^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 7 kwietnia 2021

Podsumowanie wiadomości z ostatnich dni

News -y i przed nami wyścig numer 2 w  tegorocznych mstrzoststwach świata F1 oraz debiut Roberta Kubicy w serii ELMS. W międzyczasie pora na podsumowanie wiadomości z ostatnich dni.

News -y i Podsumowanie wiadomości z ostatnich dni

Fot. James Moy Photography

News od Helmut Marko : Vettel powinien zrobić rok przerwy

News -y i Podsumowanie wiadomości z ostatnich dni

W wywiadzie wideo dla Formel1.de  Helmut Marko pytany o Vettela, powiedział:

“Byłem zdania, co też wam wtedy mówiłem, iż powinien wziąć roczny urlop, uporządkować sprawy, zadać sobie pytanie czego chce. A potem… Wierzę, że w przyszłym roku Formuła 1 zaoferuje wiele możliwości.”

“Jednak on tego nie zrobił. Siedzi teraz w Astonie Martinie, który cierpi tak, jak Mercedes. To przecież podobne samochody. Ten jeden wyścig nie przyniósł odrodzenia.”

“Musimy teraz cofnąć się do przedsezonowych testów w Bahrajnie. Tam, „oba” Mercedesy – tak je nazwijmy – miały bardzo niestabilny tył. Mercedes dał radę to ustabilizować, również dzięki swojej rutynie i możliwościach. Z tego co widzę, w przypadku Astona Martina to się nie udało.”

Alonso  i sezon 2022

News -y i Podsumowanie wiadomości z ostatnich dni

W sezonie, po dwóch latach przerwy 2021 Fernando Alonso powraca do Formuły 1. Hiszpan wypowiada się o przerwie jak i planach na przyszłość.

“Podczas tych dwóch lat spędzonych poza F1 wiele się nauczyłem i jestem ciekawy, jak mogę wykorzystać tę lekcję. Chcę zobaczyć przepisy na 2022 roku, ale potem zaczekam, by dowiedzieć się, jak się w tym odnajduję.”

“Przekonamy się, jak zachowywać się będzie samochód. Z nowymi przepisami wiązane są duże nadzieje.”

“Oczekuje się bardziej zaciętych pojedynków. Powinniśmy być w stanie nadążać za poprzedzającym samochodem. Jest wiele rzeczy, których dowiemy się w 2022 roku.”

“W długodystansowych mistrzostwach musisz wszystkim dzielić się z zespołowymi kolegami. Dużo bardziej niż w F1. Myślę, że dorosłem, nie tylko od strony zawodowej, ale i personalnej.”

“Tak było w przypadku Dakaru. To nie tylko wyzwanie zawodowe, ale również osobiste. Przez dwa tygodnie jesteś pośrodku niczego, mając tylko pilota.”

Vettel : Nadal mam sporo do zrobienia

News -y i Podsumowanie wiadomości z ostatnich dni

Testy przed sezonowe F1 2021 oraz pierwy wyścig w Bahrajnie dają znaki zapytania co do formy Sebastiana Vettela, który debiutował w ekipie Aston Martin.

Vettel :

“Prawdopodobnie to nie był weekend, jakiego oczekiwaliśmy. Jednak podczas wyścigu nauczyliśmy się wielu rzeczy. Mamy też sprawy, które musimy rozwiązać. Zobaczymy, jak szybko uda nam się je naprawić.”

“Nadal nie jestem w odpowiednim miejscu z bolidem. Męczymy się z wieloma rzeczami, przez co nie mogę się skupić na jeździe.”

“Dzieje się tak wiele rzeczy, które źle wpływają na tempo i utrudniają czucie bolidu. Nadal mam sporo do zrobienia, aby poczuć się odpowiednio i jechać szybko.”

“Dostosowuję się do maszyny, ale pojawiająca się nieregularność i niespójność na pewno nie pomaga. Mam nadzieję, że szybko się z tym uporamy.”

News Williams : Rok 2021 jest przejściowy

Jost Capito wypowiedział się na temat sezonów 2021/2022 i o przyszłości Williamsa.

“Sezon 2021 jest przejściowy i naprawdę koncentrujemy się na przyszłorocznym samochodzie Nie zamierzamy iść na żadne kompromisy i poświęcać przyszłego bolidu na rzecz rozwoju obecnego.”

“Z FW43B zbyt wiele już nie możemy zrobić. Oczywiście będziemy walczyli. Wiemy jednak jaka jest nasza pozycja, owszem będą prowadzone pewne prace rozwojowe, ale bez narażaniu na szwank następnego bolidu – podkreślił.”

Mark Webber : Gdzie jest następca Alonso?

Podsumowanie wiadomości z ostatnich dni

W podcaście On the Marbles, były kierowca Red Bull Racing, wypowiedział się o powrocie Fernando Alonso do Formuły 1.

“Mam wielki szacunek dla Fernando, jest jednym z najlepszych w historii naszego sportu.Gdy był u szczytu kariery, niewielu mogło go wyprzedzić w wyścigu.”

“Natomiast gdzie jest następny Max Verstappen? Następny Charles Leclerc? Są tak samo istotni dla tego sportu, jak Fernando gdy miał 20 lat.”

“Tak, Fernando nadal ma ważne nazwisko, zarówno dla Hiszpanii, jak i dla naszego sportu. Jednak chciałbym, żebyśmy skupili się na przyszłości i znaleźli nowego Alonso, takiego jak 20 lat temu.”

Robert Kubica Klub Kibiców

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 21:23

Udostępnij:

error: Content is protected !!