^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 27 sierpnia 2019

Wypowiedzi przed Grand Prix Belgii

Grand Prix Belgii już w ten weekend. Pora na przytoczenie oficjalnych wypowiedzi zespołu Williams. Zapraszamy do lektury oraz do komentowania. 

Dave Robson:

“Druga połowa sezonu 2019 rozpoczyna się w jednym z najbardziej znanych miejsc Formuły 1, Spa-Francorchamps. Tor jest długą i wymagającą mieszanką szybkich zakrętów i długich prostych, co może zachęcić zespoły do zmniejszenia siły docisku i oporu, niż na Węgrzech. Pogoda może tu być zmienna, choć aktualne  prognozy mówią, że podczas tego weekendu jednak powinna być stabilna, co jeszcze zachęci do zmniejszania docisku. Nicholas dołączy do nas w piątek na swój trzeci pierwszy trening z nami i będzie ciekawe poznać jego wrażenia dotyczące zmiany samochodu od jego ostatnich jazd we Francji, szczególnie po poprawie, którą zauważyliśmy w naszych osiągach w Budapeszcie. Piątkowy program będzie zawierał elementy zrozumienia opon i adaptacji samochodu do warunków panujących na Spa oraz zrozumieniu opon Pirelli pod kątem kwalifikacji”

Robert Kubica:

“Spa to świetne jak i ulubione miejsce dla wielu kierowców. Charakterystyka toru jest zupełnie inna niż w przypadku innych torów,  ma wiele szybkich i długich zakrętów. To wyjątkowe miejsce z bardzo zmienną pogodą, które może odegrać ważną rolę. To niesamowity tor i nie mogę się już go doczekać.”

George Russell:

“Wakacje były świetne, ale brakowało mi wyścigów. Grand Prix Belgii jako nasz pierwszy wyścig po wakacyjnej przerwie jest ekscytujący, ponieważ odbywa się na torze po którym uwielbiam jeździć. Po pozytywnym weekendzie na Węgrzech mamy nadzieję utrzymać tę poprawę. Wiemy, że charakterystyka toru niekoniecznie pasuje do naszego samochodu, ale musimy poczekać i zobaczyć.”

Nicholas Latifi:

“Naprawdę nie mogę się doczekać powrotu do samochodu na FP1 w Spa. Po przerwie letniej czuję dodatkową potrzebę prowadzenia samochodu. Możliwość doświadczenia jazdy obecnym samochodem  Formuły 1 na torze takim jak Spa będzie czymś wyjątkowym. Nie jeździłem FW42 od czasu FP1 na Grand Prix Francji i od tego czasu auto bardzo się zmieniło. Będzie to dobry test dla mnie i dla zespołu, aby uzyskać kolejną opinię na temat kierunku, w którym rozwija się samochód. Jak zawsze, mój cel pozostaje ten sam, aby zmaksymalizować przebieg i przekazać jak najlepszą informację zwrotną, aby pomóc zespołowi przed kolejnym treningiem.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 19:27

Udostępnij:

error: Content is protected !!