^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 29 października 2019

Wypowiedzi przed Grand Prix USA 2019

19-ta runda w tegorocznych Mistrzostwach Świata F1 odbędzię się już w ten weekend w Austin na torze Circuit of the Americas. Robert Kubica jak i George Russell na tym torze będą się ścigać poraz pierwszy. 

Dave Robson :

“Na drugi z wyścigów back-to-back, kierujemy się na północ do Austin i toru COTA. Od momentu dołączenia do kalendarza Formuły 1, Circuit of the Americas stał się ulubionym miejscem zarówno wśród kierowców, jak i kibiców. Tor ma szereg charakterystycznych zakrętów, a także zniechęcającą wspinaczkę na T1.”

“Pogoda w Austin w październiku może wahać się od bardzo zimnej do wyjątkowo upalnej i może się szybko zmieniać. Aby sprostać wymaganiom tego obiektu, Pirelli ponownie dostarczyło średnią mieszankę ze swojego zakresu. Chociaż jest to ta sama mieszanka, którą widzieliśmy w Meksyku, ich zachowanie będzie inne, a typowy program piątkowy będzie polegał na zrozumieniu ich osiągów przy niskim i wysokim zużyciu paliwa.”

“Zbliża się koniec sezonu 2019, dlatego na dobre rozpoczynamy przygotowania do sezonu 2020. A w piątek przeprowadzimy dodatkowe testy opon. Pirelli dostarczyło każdemu samochodowi 2 zestawy opon w konstrukcji 2020, więc możemy spodziewać się większej prędkości niż zwykle podczas FP1 i FP2, gdy zespoły rozpoczną przygotowania przed sezonem testowym opon w Abu Zabi.”

“Nicholas dołącza do nas ponownie w ten weekend, tym razem prowadząc samochód George’a w FP1. Nasz program obejmie dalsze testy aerodynamiczne, testy opon w 2020 roku oraz nasze zwykłe kwalifikacje i przygotowanie do wyścigu. Jeśli pogoda będzie dobra, to piątek może być bardzo pracowity.”

Robert Kubica :

“Bardzo mało wiem o torze w Austin. Wiem, co widziałem z materiału filmowego i symulatora, ale będzie to dla mnie nowy tor. Z tego, co widzę, wygląda to na trudny tor, zwłaszcza jego pierwszą część. Jednak czekam na nowe doświadczenie.”

George Russell :

“Austin to tor i wyścig, na który czekałem od dłuższego czasu. Z nowszych obiektów jest zdecydowanie najlepszy. Jest to tor podobny do Silverstone, z niezwykle zabawnym pierwszym sektorem. Byłem tam przez ostatnie dwa lata i zawsze panowała tam wspaniała atmosfera, więc naprawdę nie mogę się doczekać.”

Nicholas Latifi :

“Austin prawdopodobnie jest jednym z torów w kalendarzu, na który najbardziej cieszę się, ponieważ nigdy tu jeszcze nie jeździłem . Wygląda na to, że tor, który ma trochę wszystkiego i pierwszy sektor, ze wszystkimi szybko płynącymi zakrętami, jest dokładnie tym, co uwielbiam w tych samochodach o dużej sile docisku. Nie często mam okazję jeździć po nowych torach, więc nie mogę się doczekać tego wyzwania.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 18:40

Udostępnij:

error: Content is protected !!