^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 3 lutego 2016

Kubica pauzuje, a Szczepaniak z Ptaszkiem – Rajd Szwecji i Meksyku.

Taką informacja dotarła do nas w środowy wieczór – Maciek Szczepaniak pilotem Huberta Ptaszka podczas Rajdu Szwecji i  Meksyku. Informacja miła, ale zaskoczyła.

Niespodzianka? Jeżeli chodzi o tempo to z pewnością tak, ale to z całą pewnością nie rozbrat naszej ekipy, przed nami jeszcze zapewne nie jeden rajd w zespole Kubica / Szczepaniak. Oczywiście cieszymy się, że Maciek będzie obecny w Szwecji i w Meksyku podczas drugiej i trzeciej eliminacji mistrzostw. Maciej to pilot w swoim złotym okresie niemyślący przecież o emeryturze czy zmianie dyscypliny.
Będziemy trzymać kciuki!

ptaszek_2-300x200Hubert Ptaszek: “Dla nas Rajd Szwecji rozpocznie się już w najbliższą sobotę, kiedy wyjedziemy na testy do Kall. Szwecja powinna być łatwiejszym startem niż Monte Carlo, choć warunki atmosferyczne, jakie tam zastaniemy są jedną wielką niewiadomą. W 2014 roku podczas mojego startu w tym rajdzie praktycznie na całej trasie leżał szuter. W stosunku do ubiegłorocznego rajdu pojawiło się ponad 25% nowych tras, jednak nasze doświadczenie sprzed dwóch lat nie będzie raczej pomocne. Rozpoczynam też współpracę z Maćkiem Szczepaniakiem i mam ogromną nadzieję, że uda mi się skorzystać z ogromnej wiedzy, jaką posiada. U jednych to działa, u innych nie, ja pozostaję optymistą i wierzę, że u nas wszystko zaskoczy tak, jak powinno. Nie nastawiamy się na żaden konkretny wynik, chcę jechać swoim równym tempem i nabijać kolejne cenne kilometry. Cieszę się, że lista zgłoszeń WRC 2 na ten rajd jest tak bogata. Na pewno nie będzie łatwo, ale rywalizacja z liczną grupą konkurentów zawsze jest czymś pożądanym.”


12120103_10205822727301766_6916000779478830779_o_2Maciek Szczepaniak: “Dostałem propozycję wspólnego startu z Hubertem w Szwecji oraz Meksyku i postanowiłem wspomóc swoim doświadczeniem tego młodego kierowcę. W obu najbliższych rundach mistrzostw świata nie weźmie udział Robert Kubica, a ja nie chciałem siedzieć bezczynnie w domu, więc zdecydowałem się na te występy. Będzie to dla mnie siódmy start w Szwecji, więc myślę że mogę pomóc Hubertowi w trudnej i wymagającej rywalizacji na zaśnieżonych trasach w okolicach Hagfors. Będzie to dla mnie debiut w WRC 2 i powrót do Skody po sześciu latach przerwy. Zapraszam wszystkich kibiców do śledzenia naszego występu! Jestem przekonany, że będzie on obfitował w nie mniejsze emocje niż te dostarczane przez Roberta w ostatnich dwóch sezonach.”


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 19:03

Udostępnij:

error: Content is protected !!