^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 18 Styczeń 2021

Prezentacja nowego bolidu Alfy Romeo w Warszawie?

Na łamach portalu Motorsport.com, dziennikarz – Roberto Chinchero informuje, że prezentacja bolidu Alfa Romeo Racing ORLEN na sezon 2021 ma odbyć się pod koniec lutego w Warszawie. 

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

PKN Orlen przedłużył współpracę z ekipą z Hinwil na sezon Formuły 1 2021. W składzie zespołu pozostają Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi. Robert Kubica nadal będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego i testowego.

To właśnie kooperacja z polskim koncernem naftowym sprawiła, że nowy samochód Alfy Romeo zostanie odsłonięty w Warszawie.

Jak dowiedział się serwis motorsport.com, prezentacja jest zaplanowana na 22-go lutego, oczywiście z zachowaniem wszystkich ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa.

Tegoroczne mistrzostwa rozpoczną się od Grand Prix Bahrajnu w dniach 26-28 marca. Poprzedzą je testy, zorganizowane również na torze w Sakhir, w terminie 12-14 marca.

To właśnie w Bahrajnie należy spodziewać się większości prezentacji tegorocznych samochodów.

Natomiast Alfa Romeo zdecydowała na bardziej medialne wydarzenie. Ponieważ w programie jest premiera nowego bolidu, a nie tylko tegorocznego malowania, prawdopodobnie będzie to pierwszy samochód F1 w specyfikacji 2021 pokazany publicznie.

Źródło: Motorsport.pl

Słówko od nas :

Oczywiście czekamy na oficjalne info od Alfy Romeo i Orlenu. Jednakże, jeśli doniesenia Chinchero się sprawdzą będzie to świetna sprawa :)

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 13:59

Udostępnij:

error: Content is protected !!