^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 16 stycznia 2018

Oficjalnie : Kubica nie będzie kierowcą podstawowego składu zespołu Williams w 2018

Zespół Williams oficjalnie podał skład zespołu na sezon 2018 bez Roberta Kubica. Podstawowymi kierowcami  będą Lance Stroll i Siergiej Sirotkin. Wszyscy do końca mieli nadzieję, że wybór Williamsa padnie na talent i doświadczenie, jednak tym razem wygrały pieniądze.

Oficjalnie : Kubica nie będzie kierowcą podstawowego składu zespołu Williams w 2018

To prawda, że nadzieja pomaga pogodzić się z tym, czego nie można zmienić. Ale daje też siłę, by wytrwać i wreszcie daje odwagę, by zmieniać to, co zmienić można. Nikt nie miał wpływu na to, by zmienić i przeważyć szalę zasobów finansowych Roberta Kubicy nad Sergiejem Sirotkinem, który “dosiadł” się do stolika pokerowego, przy którym stawką było ostatnie wolne miejsce w Formule 1, w zespole Williamsa.

Historię Roberta każdy zna, jako młody chłopak wyjechał z Polski, gdzie już więcej do wygrania już nic nie było. Kierowany przez swojego ojca pojechał do Włoch. Wtedy na dobre, rozpoczęła się piękna kariera kierowcy wyścigowego. W tamtych czasach był to majstersztyk w wykonaniu ojca jak i samego Roberta, który po kolei zdobywał co można było zdobyć. Przy swojej skromnej osobowości i skromnym kapitale, by wreszcie wspiąć się na sam szczyt w F1. Przykre w skutkach zdarzenie z 2011 roku zmieniło wiele w życiu Roberta jak i jego kibiców. Jednak Kubica, nie poddał się, trenował i walczył. W 2017 marzenie Roberta o powrocie do bolidu F1 stało się faktem. Robert wrócił zdeterminowany, gotowy do jazdy, gotowy do powrotu na szczyt.

Sport w dzisiejszych czasach ogląda się na pieniądze i niestety dla Roberta, Williams wybrał pieniądze. Jedno pozostaje niezmienne “F1 nadal możliwa z R.K” – dopóki Robert nie powie definitywnie “koniec”, trzymajmy się tego i wspierajmy Polaka jak do tej pory.


Aktualizacja po 5 minutach przyszła oficjalna wiadomość, iż

Robert Kubica kierowcą rozwojowym Williams Martini Racing:

WILLIAMS MARTINI RACING z przyjemnością ogłasza, że Robert Kubica jest kierowcą testowym i rozwojowym na sezon Formuły 1 2018.

Doświadczenie i wiedza Roberta okaże się nieoceniona dla naszej grupy technicznej przy opracowywaniu osiągów FW41. Będzie on w stanie pomóc kierowcom i inżynierom wyścigowym w lepszym treningu i osiągach, a w razie potrzeby będzie mógł stanąć jako kierowca wyścigowy. Będzie również wspierał program wsparcia medialnego i sponsorskiego zespołu.

Robert Kubica:

Robert Kubica powiedział:”Jestem niezmiernie szczęśliwy, że dołączam do zespołu Williamsa jako jego oficjalny kierowca testowy i rozwojowy w tym sezonie. Czuję się w najlepszej kondycji fizycznej, jaką kiedykolwiek miałem, ale dotarcie do miejsca, w którym się obecnie znajduję, wymagało wiele pracy. Więc chciałbym podziękować Williamsowi za okazje, które dali mi do tej pory i za wiarę we mnie w tym powołaniu. Cieszę się, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy wróciłem do Formuły 1 i teraz z niecierpliwością oczekuję współpracy z zespołem technicznym Williams. Zarówno w fabryce, jak i na torze, aby naprawdę pomóc przyspieszyć rozwój FW41 i wprowadzić realne zmiany do ich kampanii 2018. Po przejechaniu FW36 i FW40 z niecierpliwością oczekuję, że zobaczę, jak FW41 sprawdza się na torze. Współpracuje z zespołem, aby zapewnić maksymalne osiągi samochodu. Moim ostatecznym celem pozostaje wyścig w Formule 1 i jest to kolejny ważny krok w tym kierunku: nie mogę się doczekać startu “.

Calire Williams

Claire Williams, zastępczyni dyrektora zespołu, powiedziała:”Z przyjemnością informuję, że Robert dołączy do Williamsa jako nasz kierowca ds. rezerwy i rozwoju na sezon 2018. Każdy z nas w Williams był pod ogromnym wrażeniem tego, co osiągnął, i jest to wielki zasługa jego siły charakteru i zaangażowania w powrót do Formuły 1. Jesteśmy podekscytowani, że możemy kontynuować nasze relacje z Robertem i cieszymy się na współpracę z nim w nadchodzącym sezonie “.

Paddy Lowe

Paddy Lowe, dyrektor techniczny, dodał:”Przede wszystkim chcielibyśmy pogratulować Robertowi dotychczasowych osiągnięć. Pokonanie kontuzji, powrót do sprawności i jazda samochodem Formuły 1 jest niezwykłym osiągnięciem, które niewiele osób uważało za możliwe. Spodziewamy się, że Robert wniesie duży wkład techniczny do zespołu, korzystając z jego bogatego doświadczenia w testowaniu torów, pracy na symulatorach oraz wsparcia dla kierowców wyścigowych i inżynierów w każdym wyścigu. Jest on kierowcą, którego podziwiałem od wielu lat i osobiście jestem bardzo szczęśliwy, że mogę z nim współpracować do naszych Mistrzostw 2018 “.

 

Powoli słońce zamiast zachodzić może zacząć wschodzić i tym zdaniem wspieramy i apelujemy o kulturalne wsparcie

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 12:24

Udostępnij:

error: Content is protected !!