^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 9 grudnia 2015

Poznaliśmy nowego Hyundaia i20 WRC 2016…

wrc h2

W siedzibie Hyundai Motorsport nastąpiła w końcu długo wyczekiwana prezentacja nowej rajdowej broni firmy – i20 WRC New Generation… Prezentacja nowego samochodu rozpoczęła się punktualnie o godz. 11:00 w siedzibie zespołu w niemieckim Alzenau. Uroczystą prezentację poprowadził dobrze wszystkim znany Colin Clark. Od marca bieżącego roku samochód “koreańskiego” koncernu był systematycznie rozwijany przechodząc szereg wymagających, rygorystycznych testów, przejeżdżając blisko 8000 km. Nowy i 20 WRC 2016 przeszedł testy na wszystkich rodzajach nawierzchni, zarówno na nawierzchniach szutrowych jak i asfaltowych, które odbywały się na terytorium czterech krajów: Niemczech, Francji, Finlandii oraz Hiszpanii. Obok modelu i20 WRC Hyundai zaprezentował również pionierski model i20 w specyfikacji R5 oraz składy swoich zespołów na nadchodzący sezon 2016.

 

Szef zespołu Michel Nandan powiedział przed prezentacją: “Zbliżamy się do ostatniego etapu przygotowań naszej nowej generacji i20 WRC, przed jej debiutem w 2016 FIA World Rally Championship. Od marca przejechaliśmy około 8000km w zróżnicowanych warunkach, zarówno na nawierzchniach szutrowych i asfaltowych. Przeprowadziliśmy średnio jeden test nowego samochodu w miesiącu, w ubiegłym tygodniu zakończyliśmy ostatnie testy we Francji. Dla tak młodego zespołu jak nasz, przeprowadzenie tak intensywnego programu testowego, zgodnego z wymogami FIA było nie lada osiągnięciem. Wszyscy teraz czekamy na oficjalną prezentację nowego samochodu w Alzenau. Nastąpi ona przed zakończeniem procesu homologacji FIA tj. przed otrzymaniem oficjalnych dokumentów z Paryża. Po ich otrzymaniu możemy naprawdę rozpoczynać sezon 2016.

New_Generation_i20_WRC_test_Gravel_4

Samochód przetestowaliśmy na różnych nawierzchniach oraz w zróżnicowanych warunkach zarówno terenowych jak i pogodowych. Nie udało się nam natomiast do końca potestować na śniegu, ale planujemy przeprowadzić takie testy jeszcze w tym miesiącu, zarówno w ramach, jeszcze rozwoju samochodu ale również jako pre-event test przed Rally Sweden 2016. Będą to bardzo ekscytujące chwile dla Hyundai Motorsport, aby móc się przekonać  jak przygotowaliśmy się do debiutu i20 WRC New Generation w styczniowym – 83 Rallye Monte Carlo”.

CVyN-MCWsAAbcsS

456

Tak więc w programie WRC nowym i20 WRC team Hyundai Motorsport reprezentować będzie trzech kierowców Hyden Paddon, Thierry Neuville oraz Dani Sordo (nominowani do zdobywania punktów dla zespołu na każdą rundę), natomiast jazdą i dalszym rozwojem modelu i20 R5 zajmie się Holender Kevin Abbring.

CVywLJvWoAAr6wd

“Razem z Danim, Haydenem i Thierrym pracujemy już od dwóch lat i daje to nam wymierne korzyści. Każdy z nich testował już nowy samochód. Nie będziemy ustalać już składów na poszczególne rundy. Wszyscy trzej będą jechać cały sezon, to dobre dla nas w kontekście klasyfikacji konstruktorów. Będą też mieli równe szanse w klasyfikacji kierowców. Jesteśmy pewnie, że w naszym trzecim sezonie będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni– podsumował Michel Nandan.

wrc h

wrci20

i20wrc2016

abbring

r5

r5i20

Obok nowych modeli i20 WRC 2016 oraz i20 R5 zaproszeni goście mogli zobaczyć ekspozycję prezentującą historię obecności Hyundai Motorsport w FIA World Rally Championship.

CVxeautWIAAcPPd

CVxe6ckWcAE7Lke

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 11:24

Udostępnij:

error: Content is protected !!