^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 10 listopada 2017

Robert Kubica na ostatniej prostej w powrocie do Formuły 1?

Przed nami przedostatnie GP F1 w sezonie 2017 i oczekiwania kibiców na nowe informacje o powrocie Roberta Kubicy do królowej motosportu sięgają zenitu. W mediach co chwilę pojawiają się nowe spekulacje i domysły czasem wzajemnie się wykluczające. Felipe Massa oficjalnie potwierdził zakończenie kariery w F1,  co wykluczyło jednego z poważniejszych rywali Polaka do fotela w Williams Martini Racing.

Brazylijczyk pożegnał oficjalnie się ze swoimi kibicami w mediach społecznościowych, publikując krótki film.“W ubiegłym roku zdecydowałem się odejść z Formuły 1, ale na prośbę Williamsa wróciłem na jeszcze jeden sezon. Tym razem żegnam się już definitywnie. To będzie mój ostatni wyścig w Brazylii oraz ostatni wyścig w Abu Zabi” – powiedział Massa, dziękując za wsparcie kibiców.

Robert Kubica & Fellipe Massa

fot. Davenport / xpb.cc


BBC Brazilian Grand Prix Preview

W ostatnim GP Preview na łamach stacji BBC padło kilka bardzo pozytywnych komentarzy w kontekście powrotu Kubicy do F1 w zespole Williamsa.  Krótka transkrypcja poniżej:

Tom Clarkson: Tak więc, Andrew. Nasuwa się pytanie. Co Williams zrobi teraz? Kto będzie partnerem Lanca Strolla w 2018?

Andrew BensonWięc, na ten moment najbardziej prawdopodobną odpowiedzią na to pytanie jest Robert Kubica, który, jeżeli ludzie pamiętają, był wschodzącą gwiazda w F1. I wtedy miał ten makabryczny wypadek w samochodzie rajdowym przed sezonem 2011. Nie ścigał się w F1 od tamtego czasu. Trochę testował tego lata. Odbył trzy testy dla Renault i teraz odbył dwa testy dla Williamsa. Nie jest to wszystko jednak finalnie dopięte. Sądzę, że częściowo jest to wynikiem tego że: konserwatyzm jest nieodłączną częścią Williamsa i mają w głowach delikatny znak zapytania. No wiecie, on ma tylko częściową ruchomość w prawej ręce, czy na pewno jest wystarczająco silny by przejechać GP na najbardziej wymagającym z torów? Nie będą tego wiedzieć na pewno, dopóki nie wsiądzie do bolidu i nie przejedzie GP. Ale gdy patrzy się na ich pozostałych kandydatów… No wiecie, mamy Paula Di Restę, ich kierowcę rezerwowego. To bardzo, bardzo dobry kierowca i kompetentny, ale niezupełnie wielka gwiazda. Pascal Wehrlein, młody kierowca Mercedesa, który był trochę średni w Sauberze w tym roku. Jest Danił Kwiat, który został porzucony przez Red Bulla i szczerze nie jest bardzo… porywającym wyborem w ogóle. Tak więc, sami widzicie dlaczego skłaniają się ku Kubicy. On był fantastyczny, w jego najlepszym okresie. Poza tym to byłby ogromny zastrzyk PRowy, jeśli by go podpisali. Sądzę, że na tym to się właśnie skończy, chociaż jest dosłownie kilka spraw, które trzeba najpierw dopiąć.

TCJest jedno nazwisko, którego nie wspomniałeś, a mogą być jacyś fani, którzy tego słuchają. Joylon Palmer?

Rebecca ClancyZero szans. Gdzie tam.
(śmiech na sali)

TCNie mogę powstrzymać myśli, że Kubica jest dla Nico Rosberga pierwszym wejściem w management, a on jest takim gościem, który stawia tylko na wygrywającego konia, więc jestem przekon… Delikatnie czuję, że to zmierza w kierunku Polaka. Co ty na to Beck?

RC: Tak i sądzę, że coś na ten temat mówi fakt, że Nico jest jego menedżerem, a fotel jest w Williamsie. No wiecie, Nico, on ma powiązania z Williamsem, będąc tam i zaczynając u nich. Tak więc, nie sądzę, aby to był przypadek, że on lub Nico chciał nagle pomóc w jego staraniach o fotel. Były pewne sugestie, że Massa by… to byłby jego ostatni wyścig, w Brazylii i może Kubica pojechałby w Abu Dhabi. Williams całkowicie, kategorycznie teraz to wykluczył. Ale to tak jakby miało sens i sądzę, że gdyby Williams nie był w tak zaciętej walce o 5. pozycję, to prawdopodobnie byłoby to coś co by rozważyli…”

Robert Kubica Fernando Alonso Monza F1 2017

fot. Fernando Alonso

Fernando Alonso o Robercie

Bardzo miło o Robercie wypowiedział się również Fernando Alonso: “Jestem dobrym przyjacielem Roberta Kubicy i miło byłoby go zobaczyć w padoku w przyszłym roku, ale jest wiele implikacji w tym sporcie. Williams musi zdecydować i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Dla mnie, byłbym bardziej niż szczęśliwy, gdyby Robert znalazł się na prostej startowej.”

Przedostatni weekend F1 w trakcie, z uwagi na to, że  walka o tytuły mistrzowskie rozstrzygnięta, dziennikarze w paddoku poświęcają dużo uwagi zespołowi Williams Martini Racing.

Pomimo zapewnień zespołu,  jak i samego Fellipe co do dokończenie całego sezonu przez kierowcę,  wielu fanów liczy na spektakularny powrót Polaka w GP Abu Zabi. Czy tak się stanie, jakie będą następne kroki “Team Kubica”? Czy Robert znajduje sie już na ostatniej prostej w powrocie? Mamy nadzieję na jak najszybsze i pozytywne informacje w tej tak niezwykłej historii.

Keep Calm and Support Robert Kubica!!!


Aktualizacje :

Kubica opcją na testy w Abu Zabi

“Robert jest z jedną opcji na posezonowe testy w Abu Zabi” – mówi dyrektor techniczny Williams Paddy Lowe


12.11.2017  16:45 – Nieoficjalnie Robert Kubica w F1 2018!!

 

W gorący weekend wyścigowy GP Brazylii dobiegają nas coraz bardziej krzepiące wieści z świata motosportu. Media wręcz bombardują o niepotwierdzonym przez zespół Williams Racing zakontraktowaniu Roberta Kubicy na sezon 2018 u boku Lanca Strolla w bolidzie F1. Na Twitterze co chwila nowe twitty. Oto dwa najciekawsze z nich:

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: D
o 12:03

Udostępnij:

error: Content is protected !!