^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 15 września 2015

Robert Kubica / Maciej Szczepaniak – testy Korsyka 2015

Wszystko wskazuje, iż długa przerwa pomiędzy ADAC Rally Deutschland, a nadchodzącym Tour de Corse 2015 dobiegła końca.  Ekipa RK WRT zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zakończyła przygotowania i rozpoczyna testy przed francuską rundą mistrzostw świata, która po siedmioletniej przerwie wraca na malownicze, asfaltowe trasy Korsyki.

kubica

fot. Robert Kubica – Klub Kibiców

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak wraz z zespołem są już na Korsyce i od środy rozpoczynają asfaltowe testy przed rajdem. Ciasne i kręte górskie drogi otoczone są z jednej strony kamiennymi ścianami, a z drugiej zboczami prowadzącymi do morza. Nierówny i szorstki asfalt oznacza duże wyzwanie dla opon. Wąskie drogi sprawiają, że każdy błąd będzie bardzo kosztowny. Po sporej liczbie problemów jakie spotkały naszych chłopaków w Niemczech cała ekipa ma nadzieję na odwrócenie karty i dobry występ w Rajdzie Korsyki. Ważny aspekt stanowiły będą oczywiście opony Pirelli, które na niemieckich asfaltach nie do końca pomogły Robertowi w uzyskaniu bardzo dobrego wyniku.

fot. Rafał Cebula

fot. Rafał Cebula

Przygotowania do asfaltowej francuskiej rundy Mistrzostw Świata, stanowiły również etap przygotowań do kolejnego już sezonu. Miejmy nadzieję, że zespołowi uda się zrealizować cały program testów i przyniosą one oczekiwane efekty, za co trzymamy mocno kciuki.


Galeria zdjęć:

Galeria wideo:

Jest i pierwszy filmik z testów :) Nakręcony przez .. Alessandra Benedetti Fan Page :) Pozdrawiamy :)W akcji …….

Posted by Robert Kubica – Klub Kibiców on 16 września 2015

 

Kolejny film z testów Robert Kubica & Maciek Szczepaniak przed Tour de Corse 2015Video by: Antoine Pianelli Więcej…

Posted by Robert Kubica – Klub Kibiców on 16 września 2015

 

On the Limit!Robert Kubica test before Tour de Corse 2015Video by: @ste_contiRobert Kubica – Klub Kibiców

Posted by Robert Kubica – Klub Kibiców on 16 września 2015

 

W akcji … Robert Kubica testy przed Tour de Corse 2015Video by: @ste_contiRobert Kubica – Klub Kibiców

Posted by Robert Kubica – Klub Kibiców on 17 września 2015

 

Jest Ogień ! :)On the Limit : Robert Kubica – test before Tour de Corse 2015 by Nicolas BartoliniRobert Kubica – Klub Kibiców#Kubica #WRC #TourDeCorse #forzaRK

Posted by Robert Kubica – Klub Kibiców on 17 września 2015

 


Wypowiedzi:

 

Robert Kubica: Zrobi się bardzo szybko

Robert Kubica :”W porównaniu do dwulitrowych, starych wurców, teraz na odejściach nie ma za dużo mocy w silnikach 1.6 – to fakt. W każdym razie ona nie oszałamia, więc jeśli te zmiany wejdą w życie, to na pewno wróci trochę tego poweru i momentu obrotowego, co wpłynie na osiągi auta. Na pewno tych 50 koni więcej będzie odczuwalne. Zrobi się też więcej zakrętów, ponieważ gdy jedziesz z większą prędkością, to jest więcej miejsc, w których musisz zwolnić.

Ogólnie z tego, co widać, to auta WRC zrobią się mocniejsze i szybsze, ale jak to będzie w praktyce? Naprawdę musimy poczekać. Za wiele jeszcze nie wiadomo, a co się stanie za dwa lata, to się dopiero przekonamy.”

Więcej na: onet.pl

Maciej Szczepaniak o Tour de Corse 2015:

“Wiele czasu minęło odkąd startowałem na wyspie Napoleona. Szybko jednak przypomniałem sobie dlaczego mówią o tym rajdzie, rajd 10.000 zakrętów. Nadchodzi, wyzwanie asfaltowe level nawet nie Expert tylko Master”….


Maciek Szczepaniak na swoim profilu fb napisał: “We’ll be back next week”

Maciek Szczepaniak


 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 18:22

Udostępnij:

error: Content is protected !!