^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 12 Czerwiec 2020

Kubica o DTM : Bardzo wysoko oceniam stawkę i kierowców tej serii

Za nami 4 dni testów przedsezonowych DTM. Robert Kubica udzielił wywiadu portalowi Motorsport.com w którym wypowiada się min. na temat różnic pomiędzy F1 czy WRC a DTM.

Kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing Orlen ogłosił na początku tego roku, że dołącza do serii DTM w barwach Orlen Team ART jako zespół kliencki BMW. Kubica zaliczył właśnie 4 dni testów przedsezonowych na torze Nurburing gdzie wykonał łącznie 541 okrążeń i ukończył testy z 12 tym czasem w klasyfikacji końcowej. Polak spodziewa sie, że wyścigi w DTM przeciwko doświadczonym w tej serii kierowcom będzie przypominać skakanie do głębokiej wody.

“Oczywiście bardzo wysoko oceniam całą stawkę i kierowców w tych mistrzostwach. Dla mnie to jak skok na głęboką wodę, ponieważ nie mam z tymi samochodami doświadczenia w wyścigowych warunkach.”

“Formuła 1 to najważniejsza seria wyścigowa, podobnie jak WRC w rajdach. Brałem udział w obu, ale patrząc pod względem konkurencji DTM dużo od nich nie odbiega. Przede mną wielkie wyzwanie. W tej serii weekendy są bardzo zwarte, nie ma wiele możliwości ani czasu na naukę. A doświadczenie odgrywa bardzo ważną rolę.”

“Nigdy nie będzie łatwo, kiedy przez długi czas rywalizujesz w jednej kategorii, w dodatku tak specyficznej pod względem prowadzenia i wyczucia samochodu, jak Formuła 1 i przechodzisz do innej o podobnie wysokim poziomie. Oczywiście, można mieć więcej lub mniej szczęścia, w zależności od tego jakim samochodem jeździsz. Sytuacja zmienia się z roku na rok, ale to z całą pewnością jest jeden z ważnych aspektów. Nie chodzi tylko o samą jazdę, ale też wszystkie procedury. Na przykład starty. W porządku, zaliczyłem wiele startów z miejsca, jednak ostatnim razem dotykałem stopą sprzęgła jakieś 17 lat temu.”

“Doświadczenie z innych kategorii pomaga tylko w niewielkim stopniu, a czasem wręcz trzeba zapomnieć o niektórych rzeczach i od nowa uczyć się tego, co jest potrzebne do właściwego prowadzenia konkretnego samochodu.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina Gallagher
o 15:28

Udostępnij:

error: Content is protected !!