^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 7 marca 2016

Robert Kubica wraca na tor z MP Sports w 12 godzinnym wyścigu Italy-Mugello


Była gwiazda F1 Robert Kubica oraz prywatny kierowca WRC Martin Prokop podejmą się wspólnie 12 godzinnego wyścigu w zespole MP Sports. Duet poprowadzi Mercedesa Benz SLS GT3. Zawody rozegrane zostaną w dniach 18-19 marca 2016 roku na słynnym torze Mugello International Circuit niedaleko Florencji.

Robert Kubica Marin Prokop - MP-Sports Team

fot. MP Sports

“Bardzo się cieszę z powrotu do wyścigów po tak długiej przerwie. Moim ostatnim wyścigiem było Grand Prix Abu Zabi 2010. Po zaliczeniu trzech sezonów na zmiennej nawierzchni, czekam na powrót na tor. Kiedy zespół MP Sports zadzwonił do mnie kilka tygodni temu, postanowiłem pomóc im w pierwszym starcie. Martin jest moim kolegą z WRC i bardzo dobrze znam jego team. Pierwszy raz poprowadzę samochód GT3. Czekam na to wyzwanie. Na tę chwilę to dla mnie jednorazowy start na torze. Chcę pomóc Martinowi i jego ekipie. Zespół debiutuje w wyścigach, ale jestem pewny, że stać nas na dobry wynik. Zgłosiło się dużo topowych samochodów i topowych kierowców GT. Trudno będzie ich pokonać, lecz zrobimy co w naszej mocy.” – mówi Robert Kubica.

“Będzie to dla mnie wielkie doświadczenie. Pierwszy raz wystartuję na torze i wszystko będzie dla mnie nowe. Oczywiście, zaliczyłem trochę testów w ubuegłym roku, ale teraz czeka mnie pierwszy wyścig. Jestem bardzo szczęśliwy mając Roberta jako mojego kolegę w zespole. Jego duże doświadczenie bardzo pomoże mi poprawić wyścigową linię, taktykę i setup.” – powiedział Martin Prokop.

“Jesteśmy zachwyceni mając Roberta i Martina w naszym składzie na wyścig w Mugello. Posiadanie w zespole byłego kierowcy F1 na pierwszy start jest czymś specjalnym. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy mogli dużo nauczyć się od Roberta, wykorzystamy jego wielkie doświadczenie. Dla Martina będzie to duża zmiana po WRC i Dakarze. Wyścigi wymagają innego podejścia, ale jestem pewny, że doświadczenie Roberta będzie stanowiło dużą pomoc dla Martina. Celem nas wszystkich jest maksymalna nauka. Z pewnością liczymy również na dobry wynik.”  – mówi Quirin Müller, team manager MP Sports.

Na liście zgłoszeń na chwilę obecną nie widnieje jeszcze nazwisko Roberta Kubicy, ale już wiemy, że pojedzie razem z Martinem Prokopem Mercedesem SLS AMG GT3 z numerem 777.

Prokop & Kubica - 24h series

fot. 24hseries.com

Harmonogram weekendu na Mugello International Circuit:

Harmonogram wyścigu

fot. 24hseries.com

Zespół MP Sports ma zaplanowane testy, które odbędą się na torze Mugello.

W nadchodzących dwóch tygodniach czeka nas dużo pracy. Wrócimy z rajdu Meksyku i natychmiast cały zespół musi rozpocząć przygotowania do Mugello– dodaje Müller (Team Manager MP Sports)

 

Źródło: Informacje prasowe, 24hseries.com

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 17:52

Udostępnij:

error: Content is protected !!