^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 18 kwietnia 2021

Kubica i WRT triumfują w Barcelonie

Kubica i WRT triumfują w Barcelonie. Za nami pełna wyścigowych emocji Niedziela. Ze względu na fakt, iż Grand Prix Emilli-Romanii wygrał Max Verstappen. Ważnym aspektem natomiast jest to, że Robert Kubica i ekipa WRT znakomicie rozpoczęli sezon ELMS. W rezultacie czego wygrywają pierwszy wyścig w swoim debiucie.

Kubica i WRT triumfują w Barcelonie

Fot. Paweł Hip Rally

Uderzył jak bomba: Robert Kubica odniósł dominujące zwycięstwo w European Le Mans Series (ELMS) w Barcelonie wraz z Louisem Deletrazem i Yifei Ye.

Był to pierwszy wyścig WRT na scenie prototypowej, nie licząc jednorazowego występu w LMP2 w 2016 roku.

Po 20 minutach po raz pierwszy na prowadzenie wysunął się #41 Oreca-07 Gibson z Deletrazem za kierownicą, po tym jak #26 G-Drive Aurus (Russinow/Colapinto/de Vries) z Romanem Russinowem, który również startował z pole position, początkowo był na prowadzeniu.

Od tego czasu WRT-Oreca zniknął w oddali. Kubica musiał tylko zarządzać prowadzeniem jako ostatni kierowca.

“Być może wyglądało to łatwo z zewnątrz, ale mogę powiedzieć, że za tym sukcesem kryje się wiele pracy”, mówi 36-latek. Było to pierwsze zwycięstwo Polaka w ELMS.

Ekipa WRT nie spodziewała się triumfu.

“Jesteśmy jeszcze w trakcie fazy uczenia się. Jest to pierwszy sezon w prototypie Le Mans dla zespołu i kierowców i mamy jeszcze wiele do odkrycia” – powiedział Kubica.

“Wyścigi długodystansowe wymagają zupełnie innego podejścia, od kompromisów w ustawieniach po znalezienie opon, które pasują wszystkim trzem kierowcom. A w naszym przypadku wszyscy oni mają bardzo różne pochodzenie. Ale muszę przyznać, że praca z Louisem i Yifei to czysta przyjemność”.

Kontynuacja sezonu ELMS odbędzie się już 16 maja na Spielberg.

Kubica kończąc:

“Po zwycięstwie oczywiście będziemy pod jeszcze większą presją“.

Robert Kubica Klub Kibiców

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 18:48

Udostępnij:

error: Content is protected !!