^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 6 marca 2017

Monza prolog WEC – poradnik kibica

Wiemy, że wielu kibiców wybiera się aby zobaczyć na żywo Roberta i całą stawkę WEC podczas oficjalnych testów przedsezonowych na torze Monza. Niektórzy już mają zaplanowany cały wyjazd i korzystając z ich wiedzy przedstawiamy podstawowe wiadomości, które być może pomogą innym.
Liczymy również na wymianę informacji bezpośrednio między kibicami w komentarzach. Warto kompletować grupy wspólnie podróżujące, czy razem wynajmujące samochód na miejscu.
Testy odbędą się w weekend 1-2 kwietnia. Wstęp na tor podczas tego weekendu jest wolny. Jak więc tam się dostać?

Samochodem.

Podróżujący samochodem muszą pokonać około 1100 km od południowej lub zachodniej granicy Polski, nawigacje podpowiadają trasy przez Niemcy-Austrię, lub Czechy-Austrię, należy pamiętać o winietach obowiązujących w tych krajach (wymaganych do podróżowania autostradami i drogami ekspresowymi), koszty 10-dniowych winiet zarówno w Czechach jak i w Austrii to ok 50zł, można kupić na każdej stacji benzynowej na terenie tych krajów jak i wielu punktach przygranicznych. Szczegółowe poradniki dotyczące winiet znajdziecie tu winiety Austria, winiety Czechy.

Na terenie Włoch pomocna będzie strona autostrade.it znajdziecie tam info o bieżących remontach, bramkach, objazdach czy utrudnieniach na autostradach, a także numery telefonów do służb drogowych.
http://www.autostrade.it/au… – a tu można określić dokładny koszt przejazdu na tor(ok.36-38€ w jedną stronę) (dzięki Elena za informacje)

 

Samolotem.

Do Mediolanu-Bergamo (BGY) bezpośrednio z Polski połączenia zapewniają linie:

Ryanair z Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Modlina
Wizzair lata z Warszawy, Gdańska i Katowic.
Ceny biletów ulegają zmianie, w tej chwili trzeba się już liczyć z kosztami ok. 500zł
Autobus który łączy lotniska Beragamo i Malpensa przejeżdża przez miasto Monza, cena biletu z Bergamo do Monza to 10€, rozkład jazdy.
Orio al Serio International Airport

Lotnisko w Bergamo

Z lotniska do miasta Monza jeździ pociąg Trenitalia praktycznie co godzinę, jedzie ok.40 min., cena biletu ok. 5€.
Pociągi z samego miasta Mediolanu do Monzy jeżdżą praktycznie co 15-20 minut, a sam przejazd trwa mniej niż 15 minut. Cena biletu kolejowego to 2€, kupuję się go w automacie na dworcu, można płacić gotówką lub kartą i trzeba skasować bilet w kasowniku, który jest przy peronie (Milano Centrale) lub na dworcu (Monza). Podróżujących pociągami odsyłamy do strony Trenitalia.com
Na lotnisku Bergamo można też wypożyczyć samochód za rozsądną cenę za małe kompakty zapłacimy już od 110-150zł za 2 dni.
Inne opcje transportu do/z lotniska: BUS

 

Noclegi.

W okolicach toru jest mnóstwo opcji noclegowych, jednak szczególnie te tańsze szybko znikają z dostępnych opcji.
Ceny za pokój 2 osobowy na 2 noce zaczynają się od ok. 500-600zł, oczywiście mając do dyspozycji samochód możemy szukać bardziej oddalonych miejsc w przystępniejszych cenach.
Okolice toru na Booking.com i Airbnb.com

 

Na miejscu.

Pozostaje tylko pozazdrościć tym, którzy będą mieli możliwość towarzyszyć Robertowi w pierwszej odsłonie nowego etapu jego kariery. Szukajcie klubowej flagi, róbcie dużo hałasu ;)
Życzymy bezpiecznej podróży w obie strony i czekamy na wasze relacje!

fot. Akslugor

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Greg_OR
o 10:44

Udostępnij:

error: Content is protected !!