^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 12 sierpnia 2015

Rafał Cebula – koordynator RK WRT. | Zdjęcia odbudowanej Fiesty, testy 16.08.

Choć wiedzieli o sobie wiele już od dawna.. to dopiero Rajd Monte Carlo w tym sezonie zbliżył ich bardziej do siebie.
Dobrą okazją była drobna reorganizacja teamu RKWRT – już po Rajdzie Portugalii zapadła decyzja, Rafał Cebula będzie koordynował prace w zespole  Kubica / Szczepaniak.Robert-Kubica-RKWRT-Przed-Rajdem-Finlandii-2015-17
To kolejny pasjonat, który co najmniej do końca sezonu będzie dbał o szczegóły podczas rajdów i nie tylko.
Dziś kilka słów o Rafale w Klubie.

 

W 2007 r. przyjął ofertę na stanowisku  Customer Support Manager w Suzuki Sport Europe gdzie zajmował się przygotowaniem szczegółowych planów w poszczególnych seriach.
Już wtedy Yasuhiro Ishii, dyrektor Suzuki Sport Europe powiedział: „Rafał to profesjonalny menadżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie logistycznej obsługi zespołów rajdowych. Planując starty naszego zespołu z dwoma świetnymi kierowcami zaprosiliśmy także Rafała do współpracy w walce o tytuł Mistrza Świata Juniorów 2007!”

Rafał Cebula rozpoczął działalność w charakterze koordynatora zespołów rajdowych w roku 1999 od współpracy z zespołami Damiana Gielaty (Skoda Felicja) i Bełtowski Motorsport (Skoda Felicja Kit Car). W roku 2003 pełnił funkcję logistyka Subaru Poland Rally Team. Przez ostatnie dwa sezony współpracował z zespołem rajdowym Suzuki Shell Helix Rally Team, zdobywając dwukrotnie wraz z zespołem i jego kierowcą, Michałem Kościuszko tytuł Mistrza Polski w klasie Super 1600.
Współpracował także z czeskim H-Racing.
Na Rajd Irlandii pojechał z Aleksiejem Łukaniukiem, którego nazywa astronautą z Sankt Petersburga.
Gdzie chciał zawsze mieć etat? Tutaj Rafał wskazał Citroen Racing, choć jak twierdził kiedyś, praca z Robertem Kubicą w pewnym sensie mu się zawsze marzyła.Robert-Kubica-i-Maciek-Szczepaniak-Rally-Finland-2015-108

O swoim podejściu do pracy powiedział kiedyś w jednym z wywiadów “Albo full, albo nul” … a to świadczy o tym, że w RKWRT mamy kolejnego pasjonata, koordynatora Rafała Cebulę, właściwego człowieka na właściwym miejscu.


fot. Adam Platt

fot. Adam Platt

Fiesta Kubicy odbudowana i gotowa na testy przed Rajdem Niemiec.

W Cumbrii przez 4 dni trwała odbudowa Forda Fiesty naszego zespołu RK WRT. Przy odbudowie samochodu przez wiele godzin pomagał Robert Kubica. Czas na testy, które odbędą się w najbliższą niedzielę (16.08).


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 07:11

Udostępnij:

error: Content is protected !!