^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 7 Marzec 2020

Podsumowanie wiadomości z ostatnich dni

Odliczamy już dni do pierwszego Grand Prix w sezonie 2020. Tuż po Grand Prix Australii czekają na nas testy DTM w których zobaczymy Roberta Kubicę za kierownicą BMW M4 DTM. Zanim jednak rozpoczną się wyścigowe emocje pora na podsumowanie najważniejszych wiadomości z ostatnich dni. Zapraszamy do lektury jak i komentowania.

Testy DTM zamknięte dla kibiców

ITR, promotor Deutsche Tourenwagen Masters poinformował, że przedsezonowe testy w Hockenheim odbędą się bez udziału kibiców

Testy planowane w terminie 16-19 marca, przeniesiono z Monzy na Hockenheimring z powodu epidemii koronawirusa w Lombardii. Obecnie w Niemczech również rośnie liczba zakażonych COVID-19. W Badenii-Wirtembergii stwierdzono już 80 przypadków zakażenia – trzy w regionie Rhein-Neckar, gdzie znajduje się tor.

 Decyzję o zamknięciu trybun dla kibiców uzasadniono obawami o zdrowie i bezpieczeństwo. ITR bardzo poważnie traktuje kwestię bezpieczeństwa publiczności. Krok ten był niezbędny, aby zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie środowisku DTM, a także obecnym na testach przedstawicielom mediów.

Pascal Wehrlein o przejściu z F1 do DTM i Kubicy

W wywiadzie dla Motorsport-Magazin.com Pascal Wehrlein został spytany o swoje wrażenia i odczucia po przejściu z F1 do serii DTM jak i o Roberta Kubicę.

“Myślę, że przesiadka z bolidu Formuły 1 do samochodu turystycznego nigdy nie jest łatwa. Sam tego doświadczyłem . Z drugiej strony przejście z samochodu turystycznego do F1 jest bardzo łatwe, ponieważ auto jest szybsze i ma lepszą przyczepność.

W przeszłości widzieliśmy niektórych kierowców wywodzących się z Formuły 1, że nie jest to łatwe. DTM jest wyjątkowe. Bardzo przydaje się doświadczenie z wcześniejszego sezonu.

Kubica ma już doświadczenie z maszyną DTM. W Jerez pod koniec 2019 roku Polak po raz pierwszy prowadził obecny samochód (BMW M4) z turbodoładowanym silnikiem. Przejechał 245 okrążeń na hiszpańskim torze. W styczniu 2013 roku Kubica przetestował także Mercedesa.

“To jedno z najtrudniejszych wyzwań w moim życiu” – powiedział Kubica dla Sat.1 przed debiutem w DTM.

“Mam ogromny szacunek do serii i kierowców i wiem, że będzie to trudne. Jako nowicjusz musisz być realistą i nie powinieneś stawiać sobie wielkich celów.”

Wehrlein, który w DTM wygrał trzy wyścigi, siedem raz gościł na podium i zdobył jedno pole position, w 58 startach za kierownicą Mercedesa, o szansach Kubicy w sezonie 2020 powiedział:

“Myślę, że może się wyróżnić. To jest możliwe w przypadku debiutanta, ale aby wygrać mistrzostwa walka jest bardzo, bardzo ciężka.”

Źródło : Motorsport.com

FIA zniosła regulacje dotyczące zmian kolorystyki kasków, używanych przez kierowców F1.

Od 2015 roku kierowcy byli zobligowani do używania kasku o tym samym malowaniu. Możliwe było odstępstwo od reguły, nie częściej jednak niż raz na sezon.

Dowolne zmiany wystroju kasków zatwierdziła Światowa Rada Sportów Motorowych. Wśród innych oficjalnych decyzji znalazło się podniesienie wagi minimalnej bolidu z 745 do 746 kg (na skutek dołożenia drugiego czujnika przepływu paliwa) oraz potwierdzenie, iż podczas posezonowych testów w Abu Zabi wykorzystane zostaną 18-calowe opony Pirelli.

