^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 20 września 2014

Porozmawiajmy z Adamem Maleckim…

R1Z pewnością dla większości z nas –  Radiowa Trójka kojarzyła się z kultową listą przebojów Marka Niedźwiedzkiego…. no może tej starszej większości.
Od czasu tego przykrego okresu, kiedy to wspólnie odnaleźliśmy się – my kibice, którzy nagle poczuliśmy się sami z jedną wielką pustką, Polskie Radio w swojej “Trójce” pokazało nam kibicom Roberta dziennikarza sportowego, dziennikarza z duszą, którego także mocno poruszyła nasza wspólna sprawa.

Nie wiem jak Wam, ale Program Trzeci Polskiego Radia nieodzownie kojarzy mi się z Adamem Maleckim od tamtego czasu i tak już pozostanie.
Był naszym pierwszym Klubowym Gościem – swym tekstem ujął serca wszystkich kibiców, dziś kiedy można posłuchać lub przeczytać słowo Adama dotyczące Roberta czuć olbrzymią satysfakcję i radość. Przecież wszyscy wygraliśmy z Robertem.
Dziś o 19:00 zapraszamy na klubowe forum, popytajmy i pogadajmy z dziennikarzem, sportowcem, aktorem, kibicem Roberta Kubicy..
z Adamem Maleckim.
Zapraszamy.

 

Zaczynamy od pierwszego gościa klubowego – tego, który był z nami “od samego początku” – tego, który swoim wpisem do klubu swojego czasu wyprodukował nie małe wzruszenia – teraz jak czasem do tego wracam ( tam u góry) to czytam to zawsze jak za pierwszym razem.
Adam Malecki z Radiowej Trójki – dziennikarz, który nie jedno widział i z niejedną osobą rozmawiał. Autor “Mknącego pocisku” z Como…. :)

***

Asia : Przeczytałam właśnie jeszcze raz tekst pana Adama sprzed ponad dwóch i lat (Tutaj).. I taka sama klucha w gardle, głównie jak przypomniały się chwile i te tuż po wypadku i te późniejsze, gdy całkowicie urwał się kontakt z Robertem i jego otoczeniem.. , kiedy nawet nie mogliśmy mieć pewności ze jeszcze kiedyś zobaczymy go rywalizującego za kierownica jakiegokolwiek auta… A gdy się z tym tekstem zestawi późniejszy filmik “Mknący pocisk”….:)))

TROJKAdaMalecki : Dzięki:) mnie tez dreszcze przechodzą jak o tych chwilach pomyśle

***

TROJKAdaMalecki : Pozdro ze st narodowego

Ania : A ja myślałam że Pan Adam dzisiaj w Katowicach gości ale pozdrowienia z Narodowego też fajne :)

TROJKAdaMalecki : Nie, siatka to sport świetlicowy hehe. Nie cierpią mnie za to:) ale strasznie szanuje chłopaków za to co robią. Choć siatki nie lubię

Ania : Ale kciuki Pan trzyma za Naszych dzisiaj…..ja osobiście za piłką kopaną nie przepadam ale zawsze gdzieś w głębi serca kibicuję :)

TROJKAdaMalecki : Oczywiście ze trzymam!

***

ArHet : Czy prowadząc rozmowy w studio uprzedzasz gości o pytaniach jakie będą zadane czy jest to tzw spontan??

TROJKAdaMalecki : Zawsze spontan! Czasami goście starają się narzucać pytania ale ja na to nie idę!!!!!:)

 ***

TOMek : Pierwsza rozmowa z Robertem oko w oko – były emocje, podniecenie – czy tak jak zawsze przy mikrofonie?

TROJKAdaMalecki : Pierwsza rozmowa? Patrzyłem jak dłubie w samochodzie i nie podchodziłem Tak sobie patrzyłem I w końcu on podszedł i zapytał: co, chcesz pogadać? Hehe czułem spokój jakby spełniało się marzenie Fajnie normalnie bardzo ludzko

***

Wojtki : Co pomyślałeś sobie widząc z jaką prędkością Robert przeleciał obok Was jak “mknący pocisk” w 2012 roku

TROJKAdaMalecki : Hehe Filmik zaczyna się od dziadka mówiącego w dialekcie Friuli: “to jest on, słyszę , to jest Kubica” a potem ten zbliżający się odgłos i jakieś żelastwo jak ufo przeleciało koło nas Uniosły się tylko liście i nastała cisza Odjazd W życiu tego nie zapomnę!!!!!

 

TOMek : no właśnie ….cisza a potem? były komentarze? :)

TROJKAdaMalecki : Tak, pamiętam jak był Pan Wisławski i złapał się za głowę Ogólnie to wszyscy mieli wrażenie ze jakiś szatan przemknął i wszystkim zagrał na nosie Eryk Melgwa poleciał od razu wziąć kamerkę gopro po przejeździe. Ostatnio zdradził ze ma to nagranie Chce to zobaczyć! W ogóle Eryk klasa- w z como woził mnie w swojej furze a nie musiał Bez niego bym za wiele nie ogarnął Np pocisku!

ArHet : To trzeba zobaczyć na żywo:) Jak jak pierwszy raz zobaczyłem jak jedzie RK to był głęboki wdech, banan od ucha do ucha i …. prawie zapomniałem że oddychać trzeba :)

TROJKAdaMalecki : Tak to niepowtarzalne! I ta otoczka zapieprzanie prze lasy, krzewy, kałuże. Podziwiam tych którzy podczas rajdów siedzą w biurze prasowym i nadają Teren to jest to!

