^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 6 grudnia 2015

Ola Floene nowym pilotem Madsa Östberga

Ola Fløene (NOR) Volkswagen Polo R WRC (2015)Niedawno pisaliśmy o opuszczeniu Madsa Östberga przez jego dotychczasowego pilota Jonasa Anderssona.  Östberg odbywając testy przed Monte Carlo “przetestował” również nowych kandydatów do prawego fotela – Emila Axelssona i Ilkę Minor. Natomiast Andersson został nowym pilotem Pontusa Tidemanda, kierowcy Skoda Motorsport.

Dzisiaj dosyć niespodziewanie Ola Floene został oficjalnie ogłoszony nowym pilotem Madsa Östberga w sezonie 2016 w Fordzie Fiesta WRC.

Entuzjastycznie przyjąłem propozycję zespołu Madsa” – powiedział Ola Fløene. “Mój okres współpracy z Andreasem byłby ograniczony tylko do 2016 roku. Nie jestem przygotowany, żeby tak wcześnie rezygnować z kariery na topowym poziomie. Czuję, że mam możliwości, aby jeszcze przez wiele lat startować w mistrzostwach świata. Mads jest jednym z topowych kierowców w WRC. W ostatnich latach nie miał najbardziej konkurencyjnego samochodu. Szczerze mówiąc, chciałbym zostać mistrzem świata i wierzę, że podejmując długoterminową współpracę z Madsem mam na to większe szanse niż z Andreasem w sezonie 2016” –  zakończył Ola Floene.

Tym sposobem Andreas Mikkelsen pozostał bez pilota. Wszystko wskazuje, że nowym pilotem Andreasa Mikkelsena zostanie Anders Jæger, dotychczas jeżdżący z Ole Christianem Veibym. Ciągle jednak nie jest wiadomo, jakie są plany Andreasa na rok 2016.

Rownież Mads Östberg wypowiedział się w temacie wyboru nowego pilota: “Ola Floene spełnia wszystkie nasze wymagania. Jestem niezwykle zadowolony mogąc ogłosić, że Ola i ja podpisaliśmy umowę, która zrobi z nas załogę przyszłościową. Jest to umowa długoterminowa. W przyszłym roku chcielibyśmy rywalizować o czołowe pozycje.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 22:33

Udostępnij:

error: Content is protected !!