^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 27 lipca 2017

Abiteboul : Palmer pojedzie w GP Belgii – Kubica może być opcją na 2018

Robert Kubica weźmie wprawdzie udział w oficjalnych testach F1 na Hungaroring, gdzie zasiądzie za kierownicą RS17, ale Renault dementuje pogłoski, jakoby Polak miał jeszcze w tym roku przejąć fotel Jolyona Palmera.

Abiteboul Palmer Kubica

“Wspieramy Jo i w tym zupełnie nic się nie zmieniło” wyjaśnia Cyril Abiteboul szef Renault w rozmowie z portalem Autosport.com i tłumaczy, że testy na Węgrzech traktuje “długoterminowo”.

Powrót Kubicy już na GP Belgii w Spa w ogóle nie wchodzi w rachubę. “Mogę potwierdzić, że Jo pojedzie w Spa. Plan jest taki, że Jo będzie jeździł do końca sezonu” twierdzi Abiteboul  i zdradza:  “Robert mógłby być opcją na 2018.” Jednak trzeba mieć naprawdę pewność, że jest gotowy na powrót.

Stary bolid z 2012 roku, który Polak już testował, nie jest miarodajny: “Zanim naprawdę będziemy mogli go uznać za kandydata, musimy zobaczyć, jak radzi sobie z samochodami z większą siłą docisku i większą mocą, ponieważ oczywistym jest, że bolid, którym jeździł do 2012 roku teraz nie jest miarodajny.”

Abiteboul wyjaśnia: “Nawet, jeśli wszystko dobrze pójdzie (na Węgrzech), nie oznacza to, że zdecydujemy sie na niego na sezon 2018” To samo Francuz powiedział również Palmerowi: “Powiedziałem mu, że Robert w tej chwili nie jest zagrożeniem.”


Aktualizacje 27.07

16:50 Nico Hülkenberg o Kubicy

Ekipy ciężko pracują przed GP Węgier, a kierowcy są rozchwytywani przez media, w przypadku zawodników Renault nie jest trudno się domyśleć, że często pytani są o Roberta Kubicę. Nico Hülkenberg odpowiada, że z radością powita Roberta jeśli ten wróci do Renault.

“Nie wiem czy wszystko mu się uda, czy nie, ale będę zadowolony mając go za partnera w zespole i szczerze mówiąc jeśli pojawi się ktoś inny też będę zadowolony. Te decyzje nie należą do mnie”

“Myślę, że zespół Renault potrzebuje najlepszego kierowcę jakiego można pozyskać, bez względu na to, kto nim może być. Jestem zrelaksowany i otwarty na każdego.”


18:30 Konferencja prasowa kierowców – Nico HülkenbergHulkenberg na konferencji prasowej przed GP Węgier 2017

W podobnym tonie Nico wypowiedział się podczas oficjalnej konferencji prasowej. Zapytany przez dziennikarza Automagazin nie powiedział, czy był proszony przez zespół o wskazówki dla Roberta, jak radzić sobie z nowymi samochodami. Na pytanie o potencjalnego przyszłego partnera w zespole oraz o to, czy będzie się przyglądał jego testom, odpowiedział tak:

“To jest wspaniały powrót po wypadku i wszystkich trudnościach jakie on musiał przejść, żeby dostać szansę testowania współczesnego bolidu F1. Wszyscy wiemy, że przed wypadkiem był jednym z naprawdę dobrych kierowców i stał u progu wielkiej kariery. Na pewno będę to śledził, nie będzie mnie tutaj, ale będę chciał wiedzieć jak mu idzie i czy wszystko działa. Jeśli chodzi o partnera zespołowego to prawdę mówiąc jestem spokojny o to, kto będzie moim partnerem. Zawsze masz jakiegoś partnera, z którym pracujesz i rywalizujesz, ale dla mnie nie ma znaczenia kto nim będzie, więc poczekajmy, zobaczymy co się wydarzy.”


20:00  Jolyon Palmer o Kubicy

Na temat testów Roberta głos zabrał również Jolyon Palmer, którego przyszłość w Renault jest tematem spekulacji w powiązaniu z naszym kierowcą.

“Mój szef mówi, że nie mają zamiaru wsadzić Kubicy do samochodu. Dla mnie nic się nie zmienia, zadzwonił do mnie, żeby powiedzieć, że Robert testuje, co jest w porządku… mogę zrozumieć, dlaczego. Zrobię sobie dłuższy urlop i wrócę z nowymi siłami na Spa. To jest dobre dla Roberta – ja stracę dzień w samochodzie, ale nic się nie zmienia.”


22:00 Robert Kubica: A giant amongst mere racing drivers


Aktualizacje 28.07

13:30 Lewis Hamilton chętnie zobaczyłby Kubicę ponownie w F1

Trzykrotny mistrz świata, Lewis Hamilton twierdzi, że powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 byłby dobry dla rywalizacji.

“Naprawdę cieszę się, że bierze udział w tym teście i będę uważnie obserwował, jak sobie daje radę. Uważam, że to byłoby wspaniałe, gdyby był w stanie powrócić, jeśli to możliwe fizycznie. To nieoszlifowany, naturalny talent.

Myślę, że jako sport możemy żałować, iż nie ma go tutaj z nami. Robert jest jednym z najszybszych kierowców, z którymi kiedykolwiek się ścigałem. Gdyby dzisiaj nadal jeździł, walczyłby o tytuł mistrza świata, o ile już by jakiegoś nie zdobył.”


15:00 Polscy kibice już na Hungaroring. Piękne obrazki podczas treningu.

Kubica is coming - Hungarian GP 2017


15:20 Franck Montagny w oczekiwaniu na Kubicę

Franck Montagny komentujący dla Canal+ : “Czekamy do środy na Kubicę. Ja nie będę obserwował czasów, bo to nie ma sensu. Będę patrzył na reakcję inżynierów i to mi wystarczy by znać odpowiedź”

Robert Kubica F1 Renault


Kibiców wybierających się na Węgry i chcących wymienić się poradami zapraszamy do naszego wpisu “Przewodnik kibica”
KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 10:59

Udostępnij:

error: Content is protected !!