^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 4 maja 2021

Robert Kubica wystąpi w FP1 w Barcelonie!

Kubica Robert i Ekipa ARRO ogłosiła dziś, że w Hiszpanii, podczas pierwszego piątkowego treningu, znów zobaczymy Roberta Kubicę. Dodatkowo po weekendzie wyścigowym, Robert weźmie udział podczas obu dni testów opon 18-calowych na sezon 2022.

Robert Kubica wystąpi w FP1 w Barcelonie!

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Robert Kubica, rezerwowy kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN, powróci do kokpitu bolidu C41 podczas pierwszej sesji treningowej Grand Prix Hiszpanii. Także na dwa dni testów bezpośrednio po wyścigu, kiedy to jako pierwszy kierowca w zespole wypróbuje nowe, 18-calowe opony Pirelli. Opony te, wg nowego regulaminu będą używane w sezonie 2022.

Robert zasiądzie za kierownicą bolidu w miejscu, które wywarło ogromny wpływ w jego karierze w 2021 roku. Pojechał tam w pierwszym teście zespołu w 2021 roku w lutym. W kwietniu wrócił do Katalonii, aby wygrać otwierający  sezon w innej serii wyścig European Le Mans Series.

Uzbrojony w taką wiedzę o torze, Robert przejmie samochód Kimiego Räikkönena w pierwszej sesji treningowej. Wniesie swoje doświadczenie i umiejętności do bieżących wysiłków zespołu w sezonie 2021.

Alfa Romeo Racing ORLEN – Sauber Group

Frederic Vasseur :

Robert Kubica wystąpi w FP1 w Barcelonie!

“Wspaniale jest mieć Roberta z powrotem w samochodzie na swoją pierwszą sesję treningową w sezonie i na test w Barcelonie”.

“Za każdym razem, gdy wsiada do samochodu, jest dla nas cenne, aby wykorzystać jego bogate doświadczenie i uzyskać inną perspektywę na temat bolidu C41”.

“Jego uwagi techniczne będą również kluczowe podczas testów opon na sezon 2022. Jesteśmy w trakcie bardzo bliskiej walki w środku stawki i każdy wkład z naszych utalentowanych kierowców może być tajną bronią…”.

Robert Kubica :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Nie mogę się doczekać, kiedy znów zasiądę za kierownicą bolidu w ten piątek jak i w przyszłym tygodniu”.

“Po ostatniej jeździe C41 w Barcelonie w lutym, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak bardzo samochód rozwinął się od tego czasu. Zarówno pod względem ulepszeń, jak i zrozumienia pakietu przez zespół”.

“Jazda bolidem Formuły 1 jest zawsze wyjątkowym doświadczeniem i cieszę się, że będę mógł wnieść swój wkład w walkę zespołu w środku stawki”.

“Ponadto, możliwość jazdy na nowych 18-calowych oponach będzie nowym doświadczeniem i pierwszym smakiem nowego świata F1, który rozpocznie się już w przyszłym roku”.

Robert Kubica Klub Kibiców

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 15:36

Udostępnij:

error: Content is protected !!