^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 25 września 2015

Robert Kubica na Torze Poznań podczas Porsche World Road Show 2015

Porsche_World_Roadshow_Poznan_f.L_Nazdraczew

W dniach 19-25 września, wszyscy koneserzy szybkiej jazdy, będą mogli wypróbować swoich sił na Torze Poznań.

Wydarzenie organizowane przez Porsche skupiać będzie miłośników najpiękniejszych samochodów świata. Organizator zapewnił pokaźną liczbę samochodów. Do dyspozycji uczestników będą:
981 Boxster GTS, 981 Cayman GTS, 981 Boxster GTS, 981 Cayman GTS, 981 Cayman GT4, 991, 911 GTS CabrioCabrio, Targa 4 GTS, 991 Turbo S, 991 GT3 RS, Cayenne, Cayenne Diesel Cayenne S, Cayenne GTS, Cayenne Turbo, Cayenne Turbo S, Macan S, Macan Turbo, Panamera Diesel, Panamera S Plug-In, Panamera GTS, Panamera Turbo S.

Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy i będzie wykonywać ćwiczenia z następujących sekcji:
-Off road
-Próba startu/hamowania
-Slalom
-Jazda po nitce toru

 


 

Robert Kubica gościnnie podczas imprezy :

fot. PS Sport

fot. PS Sport

fot. Motorsports24

fot. Motorsports24

Robert Kubica na Torze Poznań podczas Porsche World Road Show 2015 - 03

fot. Motorsports24

fot. Katarzyna Dobronska


Na oficjalnym profilu RK ( fb)  pojawił się “tajemniczy” wpis wraz ze zdjęciem  “zabawny gość na torze”

fot. Fb/KubicaOfficial

fot. Fb/KubicaOfficial

Tomek uczestnik Porsche World Road Show dzieli się wrażeniami:

„Miałem wczoraj przyjemność wziąć udział w kolejnej edycji Porsche World Road Show na Torze Poznań. Impreza zorganizowana świetnie, przesympatyczni ludzie i doskonała atmosfera. Zero czasu na nudę. Przygotowane próby (terenowa , slalom, próba przyspieszenia, oraz jazdy po nitce toru) bardzo fajne, szczególnie dla osób które do tej pory nie miały okazji wykorzystać potencjału aut w większym stopniu niż jest to możliwe na ulicach. Ja jeździłem w parze z kolegą Maciejem, facetem który nie jeździł wcześniej Porsche, a na torze Poznań był pierwszy raz w życiu w ogóle. O ile próby terenowe nie wywarły na nim jakiegoś szczególnego wrażenia, to już pierwsze jazdy po nitce toru Panamerą wyraźnie go zainteresowały. Slalom Boxsterem GTS wywołał już zachwyt wyrażony bananem od uch do ucha. Turbo S zaskoczył go totalnie sprawnością rozpędzania i jeszcze bardziej skutecznością i stabilnością hamowania. Na koniec została wisienka na torcie, czyli jazdy po nitce toru Caymanem GTS i kilkoma modelami 911. To już była ekstaza w jego wykonaniu, a ja miałem niekłamaną frajdę obserwując jak Maciej się coraz bardziej wkręca, jak za każdym przejazdem coraz bardziej potrafi wykorzystać i docenić potencjał tych aut.

Myślę, że Porsche zyskało kolejnego fana . Na imprezie były też obecne GT3 RS i GT4. Mi udało się załapać na jazdę GT4 i muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem tego auta. Wyjeżdżając nim z salonu od razu mamy auto przygotowane do imprez torowych, a co najważniejsze z wielkim potencjałem tkwiącym w możliwościach regulacji geometrii zawieszenia, aerodynamiki. Praca zawieszenia, skrzyni biegów, między gaz przy redukcjach, a co najważniejsze wybalansowanie całego auta zachwycają. Idealna zabawka dla osób lubiących jazdy na torze.

Dwa Caymany GT4 wezmą udział w najbliższej edycji Tor Poznań Track Day 27-09-2015, super będzie móc je zobaczyć w ich środowisku naturalnym i sprawdzić jak sobie radzą na „polu walki”. Bardzo jestem ciekaw uzyskanych przez nie czasów.A wracając jeszcze do wczorajszej imprezy – bardzo sobie cenię to, że Porsche nie zapomina o swoich klientach, potrafi docenić ich pasję i zainteresowanie marką, zapraszając ich na takie świetne eventy i dając możliwość wypróbowania wielu różnych modeli. To był doskonale spędzony dzień”


Wielu kibiców ciekawi fakt czy Kubica jeździł i jak sobie radził. Michał uczestnik imprezy przyznaje: Instruktorzy z Porsche w o wiele mocniejszych gt3rs i turbo s nie byli wstanie dojść RK w cajmanie GT4″

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 11:35

Udostępnij:

error: Content is protected !!