^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 5 maja 2016

Selekcja kierowców WRC w 2017. Co z kierowcami takimi jak Bouffier i Kubica ?

FIA zaostrza regulacje dotyczące kierowców samochodów wrc w specyfikacji 2017. Korzystanie z samochodów od roku 2017, szybszych niż kiedykolwiek w WRC będzie zaostrzone. FIA chce, aby kierowcy którzy będą je prowadzić byli odpowiedni kompetentni. W serwis parku pojawiły się obawy związane z wzrostem szybkości nowych rajdówek. Temat poruszyli topowi kierowcy przy okazji stref zabronionych.

Selekcja kierowców WRC w 2017. Co z kierowcami takimi jak Bouffier i Kubica - Citroen WRC 2017

fot. Citroen Racing

Niektórzy kierowcy wnioskowali o utworzenie superlicencji rajdowej w stylu F1 – ale rajdowy dyrektor FIA Jarmo Mahonen powiedział, że nie chciałby podążać tą drogą.

Zamiast tego proponuje ścisłą kontrolę nad dopuszczaniem jakiegokolwiek kierowcy bez doświadczenia.

“Co myślicie o gościach takich jak Bryan Bouffier ?” – mówi Mahonen “Tacy kierowcy jadą 1-2 rajdy w roku. Robert Kubica jest kolejnym. Nie chcemy aby doszło do sytuacji żebyśmy musieli zabraniać startów więc wolałbym nie inspirować się superlicencją. Takie samochody będą używane tylko przez kierowców dopuszczonych przez producentów oraz zaaprobowani przez nas. To da nam kontrolę.” – dodaje dyrektor rajdowy FIA

Selekcja kierowców WRC w 2017. Co z kierowcami takimi jak Bouffier i Kubica

fot. Fabrice Hebrard

Producenci będą musieli dostarczyć FIA szczegółowe informacje dotyczące kierowcy, zapewniając organowi podjęcie ostatecznej decyzji będącej za lub przeciwko dopuszczeniu do rund WRC.

Mahonen zaznaczył, że FIA odrzuciłaby propozycję kierowców, którzy “wyłożą milion funtów aby poprowadzić samochód w wersji 2017.”

“Dzisiaj możesz zapłacić i jedziesz, a my nie mamy na to wpływu. Przyjrzymy się każdemu kierowcy, który zaaplikuje wniosek. “Czy chcielibyśmy samozwańczych gentelmenów w tych samochodach ? Nie, nie chcemy. Również nie chcielibyśmy 18-letnich kierowców wchodzących do WRC w ich pierwszej rundzie” – dodaje na koniec Jarmo Mahonen

Źródło: Autosport.com

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 21:28

Udostępnij:

error: Content is protected !!