^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 4 stycznia 2015

Robert Kubica… i styczniowe emocje.

KubicaCzekając na oficjalne przedstawienie szczegółów dotyczących startów w obecnym sezonie Roberta Kubicy, zbliżamy się coraz bardziej do pierwszego rajdu otwierającego tegoroczny kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.
83 Rallye Monte Carlo odbędzie się w dniach 22 – 25 stycznia.

Korzystając z wolnej chwili powróćmy na moment na Monte Carlo w ubiegłym roku, bo właśnie tam zaczęło się z wielkim przytupem.
Po niesamowitym sezonie w WRC2, a także po bardzo udanym Janner – oczy wszystkich skupiły się na pierwszej rundzie w WRC i ciekawością jak poradzi sobie Robert Kubica.
Nie dało się ukryć, że Fiesta przygotowana przez M- Sport, a także doświadczenie Kubicy na tym poziomie nie pozwolą walczyć z czołówką, ale ciekawość i pragnienia kibiców wzięły górę. Dwa pierwsze odcinki specjalne w wykonaniu Roberta Kubicy wywołały dosłownie szok, ale i “rozwaliły system” panujący w tej lidze. Dosłownie nikt nie spodziewał się takiego wejścia – kierowca debiutant z nowym pilotem, w aucie, które nie miało prawa walczyć z fabrycznymi załogami…. Jak później powiedział Maciej Szczepaniak ” Plan polegał na przejechaniu Monte i poznania OS”

Pierwsze komentarze były bardzo pozytywne.

Malcolm Wilson powiedział – “Czasy Roberta na 1 OSie były szokujące. Na drugim też, szczególnie że złapał kapcia i stracił pewnie około 10-12 sekund. Największe wrażenie Robert zrobił na mnie na 3 OSie. Było 9 kilometrów śniegu. Wiedział ze ma złe opony, a gdy widzisz uciekający czas i przewagę łatwo o błąd. On nie pękł.”

Kubica Leeds Monte Carlo ... -  Nick Heidfeld ..WoW ...Nawet Nick Heidfeld wydawał się także zdezorientowany, na swoim profilu nie pogratulował, ale  ” Kubica #MonteCarlo WTF? ” było dość wymowne, na szczęście z humorem przyjęte przez kibiców Roberta.

Doskonałym podsumowaniem tego debiutu mógłby być komentarz Macieja Wisławskiego:
“Komentując II dzień Rajdu Monte Carlo: Takich kierowców jak Kubica na świecie niemalże nie ma, dla mnie jest to absolutny pretendent na mistrza świata, niesamowity sportowiec ! Dzisiejsze niepowodzenie wzmocni jego determinację.

Odcinek nr 9 pokazał jednak, że łatwo nie będzie. Oblodzony zakręt i Fiesta poza trasą uświadomiły wszystkim, jak ciężkie wyzwanie czeka Roberta Kubicę. Wtedy jeszcze nie zdawaliśmy sobie sprawy, że te skrajne emocje będą nam towarzyszyły przez cały sezon.

Robert Kubica

Robert Kubica (Fot. EXPA Eibner Neis / Newspix)

Z dzisiejszej perspektywy można by było się zastanowić czy ubiegłoroczne Monte Carlo nie wyostrzyło zbyt mocno apetytów w dalszej części sezonu.
Warto też przyjąć do świadomości, że ten rajd jest z pewnych względów dość specyficzny. Bardzo często zmieniające się warunki na trasie mogą przynosić niespodzianki. Loteria z oponami jest tu bardziej prawdopodobna niż gdziekolwiek indziej. W ubiegłym roku prowadzenie po Robercie Kubicy przejął B. Bouffier, który podobnie jak Robert, myśląc logicznie nie powinien się tam znajdować.
Ten legendarny rajd już niebawem, z zaciekawieniem będziemy kibicować naszej załodze – bogatsi wraz z nią o wiele doświadczeń.

-Nasza załoga wystartuje Fordem Fiesta RS WRC z nr 16 przygotowaną przez A-Style.
-W rajdzie pojedzie Sebastian Loeb fabrycznym DS3.
-Polsat Sport Extra przymierza się do relacji z rajdu MC.
-Przypominamy, że istnieje możliwość zabrania przez osoby wybierające się na rajd klubowych flag.


Propozycje malowań Forda Fiesty na sezon 2015

Robert Kubica - Malowanie Ford Fiesta WRC A-Style Pirelli


Późnym wtorkowym wieczorem dotarła bardzo przykra informacja z Rajdu Dakar.
Michał Hernik startujący motocyklem nie żyje. Jego motto brzmiało ” Cel i marzenie to meta”

Michał Hernik

Michał Hernik

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 12:10

Udostępnij:

error: Content is protected !!