^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 26 sierpnia 2017

Szef Renault o przyszłości Kubicy “Będziemy ponownie to omawiać w ciągu najbliższych dni.”

Dyrektor Renault Cyril Abiteboul w rozmowie z Eleven Sports wspomina o konieczności przeprowadzenia kolejnych testów z Robertem Kubicą. „Będziemy ponownie to omawiać w ciągu najbliższych dni.” – zdradza Abiteboul.

Szef Renault o przyszłości Kubicy Będziemy ponownie to omawiać w ciągu najbliższych dni

Eleven Sport: Cofnijmy się do tego upalnego dnia na Hungaroringu, do drugiego dnia testów, kiedy waszym samochodem jeździł Robert Kubica. Jak to wyglądało z punktu widzenia zespołu?

Cyril Abiteboul  “To był test, ale przede wszystkim wielka chwila. Wszyscy czekaliśmy na ten moment i cieszyliśmy się, że stworzyliśmy tą szansę dla Roberta i dla zespołu. To były dość emocjonujące chwile, ale pomiędzy emocjami i rzeczywistością jest zawsze różnica. Przekonaliśmy się, że Robert wciąż jest fantastycznym profesjonalistą. Ma ogromny apetyt na powrót do startów w profesjonalnym środowisku. Oczywiście ma naturalny talent, ale są jeszcze – i to jest fakt, pewne ograniczenia, którym musimy się  przyjrzeć bardziej szczegółowo. Pytanie brzmi, czy faktycznie będziemy mogli im się przyjrzeć, bo jak wiesz, w Formule 1 jest bardzo dużo ograniczeń jeśli chodzi o testy. Trzeba też pamiętać o rozwijającej się sytuacji na rynku kierowców, która bardzo szybko się zmienia. Temu wszystkiemu musimy się przyjrzeć w najbliższych kilku tygodniach.”

Co realistycznie możecie zrobić przez tych kilka tygodni? Tak, jak mówisz, nie możecie testować, nie możecie sprawdzać Roberta na torze. Chyba, że powierzycie mu samochód na piątkowy trening.

Cyril Abiteboul “Nie chcę wchodzić w szczegóły. Prowadzimy wiele dyskusji i mamy wiele opcji. Nie mówię, że sprawa jest już zamknięta. Będzie to wyzwanie, ale szukamy sposobu, żeby zorganizować więcej testów z nim. Ale tak, jak mówię: to będzie wyzwanie. Zobaczymy.”

Te znaki zapytania, o których wspominasz nie dotyczą jego talentu, umiejętności czy szybkości. To kwestia jego ograniczeń i formy fizycznej?

Cyril Abiteboul “Talent jest czymś, co nigdy nie znika i na pewno nigdy go nie opuści. To oczywiście ograniczenia wynikające z jego sytuacji, z czego on zdaje sobie doskonale sprawę i będziemy ponownie to omawiać w ciągu najbliższych dni.”

Jesteś zaskoczony rozwojem tej sytuacji od czerwcowego testu w Walencji? To miała być tylko miła forma podziękowania, ale teraz wygląda na to, że cały czas bierzecie go pod uwagę jako jednego z kandydatów do jazdy w waszym zespole.

Cyril Abiteboul “Jest taka możliwość, ale w grę wchodzą także inni kierowcy. Decyzja dotycząca kierowców jest decyzją strategiczną. To nie jest coś, co możesz zrobić w oparciu o emocje albo intuicję. Trzeba tu być bardzo pragmatycznym. Zwłaszcza, kiedy chodzi o kogoś, kto znajduje się w skomplikowanej sytuacji. Nie chcemy tak zrobić ze względu na zespół i ze względu na Roberta.”

Te ograniczenia nie powstrzymają was jednak przed dalszym sprawdzaniem tej możliwości?

Cyril Abiteboul “Oczywiście, że będziemy sprawdzać, ale w ramach restrykcji panujących w Formule 1, w ramach przepisów sportowych itd. Tak jak mówię, nie powstrzymają nas przed dalszą oceną, ale w pewnym momencie będziemy musieli podjąć decyzję.”

Źródło: Eleven Sports

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 16:34

Udostępnij:

error: Content is protected !!