^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 2 grudnia 2015

M-Sport zdradza plany na 2016 rok | Malcolm Wilson: Pracujemy nad tym, aby Elfyn pozostał w zespole – Aktualizacja: Środa

M-sport 2016

fot. M-Sport

M-Sport ogłosił plany na kolejny sezon. Decyzja Malcolma Wilson’a była niespodzianką dla wszystkich.

Zgodnie z przewidywaniami na liście M-Sport nie zobaczyliśmy Roberta Kubicy, choć wielu do końca miało taką nadzieję.  Niespodzianką było rozstanie się M-Sportu z Elfynem Evans’em. Malcolm Wilson postawił na Madsa Ostberga i 28 letniego Francuza Erica Camilli, który nie może póki co pochwalić się wielkimi sukcesami.

Decyzja M-Sport okazała się dość mocno kontrowersyjną dla publiki, a sam Malcolm Wilson jest zachwycony swoim wyborem.

1425624492078

Szef zespołu Malcolm Wilson o kierowcach:

“Z Madsem i Erikiem mamy bardzo silny zespół na sezon 2016. Mads jest sprawdzonym zawodnikiem który może walczyć o miejsca na podium i jego wyniki należą do najbardziej wyrównanych w Mistrzostwach. Co do Erica, nie przypominam sobie kiedy ostatnio byłem tak podekscytowany wyborem nowego kierowcy.

Wiemy na co stać Madsa, i uważam że ma on potencjał aby przywrócić M-Sport i Forda na podia w przyszłym roku. Jest kilka rajdów na których może walczyć o zwycięstwo i to powinien być nasz cel w przyszłym sezonie.

Eric ma dość ograniczone doświadczenie w WRC, ale głęboko wierzę, że ma wszystkie cechy przyszłego mistrza. Pokazał już, jak szybko potrafi się zaadaptować do nowych samochodów i sądzę że poczyni szybkie postępy.

Przemyśleliśmy głęboko nasz wybór kierowców i sądzę, że czeka nas bardzo ekscytujący sezon”

Życzymy M-Sportowi wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie.


M-Sport wciąż rozmawia z Evansem

(Aktualizacja: Wtorek, 01.12.2015)

Wygląda na to, że M-Sport nie zamyka z drzwi przed Elfynem Evansem. „Zespół wciąż rozmawia z Elfynem i jest szansa przygotowania dla niego programu na sezon 2016. Ewentualne informacje na ten temat przekażemy po podjęciu ostatecznych decyzji”  – poinformowała rzeczniczka M-Sport.

fot. M-Sport

fot. M-Sport

Kolejna niewiadoma to: kwestia udziału zespołu we wszystkich rundach sezonu 2016 „W przyszłym roku najważniejszym priorytetem będzie rozwój naszego samochodu na sezon 2017, dlatego przez podjęciem decyzji o ewentualnych startach we wszystkich czternastu rundach musimy mieć pewności, że nie odbije się to na naszych pracach”  – dodała rzeczniczka

Z innych ciekawostek dotyczących zespołu i nowych kierowców jest długość ich kontraktów, o której M-Sport oficjalnie nie poinformował. Przypuszcza się, że umowa z Camillim została zawarta na więcej niż jeden rok.

Zmiany kierowców to nie jedyne nowości w M-Sport – została odświeżona strona zespołu http://www.m-sport.co.uk.

www.m-sport.co.uk

www.m-sport.co.uk


Elfyn Evans, Daniel Barrit (Ford Fiesta WRC, #6 M-Sport World Rally Team) 22-25.10.2015. World Rally Championship, Rd 12, Rally de Espana, Catalunya-Costa Daurada, Salou, Spain. - www.xpbimages.com, EMail: requests@xpbimages.com - copy of publication required for printed pictures. Every used picture is fee-liable. © Copyright: Photo4 / XPB Images

fot. XPB Images

Malcolm Wilson: Pracujemy nad tym, aby Elfyn pozostał w zespole

(Aktualizacja: Środa, 02.12.2015)

Malcolm Wilson nie zdradził jeszcze wszystkich planów na sezon 2016. Wprawdzie potwierdzono już zatrudnienie Madsa Östberga i Erica Camilli jako kierowców fabrycznych, jednak przyszłość Elfyna Evansa oraz ilość rund w Mistrzostwach Światach, w których M-Sport weźmie udział, ciągle pozostają w sferze domysłów.

Wilson zdradził w rozmowie z Autosportem: “Pracujemy nad tym, aby Elfyn pozostał w zespole”, dodając “Może to jeszcze kilka tygodni potrwać, ale definitywnie chcemy, aby był z nami oraz chcemy widzieć go w samochodzie. Nie mogę rozmawiać o jego programie, ale jest możliwe, że w trakcie sezonu wymienimy kierowców.” Jednocześnie szef M-Sport dał do zrozumienia, że Evans mógłby jak najbardziej znaleźć miejsce w samochodzie fabrycznym. Przede wszystkim mogłoby to nastąpić podczas czterech asfaltowych rajdów sezonu 2016. Na tym podłożu Evans zajął drugie miejsce na Korsyce.

Inna możliwą opcja dla Evansa byłby udział w WRC2 w Fordzie Fiesta R5 jako konkurent Skody.


 

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 12:05

Udostępnij:

error: Content is protected !!