^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 13 stycznia 2016

Kubica / Szczepaniak – nie pojadą Rajdu Szwecji 2016

fot. Timo Anis

Mimo zbliżającej się pierwszej rundy mistrzostw świata WRC w Monte Carlo i potwierdzonym udziale na tym rajdzie przez naszą załogę Robert Kubica / Maciej Szczepaniak, smuci zamknięta lista zgłoszeń do Rajdu Szwecji, kolejnej eliminacji. Na tej liście nie ma nazwisk naszej załogi.

Ciężko zaczął się ten nowy sezon, ale tego można było spodziewać się już w końcówce ubiegłego roku. Najbardziej pocieszającym faktem jest ten, że niebawem zaczyna się Rajd Monte Carlo, a tam udział naszej załogi.

Monte Carlo to rajd, na którym można się spodziewać niemal wszystkiego, ze względu na zmienne warunki atmosferyczne może być tam bardzo różnie, na nie jednym odcinku pokazał to dobitnie nie kto inny jak właśnie Kubica. Przed każdym rajdem nasza załoga przygotowywała się profesjonalnie, ale tym razem przygotowania były wyjątkowe i tak potraktujmy wszyscy ten rajd, pomimo tego jaką ma on rangę dla nas w tym roku.

To z całą pewnością nie jest pożegnanie Roberta z rajdami, mimo że jego słowa o czymś “fajnym” w tym roku nakazują nam przygotować się do kibicowania na wyścigowych torach co z pewnością będzie alternatywą dla obecnej sytuacji to jednak wszyscy trzymamy kciuki by rajdowe marzenia Roberta się spełniły, tym bardziej, że jak sam pokazał są one bardzo realne. Obecną sytuację trzeba uznać za niesprawiedliwą, mocno krzywdzącą i niewytłumaczalną.
Po trzech latach ciężkiej pracy Roberta i Maćka jesteśmy świadkami przekreślenia tego wszystkiego przez kogoś kto tylko decyduje. Teraz kiedy najgorsze już za nami, teraz gdy mogłoby być tylko lepiej. Bez względu na wszystko Robert Kubica i Maciek Szczepaniak mogą liczyć na wsparcie kibiców, oni nie uciekają lub nie pojawiają się w zależności od sytuacji.

Bez tytułu

 


Lotos: “Ostateczne decyzje nie zostały jeszcze ustalone”

Aktualizacja: 22:00 13.01.2016

Lotos na chwilę obecną tak komentuje sytuację dalszej współpracy z Robertem Kubicą “Ostateczne decyzje nie zostały jeszcze ustalone, dlatego nie możemy obecnie udzielić odpowiedzi.”


Capito VW McLarenJost Capito odchodzi z Volkswagen Motorsport do F1!

Aktualizacja: 14.01.2016

Dyrektor Volkswagen Motorsport, Jost Capito opuszcza firmę na mocy obopólnego porozumienia w trakcie tego roku aby podjąć się nowego wyzwania.

Więcej na: Jost Capito odchodzi z Volkswagen Motorsport do F1!


Robert Kubica gotowy aby opuścić WRC po Rally Monte Carlo10595_10201436174685487_370832940_n

Aktualizacja 14.01.2015 godz. 17:50

Według brytyjskiego Autosportu start w 84th Rally Monte-Carlo może być jedynym tegorocznym występem Roberta Kubicy w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Robert po przerwanych testach w ubiegłym tygodniu ma powrócić w piątek w Alpy Francuskie aby dokończyć swój program testowy przed I rundą WRC.

“…Na chwilę obecna nie mamy żadnego programu startów na pozostałą część sezonu. Na ta chwilę kończymy starty po Monte. Cały czas prowadzimy rozmowy ze sponsorami i partnerami, ale na razie to jedyny rajd jaki mamy w planach. Są pewne opcje na drugą część sezonu i jest możliwe, że będę robił coś innego. Może będzie to powrót na tor wyścigowy, jeśli to zrobię, poświęcę temu cały swój czas. Jednak na tą chwilę w mojej głowie jest tylko Rajd Monte-Carlo, muszę mieć pewność, że jestem do tego dobrze przygotowany…” – podsumował Robert Kubica.

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 12:03

Udostępnij:

error: Content is protected !!