^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 18 marca 2015

Robert Kubica : “Doświadczenie jest bardzo ważne” : Kubica wraca do wyścigów?

fot.BestOfRallyLIve.com

fot.BestOfRallyLive.com

Robert Kubica jest przekonany, że doświadczenie zebrane na trasie Rajdu Guanajuato Meksyku zaprocentuje w trakcie kwietniowego Rajdu Argentyny – imprezy, podczas której rok temu sięgnął po swój najlepszy rezultat sezonu.

Kubica rozpoczął weekend w Meksyku od mocnego akcentu i na drugim piątkowym oesie był na najlepszej drodze, aby odebrać prowadzenie w imprezie Sebastienowi Ogierowi. Kierowca własnej ekipy, RK World Rally Team, uderzył jednak w skarpę i dachował.

„Mamy po tym rajdzie mieszane odczucia z powodu błędu na El Chocolate i zbyt wielu przebitych opon. W innych miejscach pokazaliśmy jednak dobre tempo. Meksyk nie jest łatwym rajdem, dlatego doświadczenie jest tam bardzo ważne. W tym roku nauczyłem się, jak radzić sobie w pewnych sytuacjach.”powiedział wrc.com. 

Wyzwaniem było dla Kubicy także przyzwyczajenie się do ogumienia Pirelli, z którego korzysta w tym sezonie. „Po asfalcie w Monte Carlo i śniegu w Szwecji, Meksyk był dla nas pierwszym rajdem szutrowym na oponach Pirelli. – wyjaśnił. – Musimy się do nich dostosować, ponieważ pracują w zupełnie inny sposób i mają inną charakterystykę. Próbowaliśmy poprawić balans i zachowanie samochodu. W Argentynie zobaczymy, jak nam to wyszło. Z całą pewnością dzięki temu doświadczeniu pójdzie nam lepiej.”

„W przeszłości starty w Argentynie były dla mnie udane. Rok temu moja pozycja na mecie była dobra, choć moja jazda nie. W tym sezonie czeka na nas trasa zmieniona w 95 procentach, więc będzie to praktycznie nowy rajd. Moim celem jest zbieranie doświadczenia, czysta jazda i poprawa naszego pakietu” – zakończył.


Robert Kubica – Tech Special [VIDEO]

 


Kolejne wideo podsumowanie : Robert Kubica i Maciek Szczepaniak – Rajd Meksyku.


Robert Kubica testował Lamborghini na włoskim torze Vallelunga

Robert Kubica jak zwykle aktywnie. W piątek na włoskim torze Vallelunga testował samochód Lamborghini


Filmy z testów


Lamborghini Blancpain Super TrofeoRobert Kubica wystartuje w Lamborghini Blancpain Super Trofeo?

Po testach, które odbyły się na torze Vallelunga (20.03) podczas których Robert Kubica testował Lamborghini Huracán LP 620-2 Super Trofeo dla Bonaldi Motorsport, pojawiają się pierwsze spekulacje. Według doniesień Kubica miałby pojechać w paru rundach Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Na chwilę obecną nie ma oficjalnego potwierdzenia tych informacji.

Kalendarz rund Lamborghin Blancpain Super Trofeo przedstawia się następująco.

kalendarz Lambo ST


Robert Kubica potwierdził start w Rajdzie Argentyny

Jak informuje organizator Rajdu Argentyny, nasza załoga Robert Kubica​ / Maciek Szczepaniak niedawno potwierdziła swój udział w tej rundzie. Ciekawi są również czy naszej załodze uda się powtórzyć wynik z sezonu 2014.


Robert Kubica testował Lamborghini na Autodromo Monza!

Po piątkowych testach Robert Kubica nie zwalnia tempa, dziś (24.03) ukazały się kolejne materiały tym razem z Autodromo Monza. Dodajmy, że pierwszy wyścig z cyklu Lamborghini Blancpain Super Trofeo odbędzie się na Monzy (11-12.04). Czy ma to powiązanie z doniesieniami o starcie w tej serii? Czas pokaże.


 

fot. Alex Galli

fot. Alex Galli

Robert Kubica i kask od Bell Racing

Podczas testów Robert Kubica korzystał z kasku, który otrzymał w październiku 2013 jako super prezent od Bell Racing.

