^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 23 września 2016

Kubica i Hamon trenują przed Renault Sport Trophy – LIVE!

Po długiej przerwie kibice mają wreszcie okazję do śledzenia Roberta Kubicy podczas rywalizacji na torze w Spa-Francorchamps. Polak bierze udział w wyścigu Renault Sport Trophy i rozpoczyna dzisiaj jazdy treningowe. Kubica i Hamon podczas tego weekendu będą startować Renault Sport R.S. 01 francuskiego zespołu Duqueine Engineering oznaczonego numerem 16. „Podejście do startu na Spa nie jest może aż tak zabawowe, jak na Mugello, ale tak naprawdę pod wieloma względami chodzi mi o to samo. Teraz celem pozbycie się tej rdzy, jeśli chodzi o jazdę po torach” – mówi Kubica o podejściu do tego wyścigu. Robertowi życzymy pozbycia się rdzy, a fanom niezapomnianych emocji.

Poniżej znajdziecie pełny harmonogram startów oraz relacji TV, pogodę, galerie zdjęć i filmów oraz wypowiedzi.
Zapraszamy do wspólnego Kubicowania!

 Kubica i Hamon trenują przed Renault Sport Trophy : Piątek

Transmisja TV,  Live Streaming & Live Timing

Renault Sport przeprowadzi relację LiveStreaming z V rundy Renault Sport Trophy na swoim kanale Youtube. Natomiast wyścig z udziałem naszego kierowcy można będzie obejrzeć także na kanale polskiego Eurosportu 1. Harmonogram wyścigu i transmisji poniżej. Wyniki podczas całego weekendu możemy śledzić na Live Timingu, który znajdziecie na dole tego wpisu.


Harmonogram Renault Sport Trophy

Piątek (23.09)
09:00 – Sesja treningowa 1 (55 min.)
10:15 – Kontrola techniczna (120 min.)
10:20 – Sesja autografów (60 min.)
13:05 – Sesja treningowa 2 (55 min.)
14:15 – Kontrola techniczna (135 min.)
17:05 – Sesja treningowa 3 (55 min.)
18:20 – Konferencja prasowa

Sobota (24.09)
09:00 – Sesja kwalifikacyjna 1 AM (20 min.)
12:45 – Sesja Kwalifikacyjna 2 PRO*  (20 min.)
15:50 – Wyścig 1* (70 min +1 okrążenie) (Eurosport 1 Live)

Niedziela (25.09)
09:50 – Wyścig 2 AM (25 min +1 okrążenie)
10:15 – Konferencja prasowa z Frederic Vasseur (Managing Director/Renault Sport).
12:15 – Wyścig 3 PRO* (25 min +1 okrążenie) (Eurosport 1 Live)
13:30 – Konferencja prasowa z Robertem Kubicą

* kwalifikacje / wyścig z udziałem Roberta Kubicy


Pogoda na torze Spa-Francorchamps

Pogoda Spa-Francorchamps 23.09


Tor Spa-Francorchamps

 

Kubica Renault Sport Trophy Spa-Francorchamps circuit  spa-francorchamps


Galeria Video:

 


Galeria zdjęć:


Wyniki sesji treningowej:

Sesja treningowa 1: Robert Kubica  “Na pierwszym nie było łatwo. Pierwszy przejazd na Eau Rouge jak na kolejce górskiej. Dawno już tu nie jeździł… Auto – szybkie.
– Może być szybciej niż w Formule 3 gdy tam jeździłem – twierdzi. Co do wyniku nie ma wielkich oczekiwań. Nie tylko wyspecjalizowani rywale, ale też jedzie jako guest starter, więc patentów z ustawieniami nie mają takich, jak regularne ekipy.”

Sesja treningowa 2: Robert Kubica jedzie spokojnym rytmem to jest ok, lecz gdy zaczyna naciskać, auto robi się nerwowe. Mocna nadsterowność, szczególnie na wejściach w zakręt – co jest bardzo kłopotliwe, zwłaszcza dla kierowcy, który tak dużo czasu zyskuje właśnie podczas hamowania.

Sesja treningowa 3:  Podczas tej sesji Kubica jechał na nowych oponach po raz pierwszy. Robert zgłaszał inżynierowi zgrzyty przy zmianie biegów 2 na 3. Podczas tej sesji, nasz kierowca uzyskał swój najlepszy czas 2:16.316.

 


Aktualności: 23.09

14:00

– W niedzielę (25.09) o 10:15 odbędzie się konferencja prasowa z Frederic Vasseur, Managing Director z Renault Sport,a niespełna dwie godziny później, tuż po wyścigu, o 13:30 z Robertem Kubicą.

 

20:40

Robert Kubica - Renault Sport Trophy 23.09

fot. fb/Kubicaofifcial

Robert Kubica po sesji treningowej na swoim profilu społecznościowym napisał: – “Na Spa zawsze jest ciekawie. Jazda tym samochodem oczywiście znacznie się różni, ale po sześciu latach przerwy interesująco było przejechać przez Eau Rouge. Ta kompresja, a potem podjazd pod dużym kątem robią swoje! Jeździliśmy mało, bo samochodem dzielę się z Christophem, czyli drugim kierowcą.

Średnio po osiem okrążeń na sesję, ale jestem spokojny. Mało pracuje się nad ustawieniami i rzeczami tego typu. Balans auta nie jest za ciekawy. Nie wiem, czemu, ale nie jedzie mi się za dobrze.

W kwalifikacjach powinienem się łapać gdzieś w środku stawki, może na ósmej pozycji? W to realistycznie możemy celować.”


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 09:03

Udostępnij:

error: Content is protected !!