^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 12 lipca 2016

Kubica na meczu Polska – Portugalia w roli kibica | Aktualizacja: Wypowiedzi po meczu [Filmy]

Robert Kubica spodziewany był bardziej w Mikołajkach jako gość specjalny, a pojawił się niespodziewanie w roli kibica na meczu mistrzostw Europy : Polska – Portugalia w Marsylii.

Pojawienie się na meczu, Kubicy wywołało dość duży entuzjazm wśród fanów kierowcy, którego od ostatniej wizyty [początek czerwca] na torze kartingowym w Adria International Raceway nie widzieli.

Robert Kubica na meczu Euro 2016 Polska - Portugalia w roli kibica
Kubica na meczu Euro 2016 Polska - Portugalia w roli kibica

Tuż przed ćwierćfinałowym meczem Euro 2016 : Polska – Portugalia, Robert Kubica udzielił wywiadu, by następnie udać się na stadion Stade Velodrome i kibicować Biało-Czerwonym, co mogliśmy zaobserwować w trakcie meczu.

Kubica na meczu Polska - Portugalia w roli kibica

Cały czas wyczekujemy oficjalnych informacji, które mogłyby oznaczać zapowiadane na początku roku przez Roberta “W tym roku wydarzy się coś dobrego, niekoniecznie w rajdach”.  Jak widać po zdjęciach, Robert Kubica ciężko pracuje nad formą. Pozostaje więc czekać i wspierać naszego kierowcę #KubicaOnTheTrack

“Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem.”Robert Kubica

Po meczu z Robertem rozmawiali m.in. dziennikarze Polsatu.

Robert Kubica po meczu Euro 2016 Polska - Portugalia

fot. Marcin Lepa

Robert Kubica w wywiadzie po meczu Polska – Portugalia [Wideo]

“Zabrakło bardzo niewiele, chociaż jak w każdym sporcie, a szczególnie w meczach, musi ktoś przegrać. Niestety reprezentacja Polski przegrała, ale uważam, że trzeba naprawdę chłopakom pogratulować. Dużo siły, energii i na pewno dużo serca w to włożyli. Jak każdy kibic chciałbym, żeby reprezentacja wygrała, ale tak jak mówię – w sporcie ktoś wygrywa, ktoś przegrywa, ale uważam, że  jeśli popatrzymy na całe Mistrzostwa Europy, to na pewno nie możemy się wstydzić i trzeba pogratulować wszystkim” – powiedział Robert, dodając “Oczywiście patrząc realistycznie na nasze szanse, to mieliśmy duże szanse i reprezentacja grała naprawdę bardzo dobrze. Nie ukrywajmy, że u  nas na kontynencie, w Europie  dużo jest reprezentacji, które równie dobrze, albo lepiej grają. Wiadomo, że w turnieju takim, jak Mistrzostwa Europy dużo zależy od dnia i formy. Na pewno reprezentacja obudziła nadzieje kibiców. Ja z reguły nie przyjeżdżam na mecze. Przyjechałem tutaj ze znajomymi, żeby trochę oderwać się od codzienności i codziennych ba…(dań?) – [Robert szybko sprostował wypowiedź i poprawił się] zajęć no i nie ukrywam, że zaczęło się wyśmienicie. Miałem nadzieję. Bardziej się stresowałem oglądając karne, niż sam miałbym startować. Coś w tym jest, że nadzieje i  emocje ta reprezentacja naprawdę pobudziła.”

Zapytany o to, czyja gra podobała mu się najbardziej Kubica odpowiedział: “Uważam, że jak w każdym sporcie trzeba pogratulować naprawdę wszystkim. Tutaj wygrywa się i przegrywa razem i dlatego też uważam, że byłoby nie fair wymieniać jakieś nazwiska. Uważam, że trzeba pogratulować wszystkim piłkarzom i nie tylko. Również trenerom, psychologom, ponieważ na takim wysokim poziomie mentalna strefa odgrywa bardzo dużą rolę.”


Luis Moya były pilot Carlosa Sainza o Robercie Kubicy

Aktualizacja: Sobota

Luis MoyaLuis Moya, były pilot Carlosa Sainza w wywiadzie dla WP SportoweFakty powiedział, co sądzi o braku Kubicy w WRC.

“W WRC wszyscy odczuwamy brak Roberta Kubicy. To bardzo charyzmatyczny kierowca, który dzięki swojemu talentowi, bezkompromisowości i profesjonalizmowi był niezwykle popularny. Pomijając aspekt sportowy, z marketingowego punktu widzenia WRC bardzo brakuje Kubicy. Jestem przekonany, że gdyby Robert startował w tym roku w Rajdzie Polski, to mielibyśmy w Mikołajkach o wiele więcej kibiców. WRC potrzebuje takich postaci jak Kubica, dlatego mam nadzieję, że jeszcze do nas wróci.” – mówi Luis.


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 18:14

Udostępnij:

error: Content is protected !!