^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 13 października 2015

Thierry Neuville “zagra w rezerwach” podczas 2015 Wales Rally GB…

Hyundai Motorsport poinformował, iż na 2015 Wales Rally GB przesunął Thierry’ego Neuville’a do swojego drugiego zespołu. Hyundai Shell World Rally Team w ostatniej rundzie WRC reprezentować będą Dani Sordo #7 i Hayden Paddon #8. Tak więc w składzie Hyundai Mobis WRT znajdą się Kevin Abbring #10 oraz Thierry Neuville #20.

3239_ThierryNeuville-Italy-2014_023_592x333

“Decyzja ta została podjęta po produktywnym spotkaniu z zespołem, podczas którego otwarcie przedstawiliśmy nasze myśli i zamierzenia na koniec sezonu oraz rok 2016. Decyzja ta uwolni mnie od presji i pozwoli skupić się tylko na jeździe. Ważne będzie odzyskanie pewności przed sezonem 2016. Przyszły sezon będzie bardzo ważny, więc robię krok wstecz, by spędzić spokojnie zimę. W 2016 roku możemy mieć większe ambicje i kontynuować rozwój jako zespół. Decyzja ta jest świadectwem naszej pozytywnej współpracy i tego, że możemy spokojnie i razem dojść do takich wniosków – powiedział Thierry Neuville.

1966_Thierry-Neuville-Sweden-2014_001_896x504

“Nie osiągnęliśmy tej decyzji łatwo, ale po długiej i otwartej rozmowie. Wiemy, że musimy walczyć mocno w pozostałych rundach, by zająć drugie miejsce w klasyfikacji zespołów. Rozmawiając z Thierrym szukaliśmy sposobu, by odnaleźć jego pewność, usuwając jednocześnie ciśnienie. Pomożemy mu przed sezonem 2016. Każdy w zespole jest za nim w stu procentach i czujemy, że to dobra decyzja. W przeszłości robiliśmy podobne rzeczy z dobrym skutkiem i mamy nadzieję, że teraz będzie podobnie dla zespołu i dla Thierry’ego” – skomentowal Alain Penasse.

Walką o druga lokatę w klasyfikacji konstruktorów będziemy zapewne emocjonowali się aż do mety Wales Rally GB 2015 w Deesiade. Niewykluczone, iż do walki pomiędzy Citroenem a Hyundaiem włączy się również ekipa M-Sportu, która to sezon rajdowy kończyła będzie przecież swoją domową rundą. Pod koniec listopada będziemy zatem mieć okazję do oceny skuteczności obranych taktyk, dotyczących roszad w składzie, oraz oceny ich ostatecznych efektów…

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 11:26

Udostępnij:

error: Content is protected !!