^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 22 września 2015

Petter Solberg legendą Rajdu Wielkiej Brytanii

Czterokrotny triumfator Rajdu Wielkiej Brytanii w Walii, Petter Solberg zostanie w listopadzie – w dziesiątą rocznicę swojego ostatniego zwycięstwa tam – uznany legendą imprezy podczas ostatniej rundy sezonu WRC.

Były mistrz świata zostanie oficjalne Legendą Rajdu. 40-latek pójdzie tym sposobem w ślady Ariego Vatanena, który podobny tytuł otrzymał rok temu, kiedy organizatorzy zmagań w Deeside postanowili utworzyć nowe odznaczenie dla byłych gwiazd.

Peter Solberg Wales Rally gbSolberg jest jednym z zaledwie dwóch kierowców, którzy wygrywali w Walii cztery razy. Norweg triumfował tam w latach 2002 – 2005. Jego drugie zwycięstwo, w drodze po które partnerował mu Phil Mills, pozwoliło załodze przypieczętować mistrzowski tytuł, co hucznie świętowano na mecie ostatniego odcinka Margam Park.

„Jak wiele osób dobrze wie, ten rajd jest z wielu powodów bardzo bliski mojemu sercu. Rajd Wielkiej Brytanii był pierwszym, który wygrałem w WRC. Nigdy nie zapomnę tamtego uczuciaMyślałem, że tego nie da się przebić, ale rok później właśnie w Walii sięgnąłem po mistrzowski tytuł. Mój pilot Phil Mills pochodzi z Walii. Fantastycznie było poczuć tę pasję i wsparcie tak wielu kibiców” – powiedział Solberg 

Podczas rajdu obchodzona będzie także dwudziesta rocznica wywalczenia przez Colina McRae mistrzowskiego tytułu, po który Brytyjczyk sięgnął wygrywając domowe zmagania po raz drugi.

„Colin był niesamowitym gościem i superbohaterem naszego sportu. Pamiętam, jak spędzałem z nim czas po dołączeniu do zespołu Forda. Nie mogłem uwierzyć, że taka jazda samochodem jest możliwa. Szczególnie w wykonaniu faceta, który był tak normalny i skromny, jak Colin” – dodał Peter.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 11:15

Udostępnij:

error: Content is protected !!