Sprzedaż biletów na Grand Prix Bahrajnu wstrzymana

Organizatorzy Grand Prix Bahrajnu wstrzymali sprzedaż biletów na drugą rundę tegorocznych mistrzostw świata. Rozegranie zawodów wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Oświadczenie wydane przez Bahrain International Circuit mówi, że jeśli okoliczności pozwolą, pozostałe bilety zostaną ponownie udostępnione do sprzedaży. Niewykluczone jest uruchomienie zwrotów pieniędzy, jeśli okaże się, iż liczba widzów będzie musiała zostać zmniejszona. Wszystkie działania związane są oczywiście z epidemią koronawirusa.

Rzecznik obiektu odmówił odpowiedzi na pytanie, jaki procent wejściówek został aktualnie sprzedany. Dodano również, iż wolą przedstawicieli toru jest zorganizowanie bezpiecznej i ekscytującej imprezy.

W świetle trwającego wybuchu epidemii COVID-19 BIC informuje, że będzie stopniowo wprowadzać bilety do sprzedaży, aby zapewnić przestrzeganie wytycznych dotyczących zachowania większej odległości między widzami.

W czasie trwania wyścigowego weekendu na torze mają zostać zastosowane specjalne środki, mające na celu zapewnić ochronę zdrowia wszystkim widzom, zespołom i personelowi toru. Pojawią się między innymi procedury kontrolne przy wejściu na obiekt, specjalistyczne placówki medyczne na terenie imprezy, ulepszone urządzenia sanitarne i dodatkowe protokoły do zarządzania wszelkimi podejrzanymi przypadkami, mogącymi być związanymi z COVID-19.

Rozegranie rundy nadal stoi pod znakiem zapytania, głównie ze względu na obostrzenia związane z wjazdem na terytorium Bahrajnu. Pojawiły się również ograniczenia w lotach linii Emirates, która zwykle obsługiwała większość ruchu pomiędzy Melbourne, Dubajem i Manamą.

Źródło :Motorsport.com

FIA powołała Komórkę Kryzysową do sprawch związanych z Koronawirusem

Organ zarządzający sportem motorowym – FIA, utworzył tz. komórkę kryzysową, której zadaniem jest monitorowanie skutków działania koronowirusa. W piątek, wyścig Formuły E, zaplanowany na 4 kwietnia w Rzymie, stał się najnowszą sportową ofiarą wybuchu epidemii. Formuła 1 do tej pory odłożyła tylko Grand Prix Chin które miało odbyć się 19 kwietnia, ale pozostają pytania dotyczące Grand Prix Wietnamu które ma odbyć się 5 kwietnia.

Wietnam nałożył 14-dniowy okres kwarantanny na wszystkich podróżujących z Włoch, którzy wjeżdżają do tego kraju, a polityka ta doprowadziłaby do anulowania Grand Prix, jeśli nadal będzie on obowiązywał. Bahrajn, którego wyścig odbywa się 22 marca, tydzień po otwarciu sezonu w Australii, ma podobną politykę, ale złagodził ograniczenia dla osób pracujących na Grand Prix. Komórka kryzysowa planuje spotykać się co dwa dni, aby omówić wszelkie zmiany.

F1 próbuje zaaranżować podobną sytuację z Wietnamem, ale jak dotąd nie udało jej się. Włosi zostaną poddani dodatkowym badaniom przesiewowym w momencie przybycia, podobnie jak osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni podróżowały przez kraje wysokiego ryzyka, ale zostaną wpuszczone do kraju, jeżeli otrzymają czyste świadectwo zdrowia.

FIA powiedziała, że ​​nadal „ściśle monitoruje sytuację i jej konsekwencje” postępuje zgodnie z radami rządowymi i krajowymi organami ds. Zdrowia oraz „oceni kalendarz swoich nadchodzących zawodów i podejmie wszelkie działania niezbędne do ochrony globalnej społeczności sportów motorowych i szersza publiczność, w tym w razie potrzeby odroczenie zawodów.”

Aktualizacja 8/03/2020

Organizatorzy Grand Prix Bahrajnu poinformowali, że GP odbędzie się lecz będzie zamknięte dla kibiców.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina Gallagher
o 15:53

Udostępnij:

error: Content is protected !!