^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 28 sierpnia 2015

Robert Kubica: “…Marzy mi się weekend w rundzie WRC bez żadnych problemów…”

Robert Kubica dla OminiCorse.it o zakończonym ADAC Rallye Deutschland 2015…

RK WRT 2 565656

…Jestem zły na siebie ponieważ w tym roku popełniłem kilka błędów, ale to głównie pech w  większości przypadków mocno wpływa na moje wyniki w poszczególnych rajdach. Przykładem jest rozegrany w zeszłym tygodniu Rajd Niemiec, gdzie liczyłem się co prawda z tym, że będę miał problemy na tych trasach, ale z drugiej strony bardzo czekałem na ten asfaltowy rajd. Przeprowadzone testy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów ponieważ ustawienie samochodu nie było takie na jakie liczyłem i nie pasowało do mojego stylu jazdy, ale zdawałem sobie z tego sprawę, że będę musiał się dostosować do tej sytuacji.

Awaria silnika na shakedownie

Niestety, od razu przyszedł zimny prysznic. Na czwartkowym shakedownie silnik w mojej Fieście po prostu padł. W rezultacie otrzymałem 5 minutową karę i to zakończyło moją walkę o dobre miejsce w klasyfikacji generalnej. Oczywiście mechanicy wykonali znakomitą pracę, wymieniając silnik (na używany). Rozczarowanie było wielkie bo już w Finlandii wystąpiły problemy z alternatorem, przez które nie ukończyliśmy rajdu, a i w Polsce też wystąpiły problemy z silnikiem.

Zdecydowaliśmy wykorzystać rajd na maksymalne testy

W tym momencie, wiedząc, że nie powalczymy w klasyfikacji generalnej, zdecydowaliśmy się poświęcić ten rajd w całości na testowanie. Nie było sensu jechania 350 kilometrów wolno, więc cisnęliśmy maksymalnie aby sprawdzić auto i ustawienia.

Rozbita szyba – dobrze, że mieliśmy okulary

Dokonaliśmy pewnych zmian w ustawieniach i była niewielka poprawa. W piątek popełniłem jednak błąd, który kosztował mnie rozbitą przednią szybę. Zawsze wozimy gogle w samochodzie więc w tych goglach w stylu retro mogliśmy pojechać dalej, bardzo nam one pomogły. Jednak przy szybszej jeździe czułem w aucie spore turbulencje więc staraliśmy się tylko dojechać bez problemów na metę i to się udało.

gogle adac

Samochód fatalnie się prowadził w środku zakrętów

Ogólnie, same prace nad ustawieniami była interesująca, chociaż niektóre z wprowadzonych zmian sprawiły, że prowadzenie samochodu było bardzo trudne w nawrotach i zakrętach, a to spowodowało wiele błędów. Takim było uderzenie w jeden z betonowych bloków znajdujących się przy drodze. Dysponowałem ustawieniami, które nie pozwoliły mi hamować i właściwie skręcać autem. Ono najzwyczajniej jechało prosto. Jednak doświadczenia takie pomagają ci dowiedzieć się, w którym kierunku musisz iść. To jest właśnie to, co zespoły fabryczne wykonują w trakcie testów, gdy wiele osób pracuje dla kierowcy.

adacccc

Doskonałe wyniki w niedzielę

Robotę, którą wykonaliśmy wcześniej i jej rezultaty były widoczne w niedzielę kiedy nasze wyniki były świetne. Zachowanie Fiesty było bardzo dobre i paradoksalnie spisywała się ona również dobrze na winnicach, gdzie drogi są bardzo wąskie i kręte inaczej niż na długich prostych w otwartym terenie gdzie jedzie się aż do odcięcia.. Zwykle mam tam problemy, ale dzięki oponom Pirelli i dobremu balansowi byłem w stanie pojechać tam szybko i płynnie. Dzień zamknęliśmy dwoma piątymi i dwoma siódmymi miejscami, co potwierdziło jak ważne są każde testy. Nie mogliśmy myśleć o niczym więcej. Teraz marzy mi się weekend w rundzie Mistrzostw Świata bez żadnych problemów, w trakcie, którego będziemy mogli spokojnie skupić się tylko na pracy bez elementów zewnętrznych często utrudniających nam życie.


Wystartowała nowa kampania wizerunkowa Grupy LOTOS z udziałem piłkarskiej Reprezentacji Polski oraz Roberta Kubicy. Najnowsza realizacja stanowi nową odsłonę stacji paliw LOTOS, przedstawiającą w jaki sposób marka wspiera ludzi w ich drodze, integruje we wspólnym przeżywaniu sportowych emocji i zaspokaja potrzeby. Grupa Lotos pozostaje partnerem strategicznym załogi Robert Kubica/Maciej Szczepaniak.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 11:49

Udostępnij:

error: Content is protected !!