^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 18 lutego 2018

Robert Kubica zaskakuje w 2018 możliwe starty w LMP1 WEC i rywalizacja z Alonso?

Robert Kubica w czwartek pokazał się na “prezentacji” bolidu Williamsa w świetnym humorze i hasłem, że lubi jeść. Apetyt Roberta rośnie w miarę jedzenia. Tym razem Polak, weźmie udział w testach LMP1 z zespołem Manor w przyszłym tygodniu. Kto wie co będzie później?

Robert Kubica zaskakuje w 2018 możliwe starty w LMP1 WEC i rywalizacja z Alonso?

Robert Kubica przetestuje z zespołem Manor samochód LMP1 w Hiszpanii.  Polak dołączy do ekipy Manor LMP1 na trzydniowy test, na torze w Aragonii. Robert wypróbuje samochód zespołu CEFC TRSM Racing: Ginetta G60-LT-P1 napędzany silnikiem Mecachrome. Testy rozpoczynają się w poniedziałek 19 lutego.

Po “przegranej” z Siegiejem Sirotkinem walce o fotel Felipe Massy i powrocie do niepełnego ścigania się w F1, apetyt Roberta wskazał nam, że jest wygłodniały i spragniony rywalizacji w 2018 roku. Jeśli test zakończy się sukcesem, Kubica może dołączyć do rywalizacji w WEC. Krakowianin będzie miał okazję rywalizować z Fernando Alonso, który wystartuje w barwach zespołu Toyoty. Czyżby jeszcze jakieś niespodzianki w tym roku ?

Manor wprowadza dwa samochody LMP1 na sezon 2018/19 w mistrzostwach WEC pod szyldem CEFC TRSM Racing, z dwoma kierowcami : Oliverem Rowlandem i Charlim Robertsonem. Nie jest to pierwsza przygoda Roberta z zespołem Manor. Kubica ścigał się wcześniej w tej ekipie w 2004 roku w Grand Prix Macau wraz z Lewisem Hamiltonem. Polak wywalczył pole position, a w wyścigu zajął drugie miejsce za Alexandre’ em Prematem.

Kontrowersyjna decyzja WEC o przyznaniu Fuji innej daty rozpoczęcia wyścigu, w celu uniknięcia starcia z F1 oznaczałaby, że Roberta możemy zobaczyć w tym roku, we wszystkich wyścigach kategorii – w tym 24-godzinne wyścigi Le Mans – bez wpływu na jego zobowiązania w Williamsie.

CDN…

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 12:41

Udostępnij:

error: Content is protected !!