Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 5 stycznia 2016

Robert Kubica wystawił kombinezon na aukcję WOŚP

WOŚ P2016

Robert Kubica przekazał na aukcję WOŚP swój kombinezon, w którym startował podczas Rajdowych Mistrzostw Świata w sezonie 2015.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia każdego roku. Pieniądze, które zostaną zebrane podczas 24. Finału WOŚP, mają pomóc w uzupełnieniu braków na oddziałach mniej specjalistycznych. Tym samym pomoc trafi w każdy zakątek Polski. Kiedy szpital zmaga się z decyzjami na temat zakupu zaawansowanej aparatury medycznej, nikt nie myśli o tak prozaicznych przedmiotach jak łóżka czy szafki przyłóżkowe, a te nierzadko pochodzą z lat 80-tych ubiegłego wieku.

Aukcje allegro to jedna z form wspierania 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na jednej z nich znajdziecie kombinezon rajdowy Roberta Kubicy z autografem, na aukcji czytamy:

Grupa LOTOS jest oficjalnym partnerem Roberta Kubicy, który znalazł się w stawce kierowców walczących o rajdowe mistrzostwo świata WRC. Robert Kubica to znany na całym świecie kierowca, mistrz wyścigowy i rajdowy. Przygodę z wyścigami rozpoczął w wieku 6 lat od kartingu i zdobył sześć tytułów mistrza Polski. Szybko wspinał się po szczeblach wyścigowej drabiny. W 2005 roku zdobył mistrzostwo World Series by Renault, rok później, jako pierwszy Polak zadebiutował w Formule 1 na torze Hungaroring w Grand Prix Węgier.
Jeszcze w tym samym sezonie po raz pierwszy stanął na podium na torze Monza w Grand Prix Włoch. W 2008 roku zwyciężył w Grand Prix Kanady, a cały sezon zakończył na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. W sumie 12 razy stawał na podium F1, wyrabiając sobie opinię jednego z najlepszych kierowców wyścigowych świata. Wypadek podczas Ronde di Andora w 2011 roku wykluczył go z Formuły 1, ale po wyleczeniu kontuzji wrócił za kierownicę i rozpoczął starania o miano najlepszego rajdowca świata. Już w pierwszym roku startów wywalczył mistrzostwo świata WRC 2 i wybrany został osobowością roku w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). Przebojem wdarł się rajdowej elity – w pierwszym sezonie w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC wygrał pięć odcinków specjalnych i trzykrotnie ukończył rundę WRC w pierwszej “10”.
W sezonie 2015 Robert Kubica startuje w pełnym cyklu rajdowych mistrzostw świata Fordem Fiestą WRC.”

Zapraszamy do Licytacji : Kombinezon rajdowy Roberta Kubicy

Warto zobaczyć też inne aukcje, na których znajdziemy m.in : Buty rajdowe Janusza Kuliga – Wicemistrza Europy w RSME 2002 r., Rękawice Kajetana Kajetanowicza w których zdobył tytuł Rajdowego Mistrza Europy, Szkolenie na torze Formuły 1 w Stambule ufundowane przez Porsche Polska,  Ekskluzywne zaproszenie na wyścig Ferrari Challenge na torze Monza we Włoszech w kwietniu 2016, Plakat z autografem Krzysztofa Hołowczyca czy Wspólny trening z piłkarzami Reprezentacji Polski.

Wszystkie aukcje możecie zobaczyć na stronie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy