^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 21 września 2016

Kubica: Starty na wysokim poziomie – mam nadzieję, że tak się stanie

Trzy dni przed wyścigiem Renault Sport Trophy w Spa, Robert Kubica napisał kilka słów do kibiców. Jedno ze zdań szczególnie cieszy fanów Polaka: Jeśli w przyszłym roku będę startował na wysokim poziomie, a mam nadzieję, że tak się stanie, to muszę się zacząć do tego przygotowywać.” – pisze Kubica na swoim profilu społecznościowym. Kierowca jak zwykle studzi oczekiwania kibiców w kontekście najbliższego startu, który jak wspomina jest konieczny, jeśli myśli o startach w nowym sezonie.

Kubica Starty na wysokim poziomie - mam nadzieję, że tak się stanie1

Kubica o starcie w Renault Sport Trophy

“W ten weekend skorzystam z zaproszenia Renault i wrócę na tor wyścigowy. Jeśli chodzi o samochody z drzwiami i z dachem, R.S.01 jest naprawdę dobrym autem. Fajnie się nim jeździ. Ma dużo lepsze osiągi, niż na przykład samochody GT3 i bliżej mu do DTM. Dużym plusem był też tor Spa, na którym będziemy się ścigać, ponieważ jest to tor kultowy.”

“Jak w każdych mistrzostwach mamy do czynienia z samochodami specyficznymi, prowadzonymi przez wyspecjalizowanych kierowców i przyjeżdżając na jeden wyścig, bez normalnych testów i przygotowania, trudno cokolwiek oczekiwać.”

Przerwa w startach

“Przerwa dobrze mi zrobiła. Po okresie, który przeszedłem po wypadku sam nie chciałem tej przerwy przechodzić, a teraz uważam, że gdybym zrobił to dużo wcześniej, to byłoby dużo lepiej. ”

“Jednak ambicje sportowe i wola walki przeważyły. Inna sprawa, że robienie sobie przerwy w startach jest w środowisku dziwnie odbierane, a ja uważam, że po tym, co przeszedłem do 2011 roku kilka miesięcy oddechu dobrze zrobiło.”

Plany na sezon 2017

“Uważam, że dużo skorzystam na tej możliwości startu, a na tym etapie roku jest dość ważne, aby sprawdzić, jakie będą moje odczucia. Od tego będzie też zależało, jak sobie ustawię końcówkę sezonu.

Jeśli w przyszłym roku będę startował na wysokim poziomie, a mam nadzieję, że tak się stanie, to muszę się zacząć do tego przygotowywać.”  “Do zobaczenia na torze – Robert” – zakończył nasz kierowca.

Czeka Nas bardzo ciekawa końcówka roku – Robert Kubica wraca na tor, a My już nie możemy się doczekać!


Aktualizacja:  22.09.2016

“Podejście do startu na Spa nie jest może aż tak zabawowe, jak na Mugello, ale tak naprawdę pod wieloma względami chodzi mi o to samo.
Teraz celem pozbycie się tej rdzy, jeśli chodzi o jazdę po torach. Trzy lata startów w rajdach zrobiły swoje […]”

“Dostałem telefon od Renault z propozycją startów. W ostatnich miesiącach miałem z nimi trochę kontaktu, choć w innych sprawach, niezwiązanych z RS01. “

“Jadę jako kierowca Renault. Taka jest procedura. Zespół zaprasza gościa i ja też jadę autem, które było wykorzystywane przez innych gości w poprzednich rundach. Uważam też, że i dla Renault będzie to ciekawe wydarzenie. Nie ukrywam, że i mi zostało trochę sentymentu do tej marki, ponieważ ostatnie wyścigi w Formule 1 pojechałem akurat w tych barwach i mój kombinezon będzie chyba w podobnych kolorach.”  – mówi Robert Kubica

Cały artykuł : Kubica: Szykuję się do powrotu. Zostało mi trochę sentymentu do Renault

Źródło: fb/KubicaOfficial, Przegląd Sportowy


Aktualizacja: 22.09.2016

“Z całym szacunkiem, wiem, że jest to stuprocentowo amator, który na co dzień zajmuje się zupełnie czymś innym i jeździ dla funu, co uważam akurat, że jest fajne. Jeśli będzie potrzebował, to chętnie służę mu pomocą. Myślę, że w ten weekend będę miał rolę nie tylko zawodnika, ale też tak zwanego trenera.” – opowiada Robert o swoim zmienniku Christophe Hamon.

Auta GT różnią się dużo bardziej, są takie tapczanowe, natomiast i DTM i R.S.01 to koncepcja bardziej zbliżona do bolidów jednomiejscowych. Taka formułowa koncepcja.”


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 22:18

Udostępnij:

error: Content is protected !!