszej kondycji. ;)
      Oczywiście żartowałem. JA tam kibicuję bez względu na okoliczności. I tak- owszem, mam klapki na oczach. ;)

     • Kozioł

      Bez przesady świat na F1 się nie kończy, z resztą RK mówił, że jest plan B.

     • Jacek Kubicar

      Jasne że tak. Brawo Kozioł, przecież równie dobrze może jeździć wywrotką w kamieniołomach albo autobusem szkolnym

     • Kozioł

      Wyczuwam Jacku u Ciebie pogardę w stosunku do innych serii. Niepotrzebnie.

     • Jacek Kubicar

      Nie czuję pogardy do innych serii ale wspieram Roberta jak mogę w dążeniu do F1. Wiem jak bardzo chciałby tam wrócić, widzę jak ogromny wysilłek wkłada w ten powrót i słyszę jak mówi że da radę więc i ja skupiam całą uwagę właśnie na F1. Kibicuję z całych sił i ani przez chwilę nie zwątpiłem że Mu się uda i się uda bo i ja tego chcę i wszyscy pozostali pewnie też nie tylko dla siebie ale w pierwszej kolejności dla Niego:)
      Forza KUB!!!

     • ArtNr4

      Świat się na F1 oczywiście nie kończy, ale marzenia, to już tak… i to nie tylko nasze… więc daj nam
      trochę pomarzyć, tym bardziej, że to nic nie kosztuje, jak mówił sam Robert.. :-)

      Pozdrawiam Klubik przy tej okazji i biegnę dalej rozpieszczać gości….

     • Kozioł

      Ja wiem czy nic nie kosztuje? Z wiarą i nadzieją wiążę się też ogromne rozczarowanie.

     • ArtNr4

      To tylko pół prawdy… równie dobrze może być to ogromna radość.

     • Kozioł

      Ale wtedy musiałby się wydarzyć cud jak to powiedział wasz wzór wiedzy i rzetelnośći Sokół. Po tym tekście od Chinchero było widać jak fatalne nastroje były w klubie, aż strach pomyśleć jak zakontraktują Sirotkina. :/

     • ArtNr4

      Nie wiem kogo masz na myśli pisząc “wasz”, bo moim wzorem ten pan nie jest i to w żadnej dziedzinie.

      Nastroje się zmieniają… jedni są mniej, drudzy bardziej podatni na złe wiadomości. Myślę jednak, że
      najbardziej dokucza niepewność i to ona powoduje takie wahania. Jeśli faktycznie zakontraktują
      Sirotkina, to ja się z tym pogodzę, podobnie jak Robert. Za innych nie mogę i nie chcę się wypowiadać.
      Póki jednak marzenia są uzasadnione, to chcę marzyć i wierzyć, że się spełnią.

      Zresztą powtórzę za wieszczem: “Czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca, szkiełko i oko” ;-)

     • czarny86

      Bedziemy kibicować gdziekolwiek by nie był, natomiast każda inna seria to bedzie jak nagroda pocieszenia, główny cel RK przez te wszystkie lata to F1, To szczyt, elita tylko tam Robert bedzie mógł spowrotem udowodnic swoja legende

     • Le Mans Wmr

      Jak zakończy majstrem w F1 ,to wtedy na Dakar.

     • czarny86

      obstawialbym WRC

     • No ale potem Dakar ;-)

     • czarny86

      A gdzieś po drodze Le Mans..
      I mamy KORONE;)

     • Le Mans Wmr

      Sama Twoja obecność w klubie świadczy o tym,że kibicujesz RK jak wszyscy,nie broń się przed tym.RK to niewytłumaczalna magia,nie da się tego zjawiska obronić słowami,trzeba uwierzyć i wspierać.

     • Forza Juve

      Ja też jestem kibicem, fanatykiem się nie czuję, do optymistów się szczególnie nie zaliczam poza Klubem, ale Twoje jojczenie innym nie pomaga. No w niczym. Tym bardziej, że RK może, choć nie musi, ale może w tej Australii pojechać.
      – trenuje mega ciężko
      – Brazylijczycy go absolutnie nie przekreślają
      – Karpow jest jakby mniej pewny siebie niż był
      – sytuacja z SMP

      Ostatecznie czas na “lament” będzie od 8.01, bo myślę, że najwcześniej w tym dniu coś się wyjaśni, w sensie oficjalki, ale osobiście wierzę, że coś jeszcze jest kombinowane. Co dokładnie to się dowiemy po niewczasie.
      Jak sam zresztą zauważyłeś, jak nie uda się w F1, będzie się Kubicowało gdzieś indziej, więc nie ma co siać jednak defetyzmu, skoro inni mocno wierzą w F1, bo i tak przecież “jakoś to będzie”. Peace.

     • Kozioł

      Już nie jojczam :D

     • Forza Juve

      To dobrze, pozostaniesz jednak pod obserwacją przez kilka dni. :P

     • ZimnaMi

      Dlaczego wiara kojarzy Ci się z fanatyzmem?
      Gdyby nie wiara ludzie nie zdobyliby Mont Everestu. Gdyby nie wiara nie przepłynęliby kajakiem przez Atlantyk. Gdyby nie wiara człowiek nie poleciałby w kosmos.
      Bez wiary i nadziei stalibyśmy w miejscu, a życie przesypywałoby przed naszymi oczami jak piasek między palcami.

      Po co zaczynać od: ” To na pewno się nie uda”. Zaczynamy wszystko od “Wierze, że dam/dasz radę”
      Bry

   • Le Mans Wmr

    Wiara nic nie kosztuje,a nadzieja umiera ostatnia.

