^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 8 lutego 2021

Nowy zespół w Formule 1?

Jak podaje portal RaceFans.net nowy zespół występujący pod nazwą “Monaco F1 Racing Team” stara się dołączyć do mistrzostw świata Formuły 1. Zapraszamy do komentowania.

1

Fot. Mark Sutton

Za potencjalnym wejściem stoi biznesmen Salvatore Gandolfo, założyciel firmy zarządzającej Monaco Increase Management.

Gandolfo wcześniej ujawnił plany na 2019 rok dotyczącego nowego , hiszpańskiego zespołu który będzie korzystał z obiektów juniorskiego zespołu Campos Racing.

Planowana przez niego zmiana nazwy zespołu spotkała się z aprobatą Automobile Club de Monaco, który promuje rundę mistrzostw świata Formuły 1 i innych imprez.

Gandolfo wcześniej zamierzał wprowadzić swój nowy zespół do Formuły 1 w 2021 roku, wykorzystując wprowadzenie nowego limitu budżetowego i gruntownych zmian w przepisach technicznych.

Jednak mimo, że limit wszedł w życie w tym roku i jest niższy niż planowano w 2019 r., nowe przepisy techniczne zostały odroczone o rok w ramach oszczędności ze względu na pandemię Covid-19

Formuła 1 ogłosiła również, że nowe zespoły które chcą dołączyć  będą musieli zapłacić 200 milionów dolarów opłaty, która zostanie podzielona między rywalizującymi ze sobą zespołami.

Jednak CEO Stefano Domenicali powiedział w zeszłym tygodniu, że może to być uchylone w pewnych okolicznościach.

W wydanym w poniedziałek oświadczeniu Gandolfo z zadowoleniem przyjął gotowość Domenicaliego do odstąpienia od opłaty i powiedział, że jest gotów kontynuować wniosek o wejście do F1.

“Obecny projekt zespołu Monaco F1 Racing Team był pierwszym, który aktywnie omawiał możliwość dołączenia do mistrzostw  z zarządem F1 już w 2019 roku, a także utworzył strukturę, zdając sobie sprawę z potencjału nowych przepisów technicznych, które pierwotnie miały wejść w życie w 2021 roku (a następnie zostały opóźnione z powodu pandemii).”

“Uważamy, że ostatnie oświadczenia nowego dyrektora generalnego F1 Stefano Domenicali, które sugerują, że $ 200m wpisowego dla nowych zespołów może zostać uchylone, stanowią krok naprzód we właściwym kierunku.”

“Doceniamy otwartą postawę zarówno Stefano, jak i FIA i jesteśmy gotowi podjąć niezbędne kroki, aby zakończyć naszą aplikację.”

Daniele Audetto, szef sportowy Ferrari za czasów Laudy i były dyrektor zarządzający zespołu Super Aguri, jest jednym z tych, którzy są zaangażowani w projekt.

Były kierowca F1 Pascal Wehrlein, który obecnie jeździ dla Porsche w Formule E, i Kierowca Ganassi IndyCar Alex Palou, są reprezentowani przez MIM i wcześniej zostali wymienieni jako potencjalni kierowcy.

Źródło :RaceFans.net

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 18:32

Udostępnij:

error: Content is protected !!