^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 25 sierpnia 2020

Wypowiedzi przed Grand Prix Belgii 2020

Już w ten weekend poraz kolejny na Spa rozgra się wyścig F1. Przedstawiamy oficjalne wypowiedzi Alfa Romeo Racing Orlen przed tym wydarzeniem.

Eau Rouge i Raidillon, Pouhon i Blanchimont – tych zakrętów nie trzeba przedstawiać. Spa-Francorchamps to miejsce, które uosabia pasję i historię Formuły 1.

Spa to magia. Wciąż najdłuższy tor w kalendarzu, jest to jeden tor, na którym kierowca robi różnicę. To tor, na którym Michael Schumacher zadebiutował i zabłysnął. To tam Ayrton Senna opanował deszcz. To tam Kimi triumfował cztery razy.

Podobnie jak wiele innych historycznych obiektów sportów motorowych, a zwłaszcza na tak przerażającym torze, Spa jest również pogrążone w tragedii.

To miejsce, które ukradło Stefanowi Bellofowi wspaniałą przyszłość w Formule 1; to tutaj Chris Bristow i Alan Stacey zmarli kilka minut – i kilkaset metrów – od siebie. To tam w zeszłym roku okrutnie odebrano nam młodą wschodzącą gwiazdę Anthoine Huberta.

Spa pomogło napisać chwalebne i tragiczne strony naszego sportu, ale jak zawsze strony, na które nie możemy się doczekać, to te, które jeszcze nie zostały napisane.

Za każdym razem, gdy wsiadamy tutaj do samochodu, szanujemy wielu, którzy robili to wcześniej – tych, którzy wrócili z laurami i tych, którzy nigdy nie wrócili. Będą ciężkie dni, będą dobre dni, ale samo ściganie się na tym uświęconym terenie jest wystarczającym powodem do uśmiechu.

Frederic Vasseur :

“Tydzień wolny dał nam trochę czasu na przegrupowanie się i przygotowanie do kolejnych trzech pod rząd wyścigów.”

“Nie trzeba mówić, że wszyscy w zespole bardzo ciężko pracują, aby ulepszyć nasz samochód i wydobyć jego pełny potencjał: w tym sporcie nic nie dzieje się z dnia na dzień, więc musimy być realistami co do naszych oczekiwań.”

“Musimy zrobić jeden krok na raz, zmieniejszając lukę oraz kontynuować pójście do przodu od teraz do ostatniego wyścigu.”

Kimi Raikkonen :

“Spa to jeden z moich ulubionych torów i taki, na którym radziłem sobie dobrze w przeszłości, ale poprzednia forma ma bardzo małe znaczenie w Formule 1.”

“Każdy rok to historia sama w sobie i po prostu musimy skupić się na wykonywaniu naszej pracy najlepiej, jak potrafimy.”

“Musimy nadal ciężko pracować, aby zmniejszyć lukę do tych, którzy są przed nami. Każdy musi wykonać swoją część – w samochodzie i w fabryce – aby jak najlepiej wykorzystać to, co mamy.”

Antonio Giovinazzi :

“Istnieją miejsca, które są częścią historii Formuły 1, a Spa jest zdecydowanie jednym z nich. “

“Kiedy dorastałem, moim idolem był Michael Schumacher i miał on szczególny związek z tym miejscem, więc kiedy pierwszy raz wychodzisz na tor w piątek, nie możesz uniknąć myślenia o całej tej historii. “

“Spa to świetny tor do jazdy, pełen trudnych zakrętów: jest długi i chcesz zachować płynność przez całe okrążenie.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 13:00

Udostępnij:

error: Content is protected !!