^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 19 czerwca 2017

Oficjalnie: Kubica ponownie w bolidzie F1 podczas Goodwood Festival of Speed 2017

Dziś oficjalnie organizator Goodwood Festival of Speed poinformował o udziale Roberta Kubicy w imprezie. Polak ponownie zasiądzie w bolidzie F1 zespołu Renault. Zwycięzca wyścigu F1 Robert Kubica zmierzy się na Goodwood Hillclimb 2 lipca podczas tegorocznego Festiwalu Szybkości wspieranego przez Mastercard.

Kubica Goodwood

 

W oficjalnym komunikacie czytamy : Kubica był uważany przez wielu za materiał na mistrza F1, a przede wszystkim za absolutną gwiazdę w sporcie, przed swoim wypadkiem na początku 2011 roku. Nawiązując do jego triumfalnego powrotu do rywalizacji, rok później został utytułowany człowiekiem roku w 2012 przez Top Gear.

Fani będą mieli okazję zobaczyć Kubicę prowadzącego Renault E20 w Goodwood. Co więcej, wspaniała i niezapomniana chwila, bo to pierwszy raz od ponad 6 lat gdy kibice ponownie, na żywo zobaczą Roberta za sterami bolidu F1.

Robert Kubica o samym starcie w Goodwood festival of speed mówi : “Umówmy się, sześć-siedem lat temu by mi się nie chciało, ale dziś moja sytuacja znacząco się zmieniła. Każdy kilometr i każda chwila spędzona w kokpicie bolidu może mi dać nowe informacje, także jeśli chodzi o moje ograniczenia. Ja sam muszę się jakby poznawać od nowa. Nie jako kierowcę czy osobę, a raczej swój organizm, aby spać jeszcze spokojniej. Na temat samej imprezy tak naprawdę wiem mało. To bardziej taki festiwal, spektakl, a ja chcę spędzić trochę czasu za kierownicą samochodu F1, po prostu posprawdzać pewne rzeczy z mojej strony i tyle. Będzie to też moje pierwsze spotkanie z dużą rzeszą kibiców, ubrane we wspomnienie o Formule 1. 2 lipca zasiądę za kierownicą bolidu Renault. ”

Impreza odbywa się na południu Anglii, na terenach Goodwood House w Westhampnett. Więcej informacji o evencie, a także o biletach na stronie organizatora tutaj.

Niebawem kolejne informacje dotyczące startu Roberta Kubicy.


Aktualizacja: Wtorek, 20.06.2017
Kolejny fantastyczny materiał od Renault z testów Roberta Kubicy w Walencji.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 20:19

Udostępnij:

error: Content is protected !!