^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 8 lutego 2015

Robert Kubica testuje przed Rajdem Szwecji 2015

KubicaRobert Kubica i Maciek Szczepaniak rozpoczynają swoje przygotowania do drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Rajd Szwecji (12.02-15.02) to jedyna prawdziwie zimowa runda w kalendarzu WRC

Klasyczny rajd z nawierzchnią skutą lodem i śniegiem, otoczoną przez wysokie zaspy.Nasza załoga najprawdopodobniej tylko dzisiaj będzie testować przed czekającą ich rundą w Szwecji.

Auto, którym Robert Kubica testuje przed Szwecją to po raz kolejny ta sama fiesta, której używał w trakcie testów przed rajdem Monte Carlo.

 

 


Maciek Szczepaniak napisał na swoim FB Goood Night w załączniku film

 


fot. Citroen

fot. Citroen

Mads Ostberg: Kubica? Niesamowity, ale niedoświadczony!

Co sądzisz o rajdowej jeździe Roberta Kubicy? W Monte Carlo był bardzo szybki…

Jego tempo jest bardzo imponujące. W ostatnich latach mogliśmy już wielokrotnie przekonać się, że jest po prostu niesamowicie szybki. Kiedy pokonuje odcinek specjalny bez problemów, to niesamowite, co potrafi osiągnąć, ale niestety ma problemy z robieniem tego regularnie, a przynajmniej przez cały rajd. Miał wiele wypadków i nieukończonych rajdów. Mam nadzieję, że będzie w stanie kontrolować swoje tempo i dojeżdżać do mety. Myślę, że stać go na dobre wyniki.

Skąd to się bierze? Czy to po prostu kwestia braku doświadczenia?

Dokładnie. To nie jest łatwe. Brakuje mu doświadczenia, bo nie startuje w rajdach zbyt długo, ale mimo wszystko nawet bez tego doświadczenia jest bardzo szybki. Poza tym wszyscy są świadomi, że przez większość czasu prowadzi jedną ręką. To sprawia, że jest to jeszcze bardziej niesamowite. To, co robi, jest imponujące.

Co jest najtrudniejsze, kiedy w WRC brakuje doświadczenia? Ken Block powiedział mi jakiś czas temu, że dla niego najtrudniejsze jest przygotowywanie opisu…

To prawda. Notatki są bardzo ważną częścią rajdów. Sęk w tym, że nie da się nauczyć na pamięć całego rajdu. Możesz nauczyć się kilku odcinków, ale nie całego rajdu. Jeśli więc chcesz być szybki, opis musi być naprawdę perfekcyjny. Wystarczy mały błąd w notatkach i masz jak w banku, że wylądujesz poza drogą. Dobry opis bierze się z doświadczenia zdobywanego podczas kolejnych startów i przygotowań. To właśnie aspekt, który najbardziej odróżnia rajdy od innych form sportów motorowych. Jeśli chcesz być szybki, potrzebujesz jeszcze tego dodatkowego elementu, który musi być dopracowany do perfekcji.

Źródło: Polsatsport.pl


 

Wszystkich zainteresowanych klubowymi koszulkami zapraszamy do zakładki. Można już składać zamówienia.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 09:50

Udostępnij:

error: Content is protected !!