 • Marrally

  A tu taka ciekawostka https://t.co/I3vC7faKTK

  • No patrz, a jak ostatnio wspominałem, że rosyjska propaganda ma się dobrze, to kolega Kozioł pisał, że wszędzie widzimy i węszymy spiski. Niestety ale to już taki naród. Który od dawien dawna propagandę uznaje jako atrybut swoich wpływów.

   Cześć klub…po świętach :))

   • gniewko

    Towarzyszka Jegorowa poskarżyła się w organizacji partyjnej, że jej mąż
    nie wypełnia obowiązków małżeńskich. Sekretarz wzywa Jegorowa i pyta –
    dlaczego?
    – Towarzyszu sekretarzu, po pierwsze jestem impotentem…
    – Nie, towarzyszu Jegorow, po pierwsze jesteście komunistą.

   • Robert Łuczak

    Witam wszystkich po świętach. Mimo tych środków mają ograniczone możliwości – tzn. po działaniach widać, jak z jednego obszaru atakowania przerzucają się na inny obszar – nie są w stanie wszystkiego trollować. Potwierdzają to też niedawne wypowiedzi, że czują się zagrożeni taką ilością hashtagów (#SupportKubica), bo – jak można się domyślać – nie są w stanie tego przebić, nawet podejrzewali nas o używanie botów. Więc moim zdaniem to optymistyczne, skoro ukierunkowane działania służb zajmujących się cyberwojną nie są w stanie pokonać działania masy zwykłych ludzi, mających wspólny cel. Damy radę :)

   • NO2

    Propaganda to od lat skuteczne narzędzie stosowane z powodzeniem przez Rosjan. Akurat jeśli chodzi o nich to nie zdziwi mnie nic…

 • mucha1982

  #SupportKubica

 • Charlie Runkle

  Dzień lepszy Wszystkim. Fajny wpis. Oczywiście przeczytałem wczoraj w okolicach 1:00. No to nadal czekamy na jakieś pozytywne sygnały i się nie poddajemy. #SupportKubica – rano, w dzień, wieczorem i w nocy. Nieustająco.

 • Marrally

  Dzień dobry wszystkim zadowolonym z powodu braku tupotu białych mew :)

  W mediach zachodnich wrzawa po wypowiedzi Hamiltona i wszelkie tytuły to Hamilton

  My wspieramy cały czas Roberta :)

  • Zdzicho Lorek

   Cześć wszystkim po świętach . A co tam Hamilton powiedział ? Bo pierwsze słyszę.

 • LukeSiano

  Drugie pytanie w wywiadzie doktorem. Jest ” możliwością” powinno być ” możliwościom”. Po korekcie usuńcie ten post. ;)

 • Heavy Rain

  Witajcie :)
  już za kilka, kilkanaście dni poznamy co tam RK będzie robił w 2018 roku..trzymamy kciuki za F1.

 • teq

  Witam po świętach!! :-) No i do pracy rodacy, koniec objadania się… I kolejne 2kg wiecej ciała do kochania… :P

  • Charlie Runkle

   Spokojnie. To tylko zwiększenie “erotycznej powierzchni użytkowej”. A tym przejmować się przecież nie wypada ;)

 • Krzychu Wartki

  Witam serdecznie klubowiczów i dalej trzymamy kciuki

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie

 • Le Mans Wmr

  Witam z rana,kawka i do pracy,
  Robert ciężko tyra nad formą,to i ja idąc za jego przykładem biorę się za coś bez czego nie ma kołaczy.
  #SupportKubica.

 • Jacek Kubicar

  Cześć!
  #SupportKubica !!!

  • Sam

   Cześć!
   #SupportKubica… bezapelacyjnie, do samego końca, mojego lub jej! ;)

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)

 • Misiek

  Forza Kubica!

 • Akslugor

  Witam w poświąteczną środę :)
  Ja jeszcze dzisiaj świętuję, najpierw z przyjaciółmi a pod wieczór ponownie z rodzinką :)
  Dzięki za wpis i wywiad z dr Ceccarelli, który u mnie przywołuje wspomnienie spotkania z doktorem na Monza w tym roku. Na taką możliwość i zamienienie kilkunastu zdań czekałam kilka lat. W trakcie krótkiej rozmowy też usłyszałam, że Robert jest najsilniejszym kierowcą.
  Forza Robert Kubica Team!!! #SupportKubica !!!
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17795741_1476887392344118_7331910234959342426_n.jpg?oh=209e065a9c6bb939d0c12778fe068ff8&oe=5AF9F09D

  • jamaj

   Dzien dobry klubie,gratulacje P.Ewo

 • Piotr Nowak / Kraków

  Po tych ostatnich dniach pewnego “wyciszenia”, super było przeczytać takie opinie/wywiady.
  Fajne wprowadzenie w klimat, który z pewnością będzie z każdym dniem coraz bardziej gorący…

  Teraz pozostaje już tylko czekać na wieści z Grove. Mocno wierzę, że suma wartości dodanych Roberta przeważy i to on zajmie fotel w bolidzie WMR.

  Forza Robert! #SupportKubica!

 • xxx

  Swieta, swieta i po swietach, to teraz czekamy na decyzja WIliamsa, oby byla pozytywna.

 • Po to tu jesteśmy.

 • Le Mans Wmr

  Dzięki Daro,kawał roboty odwaliłeś.Jeszcze kilka baranków i idę lulu.