^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 4 grudnia 2015

Za tydzień prezentacja nowego Hyundaia i20 WRC 2016 !

Już za tydzień, wyczekiwany nowy Hyundai i20 WRC zostanie zaprezentowany. Po dłuższym niż się spodziewano okresie prac rozwojowych i ponad ośmiu tysiącach kilometrów testowych. Następca aktualnego i20 WRC miał zostać zaprezentowany już w drugiej połowie sezonu 2015, jednak data ta została przesunięta na sezon 2016 z powodu problemów z homologacją.

Hyundai i20 WRC 2016

fot. Bastien Roux

Hyundai Motorsport oficjalnie zaprezentuje nowy samochód w bazie zespołu w niemieckim Alzenau w najbliższą środę tj. 09.12.2015.

„Dla tak młodego zespołu jak nasz prowadzenie tak intensywnego programu testowego równolegle ze startami w WRC to nie lada osiągnięcie. Teraz zbliżamy się jednak do wyjątkowej chwili. Nie możemy już doczekać się oficjalnej prezentacji nowego samochodu, a następnie zakończenia bardzo ważnego procesu homologacji FIA. Od tego momentu będziemy mogli naprawdę rozpocząć sezon 2016.”  – powiedział szef zespołu Michel Nandan

Po testach, które odbyły się w tym tygodniu we Francji, samochód po raz pierwszy w grudniu wyjedzie na śnieg w ramach przygotowań do lutego Rajdu Szwecji.

Test Rallye Monte Carlo 2016 – Thierry Neuville – Hyundai I20 WRC


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 08:05

Udostępnij:

error: Content is protected !!