***

Dora : Panie Adamie, po rajdzie Como rozmawiał Pan z pilotem Roberta – Emmanuele Inglessim … padło miedzy innymi pytanie, czy między nimi jest chemia ? ( wiem z pana wywiadu , ze była ). Czy miał Pan okazję rozmawiać z obecnym pilotem Roberta – Maćkiem Szczepaniakiem ? Jeżeli tak to proszę nam te relacje przybliżyć .

TROJKAdaMalecki: : Z Maćkiem Szczepaniakiem rozmawiałem raz. Nie zadałem mu za to pytania o chemie. Moim zdaniem trudno tu mówić o chemii Tu jest dwóch rzemieślników którzy dążą do perfekcji. Do której jeszcze jest bardzo daleko

 ***

ArHet : W swojej karierze dziennikarskiej przeprowadziłeś już setki wywiadów ze znanymi sportowcami, czy z na tej podstawie jesteś wstanie stwierdzić czy Roberta wyróżnia coś specjalnego, coś czym różni się od powiedzmy pozostałych polskich kierowców

TROJKAdaMalecki : Dobre pytanie:) RK jest trudnym rozmówca. Potrafi być cięty nie lubi amatorszczyzny :) ale jest czysty jak łza , niezmanierowany Nie lubi jak się nalega Musi mieć swoja przestrzeń jak kot. Można go głaskać, ale kiedy on tego zechce. RK jest bardzo profesjonalny w kontakcie z mediami jeśli media rozumieją zasady gry. A rożnie z tym bywa. Wiadomo relikwie i te sprawy.

 ***

TOMek : A film? Ja uwielbiam Kolskiego, ale tego dawnego do Jasminum. Co Pan o Janie Jakubie sądzi? Byłeś na planie Pianisty u Polańskiego – jakie to uczucie?

TROJKAdaMalecki : Super sprawa! Polański to potwor energii Jak wózek WRC JAK DLA POCZATKUJACEGO AKTORA to był wypas Rola statysty do tego ss-mana ale czego się nie zrobi dla sztuki! Kolski? Bardzo lubię

***

Jarecki : jaka jest Panska opinia na temat propozycji promotorów WRC na sezon 2014 aby przewagę czasową teamów na końcu OS-u dzielić przez 10

TROJKAdaMalecki : Nie jestem ekspertem w dziedzinie ale RK odpowiedział za wszystkich prawda?

***

maciektube12 : „@Trojkadamalecki: Czasami sobie wyobrażam, że siedzę przy stoliku we włoskiej knajpce, w pizzerii w Versilii i widzę nagle Roberta Kubice.” Co robię?” – chętnie poznam odpowiedź :)

TROJKAdaMalecki : Dzisiaj? Podchodzę i mowie cześć Robert, buon apetito i odchodzę:)

***

TOMek : Znasz Italię jak Robert … Dziennikarze, kibice – tu i tam – jaka różnica i dlaczego ? ( w kontekście RK)

TROJKAdaMalecki : W Italii jest mniej przypadkowości w dziennikarstwie. Poza tym przygotowanie do zawodu dziennikarza motoryzacyjnego jest w We Włoszech dużo bardziej naturalne. Oni to wysysają z mlekiem matki. Poza tym wydaje mi się ze oni to kochają organicznie. No i nie walczą o sportowców o ich względy. Po prostu chcą być rzetelni i jak najlepiej zając się zagadnieniem Tam po prostu jak się ktoś nie zna na motoryzacji to od razu go wyłapują z tłumu. Nie ukryje się:) A u nas… No wiadomo kto się zna, prawda?:)

***

Jarecki : który z filmów z tematyki motosportu ceni Pan najbardziej ?

TROJKAdaMalecki : Massa Kubica z zerowa widocznością , konfa Kubicy po powrocie po wypadku w Montrealu i odp na pytanie czy widział już. Swój wypadek w tv: “I saw it live”:) uwielbiam jak Senna wychodzi wkurzony ze spotkania z kierowcami! MOCNE Okrążenie Senny w Montecarlo! Wypadek Senna Prost słynny wszystkie onboardy

 ***

ArHet : Miałeś okazję przejechać się samochodem rajdowym ( jako pasażer)?? Jakie to emocje??

TROJKAdaMalecki : To straszne! Ale jeszcze nie!

***

TOMek : To ja jeszcze zapytam o Trzecią Stronę Medalu i całą Trójkę… Jak pojawia się “Kubica” to walą do Adama czy zależy kto ma dyżur?

TROJKAdaMalecki : Rożnie z tym bywa Ogólnie wiadomo ze to ja jestem ‘najbliżej’ tematu Choć niektórzy tego nie chcą przyznać hehe

***

maciektube12 : Verva street racing, jak oceniasz imprezę?

TROJKAdaMalecki : Nudna:))))) ładnie to wygląda Piknik taki Ale ludzie mogą obejrzeć dotknąć. Ja spotkałem się na wywiad z Hampelem i Sajfutdinovem Szkoda ze Kubicy nie ma:) No ale Orlen…,,

***

TOMek : Bardzo miło i sympatycznie – ale jak mogło by być inaczej z Adamem :) #ForzaKubica

TROJKAdaMalecki : DZIEKUJE!!!!!!!

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 16:07

Udostępnij:

error: Content is protected !!