^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 6 czerwca 2017

Robert Kubica testuje bolid F1 – Renault E20 w Walencji.

Po 2315 dniach Robert Kubica wraca za kierownicę samochodu F1. Dzisiaj na torze w Walencji odbywają się prywatne testy zespołu Renault z udziałem Polaka i Sergeya Sirotkina, którzy poprowadzą Renault E20 z 2012 roku.

Robert Kubica testuje bolid F1 - Renault E20 w Walencji

Kubica w ostatnich tygodniach bardzo aktywnie testował single-seatery. 19 kwietnia na torze Franciacorta przejechał ponad 70 okrążeń bolidem GP3. Dwa tygodnie później, 2 maja na torze Donington Park w Wielkiej Brytanii wykonał kolejny krok, testując bolid Formuły E. Kilka dni temu, podczas kolejnych testów autem GP3 na torze Cremona Circuit, pokonał ponad 80 okrążeń.

“Wróciłem do wód, w których pływałem przez tak wiele lat i muszę powiedzieć, że odczucia są naprawdę wspaniałe. Potwierdzam, że byłem zaskoczony, bo choć minęło tak dużo czasu, wyczucie toru i samochodu natychmiast powróciły. Choć test był ekstremalny, odzyskałem wyczucie, które może dać tylko jednomiejscowy samochód. Niczego nie odbierając samochodom z zakrytymi kołami, dla kierowcy, który tyle lat spędził w single-seaterach, te odczucia były naprawdę wspaniałe!” – opowiadał po tamtych testach Kubica.

Dziś Robert Kubica wraca na tor Ricardo Tormo, na którym, po raz ostatni miał okazję jeździć podczas przedsezonowych testów Formuły 1 – 03 lutego 2011. Nasz kierowca uzyskał wtedy najlepszy czas (1:13.144) trzeciego dnia testów.

Trzymamy kciuki za powrót Roberta “do domu” i życzymy owocnych testów.

Mapka toru Ricardo Tormo

Aktualizacje:

09:05

Robert Kubica o godzinie 09:01 wyjechał na tor.

12:10

Pierwsze wideo z przejazdu Roberta

17:35

Pierwsze zdjęcia Roberta

17:50

Przejazd Roberta Kubicy

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 07:45

Udostępnij:

error: Content is protected !!