^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 1 października 2016

Robert Kubica dla Radia WRC o swoich planach na przyszłość…

Robert Kubica odpoczywając po intensywnym weekendzie Renault Sport Trophy na Circuit de Spa-Francorchamps odwiedził francuską wyspę Korsykę gdzie trwa 11 runda tegorocznego sezonu WRC – Che Guevara Energy Drink Tour de Corse – Rally de France 2016. Podczas dzisiejszej wizyty w service parku Robert udzielił krótkiego wywiadu dla Radia WRC.  Wywiad przeprowadził przyjaciel naszego kierowcy brytyjski dziennikarz Colin Clark. Pobyt na Korsyce był również dla Roberta doskonałą okazją do spotkań z “dawnymi” znajomymi. Polak odwiedził między innymi ekipę Citroena gdzie długo rozmawiał ze swoim inżynierem z czasów startów w barwach Citroen Racing (WRC2).


Colin Clark: O, o,o mój przyjaciel, Bobby K, Robert Kubica wygląda świetnie. Robert, jak ciężko jest Ci stać po drugiej stronie, patrzeć jak koledzy się ścigają ? Przy okazji, tęskniliśmy, z nadzieją, że Cię niedługo zobaczymy.
Robert Kubica: Szczerze, to ja też tęskniłem, za rajdami, fajnie się ogląda, ale wiadomo, że wolałbym być teraz za kółkiem, sprawy nie potoczyły się najlepiej w tym roku, ale jestem spokojny… Przyjechałem tu pojeździć na rowerze.
C.C.: Poznajesz rajd?
R.K.: Tak (śmiech) wczoraj nawet robiłem zapoznanie pierwszego odcinka na rowerze.
C.C.: Tak można? Ale powiedz proszę, jakie są szanse, że zobaczymy Ciebie w WRC, wiemy, że masz talent, umiejętności, szybkość, rozmawiasz teraz z jakimś zespołem?
R.K.: Z tobą.
C.C.: Dziękuje to dla mnie naprawdę ważne. Ale czy rozmawiasz z Toyotą, Citroenem, o planach na przyszły rok?
R.K.: Raczej nie.
C.C.: Rozczarowany? Wydajesz się bardzo wyluzowany.
R.K.: Wyluzowany? No tak, tęsknię za rajdami… Z perspektywy czasu, poprzedni rok w rajdach nie miał sensu. Chciałem jeździć, aby podjąć walkę, ale się nie dało… Szczerze, to jestem trochę rozczarowany ale tak bywa.

cc-rkC.C.: Jesteś prawdziwym wyścigowcem, masz benzynę we krwi, powiedz nam więcej o Twoich planach, były pogłoski o DTM, możesz powiedzieć gdzie będziesz jeździł?
R.K.: Chciałbym powiedzieć o moim sezonie 2017, ale nie mogę. Sam jeszcze nie wiem do końca, tak jak mówiłem na SPA tydzień temu, na 90% wracam na tor, tak to wygląda na teraz?
C.C.: Myślałeś o cross-country, Dakar i te sprawy? Twój kolega Martin Prokop jechał Dakar, interesuje Cię to w ogóle?
R.K.: Skąd to wziąłeś?
C.C.: Mam na swojej liście (śmiech).
R.K.: Nie zagłębiałem się w to, jak mówiłem, Nie ma dla mnie miejsca w WRC to wracam na tor.
C.C.: Trzymam mocno kciuki, muszę powiedzieć, że wyglądasz bardzo bardzo dobrze, najlepiej od wielu lat, dobrze się miewasz?
R.K.: Nie wiem jak to powiedzieć po angielsku, jestem w dobrej kondycji, bo ostatnio miałem mnóstwo wolnego czasu, trenowałem na rowerze, na siłowni, w tamtym roku nie było na to czasu, skupiałem się na rajdach, myślałem, że będzie łatwiej ogarnąć sprawy około rajdowe (prowadzenie własnego zespołu) ale tak nie było, a tak nie da się ścigać na wysokim poziomie.
C.C.: Bardzo tęsknimy, motorsport potrzebuje takich bohaterów jak Ty, trzymam kciuki za twoją przyszłość, na pewno z sukcesami.
R.K.: Dziękuję bardzo, chcę pozdrowić wszystkich fanów rajdów.
C.C.: Fani o Tobie ciągle pamiętają…

Colin Clark

“…Dla rajdów byłaby to ogromna strata, jeśli Kubica nie kontynuowałby ścigania się na najwyższym poziomie. Jest charyzmatyczny, jest inny niż wszyscy, jest znany na całym świecie z innych dyscyplin motorsportu. Ma też przeogromny talent i świetnie się go ogląda. Przez ostatnie dwa lata wiele się nauczył i chciałbym, żeby tę wiedzę wykorzystywał w rajdach. To byłby wstyd dla cyklu WRC, gdyby go w nim zabrakło…”                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Wersja audio wywiadu: Żródło


Aktualizacja 01.09.2016

Podczas drugiego dnia Rajdu Korsyki, Colin Clark spekuluje o rozmowach Kubicy z przedstawicielami Toyoty [film poniżej od 2 min]


foto: FIA, WRC, Colin Clark

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 07:09

Udostępnij:

error: Content is protected !!