^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 5 listopada 2015

Citroen zostaje … Pytanie tylko z kim i… gdzie ?

Podczas konferencji prasowej w Huy, rozpoczynającej 42 Rallye du Condroz-Huy nie mogło obyć się bez pytań dotyczących przyszłości skierowanych do Szefa Citroen Racing Yvesa Mattona. Jak co roku członkowie teamu Citroena, w “mocnym” składzie biorą udział w tym domowym dla Mattona rajdzie. Obok wspomnianego już szefa teamu wystartują Stephane Lefebvre, Yvan Muller oraz Belg Pieter Tsjoen. Wszyscy zasiądą za kierownicami Citroenów DS3 R5 podstawionych przez “stajnię” PH Sport. Korzystając z okazji startu w kolejnej już edycji rajdu zapytano Yvesa o sportowe plany marki na sezon 2016.

563b0d5a3570bccfaed0ff2a

fot. DH.be

“Mam coraz jaśniejszą sytuację w tym temacie. Ogłosimy nasze plany w pierwszej połowie grudnia. To pewne, że Peugeot i Citroën nie będą miały więcej niż jednego oficjalnego programu. W naszym przypadku będzie to WTCC lub WRC. Celem jest wygranie mistrzostw. Jeżeli będziemy kontynuować starty w WRC z nowym samochodem, przy nowym regulaminie, wówczas celem na 2017 nie będzie tytuł. Założymy trzyletni plan z zadaniem wygrywania rajdów w 2017 i zdobycia tytułu w 2018 lub 2019” powiedział na wstępie Yves Matton.

article-entrevista-yves-matton-104260-5596afc6baba7

fot. autopista.es

Dh.be Czy masz gwarancje, że samochód w konfiguracji na 2017 będzie konkurencyjny?
Yves Matton: “Biorąc pod uwagę 95 procent elementów, o których myślę, jestem przekonany, że będziemy mogli powalczyć nowym Citroënem z segmentu B”

DH.be Czy wybrałeś już kierowców na 2016?
Y.M. “Nie, ale zostanie to ogłoszone trzy tygodnie po Wales Rally GB. W tej chwili zakładamy trzy możliwe scenariusze”

DH.be W nadchodzących sezonach Ci sami kierowcy?
Y.M. (śmiech)“Kris wygrał rajd…ale nie był to jedyny cel …”  

DH.be Pozostawisz tę samą dwójkę kierowców?
Y.M. “Nie jest to niemożliwe, ale tylko wtedy, gdy nie zostaniemy w WRC na 2017”

DH.be Jak oceniasz sezon 2015 Thierry’ego Neuville’a?
Y.M. “Oczywiście nie jest to poziom, jakiego możemy oczekiwać od takiego kierowcy – wicemistrza świata z 2014, zwycięzcy rajdu w ubiegłym roku. Nie pomaga to, że Thierry nie ma wsparcia, a szefowie zespołu Hyundaia grożą mu odebraniem statusu numeru 1”

DH.be Co byś zrobił będąc menedżerem Thierry’ego?
Y.M. “Skoncentrowałbym się na 2017, aby uniknąć kolejnego błędnego wyboru w karierze. Jeżeli nadal będziemy w WRC w 2017, wówczas Thierry mnie interesuje. Powiem więcej na 2017 Citroën jest dla niego jedynym dobrym wyborem”

robert-kubica-citroen-ds3-wrc-wales-rally-gb-1024x682

Zapewne również kibice załogi Robert Kubica / Maciej Szczepaniak, w kontekście deklaracji naszego kierowcy dotyczących nadchodzącego sezonu, z niecierpliwością będą oczekiwać decyzji w sprawie składu zespołu Citroen Total Abu Dhabi WRT na sezon 2016. Tak więc pomimo tego, iż ostatnia runda tegorocznego WRC z udziałem naszej załogi, odbędzie się w przyszły weekend, emocji związanych z Rajdowymi Mistrzostwami Świata, z cała pewnością, nie zabraknie nam do końca roku.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 18:00

Udostępnij:

error: Content is protected !!