^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 18 maja 2018

Robert Kubica o najtwardszym rywalu, pasjach i wspaniałych kibicach

W najnowszym numerze magazynu F1 Racing, Robert Kubica odpowiada na pytania czytelników. Kibice dopytywali o moment w którym zorientował się, że jest gotowy do powrotu za kierownice F1. Nie zabrakło pytań o największych rywali, którym jak uważa Polak jest Lewis Hamilton. Dowiedzie się również, do czego stracił pasję, w co aktualnie gra i jaką pizze preferuje. Kubica przyznaje, że nie było ani jednego wydarzenia, w którym nie miał by wsparcia kibiców – co bardzo docenia i dziękuje!.

Robert Kubica

Powrót za kierownicę samochodu F1

„Cała moja rehabilitacja, cała podróż była dość skomplikowana i wyczerpująca Myślę, że punktem zwrotnym była decyzja o przerwaniu startów w rajdach. Wtedy zacząłem pracować nad formą fizyczną i zorientowałem się, że podnoszenie trudności przynosi lepsze wyniki niż się spodziewałem – nie tyko jeśli chodzi o osiągi, ale też z fizycznego punktu widzenia. Przekonałem się chyba, że mogę robić te same rzeczy, ale muszę znaleźć inny sposób. Przedtem nie akceptowałem tego i próbowałem robić wszystko tak samo jak dawniej, co nie było możliwe lub było bardzo trudne. Czułem wtedy rozczarowanie.”

Niespodzianki po testach

„Testowałem samochód GP3 głównie po to by zrozumieć moje ograniczenia fizyczne. Krok po kroku podnosiłem poziom trudności. Po pierwsze odkrywałem osiągi, po drugie sprawdzałem, czy jestem w stanie to robić , po trzecie chodziło o poziom na który mogę się wspiąć i zmusić moje ciało do pracy bez utraty osiągów. To był dość dobry okres. Trudny, ale z pewnymi bardzo dobrymi niespodziankami jeśli chodzi o moje reakcje i sygnały dawane przez ciało.”

Kontrakt z Ferrari

“Cóż, nie wiem , czy mogę wam to powiedzieć …. [śmiech] Temat ma już kilka lat, ale wciąż jest delikatny. Myślę, że ktoś z Ferrari przyznał, że doszliśmy bardzo blisko. Chyba jednak nawet bliżej, niż wszyscy sądzą.”

Pasje – Poker, Colin McRea Rally

“Od dawna nie gram w [pokera] Mam dobre wspomnienia. Pasja i przyjemność z gry zniknęły.” Podobnie jest z Colinem, lecz z innego powodu. „Nie gram już w „Colina” to dość stara gra. Kiedyś grałem i spędzałem przy niej dużo czasu z przyjaciółmi. Teraz korzystam z iRacing, nie jest to gra typowo zręcznościowa. W domu mam symulator i ćwiczę trochę. Force-Feedback w mojej kierownicy chyba najmocniejszy na rynku i można ustawić parametry zbliżone do samochodu GP2, czyli ponad dwa razy więcej niż w F1. Pomysł był taki, żeby korzystać z niego do treningów, że w zeszłym roku spędziłem tak dużo czasu w symulatorze, na różnymi projektami, że skorzystałem z mojego tylko kilka razy. Teraz korzystam z niego z przyjaciółmi i dobrze się bawimy.”

Robert Kubica Musiałem nauczyć się znów żyć.

Lewis Hamilton – najtwardszy rywal

“Ścigaliśmy się od najmłodszych lat, Lewis Hamilton jest bardzo trudnym rywalem. Są też inni twardzi przeciwnicy, z którymi rywalizowałem – większość z nich w F1 – ale Lewis i ja ścigaliśmy się od wielu lat, w różnych kategoriach.”

Wsparcie kibiców – “To wspaniałe – chciałbym im podziękować”

“Polscy fani są coraz większą i bardziej aktywną grupą, więc to naprawę miło, że pojawiają się wszędzie i widzę ich wszędzie, gdzie jeżdżę. Nie było ani jednego wydarzenia – wyścigu, rajdu czy testów – bez polskiego wsparcia. To naprawdę wspaniałe i chciałbym za to im podziękować. Nie są to jednak tylko polscy fani – wielu ludzi mi kibicuje i mnie wspiera.”

Gdyby, ktoś był ciekaw jaką pizze preferuje Kubica to: “Przeważnie biorę prosciutto funghi” więcej dowiecie się czytając F1 Racing, gdzie Robert wspomina m.im o współpracy z Nico Rosbergiem, wypadku z 2007 w Kanadzie, swoich odczuciach po testach w Walencji i co sądzi o nowych bolidach.

Robert Kubica Legenda F1 2018

“WIELU LUDZI W F1 SKUPIA SIĘ NA CZYSTYCH LICZBACH – ALE SAMOCHODY SĄ PROWADZONE PRZEZ LUDZI I JA – KIEROWCA – TEŻ MAM WPŁYW NA OSIĄGI”

 


Czy Robert Kubica jest odpowiedzią na problemy Williamsa w F1 2018?

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 23:36

Udostępnij:

error: Content is protected !!