^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 28 grudnia 2018

Robert Kubica i konferencja Grupy LOTOS podsumowanie współpracy

Już dziś Jarosław Wittstock wiceprezes Grupy LOTOS podziękuje Robertowi Kubicy za czas gdy byli razem. Konferencja odbędzie się w Częstochowie o godz 15.30 na ul. Żużlowa 4. Byliśmy na rozpoczęciu aktualnej współpracy więc nie może nas zabraknąć i na tym wydarzeniu. Zapraszamy na relację.

Robert Kubica i konferencja Grupy LOTOS podsumowanie współpracy

– Cieszę się, że mam zaszczyt ponownie reprezentował markę Lotos, z którą łączy mnie nie tylko pasja do samochodów, ale i konkretne osiągnięcia sportowe (…) To jest taki mój powrót do Grupy Lotos. Pierwszy kontakt mieliśmy w 2013 roku, gdy wracałem do sportu po wypadku. Grupa Lotos odegrała wtedy bardzo ważną rolę. Spędziliśmy razem trzy sezonu na trasach WRC. Teraz spotykamy się, gdy wracam do padoku – mówił Robert Kubica podczas konferencji w Warszawie.

Tak to się zaczęło w tym roku w marcu. Współpraca, która się ponownie rozwinęła właśnie dobiega końca. Dziś zostanie podsumowany aktualny okres współpracy z Robertem Kubicą.

Spekulacje … Robert Kubica i tor w Polsce?

Miejsce konferencji wydaje się nie być przypadkowe. To w Częstochowie, Robert Kubica trenował na torze samochodowo-kartingowo-motocyklowym w Wyrazowie. W komentarzach, 3 tygodnie temu, padły informacje o porozumieniu ws. intencji odbudowy toru. Podpis złożyły samorządy Częstochowy i sąsiedniej Blachowni oraz zarządzający obiektem Automobilklub Częstochowski.

„Ten tor powstał ponad 30 lat temu i przez długi czas był bardzo popularny w całej Polsce południowej. W końcu trenował na nim sam Robert Kubica, czy nasz obecny częstochowski mistrz kierownicy Bartek Mirecki” – powiedział cytowany w informacji prasowej miasta jego prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

„Niestety, obecnie obiekt nie jest zagospodarowany, tak jak na to zasługuje, a potencjał tego miejsca warto wykorzystać. Dzięki planowanemu przedsięwzięciu, nasz region może stać się nie tylko istotnym centrum sportów motorowych, ale także miejscem testów nowych rozwiązań technologicznych w motoryzacji czy szkoleń kierowców” – dodał Matyjaszczyk.

Podczas podpisania porozumienia koncepcję działania i wizualizacje nowego toru zaprezentował prezes Automobilklubu Częstochowskiego Marcin Stryczak. Jak z wynika z opracowania, przebudowa obiektu, w zależności od możliwości finansowych, może mieć różny zakres: od remontu obecnie funkcjonującego toru po budowę uniwersalnego kompleksu, umożliwiającego treningi oraz wyścigi kartingowe, motocyklowe i samochodowe – w tym wymagające europejskiej homologacji.

Z naszej strony życzymy aby się spełniło kolejne “niemożliwe”.

Świąteczne Granie z Kubą

Robert Kubica ma być na imprezie Kuby Błaszczykowskiego po konferencji LOTOSU. Grupa Lotos jest Partnerem wydarzenia.

Robert Kubica i konferencja Grupy LOTOS podsumowanie współpracy

Konferencja on line

Nasza Klubowa delegacja jest na miejscu i będziemy relacjonować w miarę możliwości. Postaramy się o niespodzianki jak zawsze.

Galeria :

To się nazywa wejście

Od Cezarego Gutowskiego wejście :
Od Cezarego Gutowskiego prosto z parkietu :

Konferencja w całości do obejrzenia dzięki Gniewko, w materiale poniżej.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 13:41

Udostępnij:

error: Content is protected !!