^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 22 lipca 2015

Jules Bianchi “… dziś jego walka dobiegła końca.” – Będziemy o Tobie pamiętać

Sobotni poranek przyniósł bardzo przykrą informację. CKLJcFoWEAAFyTL Zmarł Jules Bianchi (17.07.2015), który podczas ubiegłorocznej GP Japonii w wypadku doznał poważnych obrażeń głowy.

“Jules walczył do samego końca, jak zawsze, ale dzisiaj jego walka dobiegła końca.” – napisała w oświadczeniu rodzina.

We wtorek (21.07) odbył się pogrzeb Julesa Bianchiego, na który przybyło wielu jego kolegów z Formuły 1. Między innymi Felipe Massa, Jenson Button, Riccardo, Nico Rosberg, Max Chilton, Jean Eric Vergne, Lewis Hamilton, Sebastian Vettel i Romain Grosjean. Obecni byli także czterokrotny mistrz świata F1 Francuz Alain Prost, prezydent Międzynarodowej Federacji Automobilowej (FIA) Jean Todt i minister sportu Francji Thierry Braillard.

juliesb17
Podczas uroczystości pogrzebowych na trumnie z ciałem Bianchiego złożono jego kask.

– Żegnaj mały książę. Nigdy nie stanął na podium mistrzostw świata, dlatego też proszę wszystkich obecnych o oklaski. Jego śmierć napawa nas ogromnym smutkiem. Jest nie fair – mówił proboszcz Brison.

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Opuścił nas jeden z najlepszych kierowców. To była wielka osoba zarówno na torze, jak i poza nim. Jego nazwisko pozostanie w historii tego sportu. Był wspaniały i na zawsze będzie w naszych sercach – powiedział Jean Eric Vergne.

Jules Bianchi zostanie upamiętniony podczas zbliżającego się Grand Prix Węgier Formuły 1. Władze FIA zdecydowały, że żaden z kierowców już nigdy nie otrzyma numeru 17, z którym występował.

Tak żegnali  Bianchiego przyjaciele “For Jules”

IMG_20150723_034039

IMG_20150723_034037


– Będziemy o Tobie pamiętać [*]

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 03:19

Udostępnij:

error: Content is protected !!