 


 


Czy Robert Kubica może wystartować w Lamborghini Blancpain Super Trofeo?

Regulamin Super Trofeo Series dopuszcza do startu jedynie kierowców kategorii Silver i Bronze. Czy Kubica jako były posiadacz superlicencji F1, kwalifikuje się do kategorii Platinum? Co za tym idzie nie mógłby wystartować w tej serii.
Obecnie na liście FIA – Drivers Categorisation, nie figuruje w ogóle Robert Kubica.

Robert Kubica - ST Lamborhini


fot. Nascar Euro Fans

fot. Nascar Euro Fans

Robert Kubica wraca do wyścigów.?

Robert Kubica weźmie udział w kwietniu w swoim pierwszym wyścigu na torze po wypadku jaki doznał na początku 2011 roku. Robert Kubica ma wystartować w rundzie otwarcia Lamborghini Super Trofeo 2015 na Monza Autodrome. Taką informacje podaje Rally-Sport.

Należy pamiętać, że to nieoficjalne informacje a przeszkodą w starcie może być regulamin.


Lista zgłoszeń do Rajdu Argentyny

W Rajdzie Argentyny swój udział potwierdziło 61 załóg w tym 14 startujących samochodami WRC. Jak już wcześniej informowaliśmy na liście znajduje się nasza załoga Robert Kubica / Maciek Szczepaniak, jednak na chwilę obecną nie przypisano jej numeru startowego. (Lista zgłoszeń)

Lista zgloszen - Robert Kubica - Rally Argentina


 Robert Kubica o swoich doświadczeniach z jazdy na oponach Pirelli.

 


Robert Kubica : Nie potrzebuję sportowego auta do jazdy po zwykłych drogach

Kubica-TwojeAutoDzisiaj w „Gazecie Wyborczej” dodatek pt. „Twoje auto” a w nim wywiad z Robertem Kubicą, który podzieli się wrażeniami z pierwszych rajdów w nowym sezonie, opowie o najbliższych planach oraz zdradzi czym się kieruje przy wyborze prywatnego samochodu.

Jakie ma Pan cele na nowy sezon?

– Zostając w WRC zdecydowałem się na stworzenie zespołu prywatnego. W walce z ekipami fabrycznymi mamy małe szanse, więc będziemy jechali swoje. Chciałbym oczywiście poprawić w tym roku skuteczność. Muszę pracować nad tym, aby częściej dojeżdżać do mety bez przygód. Taki będzie priorytet, ale równocześnie nie chcę też za bardzo odpuszczać. Muszę znaleźć jakiś kompromis, bo tu nie wolno się „wozić” po oesach. To są Mistrzostwa Świata.

Czy jest jakiś samochód, który pan wspomina ze szczególnym sentymentem?

– Mnie się bardzo podobają kwadratowe auta. Takie kanciaste. Na przykład Fiat 131 Abarth. Stara Lancia Delta. Samochody oldschoolowe. Uważam, że jeszcze kiedyś świat wróci do takich aut. Jedną z najlepszych rad, jakie ja słyszałem brzmiała: “Kup samochód, który ci się podoba”… Ja tak mam, i chyba nie jestem ewenementem. Jak podoba mi się jakieś auto i planuję je kupić, to widzę takich bardzo dużo na ulicach. I nie jest tak, że nagle zaczynają wyjeżdżać i robią się takie super, tylko dopiero wówczas je się dostrzega. Oko trzeba zadowolić, ale i tak wszystko zależy od tego, do czego ma nam służyć to auto. Ja akurat mam kilka sportowych samochodów, ale tak naprawdę nigdy ich nie używam. Jednym z nich zrobiłem przez siedem lat siedem tysięcy kilometrów i tak sobie po prostu stoi. Trochę bez sensu, ale mi samochody są potrzebne do czegoś innego niż do sportowej jazdy po zwykłych drogach.

Zapraszamy do lektury w wydaniu papierowym oraz na stronę:
http://www.samochoddlaciebie.com/znani-kierowcy/nie-potrzebuj-sportowego-auta-do-jazdy-po-zwykych-drogach

 


 

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 21:00

Udostępnij:

error: Content is protected !!