^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 14 czerwca 2017

Alan Permane : “Nie powiedziałbym, że nie zrobimy czegoś znowu w przyszłości”

W wywiadzie udzielonym stacji Eleven Sport Alan Permane przekazuje kolejne ciekawe informacje. Dyrektor sportowy Renault Sport F1 Team nie widzi  przeszkód w powrocie Kubicy do F1, a także nie wyklucza, że razem mogą “coś” w przyszłości zrobić.

kubica


To był dzień od nas, powitanie w Enstone, to oczywiste, że mamy niedokończone sprawy między sobą […] to taka mała współpraca, by dać mu dzień w samochodzie F1. Robert jest wyjątkowym kierowcą, był częścią naszej rodziny w Enstone” – mówi Alan Permane, pomysłodawca testów F1 Kubicy w Walencji.

Francuz zdradza powody, dla których przygotowania do testów naszego kierowcy długo pozostawały w ukryciu: “Nie chcieliśmy stworzyć dużego zamieszania w mediach. Wiedzieliśmy jak to wypłynie, to wszyscy będą zainteresowani. Wszyscy kochają Roberta, wszyscy czują smutek po tym co się stało (wypadek w rajdzie Ronde di Andora). Nie chciałem tworzyć presji, chciałem by sobie pojeździł.”

“Nigdy nie wątpiłem w jego tempo, jeździł różnymi samochodami w tym roku. Jeździł w symulatorach, GP3 w ramach przygotowania do testów.”

Na testach, jak wiemy z wcześniejszych wypowiedzi, Kubica był szybki. Wykonał krótkie i długie przejazdy, a także symulacje wyścigu i kwalifikacji. W bolidzie Renault E20, którym jeździł Polak na torze Ricardo Tormo, zespół wykonał drobną modyfikacją oprogramowania, wynikającą ze zmiany zakresu biegów (obie łopatki umieszczone zostały po lewej stronie).

“Jest wiele innych torów i tylko on wie, czy ma jakieś fizyczne ograniczenia na tych obiektach. Jeśli to ma iść dalej, to będzie następny krok” – zdradza dyrektor Sportowy Renault.

Alan Permane nie widzi przeszkód w powrocie do F1, a obecne samochody nie stanowią według niego przeszkody. Choć nie ma dalekich planów Roberta i zespołu Renault, nie wyklucza, że nie zrobią czegoś znowu w przyszłości.

“Nie powiedziałbym, że nie zrobimy czegoś znowu w przyszłości” – zakończył obiecująco Alan Permane.

W całości w materiale wideo:

Stacja Eleven Sport pracuje nad kolejnym wywiadem, tym razem z Robertem Kubicą. Jak zapowiedziano, wywiad już niedługo.

Wywiad z Robertem dziś (14.06.2017) na kanale Evelen Sport o godzinie 21:30

Źródło: Eleven Sport

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 07:43

Udostępnij:

error: Content is protected !!